ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 08 май 2013, 11:11

Аз лично не вярвам да стане издънка. Знам, че футбола е предлагал какви ли не изненади и всичко е възможно. Знам и че в такъв мач (един-единствен) всичко става и не рядко пъти отбор за който можеш да се обзаложиш, че в 9 от 10 случая ще бие съперника си се случва да излезе точно този десетия мач в който не бие, но въпреки това (а и за да дам шанс на Мичо и останалите мишоци да псуват "какъв специалист си бе осмак", става дума за тези които кротуват и обичат да изчакват и после да коментират) все ми се струва, че залог за Байерн е доста сигурен залог. Нещо като да заложиш на домакина в един неуточнен мач от А група (без явен фаворит като имена).

А при тяхна победа Пепито ще надмине и Жозето. Ще се качи не в тръгващ влак, а направо в експрес движещ се с най-голяма скорост. Текущ лидер на Европа, не само като отличие, а и като игра най-силен и за капак именно той детронирал недвусмислено последния гигант Барса (щото при другите и неуспехи все оставаше впечатлението, че те пак си остават най-силните).......и ти идваш на тази софра.
Единственото положително пред Жозето е липсата на блясъка на парите. Жозето не би отишъл в такъв отбор като Байерн. Избраният трябва да е с най-добрите финанси в света. разбирай някой от 3-4 всеизвестни отбора. Байерн може и да е голям, но е "малък" за Жозето. Така да спреш при 30 милиона наддаването за Неймар не се вписва с философията на неограничените трансфери на португалеца. Тоест и Пепито гледа къде е далаверата, но не само гледа сила на парите, а и другия потенциал. И трябва да му се признае на шмекера, че добре е видял в Шави, Иниеста и Меси зараждащия се потенциал и какво ще стане, както и тук в Байерн, защото не забравяйте, че той си го заплю не сега когато недвусмислено го определяме за най-силен, а преди половин година, когато беше един от силните, но не най-силния. Именно това е оглеждал в първата половина на годината отпуска испанеца. Къде е далаверата и наистина успява да види за втори път къде тръгва нещо голямо. Помага му и това че не поставя като задължително условие наличието на безгранични пари, но все пак не е толкова глупав и избира все големи имена.
сега някой ще каже ами ето това е умение и е специалист, да вижда бъдещия потенциал..............ми хубаво ама не го създава той. Ясно, че вижда преди другите голямата работа и че ожънва супер големи плодове, невидими преди време за останалите, но все пак тарикатски е видял доброто развитие към тезци моменти и в Барса и евентуално в Байерн ама като гледам и Байерн сериозно се разлетя и беше един при подписването на договора и ако вземат и ШЛ ще е съвсем друг при встъпването в длъжност на Пеп. Направо готови неща, само трябва правилно да ги експлоатираш. И ако се получи за втори път след Барса ще го обявят пък тоя за великан. А иначе и той като Жозето не е наивник. Португалеца ако няма несметните богатства на Шехерзада не отива в даден клуб. Пепито като го питаш за Барса, що не се върне и да им помогне, тарикатски отговаря "Барса е вече затворена страница за мен и търся нови предизвикателства". Дрън-дрън, търси новия експрес и иска да се качи на скорост.

Съра си остана последователен и не търси бързите влакове, а си прави този на който се вози такъв какъвто иска. Ето загуби миналата година титлата и тази си я върна със същия влак и то по категоричен начин. С това което има под ръка, а не с реещ се поглед към парите на араби или към влакове-стрели да им застане начело.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 08 май 2013, 11:50

8 написа:Хм, малко разсъждения, щото Байерн може много скоро да измести Барса на трона.

....


Интересно обаче трите финала на Юнайтед за 4 години и една титла (на Байерн засега още не е сигурна, макар да е вероятна) не провокираха 8 тук да пише, че хегемонията на Барселона е застрашена. Да не говорим, че едната от титлите на Барселона беше подарена от един норвежки съдия.
Да не говорим как 8 говори за испанска хегемония (дори и без да се уточнява за какъв период от време става въпрос) при наличието на ... 3 титли на Барселона и нищо друго до ниво финал. Но не споменава трите титли на Милан и Интер с още два финала или пък трите английски титли плюс още ... 5 финала.
Тоест три титли от един отбор са повече от три титли от три отбора, гарнирани с още 5 финала, където се включва и четвърти клуб или дори три титли с още два финала пак общо от три отбора.

Или ще трябва да върнем и към титлите на Реал от края на миналия век и началото на този, но тогава що пък да не се върнем през 90-те и да не кажем, че всъщност продължава италианската доминация или по-добре през 80-те и да кажем, че продължава английската :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 08 май 2013, 13:31

8 написа:Така да спреш при 30 милиона наддаването за Неймар не се вписва с философията на неограничените трансфери на португалеца.


Ще ми цитираш ли колко трансфера за 30+ млн. на играч е направил Жозе-то в кариерата си ?? :roll:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 08 май 2013, 14:19

Не ми се търси и не знам. Важен е принципа, а именноче отбора трябва да е в състояние да осъществява такива трансфери, а дали де факто ще направи и колко няма значение. Принципът е да може да взема който си поиска играч на каквато и да е цена.

И не е задължително да става точно при него. Кристияно Роналдо в Реал не е негов трансфер, но показва, че клуба може да прави такива трансфери. Тоест дори и Жозето да не го осъществява като отиде някъде трябва клуба или да е осъществил вече такива неща (минало време), да може да ги прави (сегашно) и да не спира да ги прави (бъдеще, щото иначе Жозето си заминава). Отбори като Байерн и Юнайтед, макар и доста големи, не стават за Моу. Там има ограничения "анти-Моу" и няма как той да е тренььор.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Васко, много хубаво за Юнайтед, но то става паралелно със силата на Барса, тоест видимо Юнайтед стои в сянката им. Да не говорим, че и успоредното сравнение (двата финала) го демонстрира недвусмислено кой е по-силния. При Байерн е в друго време, такова което измества Барса, тоест след като баварската сила идва на мястото (а не в сянката) на каталунската значи има база за сравнение.

По другото сме говорили много пъти. Аз италианците не съм ги подценявал и дълго време твърдях, че те са третата сила, както и че не са чак толкова далеч от англичаните именно заради изброените от теб неща. Германия нищо, Италия прави ШЛ и то не една.
За испанската сила също съм обяснявал и ЛЕ и национален отбор и ако щеш дори и ШЛ с представител Барса, която беше над англичаните. Това с финали само или полуфинали и изключвайки всичко останало е произволен поглед. Освен това тогава имаше наблизо и други постижения като това на Виляреал, а сега вече трудно може да бъде споменавано и да се връщаме толкова назад. Англия имаше всичко на всичко една ШЛ на Ман за период от 5-6 години. Това няма как да е водещата нация на Европа. По същия начин както и Байерн не може сега да е първи "през последните години" без кьорава ШЛ. Да спечели след 2 седмици, да спечели и догодина и тогава ще си говорим. При това и тогава не е ясно дали са, а просто ще са много сходни на Барса ама предвид следата която остави Барса може и пак каталунците да бъдат възприемани като най-силните през последните години нищо че през последните два сезона Байерн е водещия отбор.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот blazev1992 » 08 май 2013, 14:29

Осмак, това нещо симпатично го изтърваш? :roll:
blazev1992 написа:Изключително интересна статистика за Осмака-по темата Касияс.
http://topmatch.bg/analizi/13209-pravil ... skameykata

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 08 май 2013, 14:35

И така да е аз залагам на Касияс.

Очакванията на Моуриьно се оказват съвсем правилни. В 12-те си мача от испанското първенство Диего Лопес спасява 74.5% от ударите към вратата си, което го прави третият най-ефективен вратар в Примера Дивисион. По-добри в тази графа са само Уили Кабалеро от Малага и Тибо Куртоа от Атлетико Мадрид.


Като е така купувайте Уили Кабалеро и изхвърляйте и Касияс и Лопес.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Касияс най-вероятно нямаше да пусне 4 гола в Дортмунд и Реал щеше да бъде на финал. Останалите 20 мача през сезона в такъв случай губят значение.
Вероятно и срещу Юнайтед нямаше да бъдат дълго време догонващия, чак до средата на второто полувреме на втория мач.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 08 май 2013, 14:40

8 написа:Не ми се търси и не знам. Важен е принципа, а именноче отбора трябва да е в състояние да осъществява такива трансфери, а дали де факто ще направи и колко няма значение. Принципът е да може да взема който си поиска играч на каквато и да е цена.


Напротив, 8, Жозе обикновено работи с гръбнака на тимовете, които е заварил. Най-много да добави тук-таме нещичко, където смята, че има нужда. Но неговите успехи не се дължат на някакво изливане на купища с пари за нови и скъпи играчи. И в Челси, и в Интер, и в Реал, нямам спомен да е пръскал баснословни суми.

В Реал Пелегрини изразходва чудовищни суми за Роналдо, Кака и Бензема и не постигна абсолютно нищо - дежурния 1/8-финал в ШЛ, нито титла, нито купа дори.
В Челси при Раниери беше голямото пазаруване, а в Интер при Манчини ....

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Мичо » 08 май 2013, 14:42

осмака както винаги си пише тотално наизуст без изобщо да е информиран. :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Al » 08 май 2013, 14:43

8 написа:Касияс най-вероятно нямаше да пусне 4 гола в Дортмунд и Реал щеше да бъде на финал.


Там нямаше вратарски гол. Напротив - Лопес извади сериозни положения... :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 08 май 2013, 14:46

Съгласен съм, но Касияс можеше (не казвам, че е задължително) да извади и невъзможни положения.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот blazev1992 » 08 май 2013, 14:51

8 написа:И така да е аз залагам на Касияс.

Очакванията на Моуриьно се оказват съвсем правилни. В 12-те си мача от испанското първенство Диего Лопес спасява 74.5% от ударите към вратата си, което го прави третият най-ефективен вратар в Примера Дивисион. По-добри в тази графа са само Уили Кабалеро от Малага и Тибо Куртоа от Атлетико Мадрид.


Като е така купувайте Уили Кабалеро и изхвърляйте и Касияс и Лопес.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Касияс най-вероятно нямаше да пусне 4 гола в Дортмунд и Реал щеше да бъде на финал. Останалите 20 мача през сезона в такъв случай губят значение.
Вероятно и срещу Юнайтед нямаше да бъдат дълго време догонващия, чак до средата на второто полувреме на втория мач.

http://www.youtube.com/watch?v=tT3YIMOvn6A
Това положение Касияс в днешно време се съмнявам, че може да го извади, както и доста други.
Просто от години не е същият и беше време някой да го замести. Лопез се справи повече от перфектно, а Касияс сме го виждали да вади не 4, ами 5-6 гола в разни мачове.

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот bat_jori » 20 май 2013, 18:52

Евентуалните съперници на Левски в Шампионска лига

оле ,ама тук го няма ахмед,сватбаря,ангелов .рустю и компания.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Мичо » 20 май 2013, 18:56

:qipac: И Мура ги няма, били изпаднали във втора дивизия. :qipac:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот bat_jori » 20 май 2013, 18:57

ама сараево дали са на линия.беверен къде са ?тампере помниш ли ги?живи ли са ?
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Мичо » 20 май 2013, 19:10

Не знам. И не ме интересуват. Аз си имам един любим отбор. Само дивите селяни подкрепят около 20 отбора. Ти такъв ли си?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта

cron