Шампионска лига 2017/18

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 17 мар 2018, 10:36

От мачовете на Ювентус въобще не съм доволен. Класираха се напълно незаслужено.


Аз пък харесвам такъв "подход" във футбола. Излизаш и си вземаш каквото ти трябва, а пък другите да лапат мухи. Примери бол.
1. Големите отбочи често така си вземат мачовете. Уж "нищо не играели" ама по думите на треньора на загубилите "били разсеяни там в някакъв малък интервал и противника ги наказал".
2. Германия. Те така бият откакто свят съществува. Нищо не играели и накрая брутален натиск и си вземат каквото им трябва. Често с голове в последната минута, продължения, дузпи.
3. Ман 99 финал..
4. България 94 1/4 финала.
5. България 93 последен квалификационен мач. "Нищо не играеха и си организираха накрая една скоростна и точна атака".
5. Левскарите. Тук примера е обратен. Те такива неща не ценят. Трябвало да има някаква игра (казвам "някаква", защото те и това не правят ако се заблуждават, че са някакви виртуози на красотата). Не били важни успехите, да победиш и общо взето важното е да си слаб и да се оправдаваш. Така или иначе аз не харесвам левскарството във футбола. Мача Тотнъм-Юве много точно рисува Левски и ЦСКА. И двата отбора не са направили нещо голямо, а в изчистен вид направиха само по едно нещо. Тотнвъм уж играха 180 минути, за да бият и "незаслужено" паднаха, а Юве нищо не игра само дето би. Тотнъм показа логиката на Левски, а Юве на ЦСКА. Общо взето едно тъпо щуране по терена от първите и нищо от вторите с изключение на успешния завършек. Разбира се всеки иска всичко-и хубава игра, и честно да победи без подкрепа и т.н., но ако само едно нещо ще имаме предпочитам ювентинското, а не вечно неудачното на Тотнъм, който ясно, че не е Ман или Ливърпул, но не може да бъде и Арсенал и Челси, които все нещо понаправиха. Тотнъм никога нищо дори и да имат добър отбор.

Така че ще ме извиняваш, но Юве направи каквото трябва да се направи. Толкова. Като се появят италиански Шави и Иниеста ще е и с повече игра. Сега няма как.

А точно този начин на печелене поставя под съмнение победата на следващия съперник. Може и да не успеят Реал. Обикновено след такива никакви мачове идва и синдрома "аз съм силен" (ти не си ама щом биеш се объркваш и си мислиш, че си силен и току виж след 2-3 мача ставаш наистина силен). Класиралата се с последния влак за световното 94 България изведнъж мина и далеч подмина групите на самия турнир. Смешна Франция 98 си помисли, че е силна. Нали са световни шампиони. И 2000 така объркани в силата си мачкаха наред и бяха много силни. Вече съвсем истински.

Италия 2006 взе полуфинала с никаква игра. Нищо не играха. Само дето биха немците на немски терен (истинска класика обаче от гледна точка на тактика). И така изведнъж един никакъв отбор си помисли, че е силен и докато се усети стана набързо и световен шампион в объркването, което ясно пролича на следващото европейско и световно. Поне 5 или 10 други отбора изглеждаха по-реални световни шампиони тогава ако се абстрахираме от символиката на имената.

Не на последно място и един най-пресен пример. Юве след загуба от Барса показа, че може да научава уроците и следващия път да елиминира. Сега пък са прясно загубили от Реал и още следващата година са пак срещу тях.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 17 мар 2018, 15:38

Има разлика голяма между това да изиграеш мач, в който даваш инициативата на противника, но има с общо 4-5 положения и да си вкараш своите и в такъв когато даваш инициативата на противника и той ти прави 10 положения. Щото Сон ще вкара 1 от 5, ама други ще вкарат 3.

Италия направи голям мач на 1/2 финала през 2006. Как реши че е с никаква игра направо ти се чудя

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 17 мар 2018, 18:01

И Юве направи голям мач в сряда ако се вгледаме в студиото, където на полувремето питаха просто ей така да отбият номера "юве ще може ли да обърне мача", а само 45 минути по-късно "как стана".
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 17 мар 2018, 22:09

ОК за мен Юве направи два слаби мача с Тотнъм, като имам предвид и че е точно Тотнъм, а не Реал Мадрид. На другия полюс смятам например че на финала през 2015 срещу Барса направи добър мач за разлика от финала с Реал.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 17 мар 2018, 22:41

Цялостно да, Реал ги помете, но първо това беше по-скоро сила на Реал, а не слабост на Юве и второ това наистина важи за мача като цяло, но само за първото полувреме (което разбира се не ги топли) мога да кажа, че Юве направи много силни 45 минути.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 01 апр 2018, 09:56

Ако Левандовски и Мюлер се разиграят не виждам който и да е съперник. И тук въобще не включвам останалата офанзивна част на Байерн, която също заслужава внимание (Робен, Рибери, Хамес). Само тия двамата разпиляват от голове всякакви съперници.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 11 апр 2018, 04:33

Васко, половината на 1/4 финалите минаха и си аут. Нещо има при теб :-k . Кажи сега коя е тя? Хубава ли е , добра ли е в леглото?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот Al » 13 апр 2018, 19:07

Чакаме финал Байерн-Ливърпул. :qipbo:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 14 апр 2018, 18:39

Оригинално победителя от Реал-Байерн би трябвало да е победителя в ШЛ. Всъщност мен не ме и учудва и са такива очакванията ми още от есента. Щом Байерн тръгна да "спасява" сезона, едва ли не да го закърпва в стил газеща машина с Хайнкес и при Реал загубил всичко на домашната сцена беше ясно, че ще се получи циркова ситуация. Някой "отписан" ще вземе трофея. Отписан в следния смисъл. Хайнкес е "пенсионер" и се върна "за малко". Само за сезона. Не за нещо, а да го "спасява". В Мадрид пък хиляди пъти уволниха Зидан след края на сезона и гледаха към Конте (тогава Челси не беше рухнал като сега) и кой ли не да го замества и ме напуши смях как ще се уволнява наставник взел евентуално 3 от 3. Три сезона треньор, 3 трофея в ШЛ (явно в Реал е престъпление ако не можеш да вземеш поне 4 ШЛ от три сезона, при три купи е неуспех и те уволняват). Че и поредни, а цял континент десетилетия си мечтае само за две поредни. Зидан е фантастичен треньор. Хайнкес разбира се е перфектен. Байерн има цял отбор мачкащи футболисти. Реал има само един, но велик. Роналдо (и Рамос за решителните мачове). Не знам кой ще е.

...но в един поглед в перспектива има вероятност и за нещо друго. Ливърпул според мен е победителя в другия сблъсък и затова въобще няма да коментирам Рома. Клоп може и да успее. Два фактора са зад него. Пак изкара отбор до финала, който не е най-силния у дома (Байерн, Ман Сити), но за разлика от случая с Дортмунд сега отбора му има традиции и знае как се взема този трофей. И второ............победителя в другия сблъсък може просто да е много уморен от големия сблъсък, който да му е коствал много.

Може би Клоп има по-добри шансове ако съперника е Реал (не защото Реал е по-слаб). Машината Байерн и треньора Хайнкес вече се видя, че са по-непреодолими за него.

Та така. И Ливърпул ги има в играта. Някак си, не много силно, но ги има.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 14 апр 2018, 18:55

И по една мини грешка в Реал и Байерн, която може да се окаже от полза за Ливърпул. Малък детайл, но понякога и те имат значение. И Хайнкес и Зидан направиха според мен лека грешка с първенството. И двамата заиграха пролетта ударно там.

