ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот VILIO » 14 фев 2013, 00:25

Шегувам се! Аз дори не съм гледал мача. :wink: :qipad:

П.п. поне видях статистиката и тя не е в полза на Юнайтед. Реал имат двойно повече удари и владение на топката 55-45.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 14 фев 2013, 00:39

Ако се очаквал статистиката да е в полза на Ман нещо си в грешка. На стадиона на Реал в момента това само Барса може да го направи.
Ман си изигра повече от правилно мача и резултата е напълно заслужен. Териториално може и повече да са натискали Реал ама игрово не личеше. Всеки си имаше своите положения, гредите, възможностите.

На Реал грешката им беше, че приложиха "бруто сила". Чисто така в количествен размер. Те я и имат в повече от Ман, но просто я сложиха на масата и очакваха срещу нея да вземат мача. Ман обаче излезе гъвкав и подготвен за всякакви ситуации, което компенсира по-малката стойност и си взе равния. Тоест ако Реал има потенциал 100, а Ман 90 и двата отбора показаха по 90. При Ман се показа максимума, а при Реал само претенциите, че са нещо в повече, но не показаха пълния капацитет на повечето и с нищо не заслужаваха повече от Ман да спечелят мача.

За отбелязване е, че и Ман не игра някакво катеначо като на Интер или Челси срещу Барса, тоест да, по-дефанзивни бяха, но в никакъв случай подредени пред голлинията, а с интересна гъвкава дефанзивна схема търсейки и голове, че и победата.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот blazev1992 » 14 фев 2013, 00:40

Равностоен мач, в който Юнайтед си надхитри Реал. На контри буквално изтърва много. За сметка на това Реал с 100 удара, ама и де Хеа много варди, мамка му. И вместо да бият корнерите в него, виждайки го къв е шаран, те центрират на дузпата. :shock:
За Реал тоя резултат си е супер. Квото и да си говорим, в момента Игуаин и Бензема са по-трагични отвсякога, което е цяло постижение. Марсело го няма, Касияс също липсва, та след 3 седмици нещата все ще са по-добре. Плюс това головите хиксове са добре дошли. :qipaz:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 14 фев 2013, 00:43

Блажев в някаква грешка си за Валенсия. Много са зле последните години. И без Ибра няма как да стане изненада.

Юве продължава да потвърждава думите ми. Това което показват през последните 2 години логично води да ги очакваме във финалния квартет (освен ако преди това не попаднат на някой суперсилен) с опцията евентуално да са способни и на чудо. В смисъл не да очакваме, че ще вземат ШЛ, но да не изключваме и такъв вариант.

За немските отбори оставам песимист. Според мен погрешно тълкувате есенните резултати на Байерн в първенството и връщането на неоспоримото лидерство или на Боруся в Европа при една специфична ситуация при това и в групите, а не преките елиминации.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 14 фев 2013, 00:47

Голямата беля за Реал беше липсата на Касияс. Не казвам, че е лош този вратар, нито пък ще го обвинявам дори и при пропуски само няколко мача след като е дошъл в Реал, но ...........при Касияс на вратата може би гола нямаше да стане и щяхме да влезем в познатото русло на националния отбор. Отборът му задължително да бие, а ако изиграят най-смотания си мач просто хикс.

Тази екстра днес я нямаше. С него може би щеше да е измъчена победа с 1 гол.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот VILIO » 14 фев 2013, 00:53

Може да си прав, но останах също така изненадан от състава на отбора, Не очаквах,че САФ ще пусне такива играчи. :shock:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 14 фев 2013, 00:53

Много ебан мач. Вкара Юнайтед, хем ми е гот, хем ми е шибано. Вкара Реал, същата работа, не знам да се радвам ли, да се ядосвам ли. :qipan: :qipan: :qipan: Да еба и шибания жребий, да еба ....

Иначе мачът е тотално открит, като за мен Реал пак е фаворит. На "Олд Трафорд" ще падат пак много голове, както беше и през 2000-ата и 2003-ата .... и в двата случая Реал накрая беше печеливш. Очаквам и сега нещо такова. Но каквото и да стане, хем ще ми е гадно, хем ще ми е хубаво. :qipbl:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот blazev1992 » 14 фев 2013, 00:54

Не съм твърдял, че са сила, но и ПСЖ към тоя момент не са никаква сила. Равностойни отбори с надеждата ПСЖ да бие. :qipag:
Тоя Алвеш е шаран. В това съмнения няма. Поне да изкара и реванша сух, па нататък Касияс ще си варди (или титуляра Адан :lol: ). 8) Проблемът на Реал в последно време е ужасно яловото нападение. Освен Роналдо няма кой да вкара. Бензема и Игуаин по принцип са си трагични, но в последните 2-3 месеца са по-зле и от Руй Мигел и Христо Йовов. #-o Като добавим, че няма адекватни заместници на титулярите от халфовата линия и нещата хич не са добре. Но така е като се пълниш с боклуци от Тотнъм за по 40 милиона, които ме хваща яд, когато ги видя с топката. #-o

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 14 фев 2013, 01:00

VILIO написа:Може да си прав, но останах също така изненадан от състава на отбора, Не очаквах,че САФ ще пусне такива играчи. :shock:


Кой ти липсваше? Да не е Митко? :qipag:
Ако не го беше продал и Реал нямаше да има такова предимство в статистиката и да владее повече топката. Нашата божествена десетка щеше да им скрие топката.

Майтапа настрана, но без да следя отбора в английското първенство и да знам кой трябва и кой не трябва да играе си изглеждаше нормално. Единственото за което се сещам, че може да не одобряваш е вкарването накрая като резерва на Гигс ама и това не е някакво чудо невиждано. Нямаше да издържи цял мач на това темпо, а така накрая дори му се откри една възможност и да вкара и точно той, човека с опита, беше нужен за този момент. Нямаха шанс де, но не виждам какво е сбъркал Съра.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 14 фев 2013, 01:12

blazev1992 написа:Бензема и Игуаин по принцип са си трагични, но в последните 2-3 месеца са по-зле и от Руй Мигел и Христо Йовов. #-o


:qipag: :qipag: :qipag:

Аз не веднъж си мисля какво би станало ако бяхте взели вие Вия. Преди 2010, предните две лета пак имаше нещо като пазарлъци да бъде взет. И от Барса и от Реал. Човекът просто искаше да отиде в един от двата и да вземе първенството и ако може и ШЛ, но не беше с някакъв отявлен афинитет към някой от двата гранда (въпреки че някой от Реал го беше клъвнал и Вия в отговор се заяде, но с човека, не с отбора).

Да припомня и че през 2011, в поредния сезон на хегемония на Барса именно Вия в почти всички мачове с Реал правеше все нещо.

Кристияно прави голове, но не е чист нападател. Ако е такъв губите рязко влизащ по крилата човек. Вия си е за голове. Постоянно, по много, във важни мачове, във всички мачове, невъзможни и трудни. При тази ситуация Барса щеше да има пак предимството в центъра и да владее топката с Шави и Иниеста, но какво от това като Реал можеше и с по-малко игра да фрасва доста голове и от нищото.

Направо го изтървахте. В момента при него и Касияс наблюдавам едно явление, което при много играчи съм го виждал, включително и при Стоичков. В някакъв момент въпросния футболист си е все още номер 1, но незнайно защо започват да го третират с поглед в бъдещето (че няма да е същия). Обикновено това става около 30 години. И така незнайно защо започнаха експерименти със Стоичков на скамейката бидейки само на 2-3 месеца от като е взел Златна топка и най-добрия в света (е не е незнайно, заради скандала с Кройф). Пак незнайно най-добрия нападател в света е резерва на Педро #-o . И пак незнайно някой прозря, че Касияс вече започва да остарява и извади най-добрия в света (май не само в момента, а въобще) започвайки да се подготвя, че друг ще го сменя (нищо че това трябва да стане и след още години).

До преди това всичко е песен. Стоичков беснее 94, Вия с голове, Касияс не пуска пък такива. Без промяна при футболистите и оставайки си същите изведнъж започват да бъдат третирани така сякаш събитието със спада е настъпил. Историята показва, че той после наистина идва (при Стоичков), но не е причина да бъда спиран да играе, а обратно. Спад е нямало, спират го да играе и идва спада. Та така и вие. Продължавайте с експериментите с Касияс. Същите като на Барса с Вия. Имам чувството, че някой изпълнява поръчка Испания догодина да не стане пак шампион, щото доста добър удар е да изриташ най-предния и най-задния им пост, единия свързан с головете да вкараш, а другия да не получаваш. Всъщност двамата които им свършиха работа на испанците конкретно на световното, щото там отбора като цяло не беше кой знае какво.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот blazev1992 » 14 фев 2013, 01:23

Бе на Реал не му трябва някакъв супер нападател. Просто нападател, който вкарва простите положения. Не трябва дори и Фалкао. Ако ще Гара Дембеле да е, просто чистите ситуация да не осира. Че тия двамата са същинска трагедия. Ето го единия герой отпреди 2 седмици. #-o
http://www.youtube.com/watch?v=qvljEo1X6ks
Специално Вия в момента е резерва не на Педро, а на Алексис. Който е като брат-близнак на Бензема. :qipag:
http://www.youtube.com/watch?v=RyEMFB3RZb8
http://www.youtube.com/watch?v=GUmVvz4L6j0
Касияс не бе сложен на скамейката заради пазене, а доста вероятно заради лични отношения с Моуриньо. Пък и тоя сезон също направи доста грешки, не беше зле да си почине някой друг мач. Друг е въпросът, че от подобни игрички си стана беля.
Последна промяна от blazev1992 на 14 фев 2013, 01:39, променено общо 1 път.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 14 фев 2013, 01:34

Касияс въобще не е нещо особено като вратар. В Реал си пуска бая голове, в националния е друго, там са Шави и Иниеста и противникът почти не пипа топката, нормално е и да няма много положения пред вратата на Испания, а оттам и голове.

На Реал проблемът е, че се чака само на Роналдо. Изключителен играч, но само с него не става, трябва и малко помощ, Меси има зад гърба си уникалните Шави и Иниеста, Кристияно няма никой зад себе си, всичките са абсолютни тъпунгери. Да го духат и Бензема, и Игуаин, и Йозил, и т.н. ..... просто няма кой, всичко е легнало на гърба на Роналдо. #-o

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Samp » 14 фев 2013, 08:38

страхотно изигран мач от САФ. Компактни в защита и търсещи всяка възможност за контри. Единствено присъствието на Уелбек ме изненада в тоя мач, обаче той се справи блестящо. Ман спокойно можеха и да бият накрая, но Ван перси пропусна 2 чисти положения.

П.П. Накрая съдията усети, че ще вкарат от ъгловия и не даде да се изпълни :qipaq: :qipag:

Потребителски аватар
STJ
Мнения: 370
Регистриран на: 30 дек 2006, 23:45

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот STJ » 14 фев 2013, 09:19

Samp написа:страхотно изигран мач от САФ. Компактни в защита и търсещи всяка възможност за контри. Единствено присъствието на Уелбек ме изненада в тоя мач, обаче той се справи блестящо. Ман спокойно можеха и да бият накрая, но Ван перси пропусна 2 чисти положения.

П.П. Накрая съдията усети, че ще вкарат от ъгловия и не даде да се изпълни :qipaq: :qipag:


...чак пък да бият спокойно - да не са играли срещу Локо Горна :qipag:
Погледни минутите между 20 - 30та, след като Ман вкараха гола...не пипаха топката до 1:1
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Samp » 14 фев 2013, 09:42

е ван перси като не можа да уцели топката сам срещу вратаря в малкото наказателно поле :qipad:

Да не говорим, че повечето положения на Реал са удари извън наказателното поле


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта

cron