Световно първенство 2018

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 00:21

Офффффф, караш ме да се върна да гледам какво съм писал. "Най-сетне и канадците ще видят". Имам предвид "след толкова години", но ако забиеш буквалистично в написаното си прав. Вероятно ще се разбере като първо участие. Както и да е. Не ми се спори. Нали разбирам само от риболов.

86-та е може би най-детайлно гледаното от мен първенство. Единствения мач, който не гледах беше в 6-та група Полша-Португалия. 0:1 ако не се лъжа, въпреки че може и да бъркам, щото поляците излязоха като трети от групата и срещнаха първия от 4-та Бразилия, а португалците не се класираха, бяха четвърти.

Полша-Португалия не го гледах, защото се бяхме заиграли между 11 и 12 блок, но вече не помня точно на какво сме играли. Беше следобед, тоест от по-ранните мачове, и ако не се лъжа почивен ден, защото спомена ми е, че и майка ми и баща ми бяха в къщи по време на този мач.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 08 юли 2018, 00:23

8 написа:Накрая междуконтиненталните баражи при пълен жребий с единствено ограничение да не се срещат два отбора от един континент. Мисляу че е заслужено. Например Европа ако е права в аргумента си, че тук е най-трудно, то това че си отишъл на висящите квоти, тоест вече си се сблъскал и надделял над европейска конкуренция, ти дава правото (нещо като поставеност) при крайните разигравания да не си вече с трудните европейци. Обратно. Някой ако е минал през леснотията да мине и през Европа, не чак толкова трудната на гигантите директно класирали се, а на плейофните отбори.

Така при пълен жребий може и Океания да класира отбор. Сега е обречен при игра срещу петия от ЮА. Нека да имат шанса да играят и с азиатски или африкански или конкакафски отбор.
Ами те на Австралия и Океания ще им гарантират квота-най-вероятно Австралия ще я вземе!

Останалите глупости не мисля изобщо да ги коментирам. В един момент не бих се учудил да предложиш всичките страни членки на ФИФА да играят всеки срещу всеки на разменено гостуване в един 4 годишен цикъл :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 00:25

Не е глупости. Просто не си разбрал и се чудеш как да се измъкнеш. Най-тъпото (от твоя страна) е, че заставаш срещу аргументирано нещо. Което взема под внимание и силата за която претендираш и присъствието на различни географии както иска Васко (и Фифа).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 08 юли 2018, 00:25

8 написа:... Нали разбирам само от риболов.

...
И от това не е сигурно, че разбираш :wink:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 00:32

На Фифа мечтата й е ако може да класира Китай и Индия. Общо 3 милиарда при 7-8 милиарда население на планетата, почти половината. Какъв купон ще е само за спонсорите. Примерно 3 милиарда жадни гърла пият Кока-Кола. Да се съдереш от цялата (половин милиардна) Европа и ЮА (не знам колко милиона са) това не можеш да стигнеш. Това е в центъра на идеите, а не 7 милионна жалка, малка, проскубана България да й дадеш шанс ако има случайно силен отбор като за втори в европейска група.

Вече всичко е пари. Да, знам, че това се дъвче като лаф от години, но и на това световно се появи нещо покрай парите. Без да е оправдание или основе аргумент, но оставам с впечатление, че част от слабото представяне на големите отбори се дължи и на трансферите в клубните отбори. Къде-къде повече ги интересува да цапнат вече няколко стотин милионните трансфери. Световното се гони ама на принципа ако е възможно. В смисъл за един Ронално е ясно, че Португалия няма да успее и щом няма да е световна титла е все тая 1/2, 1/4 или 1// финал ще е, дори и в групите да бяха отпаднали е все тая..........но виж докато си тече световното през последните седмици яко се акцентува на предстоящите 120 милиона, които Юве ще даде като заплата през следващите 4 години. И Иниеста сигурно е патриот ама като не може вече да стане Испания шампион е също все тая, още повече и като си го правил в миналото. В Япония обаче не е все тая, всичко е изпипано до милиона. И така е с всички. Неймар миналото лято много усилия хвърли и успя. 220 милиона, но за миг не се разконцентрира, докато не успее. Сега малко по-разсеяно и не с този хъс 1/4 финал. Толкова. Това не са 220 милиона, за да се концентрираш докрай.

Пък и световното е на 4 години. Като не го спечелиш голям праз. Цели 4 пъти за този период ще се разиграе ШЛ и пак можеш да си звездата на планетата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 03:31

Магуайър: Статичните положения са голямо нещо


Не само! И диемите!

Само балонни центрирания не стигат. Трябва и ефир, където да гледат льохманите. Тогава вече е безценно. Хем не разбираш от футбола и риташ наслуки, хем правиш милиони от това, защото има леваци, които да плащат за това "изкуство".
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 08 юли 2018, 07:42

При 48 отбора няма как да има качество. Слаби отбори от Европа е имало и при 16 отбора, например България, има и сега Исландия, колкото и да са симпатяги някакви. На миналото бяха Босна и т.н.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 10:07

Не можеш да наречеш слаб отбор някой който минава европейска квалификационна група при световно с общо участници 16 отбора и европейски под тази цифра.

Ние може да сме правили слаби представяния на 4-те поредни световни от 16 отбора, но за да отидем там преминаваме през отбори, които са най-малко за там ако не и за по-отличителна роля на самия форум.

Съгласен съм на този принцип да ходят по мондиали и Панама и Тунис..........ако преди това преминават през Бразилия или Уругвай да речем.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 10:15

Отиваш на световно от група с Холанди и Полша, втория и третия от следващото световно.
Отиваш на световно от група с актуалния европейски шампион Франция.
Отиваш на световно в комплект с третия на световното Швеция и в присъствието на следващия световен шампион Франция.

Това по памет, но и баражите като се сетя срещу Франция и Белгия са поне средни европейски отбори.

Много лесно, няма що!

Предлагам да ни накажат за тази леснина и да ни пратят в Конкакаф срещу Антигуа и Барбадос да се мъчим :qipbp:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 10:24

Знам, че звучи расистки, но реално 1-2 са заслужаващите и с качество да играят отбори на световно от Азия и Африка, тоест отбори от ранга на плейофните в Европа.

Отличника в азиатските кфалификации са Иран и Япония (първи в двете финални групи), в Африка от класиралите се по се отличават Сенегал и Нигерия (с по видима разлика спрямо втория от техните групи, финалните за класиране).
Дори и това е много, защото от тези 4 отбора 3 не минаха групите, а четвъртия бранеше загуба!!!, за да изпита невероятна радост и да продължи без никакъв критерий спрямо съперника си, а благодарение на жълти картони просто, за да попълни 16-те, но хайде да кажем, че тези 4 отбора са с качество за световно.

В исторически план се сещам за силни Камерун и Нигерия. Не съм гледал и е по-скоро изненада, но да речем и Алжир 82. Това е. Там на Саудитска Арабия и Мароко групови подвизи не ги броя, защото са без значение. Та така пак говорим само за един (и то от Африка, не и от Азия) и то не на всяко първенство, а от дъжд на вятър.
Южна Корея 2002 не вярвам да има някой сериозен да не знае за какво става дума. Та те тези мачове с Испания и Италия влязоха в книгите. Дори и да приема 4-тото място като истинско е един случай...на един век.

Реално Европа и ЮА правят първенството. Останалото е разводняване. По подобие на клубното първенство, което въобще не го броя за нищо и не го гледам. Когато беше в един мач между топ отбора на Европа и топ отбора на ЮА си беше сблъсък. Сега не е.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 10:36

По васковата логика аз вече не искам да гледам на 100 М спринт трима американци и двама от Ямайка. Съжалявам не са интересни най-добрите. Да се направят на географски принцип 8 излизащи от различни континенти и региони. Така ще е много интересна най-гледаната дисциплина от леката атлетика.

А да! Аман от скандинавци и общо взето европейско-северно американското съперничество в хокея. Да ги поразредят малко със Сенегал, Панама и Бангладеш. Да има от всички географски региони. Хората копнеят за такива мачове, а не за мачове между Швеция и Финландия или два мега потока от едната страна САЩ и Канада, а от другата общо взето Чехия, Русия и скандинавците.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 10:38

Надал, Федерер, Джокович...........е какво е това? :qipam:

Да разкарат двама от триото и да го допълнят с африканец и някой панамец от тенис варианта на Конкакаф :qipbp: Тогава вече ще са истински големите шлемове.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 11:03

На мен по друга логическа линия ми идват малко европейските отбори. Не така на око както изчислява Блу-то. Неговото не е прецизирано. Гледа, че накрая все остават европейски отбори и остава с усещането, че са ощетени откъм квотите. То е така ама колко?

По друг начин да погледнем. На мен не ми харесва, че спрямо качеството Европа получава по-малко от 2 пъти повече квоти от Африка и 3 пъти от Азия. Прекалено са ги приближили като тежест континентите. Все едно в ШЛ на 4 испански или английски да се падат 3 български за ШЛ. В момента е един и то пхрез камара предварителни кръгове и то ако ги мине е в урната на аутсайдерите. Такова драстично не искам при националите, но ако на клубно ниво беше 3 испански и 1 български гарантирано в ШЛ щеше да е приемливо. Пък като сме били слаби да си пада нашия представител.

В момента първите невлезли от Европа са (загубилите плейофа) Италия, Гърция, двете Ирландии.
Първите невлезли от Африка са Уганда, Буркина Фасо, Кот Дивоар, Замбия, Конго (вторите във финалните групи).
Първия невлязъл от Азия е Сирия (по-слабия трети от двете финални групи), а веднага след това Узбекистан и ОАЕ (четвъртите).

Много голямо разминаване. Ще го подчертая още по-видимо. Третите отбори в европейските групи, които даже не стигат до отпаднали на плейф да са са Холандия, Унгария, Чехия, Уелс, Черна гора, Шотландия, Албания, Босна, Украйна. И още повече ще го подчертая. След изтеглянето надолу в Европа (от некласиралите се от плейофи към дори не отишлите на плейофи) ще направя изтегляне нагоре при другите континенти, към класиралите се. Вече не Уганда и т.н., а дори вземам самите участници. Египет, Мароко, Нигерия, Сенегал, Тунис, Япония, СА, Ю Корея, Иран, Австралия, то третия европейски ешалон е по-силен от елитния на другите континенти. Най-малкото поне равен. Чак тук стават равносилни сравненията. Третите от европейските групи са приблизително на същото ниво като класирващите се от Африка и Азия. Втория европейски ешалон, отиващите на плейф, е категорично по-силен, без значение дали става дума за успелите в плейофа или дори за падналите.

Това в крайна сметка не може да води до такива квоти от едно цяло и нещо пъти повече за Европа. Два пъти поне повече е минимума, който и ще отрази желанията на Блуто, но дори и така не е много меродавен. По-скоро Европа трябва да тръгва с 10-12 квоти (на практика тези които сега се класирват на световно) и от там нататък да се уравняват нещата. От 13-ия нататък европейски отбор да е с равни шансове, битки възможности като целия африкански или азиатски континент. Каквото дадеш на европейците от 13-ия до 54-ия участник би трябвало да е поне равно на цялото за Африка. Първите 12 европейски квоти да не се броят като дадени.

От там нататък, за да няма спорове, спрямо представянето на световното да се определят квотите за по-следващото първенство (защото за следващото вече са разпределени). Като имат претенции, че са ощетени нека и азиатци или африканци да си направят финално каре, че да кажем "ей вярно бе, какво е това разпределение". В момента се борим за екзотични участници да играят на световно и най-вече за да обхванем по-голяма част от земното население и география заради рекламодателите.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 08 юли 2018, 12:02

Гана има четвъртфинал от преди 8 години и 1/8 финал от преди 12, не е толкова отдавна че да не ги помниш, а ние на поне 4 от първенствата сме били брутален пълнеж независимо кого сме отстранили в квалификациите. Квалификациите винаги ще са различни от самото Световно независимо дали са 8 или 68 отбора. Така или иначе има около 20 силни отбора как ще се допълва до 48 няма значение. Предпочитам да видя Папуа отколкото някой скучен тим като Гърция абониран за всяко първенство

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 12:10

Гана ги бутаха в ЮАР заради отпадането на домакина. Дори и така не успяха. Дори и с огромно предимство на дузпа преди дузпите не успяха. Кво да им помня?

Камерун 90-та и Нигерия сборно 94 и 98 бяха силните им представяния.

Гърция не е на световно, но Гърция на европейско обърна трите най-силни отбора в него турнир. Европейски отбора, не азиатски или африкански, но не знам дали разбираш тежестта на казаното ако не отчиташ европейските предимства.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron