Световно първенство 2018

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 11 юли 2018, 14:04

А иначе откакто ти гледаш, аз от същото време, не са ми изглеждали никога силни. Едва сега за мен влизат в този клуб без значение дали ще загубят или не финала. Когато бях дете това беше един отбор, който не стигаше финалите. Просто не можеше. Нещо като сегашните белгийци. Някое избухване и до там. Не са сериозен отбор. Симпатичен да, силен да, но не от най-големите. После нищо до 98 когато домакинството се задейства. После бързо изчезнаха със слаби представяния и едно изключение като за довиждане от Зидан, но си бяха слаби. И така и до миналото световно където като такъв отбор си паднаха резонно от немците на 1/4 финала.....но тук вече стават много финалите и се задейства принципа на Италия или крадлив български депутат, мафиот. Крал-крал, лъгал-лъгал и след време се задейства сила в Италия и си е такава, а българския изрод, който е изкормил десетки наши животи става предприемач и вече никой не се връща назад как било станало.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 11 юли 2018, 14:08

За мен делбата на големи е най-големите Германия, Бразилия, Италия. След тях големи са Аржентина и условно Уругвай, защото при Аржентина мога да ти го разкажа дори и да нямаше скорошен финал, а за Уругвай все по-малко остават живите, които трябва да го разкажат. И след това "епизодичните" Испания, Франция. Трудно мога тук да вкарам Англия, защото след лъжата нищо не са доразвили като французи, италианци, аржентинци и т.н. Не мисля, че трифинална Холандия отстъпва на една лъжа. Да не говорим, че и чехи, шведи, а май вече и хървати приближават като сила англичаните. Срещу една титла ако има по няколко финала, полуфинала или доста ударни участия (да речем 5 четвърт финала и 3 полуфинала) не мисля, че има разлика като сила в участията (като трофей да).

Все едно да сравняваш в Англия някакъв отбору, който не си го чувал с една титла от преди 130-140 години с друг отбор, който много добре го знаеш и има традиционно силни участия, но няма титла. Да речем за последното е Нотингам ако му махнеш единствената титла или ако остане да го сравняваш с отбор с две титли от 1890 и някоя година.

Или Лийдс срещу Ливърпул в ерата на Висшата лига там след 1990. Първите имат титла, вторите не. Е и? Доста повече сила идва за периода от Ливърпул.

Чехия 2 втори места, Холандия 3 втори места, Швеция 2 и 3 място. Срещу това някой си появил се един път като рецидив 1966, откраднал незаслужено и не го търси НИКОГА повече.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 11 юли 2018, 15:03

Аз Уругвай не мога да ги сложа до Франция, а по твоите критерии последния им полуфинал с отстранени Корея и Гана нищо не струва, те по-зле и от на Англия плотивниците. Два пъти Франция губят От ФРГ 1982 и 1986 на полуфинал, сега им е 6-ти

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 11 юли 2018, 17:53

Аз тях ги бях сметнал.
Още 2 полуфинала срещу немците през 80-те


Но може би четвърт век, че и отгоре, най-силния отбор в света (Уругвай).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 13 юли 2018, 08:43

На финала отидоха двата най-силни отбора на това първенство. Има логика. Ако някой се сеща за трети отбор, който трябва да е на мястото на някой от тези двата да каже ама аз не се сещам за такъв.

Англия типично. До тук. Нагласен полуфиналист и той си остана полуфиналист. Подобно на Белгия, която беше нагласен 1/4 финалист и минавайки едно препятствие направи същото. Англия без нито едно получи същото постижение заради стратегически по-лесно избрания поток, оставайки втора в групата.

Аз не мога да разбера за какво са ни такива отбори като Мексико, Англия, Белгия, които отиват до там (или стъпка-две повече) докъдето са нагласени. Безмислена работа, безмислени нагласения, постижения до там докъдето са организирани. Англия къде да отпадне преди полуфинала? В група с Панама и Тунис? Със съперник от великата група на водача Полша? И при това там съперника беше по-добрия! С неможещите повече шведи? Идва Хърватска, първи мач и като става дума за мач (футбол) ръгбистите са аут.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 13 юли 2018, 08:50

А честно казано не разбирам и олигофрените гледащи Висша Лига. Понеже аз не я гледам да попитам тия ли са звездите, които гледате? Трипера, Розето, Червендалестия, Прасето, това ли е каймака на диемите? Отврат! Та те тези, най-добрите (националния отбор), нищо не могат да направят. 1 срещу 7 удара с Хърватска. И то единия удар с уникален бонус. И гол и в в началото на мача така че уморените хървати от там нататък да имат цял мач задача да връщат гол, за да изравнят мача.

А най-хубавото описание на английския футбол се видя. Запомних минутата (не че не е имало и още много такива ситуации). В края на 12-тата, 11 минути 50 и нещо секунди от мача, вижте какво става. Ъглов удар, англичаните наредени в една редица (коментатора я нарича "влакче"), бие се ъгловия с някакъв произволен шут нависоко и редицата се разпръсква като билярдни топки, на всички посоки произволно, а играчите скачат нависоко със затворени очи. Там яко някой шибне топката или топката го шибне по кратуната да се получи някакъв удар, а после ако случайно той е и във вратата да се получи гол. Направо да паднеш. И това да го гледаш всеки уикенд по диемите. Нечовешко е.

А също ме накефи когато при обратен ъглов, за хърватите, подадат на Модрич топката и той тръгва и се чуди как да финтира, да гледаш английския защитник, той пък се чуди какво да прави, евентуално с краката си, защото е видно, че докато го финтират по земята с топка няма как да се получи със случаен отскок като при шутовете. Все едно се сблъскват двама играчи от различни спортове- Да речем волейболист и шорттрек. Нищо подобно на футболен сблъсък, където нападателя се опитва да финтира, а защитника да го блокира, примерно с шпагат.

Мамата си трака английския футбол. Не знама ама дори да сменим ролите, диемите да ми плащат по 5-6 лв на месец, аз не бих станал абонат и зрител на островното ръгби. Повечко трябва да ми се плаща, за да изтърпя този ужас.
Последна промяна от 8 на 13 юли 2018, 08:53, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 13 юли 2018, 08:52

Да не забравим и някакво къдраво негърче Деле Али, напрамо АлИ (да се чете като при Мохамед Али) и великия кочияш (оня с жилетката, Гарет Саутгейт). Това е лицето на футбола :qipbj:
И тръгнали да бият отбор от техничари с представители в Реал, Барса и Атлетико, да не споменаваме и други все така квалитетни отбори.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 13 юли 2018, 16:36

Половината от 45 хървати и французи от 28 клубни отбора ще станат световни шампиони след финала. Логично който има в Примера гони титла.

Най-много представители на финала има испанският шампионат - 11 футболисти. От тях четирима са от Атлетико, по трима от Барса и Реал и един от Севиля.


С най-много представители в последната битка в Москва е, малко неочаквано, Атлетико Мадрид. Носителят на трофея от Лига Европа има трима французи и един хърватин, така че със сигурност в съблекалнята през следващия сезон ще има носител на трофея. Французите са Антоан Гризман, Тома Лемар, който беше купен на 18 юни, и Лука Ернандес. Хърватин е Шиме Вършалко.


Барселона и Реал Мадрид също със сигурност ще имат световен шампион. Иван Ракитич от хърватите, както и Осман Дембеле и Самюел Умтити защитават цветовете на каталунците на клубно ниво, докато Лука Модрич и Матео Ковачич от "шахматистите" и Рафаел Варан от "петлите" са част от състава на европейския клубен шампион.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 13 юли 2018, 17:24

ФИФА поиска да се ограничи показването на привлекателни жени по трибуните


:qipbh
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 13 юли 2018, 17:36

Бе я си гледайте работата armataz_01_36

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 14 юли 2018, 08:43

Еуфорията от представянето на Англия на Световното първенство в Русия не стихва и за миг. Днес стана ясно, че в момента тече петиция за издигането на статуя на селекционера на „трите лъва“ Гарет Саутгейт.


:qipbp: :qipbp: :qipbp:

Наистина е невероятно. Кога друг път ще биеш Тунис, Панама и Швеция. Постижение заслужаващо статуя!
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 14 юли 2018, 08:49

Донякъде се извинявам на мексиканския национален отбор за критиките от нагласените неща.

Майстор на спорта: Селекционерът на Мексико бил и с жена, и с любовница в Русия


Сега на черното бяло не мога да кажа. Това е добро, правилно и виртуозно изпълнение, което другите отбори на мондиала не са показали, че го могат и заслужава само похвали :qipay:

двете дами са оказвали морална подкрепа на своя любим от трибуните, без да се засичат.


Дотук добре. Да ти е мирна главата, но както при отборите очакваме на следващото световно да надгради и двете дами заедно да го очакват в спалнята.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 14 юли 2018, 09:11

кой ще е голмайсторът на турнира?Битката е между две от звездите на „трите лъва“ и „червените дяволи“. Става дума за Хари Кейн и Ромелу Лукаку.


Дам, екзекуторите на Панама и Тунис в свирепа битка. Плюс един гол от измислена дузпа срещу Колумбия. Големи майстори. Да си ги държат там във Висшата лига и да не ни занимават с глупости.

Еден Азар се натискал за Реал. Свърши братче. Който взел взел, вече няма. Васко, отсега казвам, че Реал НЯМА да спечели ШЛ. То е ясно и абсолютно сигурно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот VILIO » 14 юли 2018, 12:24

Осма можеш ли да ползваш уикипедия? Там пише къде играят играчите на Белгия. Даже без Наинголан имат добър отбор. Със сигурност са повече от Уригвай и Холандия
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 14 юли 2018, 13:41

Не ме разсмивай. От Уругвай със сигурност не са повече, а от Холандия само ако моментно гледаме нещата, тоест някаква жалка за холандците генерация срещу силна за белгийците. Иначе като цяло няма място за сравнения. Нито пък можеш да сравняваш през годините Бастен, Бергамп, Клуиверт, братята Дебур, Сийдорф и т.н. със сегашните облаково-почернели белгийски парчета.

И още нещо за уругвайците. Отпред Барса, отзад Атлетико М. Съжалявам. Повече от цялата Висша лига. Предпочитам да разчитам на Кавани и Суарес да ми правят головете и отзад Годин и другия от Атлетико да пазят вратата. Малко е за да се противопоставиш на Франция, защото нямаш цял отбор, но е достатъчно за съпоставяне със средните отбори и тук-таме с някой силен, който не е много в час. При Белгия нищо.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта

cron