ТОП 10 от мачовете на българските отбори в Европа

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Мнениеот Blue » 18 мар 2007, 04:43

Идеята не е лоша,но при всички положения,ще властват и клубните пристрастия :?
Пък и не е зле да я доизчистиш и да създадеш- като нейн автор- някакъв регламент.
Гледам ти си дал и равенства,което ми се струва някак си.....странно.
Слагаш победата на Берое над Атлетик Билбао,но не слагаш победата им над Аустрия Виена 7:0.
Аз по-нататък ще дам моите предложения.Първо оправи регламента, че си написал Топ 10,а си дал повече мачове като пример.Може би трябва да се ограничат на 10 :wink:
Както вече казах,идеята на мен ми допада :D Дано и на м(ар)одераторите да допадне :wink:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 18 мар 2007, 09:00

вместо Щутгарт-Левски 2:2, трябваше да пишеш Левски-Щутгарт 1:0 от предишната година... :idea:
липсва и победата на Марек срещу Байерн, победата на Левски срещу Барселона...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 18 мар 2007, 09:42

мача е един ЦСКА-ЛИВЪРПУЛ 2:0 :wink:
това е европейския шампион все пак 8)
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 18 мар 2007, 09:55

Blue:
Най-чисто (вярно, че и най-субективно и пристрастно) ще е без регламент, просто както ги чувстваш 10-те най-добри мача, а като не са на твоя отбор се опиташ да си го представиш "какво е" това което е станало.
Без критерии. Просто казваш кои са, но и съобразяваш какво е дадена победа на друг отбор.

emevev е прав. Това 1:0 тук с гола на Мишо Вълчев в 90-тата минута беше много по-разтърсващо от онова 2:2 там следващия сезон.
Беше един от ония моменти на безумие на цял един стадион, факли, огньове, викове до побъркване в които изпитваш огромен кеф, а съперника е бил от тия от които "трябва да паднеш", но ти си преценил, че не си съгласен с даденостите :wink:
2:2 там беше друго. Левски бяха в криза следващия сезон, Щутгард и те, но вече си мислеше (гледайки си нашия отбор), че "е, миналата година мина номера, но сега няма да ни простят". Там Левски го докараха не толкова от футболни умения, а от характер, нещо подобно на нашето с Парма навън 1:1, не сме били силни, но се озъбихме, спасихме дузпа инакрая им шибнахме решаващия гол...по-силни бяха ама :lol:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: ТОП 10 от мачовете на българските отбори в Европа

Мнениеот Vute » 18 мар 2007, 12:42

Batkoto написа:Сега ми дойде тази идея на няколко ромчета,да направим една класация на десетте най-велики мача на българския клубен футбол на международно равнище...
....
Ото, спиш.. :lol: Идеята е добра ... Лошото е, че повечето успехи са доста назад във времето и е трудно да се номинират точно..
Изображение

Потребителски аватар
mandja
Мнения: 1437
Регистриран на: 02 май 2006, 14:22
Местоположение: Срещу сектор Г на ст.Георги Аспарухов

Мнениеот mandja » 18 мар 2007, 13:10

17 март 1976 г.
ЛЕВСКИ - БАРСЕЛОНА 5:4
29 септември 1993 г.

ЛЕВСКИ - ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС 2:1

Само да добавя някои пропуски към предложенията :wink:
Вдигни гард за своя град!

Потребителски аватар
paralesa
Мнения: 3740
Регистриран на: 09 фев 2006, 18:56

Мнениеот paralesa » 18 мар 2007, 16:37

Не ми се играе сега да търся точно в кои години са били срещите,само ще дам няколко-може и да не са 10 свои номинации,мислям,че и без годината в която е игран се сещаме кой е мача :D
цска-Ливърпул 2-0 естествено
Левски-Барселона 5-4
Левски -Щутгарт 1-0
Левски-Рейнджърс 2-1
цска-Аякс 2-0
Левски-Аякс 2-1
има още доста от миналото,но искам да дам и малко от по ново време,които са ми направили впечатление!
Ливърпул-цска 0-1
Шалке04-Левски 1-1
Левски-Киево 2-0 -най-вече заради паметното първо класиране на български отбор в лигата на богатите :wink:
цска-Ювентус 3-2-макар по-късно да им бе присъдена служебна побена на италянците
и за капак единадесети мач :lol: Ювентус-Левски 1-1

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 19 мар 2007, 09:52

В общи линии баткото е изброил най-важните и силни мачове, но е пропуснал според мен:

Левски - Барселона 5:4
Марек - Байерн 2:0 (нали така? :roll: )
Левски - Олимпик 1:0
Байер - ЦСКА 0:1
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 19 мар 2007, 10:06

За мен е малко трудно да се каже за всички времена 10 мача, защото....

