Световно първенство 2018

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 09 юли 2018, 19:23

Германия и сега продължава така. Йогито ако не се лъжа е от след световното 2006, тоест 12 години. При това и сега му дават мегдан и не го гонят и отделно преди това пък е помощник (на Клинсман). Те това и преди го правеха де. Освен дълги престои треньора преди това обикновено е бил и помощник на предния. Шьон преди голямата ера е помощник на Хербергер, предната треньорска ера. Помощника на Бекенбаур пък беше Берти Фогст.....който пък след това углави Бундестима за доста години.

На това му се казва последователност. Немците са много упорити. Никкави емоции и моментни оставки. Всичко е дълго, прецизирано, точно и упорито гонено. Това обаче изисква, според мен, когато се прави избора, който явно с лекота отива за над 10 години, да се прави много внимателно. След това вече, веднъж направен, се залага на него до дупка.

ПП. За сравнение треньора на Испания сега е различен от този преди дни на световното, който пък е различен от този преди седмици преди световното. За един месец трима. Немците толкова имаха от втората световна война до детските ми години.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 09 юли 2018, 20:53

VILIO написа:
drvasko98 написа:Гана има четвъртфинал от преди 8 години и 1/8 финал от преди 12, не е толкова отдавна че да не ги помниш, а ние на поне 4 от първенствата сме били брутален пълнеж независимо кого сме отстранили в квалификациите. Квалификациите винаги ще са различни от самото Световно независимо дали са 8 или 68 отбора. Така или иначе има около 20 силни отбора как ще се допълва до 48 няма значение. Предпочитам да видя Папуа отколкото някой скучен тим като Гърция абониран за всяко първенство


Sамо,че като неутрален зрител Папуа не е интересен отбор за гледане. Световното първенство трябва да е шоу,а не да съществува на олимпийския принцип.


Шоуто е в НБА и ШЛ, Световното е за мъже и големи характери. Квотите ще бъдат предостатъчно за да не остане някой голям отбор навън. Ти писа за Холандия, но па-стряскащо е, че Италия няма нито един голям играч между 22 и 32 години. Те вече три поредни първенства са до групите

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 09 юли 2018, 22:23

Няма как да играе ЦСКА на световното, защото не е за клубни отбори :qipbk:

drvasko98 написа:Световното е за мъже
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 10 юли 2018, 06:42

Всъщност ЦСКА няма как да играе никъде. Не знам на оня свят да се организират футболни турнири :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 10 юли 2018, 09:52

Бях забравил. А другото как беше? Поне при теб. Литекс, Етрополе или кой сме?

Поне сме честен клуб. Нямаме нищо общо с някакви си дългове от 30 милиона, удостоверено от вас, левскарите, не сме били ние (онези които имали дългове)........при вас обаче не стоят така нещата. Все същия мръсен клуб си оставате. Точно Левски сте си. Не се и опитвайте да се измъкнете с евтини трикове. Ние не кълвем на евтини постановки.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 10 юли 2018, 09:57

Днес е желателно Големия и Малкия облак (Фелайни и Витзел) да си ходят. Левскарщината много се разпростря на това световно и е редно вече да бъде изкоренена.

Още по-важно е утре розето, трипера, прасето, червендалестия и Вильо да си ходят на острова. Много неприятни особи :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 10 юли 2018, 12:29

Днес наистина нямам идея кой ще победи, очаквам да стане един от най-интересните мачове играни на Световно първенство (такива за щастие има доста през годините). Утре очаквам Англия да победи, не защото са по-добри от Хърватия по принцип, а защото хърватите ми изглеждаха изморени, но на финала няма да имат сили да спечелят, защото победителят от другия мач изглежда по-солидно.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 10 юли 2018, 13:54

Вторият мач наистина е по-опасен за футбола. Нещата отиват май към финал Франция-Англия. Аз лично докато не изметат световното от Англия и Белгия не мога да се отпусна и наслаждавам на футбола :qipac:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 10 юли 2018, 16:53

Квотите ще бъдат предостатъчно за да не остане някой голям отбор навън.


Не е много обхватно разсъждението ти. Трябва да обхващаш нещата от всички страни. Мога да си представя и как разсъждаваш за ситуацията в България. Вероятния принцип е "аз толкова години отделих в учене докато другите ходеха по дискотеки.......не ми пука".

Да, вероятно някой който би гонил титлата не го вълнува толкова много 10 или 20 ще са европейските квоти. Дори и тук обаче не си напълно прав. Възможно е отбор от типа на Италия, непреодолял квалификациите, година по-късно да има капацитета да стане световен шампион, още повече и при такъв турнир, където другите големи изпопадаха рано (те пък обратно, безпроблемни квалификации, слабо световно). В този случай съдбата на Италия зависи изцяло от квотите. Отгоре на всичко практиката показва, че по принцип световния шампион година-две по-рано не е със статута на най-силния (не съвпада силата и при квалификации и при самия турнир). Например неоспоримия най-силен отбор 1990 беше Германия, но 1988 и 1989 на око това беше Холандия.
Германия се класира от квалификационна група като един от най-добрите втори (мисля, че бяха двама от три групи). Нещо като плейофен участник по сегашните параметри. В групата им беше точно Холандия, завършила първа, актуален европейски шампион, Милан с най-добрите от тях гази.....и Германия можеше въобще да не демонстрира силата си следващата година ако се следват твоите препоръки.

И сега по-важното. Мани ги световните шампиони. Световното първенство не е само за шампиона. Има и други радости. И те са дори много повече. Ние нямаше да изпитаме американското лято ако от нашата група се класираше 1 отбор, а втория отидеше на плейоф с не много ясна съдба. Защо определяш като ценност само титлата? Някои нации ще пощуреят и при 1/2 и 1/4 финали, събитие случващо се веднъж в живота. Как защитаваш техните интереси на същия принцип "то който трябва ще си го вземе". За най-силния ясно. С малко или много квоти, бидейки най-силен не би трябвало да бъде спрян към титлата, но как стои въпроса с такива които ще умрат от радост ако попаднат в най-силните 10 на света с малко късмет, сила точно на турнира, преодолими съперници? Ти не им даваш шанс (на европейците), но за сметка на това нямаш нищо против Мексико да стои на всяко световно първенство на стенд бай в турнира, 99% минал и групата и хвърляйки на всеки 4 години заровете да изиграе 4 поредни силни мача в рамките на половин месец и ето ти титла, но те ще се кефят и ако само два поредни силни мача изиграят и видят полуфинал. За сега не връзва, но все някога ще върже. Защо за едни си майка, а за други мащеха?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Al » 10 юли 2018, 22:27

Тъп полуфинал, за съжаление Белгия отпаднаха, ама никакви ги нямаше. Утре съм за Хърватия, ама ако бие Англия съм за нея на финала.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 11 юли 2018, 06:22

Франция заслужават напълно титлата, играят перфектно. Ей го Жиру напусна Арсенал и веднага - шампион :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 11 юли 2018, 08:51

Стана точно това което и двете противоположни мнения твърдят. Томето и други си дрънкаха преди първенството "Белгия е един от фаворитите, не най-големия ама там поне в карето ще влязат" и сега най-вероятно са на мнение "ами ето, така стана". Всъщност нищо не е станало по моята логика. Никакъв отбор, нагласен за 1/4 финал, паднал не от първия, а от втория възможен тим, същата работа.

Вчера те си паднаха, защото беше ясно, че трябва да си паднат. Не виждам разлика от мача Англия-Швеция. Това, че е само един гол въобще не е водело до драматизъм. Просто и шведи и белгийци излязоха като по-слаб отбор, паднаха, никакви драми, накрая поздравления с противника, тук-таме някой за цвят се прави, че плаче ама то какво да плачеш при категорична слабост и нежелание да си силен. Рутинен мач. Все едно гледам ЦСКА-Верея или нещо подобно на Армията. Това че е 1:0 въобще не говори за драма. Пак който трябвало да бие си е бил.

Днес да си пожелаем един мощен хърватски шут на Розето, Трипера, Червендалистия дузпаджия, Прасето Хари, Файтонджията-треньор, диеми, вильовци, ръгбисти :qipaq:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 11 юли 2018, 08:56

drvasko98 написа:Франция заслужават напълно титлата, играят перфектно.


Аз тия ги надуших още в началото. Постепенно влизат и в клуба на големите. Легализирани престъпници. И италианците почват с домакинства и далавери, но след това са си вече силни и никой не вижда лъжливото начало. Тия в годините също от нагласени клоуни вече придобиха материала да са истински силни.

И вчера биха точно така. Не се и съмнявах в тях. Само като видя в тези последни фази в началото единия отбор повече да атакува, а другия е спокоен ми е ясно какво следва. През 86-та бяха в обратната роля. Като пернати налитаха на германците, а онези ги гледаха-гледаха и просто ги праснаха хладнокръвно. Точно както вчера французите направиха. Силен-слаб, който както иска да ги анализира. Те просто си биха. Хладнокръвно и без съмнение.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 11 юли 2018, 09:48

Франция са си силни откакто аз гледам СП, тоест от 1982. Разбира се като всички имат смяна на поколения, но са силни, даже са спечелили по-малко за този период от заслуженото. Рядко са ми били симпатични и сега нямам симпатии към тях, но на черното бяло не мога да кажа. След Бразилия са извадили най-голям брой топ играчи в последните 40 години, кои французи, кои не точно, но имат да ги ринеш с лопата.

Вчера коментаторът каза, че след Бразилия, Италия и Германия били с най-много полуфинали на СП, не бях се замислял, ама така е

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 11 юли 2018, 13:59

По-силно ми звучат 5 финала за един друг отбор, който не е сред споменатите.

Между другото това означава автоматично и (поне) 5 полуфинала, а щом французите са пред тях трябва да са поне 6. Аз не се сещам за толкова. Два финала ясно (от тях идват и полуфинали). Още 2 полуфинала срещу немците през 80-те пак ясно и Фонтен, Копа 58. Шестия ми се губи. Не ми се правят справки, но сигурно идва от домакинството 1938.

И Уругвай има поне 5 полуфинала покрай 2 титли и 3 трети-четвърти места и също за мен са пред французите след като се съчетава с една доста дълга хегемония.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта

cron