Хайнкес искаше да реши рано титлата и да се концентрират настрани. ОК, но те водеха близо 20 точки и не беше нужно да я решават теоретично наскоро. Дори да бяха продължили хлабаво, тука бият, там падат все щяха да са шампиони. Ако бяха станали месец по-рано и в началото на март супер, щеше да има време за почивка, но те до април бяха твърди. Донякъде го и разбирам. В негово оправдание е, че ако заредуваха в първенството променливи мачове и по-лежерно го даваха може да се загуби ритъма. Отделно немците обичат да решават нещата ударно. Както и да е. Той си знае.

В Реал пък за да несе получат някакви рекорди в дистанцията от вечния съперник Зидан тръгна ударно да намалява разликата. Дори и при дербито с Атлетико миналия кръг каза, че гонят задължителна победа в гонене на второто място, което вече е целта на отбора му. Защо? Никакъв смисъл. Имаш 4-5 мача пролетта в Европа и това е. Те си вървят засега както трябва и Зидан не е тъпак и пуска все пак в някои мачове резерви, но прекалено много се отклони към Примерата. И тук обаче има някакво оправдание. Всяка седмица медиите да те разкъсват и да ти се набива в лицето Барса (която не е нищо особено) дразни и не можеш да стоиш така спокойно и не защото е нужно, а от няма и къде поддържаш огъня в първенството.

Та това е. Мисля, че можеха да позагубят още 2-3 мача в първенствата и да не им пука. Не беше нужно това леко напрягане отстрани в нищо незначещи двубои.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот Delija » 25 апр 2018, 22:09

drvasko98 написа:Италия направи голям мач на 1/2 финала през 2006. Как реши че е с никаква игра направо ти се чудя


Италия смачка Германия тогава, аз по-силен мач на жабарите в живота си не съм гледал, и до днес не знам как играха така тогава. За сметка на това, на финала си бяха добре познатите затворени мишки.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 12 май 2018, 14:43

Васко, между другото доста блееш и проспиваш не просто събития, а епохи. Ти не разбра ли, че Реал пише епоха и велика формация? На един мач е. Ако го спечели стават три поредни ШЛ или 4 триумфа в рамките на 5 години. Неща наподобяващи Аякс 71-73, Байерн 74-76 и Ливърпул 77-84. Дори и с една идея отгоре ако само статистически гледаме. При това заобграден в тези години от никак нелоши формации на Барса и Байерн, че и Атлетико М. Онези в миналото май не са имали чак толкова силни съперници.

И Зидан както и да го въртим при триумф влиза в рамките на великите треньори. Малко ми е рано при по-малко от 3 години кариера, както и си давам сметка, че ако отиде в друг отбор може и нищо да не сътвори, но ако да постигнеш 2 поредни ШЛ имаше по-скоро символично значение, защото друг не го е правил, а не толкова защото е върха във футбола, вече три поредни си е гранде успех отвсякъде, пък било то и начело на Реал. Не ми се вижда лесно за което и да е величие.

Осмака ти спомена леко за тези неща през годината. Реал, Зидан, Роналдо. Ама ти блееш и си се фокусирал в автентичността на ЦСКА.

Клоп дори при загуба доказа, че е голям треньор. Ясно е, че си го може. Два пъти изплува до самия връх от по-слабата позиция (Боруся спрямо Байерн и Ливърпул спрямо Сити). В смисъл не е в най-големия на домашната сцена, нито в стил Пеп или Моу начело на най-многото пари, изградени отбори, тръгващи да стават шампиони. Велик не, но е голям (нещо като сънародника му Хайнкес). Та преди да дойде Ливърпул бяха такава разклатена къщурка и никой не е подозирал, че днес може да са това което са.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 27 май 2018, 08:27

Браво 8, за първи път да познаеш нещо

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот Al » 27 май 2018, 20:43

Много ме е яд за Клоп. Пореден загубен финал.

Аз не си спомням да съм гледал в мач от такова ниво подобни вратарски изпълнения, а първото май въобще не съм... #-o

По-добрият отбор за съжаление очаквано спечели. Разочарован съм. А не беше тръгнал така мача.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта