ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот Delija » 31 май 2011, 19:18

8 написа:Освен това как ще ми докажеш, че това е сила на Реал? По-скоро е липса на концентрация на Барса.


А ти как ще ми докажеш, че това е "липса на концентрация на Барса", а не сила на Реал??

По-точно, това е твое лично, пристрастно мнение. Аз единствено гледам какво беше до изгонването на Пепе, и какво беше после. И това, което стана е, че Реал беше съвсем друг отбор след 60-ата минута. Нещата се обърнаха коренно. Ама наистина коренно.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот 8 » 31 май 2011, 19:33

Според мен имаш грешна представа за силата на Реал, защото като чета оставам с впечатлението, че си мислиш, че са нещо съвсем близко до Барса.

Разликата все още е голяма. И то много. Затова и залагах на тях пролетта, че ще печелят.

Ето каква е образно казано. Ако състезанието е 100 метра Барса е бегач с време 9.30 (мисля, че там някъде е световния рекорд). Реал миналия сезон беше много зле, да кажем с време 13 секунди. Един сезон по-късно, днес, вече бягат разстоянието за 10 секунди. Очевидният напредък от 3 секунди много ентусиазира феновете. Така като е тръгнало догодина още 3 секунди подобрение и айде хоп 7 секунди. Е да но не става така. Когато нещо не е свършено като хората лесно се внася силно подобрение, но в един момент по-доброто идва с мъка. Питай ме мен като спасител преди изпита как свалях 10-тина секунди за около месец. Не всеки ден промяна имах, а като имах ставаше по-секунда. В началото раз праз за дни свалих първите 5 секунди, но после беше мъка. В един момент достигаш някакъв оптимум и става все по-трудно подобрението. Така и при спринта за цял сезон с някоя и друга стотна вече става подобрението при най-най-добрите.
Макар и разликата да е вече по-малка от секунда, а не секунди, тя е огромна, защото от тук нататък трудно можеш да стопяваш. Преведено това означава следното. Барса е направил исторически отбор каквито през 10-20 години имат и други. За да стигнеш нивото на такъв отбор не става ей така. Как си представяш някой различен от Аякс през 70-те решава "хайде и ние правим играч като Кройф и сме готови" или отбор без силни играчи "вижте аржентинците бе, само с Марадона им мина номера 86, хайде и ние правим така". Да ама Марадона или Кройф, а при отборите Аякс от 70-те или Милан от края на 80-те не се правят ей така. Там има гениални елементи.

Реал каквото можа направи. Стана силен отбор. За да стигне Барса трябва да стане велик, а не съм виждал такова стълпотворение по едно и също време да има два едновременно велики отбора.

Как ще ги стигнат ли все пак? Историята показва, че голям (силен) отбор рядко става велик. Всеки сезон има силно играещи отбори, но велики, които правят ери са малко. По-скоро промяната идва не от засилване на силен отбор, а от отслабване на на велик. Тоест трябва повече Барса да се гледа и анализира за да се види края, а не Реал да се гледа. Те няма какво повече да направят. Как идва края ли? Често с някое апокалиптично събитие при великия отбор. Напуска Кройф-край на Аякс (или другия вариант е съществува ЦСКА, край на величие :qipae: ), отстраняване на отборите от евротурнирите-край на Ливърпул, забрана за игра заради употреба на забранени средства-край на Марадона, серия от контузии-край на Бастен.
При Барса може да е примерно напуска Гуардиола догодина-край на Барса, въпреки че за мен едва ли това може да е апокалиптична промяна за каталунците.

Силен отбор можеш да направиш, но тим величие, което прави златни спехи няма как да стане. Там се иска нещо по-специфично. В момента Барса има златен тим, каквито са малко случаи въобще в историята на футбола. Няма как да ги стигнеш. Реал почти удариха тавана за силна игра. Вече онова другото не става при всеки силен тим. То или си става или не. Барса в момента го имат, така както Реал го е имал при 6-те КЕШ.

Ето затова казвам, че разликата е огромна. Може и вече да не е така бомбастична и да е сравнима, но това което остава не може да се стопи. Ако може то трябва да направиш Реал златен отбор за историята, а то не става така. От тук нататък гледаме Барса, а засега не дават признаци за изпускане на парата, тоест другите си остават зад тях колкото и добри да стават.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот 8 » 31 май 2011, 19:35

Delija написа:
8 написа:Освен това как ще ми докажеш, че това е сила на Реал? По-скоро е липса на концентрация на Барса.


А ти как ще ми докажеш, че това е "липса на концентрация на Барса", а не сила на Реал??

По-точно, това е твое лично, пристрастно мнение. Аз единствено гледам какво беше до изгонването на Пепе, и какво беше после. И това, което стана е, че Реал беше съвсем друг отбор след 60-ата минута. Нещата се обърнаха коренно. Ама наистина коренно.


Ми Барса обикновено сгъва който и да е отбор в света. Ако това не става за даден момент явно нещо не са концентрирани.

От друга страна не приемам, че това е сила на Реал, защото Реал не разполагат с тези спосочности, които имат например италианците. Явно Барса му е отпуснала края, за да стои суха вратата на Реал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот VILIO » 31 май 2011, 19:36

Преди червения картон чух името на Меси 2-3 пъти. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот 8 » 31 май 2011, 19:41

Нормално, това не е времето на Меси, а на Шави. Меси идва по-късно. Виж на предната страница подчертаното от мен в едно мнение цитат.

Мигът на Меси бе плод на индивидуален блясък, ала за да се случи, имаше нуждата от пространството, осигурено от изтощаването на противника.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот Delija » 31 май 2011, 20:04

8 написа:
От друга страна не приемам, че това е сила на Реал, защото Реал не разполагат с тези спосочности, които имат например италианците. Явно Барса му е отпуснала края, за да стои суха вратата на Реал.


Аха, как па така "случайно" се случи, че Барса му отпусна края до изгонването на Пепе (11 на 11), и се "стегна" веднага след това, когато заигра с човек повече?! Защо не се "стегнаха", примерно, в 40-ата минута и да смачкат Реал, а се "стегнаха" баш когато изгониха Пепе и получиха числен бонус?!?!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот Delija » 31 май 2011, 20:06

VILIO написа:Преди червения картон чух името на Меси 2-3 пъти. :roll:


Не само ти. Пепе го изяде с парцалите.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот 8 » 01 юни 2011, 04:19

Изгонването на Пепе дойде и във време, когато вече трябваше да се оползотворява натиска. Не може 90 минути Реал да си свиркат в защита сякаш се намират на плаж. Това сгъване до 60-та минута не е дало резултат, но с приближаването на края все повече идва мига за гол.
Чисто технически изгонването на Пепе евентуално ускори процеса. Да кажем без изгонването натиска щеше да става все по-страшен от 70-та минута, а той стана такъв от 60-та. Не се залъгвай, че въобще е нямало да стане страшно ако Пепе беше на терена. Това за мен граничи с абсурда, отбор 90 минути да стои и пресира защитно и да няма нищо опасно за него. Максимумът е 60 минути (няма връзка с Пепе), но не мога да си спомня кой отбор бях гледал, който наистина ме изуми (ей така 60 минути в защита не дадоха възможност и за една-единствена хипотетична опасност на противника, всяка първа топка вземаха). Обикновено силните могат по около 45 минути, а нашите български отбори ако го докарат до 30 минути да сдъвчат противника с пълна преса е добре. Не го владеем този важен елемент.
То е като една чаша в която капи, капи, но скоростта е такава, че ще прелее преди 90 минути. Изгонването на Пепе просто пусна кранчето да тече (вместо да капи) малко преди да се напълне чашата и така набързо се напълни, съответно още в 60-та минута преля.

Така или иначе това винаги става, никой отбор не може да играе 90 минути в защита и да е сигура, че държи мача. Вече, когато като реултат не е ставало се дължи или на шанс на защитаващия се или на малшанс на нападащия или пък вратаря на защитаващия се прави извънземен мач или пък за нападащите казваме "е не влиза и не влиза". Това обаче става рядко и е вече друго. Положенията ги има (те си идват с течение на мача), а че не са реализирани понякога и така става.
Тоест с или без изгонването на Пепе и тук си идваха. За да залагаш на реми трябва да залагаш на гореизброените неща. Че примерно Меси при същата акция няма да я вкара или пък че Афелай ще се спъне при съшия пробив или пък че Касияс ще улови всичко. За мен това са страхотни хипотези. Барса не е кой да е отбор и щеше да вкара някое от идващите положения.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот Delija » 01 юни 2011, 08:24

Това, че Пепе не даде на Меси да диша, не е хипотеза, а факт. Както е и факт, че Меси се развихри след като изгониха португалеца и Барса остана с човек повече. Мисля, че е близко до ума, че симулацията на Алвеш се отрази решаващо на мача.

Но как да е, няма да се разберем, по-добре да не продължаваме.

Потребителски аватар
stankovich
Мнения: 2035
Регистриран на: 21 дек 2007, 14:45

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот stankovich » 01 юни 2011, 11:45

ИМА САМО ЕДИН ОТБОР ОТСТРАНИЛ БАРСА ОТ КАКТО ГУАРДИОЛА Е НАЧЕЛО - ТОВА Е ИНТЕР :!: ОСТАНАЛОТО Е ЧЕШАНЕ НА ЕЗИЦИ И РАВНОСМЕТКА ОТ ДВЕ ТИТЛИ НА ЕВРОПА В ПОЛЗА НА БАРСЕЛОНА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 3 ГОДИНИ :!: :!: :!:
Delija написа:Боби в момента е в прединфарктно състояние, сърцето му не може да смогне да изпомпва кръв по посока на гениталиите му, дай Боже да не издържи. :qipbo: :qipbo:

Потребителски аватар
stankovich
Мнения: 2035
Регистриран на: 21 дек 2007, 14:45

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот stankovich » 01 юни 2011, 12:33

Наздровйе :qipap:
Delija написа:Боби в момента е в прединфарктно състояние, сърцето му не може да смогне да изпомпва кръв по посока на гениталиите му, дай Боже да не издържи. :qipbo: :qipbo:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот blazev1992 » 01 юни 2011, 13:35

stankovich написа:ИМА САМО ЕДИН ОТБОР ОТСТРАНИЛ БАРСА ОТ КАКТО ГУАРДИОЛА Е НАЧЕЛО - ТОВА Е ИНТЕР :!: ОСТАНАЛОТО Е ЧЕШАНЕ НА ЕЗИЦИ И РАВНОСМЕТКА ОТ ДВЕ ТИТЛИ НА ЕВРОПА В ПОЛЗА НА БАРСЕЛОНА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 3 ГОДИНИ :!: :!: :!:

Т'ва е гнусна лъжа! :x И Севиля ги отстрани. :lol: :lol:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот drvasko98 » 01 юни 2011, 16:20

Отлична игра на Барселона на финала. Доказаха, че са най-добрите. Това още повече учудва защо бяха циганиите от мачовете с Реал вместо да гледаме истински футбол. Трета титла за 6 години и при всичките доста скандални съдийски отсъждания в тяхна полза. :qipbl: Все пак не може да се отрече, че разполагат с уникални футболисти на доста постове и на практика е много трудно да бъдат спрени и невъзможно, ако централния нападател на противника не играе като бек :qipad: /това по въпроса за качествата на треньорите, щото е видно че единственият който донякъде се противопоставя с някакъв частичен успех на сегашната Барса е Жозето/

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот 8 » 01 юни 2011, 19:35

Delija написа:Това, че Пепе не даде на Меси да диша, не е хипотеза, а факт.


........който нищо не значи. Че ако Пепе е обирал топките до 20-тата минута и тогава го изгонят по същия начин можеш да ми заявиш, че така е щяло да бъде до 90-тата минута. Откъде накъде пък ще приемам такова нещо за даденост?

И две други нотки:
1. Дори и да приема, че Пепе е най-вездесъщия дефанзивен полузащитник в света, той не беше персонален пазач на Меси, тоест гаранция нулева, че при пробив на Меси ще го спре.
2. Когато защитаваш и пазиш нещо обикновено се трупат нарушения и картони и това в един момент води или до по-предпазлива игра или си аут извън терена. Нали си фен на баскетбола, знаеш какво става като остане само едно лично нарушение. Изводът е, че Пепе не може от първата до 90-тата минута като бяс да влиза на всяка топка, в даден момент малко ткрябва да се поспре ако не иска да го изгонят. Така че и от тук (дори и пак да приема, че той и само той пази Меси) пак ще трябва да го поостави някоя и друга акция да направи, защото иначе пак ще е изгонен, не заради Алвеш, а заради Меси.

Това с численото превъзходство никога не е важало, а на теб ти е основна теория. Никога и никъде при червен картон на който и да е може да се направи готов извод какво следва. Най-малкото пък същите Реал и Барса показаха друго развитие в първия от четирите мача. Ти обаче правиш готов извод, загубата заради какво била със сигурност. Второто което използваш като гаранция е още по-абсурдно. Нещо ако до един момент става така ще е завинаги. Ми Тошко Янчев ако в някой мач направи успешно влизане в 1 минута и го изгонят във 2-та аз ще твърдя, че ако не е бил изгонен така е щяло да бъде до 90-та. Аргумента е убийствен, "докато е бил на терена Меси не го е минавал".
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2010/2011

Мнениеот Delija » 01 юни 2011, 20:59

Единственото, което твърдя, 8, е, че изгонването на Пепе повлия сериозно на мача, нещо, което ти тотално отричаш, твърдеийки, че всичко било ясно предварително, а червеният картон на Пепе бил само малък, незначим щрих в цялостната картинка.


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта

cron