Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот mefkata » 01 окт 2010, 11:56

Казуса написа:
mefkata написа:...Спортинк...

Да, на български ни е по-лесно да произнасяме беззвучното "к" накрая, ама нека да се отнасяме по-уважително към отборът, дето ни скри топката :qipap:
А между другото теб продължава ли още да те кефи "философията" на "Левски"? :mrgreen:

Грешката бе чисто техническа, не признак на неуважение и си я поправих още преди да съм видял поста.
Философията си е ок и ще го докажем по-натам, само ако преодолеят психически загубата, както каза Дели ( с последния му пост съм абсолютно съгласен)
Пак казвам и не за оправдание, който е играл футбол го знае. напрежение при подобни мачове е голямо, знае се, че трябва да надскочат себе си, защото класите на първенствата и съответно на отборите е различна и изведнъж - за трети път- вратаря ебава майката. Ама не с един гол назад на Герена, а с два пред пълните трибуни на това прекрасно съоръжение в Лисабон. На ония им поникнаха крила (а не беше така в началото)и се започна...психиката е много, много важен фактор във футбола.
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот Казуса » 01 окт 2010, 11:59

Мичо написа:И при вас, и при нас, идва кръстопътя-Лил и Рапид...Ама нещо не съм оптимист. :qipbl:

Франсетата са удобни за нас. "Тулуза" отстрани ЦСКА с късмет, а "Левски" си бие тия последните години по подразбиране. "Левски" има шанс... ако не загуби в Белгия.
За ЦСКА нещата стоят по-комплицирано. Австрийците са гадни копелета и все ни прецакват. Аз искам просто една победа за публиката над виенчани. И още една над турците. Вече сме го правили на "Българска армия". Нека и на "Васил Левски"! :qipaq:
Илюзия е ЦСКА да гони излизане от групата при наличието на "Порто" и "Бешикташ". Миналата година групата пак беше много силна. Ето - "Базел" и "Рома" тази година играят в ШЛ. Догодина "Порто" и "Бешикташ" може да повторят пътя им. :qipad:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот Al » 01 окт 2010, 12:11

Казуса написа:

Един от онези дни... :qipag:


http://www.youtube.com/watch?v=wTrNQCYh70Y

:qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 244
Регистриран на: 16 дек 2007, 00:20
Местоположение: София

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот gacobacov » 01 окт 2010, 13:44

Изображение
:qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот Blue Religion » 01 окт 2010, 14:38

загубата е неприятна,но изключвайки резултата,беше очаквана. по-добре,че стана тук,тъкмо малко да се поприземят наште,че беха отишли като на почивка там и едва ли не се чакаше Спортинг да са някаква разбита команда и да ги биеме в техния дом... нещо,което се видя,че към момента нема как да стане и разликата в класите е огромна.

Петков е дърт бастун вече и само ни проваля,но Митрев и Цецо Димитров просто не стават за титулярни вратари и си мисля,че е време да се даде шанс на Киро Акалски :qipay:

дефакто тая загуба не променя нищо като шансове за нас. така или иначе нашта битка е за второто място,още като изтеглиха жребия ми беше ясно,че с Лил и Гент ще се бориме за него,а първото е резервирано за Спортинг. вчера двата ни конкурента направиха Х,който е по-скоро за нас... и така в следващите ни 3 мача (2 с Лил и 1 с Гент) ни трябват 3-4т.,при определени обстоятелства и 2т. от тия срещи може да ни класират. също е мн важно португалците да са се класирали преди последната среща и да дойдат тук немотивирани,а може би и с резервите,което ще ни даде шанс поне за Х,а защо не и за 3т. реално с 8т. може да излезем от групата,но трябва да си гониме максимума,щото не се знае кво ще стане накрая... групата си е доста тежка и няма изявен аутсайдер,победата срещу Гент беше наистина много сладка и важна,но и малко се самозабравихме. пак добре,че приземяването беше вчера,в мач,в който можеше да си го позволиме. оттук-нататък пълна мобилизация и квото сабя покаже.

САМО СИНИТЕ!

Потребителски аватар
Доктор Н
Мнения: 1029
Регистриран на: 28 яну 2009, 21:42
Местоположение: София

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот Доктор Н » 01 окт 2010, 16:38

Отидоха като туристи и играха като такива. Приземиха ни. Дано се извлекат необходимите поуки, защото шансовете ни са по-добри от предварително очакваните. Мен лично ме интересува какво става с вратарите и с какво са занимава в момента Акалски :?:
Междувпрочем Шейтанов откри школа за вратари в Бургас и се чудя така и така нямаме национал от тримата(четиримата), защо Батков не ги прати там на двуседмичен "тийм билдинг" в паузата след Сливен :qipap:

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот ludyakon » 01 окт 2010, 19:26

ДОБРЕ ,ЧЕ БЯХ НА РОЖДЕН ДЕН СНОЩИ,И НЕ БЕШЕ БЛАГОПРИЛИЧНО ДА ГЛЕДАМ МАЧА.НО ДНЕС КАТО ГЛЕДАХ РЕПОРТАЖИ-УЖАС И СРАМ. :oops: :oops: :oops:
ГОШО ПЕТГОЛОВ ЕБАТИ НАГЛЕЦА,БИЛ ВИНОВЕН САМО ЗА ВТОРИЯ ГОЛ.
НЯМАМ ПРЕДСТАВА ЗА ЦЕЛИЯ МАЧ НО ОТ ВИДЯНОТО,МНОГО СЛАБО СМЕ ИГРАЛИ.ДАНО ИМ СВЕТНЕ НЕЩО В КРАТУНИТЕ,ЧЕ НЕ СТАВА САМО С ЯДЕНЕ. :qipbl: :qipbl: :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот itsoVIII » 01 окт 2010, 19:58

и пиене бре :qipaz: :qipaz: :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот nacho » 01 окт 2010, 22:56

а пиене,то сега такъв махмурлук ги гони... :qipae:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот 8 » 02 окт 2010, 00:43

Мичо написа:И при вас, и при нас, идва кръстопътя-Лил и Рапид...Ама нещо не съм оптимист. :qipbl:


Какъв кръстопът при нас бе :qipan:
По-ясна група с два отбора с максимума и два отбора с минимума точки няма.

Ние вече ритаме за трупане на опит (поне половин година сме в Европа) и ако можем там да докопаме някоя точка все файда.Дори и да стане някакво чудо и да вземем следващите 3 мача (2 с Рапид и домакинството на турците) пак не сме се класирали, а след това идва гостуване на Порто, което няма да е по-различно от вчерашното ви гостуване на Спортинг. Според мен това не е кръстопът, а еднопосочна улица. Ритаме до Нова година и толкова. Няма нищо неясно.
Ако си цесекар бъди докрай!

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот bluehope » 02 окт 2010, 11:43

Само да добавя някои неща към коментарите тук.
Добро впечатление ми прави обективното и толерантно мнение на повечето от привържениците на ЦСКА. По едно време форума беше малко като тези под новините във водещите спортни сайтове с нивото на кенефски истории.
За мача - каквито и определения да се дадат за Левски в този двубой, все ще са истина. Поне аз очаквах сигурна загуба, но чак в такова цифрово изражение - не. Дето се казва, с една загуба от 0:2 всичко си беше по план максимум, вкл. и на гърба на хикса в др. мач. Както беше казал Дочката след мача Левски - ЦСКА - "тези 3 гола бяха излишни".
Сега за шансовете за излизане от групата - според мен много минимални. Статистиката е много важно нещо и мисля че Марто беше постнал в скрития ни форум резултатите на 3-те ни съперника в ЕКТ през последните 5 сезона. По един факт за всеки от отборите ми направи впечатление от нея още от първо четене:
Спортинг - изкл. добра успеваемост срещу отбори от Източна Европа - Шахтьор 1:0, 1:0; Динамо Киев 3:0, 2:1; Спартак Москва 3:0, 1:0, май имаше и още по-нетитуловани от региона.
Лил - винаги излиза от груповата фаза.
Гент - най-големия успех в историята му е ... отстрняването на Фейнорд три седмици преди мача с нас, т.е без необходимия опит в ЕКТ.

Ами ако вярваме на 100% на статистиката, а вслучая след показаната игра срещу Спортинг, аз съм склонен да го правя - очаквам две загуби от Лил, така че излизане от групите - мираж.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот 8 » 02 окт 2010, 22:59

bluehope написа:По едно време форума беше малко като тези под новините във водещите спортни сайтове.


На мен това са ми любимите редове :oops:
Страхотен набор от изразни средства използват привържениците на всички отбори и дори си присвоявам някои на въоръжение като естествено ги обличам в по-интелигентна форма.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот drvasko98 » 03 окт 2010, 10:46

Дори и теоретични кръчмарски сметки да правим извън контекста на силата на отборите, три домакински победи без пряко предимство над Лил не ни гарантират преминаване на групата, даже напротив. Ако приемем, че се случи оптимистичния вариант, който е разменени победи с Лил, а Спортинг вземе двата мача с Гент, преди последните два кръга класирането ще бъде:
Спортинг 12
Левски 6
Лил 4
Гент 1

При това положение Спортинг няма да се напъва и срещу Лил и спокойно ще може да си падне /на практика горното класиране значи осигурено първо място/, тогава ние ще трябва да търсим само победата в Гент. Значи по-добре е Спортинг да не вземе и двата си мача с Гент, за да има за какво да играе с Лил. И това казвам само при положение, че с Лил завършим с равни точки от преките двубои, нещо което не е много вероятно. Тоест мачовете с Лил трябва да ги изиграем като двубой от пряка елиминация с всичките там сметки за гол на чужд терен и т.н., за да ни остане резервния вариант равен в Гент /и това хич не е лесно, но поне равни навън сме правили бол, но да търсим задължителна победа аз не го виждам/

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот mefkata » 03 окт 2010, 11:34

drvasko98 написа:Дори и теоретични кръчмарски сметки да правим извън контекста на силата на отборите, три домакински победи без пряко предимство над Лил не ни гарантират преминаване на групата, даже напротив. Ако приемем, че се случи оптимистичния вариант, който е разменени победи с Лил, а Спортинг вземе двата мача с Гент, преди последните два кръга класирането ще бъде:
Спортинг 12
Левски 6
Лил 4
Гент 1

При това положение Спортинг няма да се напъва и срещу Лил и спокойно ще може да си падне /на практика горното класиране значи осигурено първо място/, тогава ние ще трябва да търсим само победата в Гент. Значи по-добре е Спортинг да не вземе и двата си мача с Гент, за да има за какво да играе с Лил. И това казвам само при положение, че с Лил завършим с равни точки от преките двубои, нещо което не е много вероятно. Тоест мачовете с Лил трябва да ги изиграем като двубой от пряка елиминация с всичките там сметки за гол на чужд терен и т.н., за да ни остане резервния вариант равен в Гент /и това хич не е лесно, но поне равни навън сме правили бол, но да търсим задължителна победа аз не го виждам/


Самият факт, че правиш сметки - пак е крачка напред, като се има предвид положението през миналата година, където единствената сметка беше да не стигнем резултата от ШЛ. :qipag: :qipag: :qipag:
Иначе всичко, ковето пишеш звучи много логично.
Не можем да се оплачем от липса на късмет:
1. групата - можеше много по-зле, по-добре , едва ли
2. програмата - мача с най-вероятен шанс за точки - първи, последван от двата най-тежки, завършваме с мач с лидера, който може да не е важен за него
3. резултата в другия мач след втори кръг.

Самите резултати показват, че в групата нещата няма да са много ясни почти до края, но до тук със сметки и разсъждения, остава да се играе футбол. Ако отнесем два-три парцала в повече от Лил, очевидно това са ни възможностите. Аз продължавам да твърдя, че загуба от Спортинг е нормална, но не беше нормален начина , по който дойде и размера й. С Лил ще е истинския барометър. Ако покажем това, на което сме способни и в много тежка среда, положението ще е я камилата, я камиларя - може да паднем(с малко), да бием, да завършим равен, както беше ситуацията с Гент. Ако обаче се направят пак левашки грешки в защита и на вратата и останалите се сдухат - край, до там сме.
Така че, аз лично мачовете с Лил ги очавам с най-голям интерес още от тегленето на жребия...
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Групата на сините - Левски, Спортинг, Лил, Гент

Мнениеот drvasko98 » 03 окт 2010, 11:37

Не, не, за победа в Лил е безсмислено дори да си говорим. Най-най-най- оптимистичния вариарнт е нещо като мачовете с Оксер от преди 5 години


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта

cron