1) Преди когато играеш по-малко мачове, за да стигнеш и да играеш с грандове, е съвсем нормално да ги срещаш по-често. И когато играеш по-често е нормално и понякога да ги биеш. Т.е. имало е повече мачове с грандовете на Европа.

2) В момента УЕФА така е изпипала работите, че от югоизток някой рядко припарва до мач с големите, а и да припари, видя се кво става. Затова мачове като тези на ЦСКА с Ливърпул и Байер, и тези на Левски в посл. години са ги много големи успехи. ВЪпросът е дали се говори за резултат, защото ако няма класиране това не е успех от страна на историята. Защото ако говорим за добра игра, то примерно и Локо - Болтън може да бъде пример, защото Локото направо скриха топката на Болтън втория мач и само късмета им изигра лоша шега.
Изображение

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Мнениеот Blue Religion » 19 мар 2007, 19:19

Литекс-Грасхопърс
Ювентус-Левски 1:1
Левски-Марсилия 1:0
Левски-Удинезе 2:1
Шалке-Левски 1:1
ЦСКА-Шахтьор 3:0
ЦСКА-Блекбърн 3:3
Левски-Киево 2:0
Киево-Левски 2:2
Дунав-Рома
Берое-Ювентус
Академик Сф-Милан

Потребителски аватар
Anarion
Мнения: 835
Регистриран на: 22 май 2005, 21:40
Местоположение: Минас Тирит,Гондор

Мнениеот Anarion » 20 мар 2007, 11:25

Аз ще пиша само тия,от които имам спомени:
ЦСКА-"Ливърпул" 2-0
"Левски"-"Щутгарт" 1-0
"Щутгарт"-"Левски" 2-2
"Ботев"-"Байерн" 2-0
"Парма"-ЦСКА 1-1
"Левски"-"Рейнджърс" 2-1
ЦСКА-"Леверкузен" 1-0
"Левски"-"Оксер" 1-0
"Левски"-"Олимпик" (Марсилия) 1-0
"Левски"-"Удинезе" 2-1
Че има и по-големи спор няма,но все пак повтарям-пиша това,за което имам някакъв спомен.За да няма полемики кой първи,кой десети съм ги подредил хронологично.
...и рече Бог "Само "Левски" !
И направи небето синьо.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 20 мар 2007, 12:17

Анарион, поне от кумова срама махни мача ни с Левуркузен и сложи на негово място последния ни мач с Ливърпул.
Бъди милостив, не те карам да махаш дербито ви с Удинезе.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Anarion
Мнения: 835
Регистриран на: 22 май 2005, 21:40
Местоположение: Минас Тирит,Гондор

Мнениеот Anarion » 20 мар 2007, 12:27

Чакай бе другарю,ти мачове ли ще слагаш тука или коментари?!
Ще слагам и махам които мачове си искам.Ебаси червената наглост-бе ти бъди доволен,че въобще съм ви писал,хем неведнъж.Река ли да се заяждам,без един мач оставате.Резерви,късмет,букмейкъри,мафия,подценяване,отписване на турнира...абе знаеш как се измислят тия работи.
А за мача с "Удинезе" най-добре си трайкай,щото за вас дербита явно са мачове със зулуси от Кула и феърплейни участници отвъд Полярния кръг.
И въобще чети внимателно-мачове,от които имам спомени.Великата ви букмейкърска победа над анонимните резерви на "Ливърпул" в предрешен мач не я даваха никъде.Какви впечатления да имам от нея тогава-от радиокоментара на Ники Александров ли?!
...и рече Бог "Само "Левски" !

И направи небето синьо.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 20 мар 2007, 12:34

Anarion написа:Ще слагам и махам които мачове си искам.Ебаси червената наглост-бе ти бъди доволен,че въобще съм ви писал,хем неведнъж.

Благодаря ти Анарион, че си ни "писал" при това и си се олял и си го направил "неведнъж". Толкова мило ми стана. Без теб тия мачове изчезваха от съзнанието на всички привърженици на футбола.

Anarion написа:Река ли да се заяждам,без един мач оставате!

Добре, добре, няма да те ядосвам повече....само моля те не махай мачовете на ЦСКА, защото макар и да не сме като сините богове и ние чат-пат сме направили нещо с някои отбори в Европа.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Anarion
Мнения: 835
Регистриран на: 22 май 2005, 21:40
Местоположение: Минас Тирит,Гондор

Мнениеот Anarion » 20 мар 2007, 12:41

Като сте правили,си пиши какви сте ги вършили и не ми давай акъл.Ти специално какво имаш в съзнанието за някой мач от 60-те или 70-те е отделна тема,ама не го правя на въпрос.Бездруго цялото флудене тръгна от теб-както винаги!-така че мирувай и си пий редовно хапчетата. :lol:
...и рече Бог "Само "Левски" !

И направи небето синьо.


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron