Източноевропейска лига

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Източноевропейска лига

Мнениеот 8 » 20 ное 2011, 22:46

Започнаха някакви първи разговори по темата преди дни.
http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2722442

Аз съм категорично ЗА. Не гледаме нищо от ЕКТ, в България вече на никой не му пука (само погледнете темата за родния шампионат, кьорав фен не е отбелязал победата на ЦСКА над Литекс от днес) и всички търсим смисъл в някакви истински мачове без вече да отдаваме толкова значение дали непременно ще бием. В крайна сметка аз съм убеден, че както в измисления ни шампионат на мачовете ходят по няколко стотин човека, така при тези наистина слаби ни отбори въпреки слабостта им ще има далеч повече хора ако нашите отбори играят с Партизан и Цървена, Стяуа и Динамо и останалите съседи. Сега все пак това са си мачове в които си заслужава да дадеш някой лев и да ги гледаш.

От друга страна извън българската версия (че всичко ни е зле и само файда може да има от такива мачове) и на глобално европейско ниво съм ЗА идеята. Не може 10-15 отбора да са си наложили правилата и да са абонати в ШЛ само сменяйки се помежду си, а някой извън тях ако пробие при тях да е за малко. И тук не става дума само за българските отбори, а за много средносилни европейски отбори, направо са им обезкостени шансовете предварително. Ами щом големите са такива тарикати нормално е да има и контраудар. Тяхната логика е "няма значение кой колко е силен, трябва ние да играем в ШЛ и да вземаме парите". Като си такъв гявол ще си понесеш и последствията. "Ето ви я ШЛ и си играйте там само силните 10-20 отбора, ние ще си направим едно оспорвано състезание като едно време турнирите в което всеки може да печели, е да, без най-най-силните на континентна, но все пак от добри отбори и ще е интересно".

Проблемът с провеждането на турнира е по-скоро организационен (как и кога да се провежда), както и на очакваната люта съпротива от УЕФА (и клоновете й, тоест отделните федерации, в това число и БФС ще пречат, а накрая като стане естествено ще се включат, за да обират парите от турнира). Само че УЕФА клекна пред големите отбори и им направи ШЛ по техен вкус. След като вече е ясно, че тя е за първите 3-4 от западните първенства отборите тук не трябва да си поплюват и да си направят нещо източно силно, щото е ясно, че в ШЛ са само проформа, реално никой не ги пуска вътре за нещо сериозно.

Лигата далеч няма да е само Балканска заради наглостта на богатите. Тук ще искат да играят и руснаци и чехи примерно, щото е ясно, че никой не очаква Спарта Прага да се бори за ШЛ редом до Барса, Милан, Ман, Реал или Челси. От тяхната (чешка) гледна точка също е "какъв е смисъла", по-добре да играят нещо истинско при това с отбори от техния ранг и достатъчно силни.

Откривам тази тема освен за мнения и дискусии също и защото ще има още много новини в тази посока, тъй като е ясна, че сега не може да стартира ей така веднага.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот marto » 21 ное 2011, 00:28

Платини рано или късно ще даде разрешение за идеята, защото именно заради страните от този регион той застана на власт, обещавайки някакви фатасмагории на които доста хора повярваха, а рано или късно ще дойдат изборите и той пак ще има нужда от тези гласове, иначе лигата се очертава да бъде доста интересна, щом гигантски фирми като Газпром и Туркиш аирлайнс дойдоха на първата среща, една зелена светлина от УЕФА и добра организация може да направи този турнир доста интересен.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот VILIO » 21 ное 2011, 03:23

Един зимен турнир по модела на СП и ЕП няма да е лош вариант.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот 8 » 21 ное 2011, 07:34

Напротив, това е много лош вариант при който ще се отбива номера и ще се играе като на приятелски мачове в които може би няма да влизат и най-добрите футболисти, които ще си почиват от изминалия есенен полусезон и за пълноценна игра през пролетния. Ще се получи нещо като купата на лигата, безпредметни мачове и губене на време.

Би трябвало да е като ШЛ и ЛЕ. Елиминации, за да е интересно, предшествани от групи, за да не е съвсем кратко участието от 1-2 мача. Междувременно ако отбора Х играе все още и в ЕКТ му се отлагат мачовете от ИЛ (източната лига) и се търси първа възможност в календара по подобие на английските мачове, както се отлагат.
В ИЛ могат да влизат примерно шампиона и носителя на купата ако се наблегне на "два плюс отбора" схемата (два сигурни и в повече според коефициенти от представянията по подобие на ЕКТ) или шампиона, носителя на купата и втория в класирането ако се наблегне на схемата най-малко три отбора от всяка страна или "три плюс" (три сигурни и от там нагоре според представянията) като съществената разлика е, че тези участници формират един турнир, а не както преди в Европа различни турнири (КЕШ, КНК, УЕФА), тоест среща си дават не на отделни фронтове шампионите, на друг носителите на купи и т.н., а най-силните (било то шампион, втори или носител на купа няма значение, все е от силните в дадена страна) в един турнир, което много наподобява ШЛ, където отдавна нямаме сблъсък на шампиони, а имаме сблъсък на най-силните.
При по-горе посочените варианти ако се вземе варианта "две плюс" (шампион и носител на купа сигурни участници в ИЛ) ще се съживи идеята, че националната купа е нещо ценно и ще има борби в отделните страни и за нея и тук източно европейците могат да изпреварят западняците, защото ако мен ме вземат за организатор точно това бих направил, вземам най-добрите готови шаблони от ШЛ плюс добавям това което им е като пропуск (на Запад е по-ценно да си 4-ти в първенството отколкото носител на купата, което убива спортния аспект на надпреварата за нещо бидейки "четвърти е повече от първи").

При дубъл на един отбор (шампион и носител на купата), второто сигурно място отива при втория в класирането от шампионата, а не при финалиста за купата, защото "втори в първенството е по-ценно от втори за купата" на същия принцип както шампиона от първенството е повече от носителя на купата.

Ако на мен ми го дадат турнира ще им го изпипам математически прекрасно.

Горният ми замисъл ако се осъществи ще имаш междувременно родно първенство в което ще се играе до дупка за титлата и купата, а ако се представяме и добре в ИЛ ще има борба и за призовите няколко места след шампиона по същия начин както на Запад една Валенсия например си пази 3-4 място в Примерата, защото е важно за ШЛ. Така и отбори като Черноморец, Черно Море, Лудогорец и други силни в подножието на върха няма да имат много файда да не играят сериозно, защото и те ще си гонят сблъсъци със Стяуа или Фенербахче, което за тях означава пълни стадиони на тези мачове и пари и нямат файда да лягат на Левски или ЦСКА, щото видите ли еди кой си гонил титлата, а пък на теб ти е все тая дали си в челото знаейки, че отпадаш веднага (както е сега в ЕКТ, а тогава няма да е така щото ще има доста мачове в началото под формата на групи от ИЛ)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот Stinkata » 21 ное 2011, 08:47

На мен ми е трудно да разбера, защо български отбор, редовен участник в евротурнирите иска такава лига... От една страна реват, че са им много мачовете, от друга - искат още...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот VILIO » 21 ное 2011, 13:16

Има достатъчно свободни дати за тези мачове и дори да имаме отбори в групите на ШЛ или ЛЕ. Четох в един форум, че добре ще е този турнир да се провежда по варианта на английската купа на лигата където основно се играят мачове през есента,а 1/2 финалите и финала са на пролет. За мен по-добрия вариант е зимен турнир. Не смятам, че отборите няма да го взимат на сериозно . Напротив ще имат повече сериозни мачове в период когато не се играе футбол нещо което пречи много на нашия футбол.
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот Казуса » 21 ное 2011, 21:42

Stinkata написа:На мен ми е трудно да разбера, защо български отбор, редовен участник в евротурнирите иска такава лига... От една страна реват, че са им много мачовете, от друга - искат още...

Мисли в парични знаци. И веднага ще спре да ти бъде трудно да разбереш.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот vill_1 » 25 ное 2011, 11:21

Преди седмица ЦСКА проведе дебат за организирането на Източноевропейската Лига. През този уикенд дори предстои междинна среща в Белград. В същото време обаче руските олигарси са на път да откраднат идеята на “червените” и да създадат Суперлига Изток.

Богаташите са готови сами да финансират проекта и да осигурят голям награден фонд, с който да привлекат турските грандове – Галатасарай, Фенербахче, Бешикташ и Бурсаспор. За разлика от предложението на ЦСКА, те няма да канят гръцки отбори, но пък ще се включат най-силните руски клубове. Заради солидния си финансов гръб руснаците не планират да търсят помощ от страна на УЕФА.

Идеята за Суперлига Изток вече е получи подкрепа от ЦСКА (Москва), Спартак (Москва) и Зенит. Очаква се в турнира да се включат Динамо (Москва), Анжи и Рубин. Украинските Динамо (Киев) и Шахтьор (Донецк) са получили покана за участие.

България ще бъде представена само от два отбора – ЦСКА и “Левски”. В проекта на “армейците” за Източноевропейската Лига трябваше да участват доста повече родни представители.

Покана за подготвяния от руснаците турнир ще получат молдовските Дачия и Шериф, азербайджанския Нефтчи и сръбските Партизан, Цървена звезда и Войводина.
Изображение

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот Toru » 29 ное 2011, 14:02

Stinkata написа:На мен ми е трудно да разбера, защо български отбор, редовен участник в евротурнирите иска такава лига... От една страна реват, че са им много мачовете, от друга - искат още...

:qipay: Баждеков го каза-"Надявам се да играем в другите турнири,вместо в тази".Идеята като цяло е добра,но как ще бъде синхронизирана с другите турнири е отделно.за успех и позитивно въздействие на отборите е съвсем друга тема.тази идея я имаше преди 10-12 годи......

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Източноевропейска лига

Мнениеот drvasko98 » 29 ное 2011, 14:39

Освен да се ползват за уговаряне на мачове и евентуален бой между агитките, не виждам друг смисъл от подобни лиги. Отсега е ясно, че дори и да участват някои от Балканските грандове, те ще се представят с полу- или напълно резервни отбори. Дреме ми, че Левски ще играе с Цървена звезда, те и контролка могат да си организират. Съвсем друго е, ако играят решаващ мач в групата на ЛЕ.


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта

cron