Световно първенство 2018

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 14 дек 2017, 17:39

Осмак, не знам какво толкова ти пречат групите и разпределението им? СП е велико нещо и не един или два пъти са ставали големи изненади. Спомняш ли си какво се случи на СП 2002? Франция, световен шампион от предното първенство, с един от много големите играчи в историята на тази велика игра в състава им....завършиха последни в групата си :idea: 94-а какво се случи със световния шампион? Отпадна на 1/4 финал от тотален аутсайдер. Вече ти показаха, какво се случи с 2 бивши световни шампиона от миналото първенство. Ами Испания на същото първенство? Да давам ли други примери :?:

Аз лично ще си го гледам и ще си му се кефя много.Дори се надявам да съм в България през повечето време.
А белгийците, като отделни еденици, не знам как ще са като отбор, имат сили да стигнат до 1/4 финал, а защо не и повече.Това разбира се може да се промени, ако на 1/8 финал не се изправят срещу някой от другите силни отбори! Да не говорим, че на такива форуми често има отбори приятни изненади, каквато бяхме и ние през 1994-а, дето може да им мине път.

Така че ако можеш - изкефи се на първенството на максимум. Аз мисля да го направя и както преди това написах - надявам се и желая отбор от Европа да е световен шампион :idea:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 14 дек 2017, 18:36

1994 ние бяхме приятната изненада, 2002 Сенегал. Все давате примери с тях. Но 2002 имаше и една Южна Корея и едни испански и италиански нещастници.

Ще се изкефя на световното, но след групите. Тях едва ли ще ги гледам кой знае колко. Предложи някой интересен мач от тях. Кои сблъсъци си заслужават гледането? И то така че да има интрига, а не ако са два силни очевидно заемащи първото и второто място да ги гледам само да определят кой от коя позиция ще се класира.

Белгия при такова поставяне и без да е някаква сила не се иска много, за да отиде на 1/4 финал. Те вече са на 1/8 финал при нормални обстоятелства.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 14 дек 2017, 21:19

Да де, ама представи си, че Африка имаха 2 квоти, а не 5 и Сенегал не се бяха класирали или през 1994 имаше 16 финалисти както до 1978 и ние не се бяхме класирали. На мен не ми пречи броя на отборите. И при 8 и при 32 отбора ще има изненади и неравностойни мачове.
Нерядко някой гази в квалификациите и се класира безпроблемно, а на самото първенство е 0 и обратното

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 15 дек 2017, 03:30

8 написа:1994 ние бяхме приятната изненада, 2002 Сенегал. Все давате примери с тях. Но 2002 имаше и една Южна Корея и едни испански и италиански нещастници.

Ще се изкефя на световното, но след групите. Тях едва ли ще ги гледам кой знае колко. Предложи някой интересен мач от тях. Кои сблъсъци си заслужават гледането? И то така че да има интрига, а не ако са два силни очевидно заемащи първото и второто място да ги гледам само да определят кой от коя позиция ще се класира.

Белгия при такова поставяне и без да е някаква сила не се иска много, за да отиде на 1/4 финал. Те вече са на 1/8 финал при нормални обстоятелства.

Какво значи все даваме примери с тях? Ами през 1998 също имаше приятна изненада.През 2002 забравяш Турция(не, че са ми симпатични). Аз лично през 2010 се кефех на Гана и ме хвана яд, че не остраниха Уругвай, а го заслужаваха. Примери колко искаш има.

Аз мачовете в групите в болшинството ги гледам, без значение кои са отборите в тях. Така можеш да придобиеш представа, кой, какво играе! Така на предното СП много тукашни колеги се кефеха на Бразилия, но още в групите се виждаше, че съдийския отбор няма сили за нищо сериозно. Много ме хвана яд на немците, че спряха да играят, а не ги качиха на 10-ка. Аржентинците и те можеха да са пътници рано , но швейцарците цял мач играеха с човек по-малко, заради онзи чвор, дето им се водеше централен нападател #-o

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 08:11

drvasko98 написа:Да де, ама представи си, че Африка имаха 2 квоти, а не 5 и Сенегал не се бяха класирали или през 1994 имаше 16 финалисти както до 1978 и ние не се бяхме класирали. На мен не ми пречи броя на отборите. И при 8 и при 32 отбора ще има изненади и неравностойни мачове.
Нерядко някой гази в квалификациите и се класира безпроблемно, а на самото първенство е 0 и обратното


Ами ОК, така е, но все пак има някакви граници, а по мое мнение 32 отбора са прекалено много. Няма измерител на това, но ми се струва, че цифрата е вече голяма. То и при турнир със 150 отбора може да се получи това с 16 финалиста, да има изненади и 137-ия да отиде на 1/4 финал, защото точно тогава се разиграл.

При европейските първенства е малко по-добре с раздуването до 24, защото влизат пак европейски отбори, поне средна класа, а и аутсайдерите тук (Северна Ирландия, Исландия, Албания) са по-играещи, което идва от простата причина, че постоянно са в квалификации с европейски отбори, а не лигави мачове.

С риск да загубя някоя приятна изненада хич не ми се нравят тези трети до пети квоти от Азия, Африка, Сев и централна Америка, Океания. Това са отбори абонати като Мексико и Австралия, които нямат конкуренция в региона, но не от тяхна сила, а от неорганизираност на околните. В смисъл над половината европейски континент на тяхно място би бил в същата ситуация, а не да се класира веднъж на 50 години вместо на всяко първенство.

Мексико изначално, без нищо да има, е клатушкащ се отбор за 1/8 финали на световно. По презумпция хваща една от трите квоти в региона и после на световното е по-слаб от един (водача на група) и по-силен от друг в групата си, тоест още преди цикъла на квалификациите мексиканците са в положение на мач за 2-3 място в групата на световното. Чисто статистически на принципа на ези-тура това означава, че през световно и излизат от групата. Съвсем нормално и те имат доста 1/8 финали, те просто са директно сложени там. И вече от там за 1/4 финал се иска само един силен мач на 4 години или шанс със приемлив или по-слаб съперник на 1/8 финала. Откаде накаде бя? (както казва един) Отбор по нищо не различаващ се от нас, австрийци или чехи. Да не говорим за некласиращи се холандци и италианци. Мексико щеше ли въобще да има нещо подобно от позицията на Швеция? Група с Франция, Холандия и нас, бараж с Италия. И после хайде хоп може и да бият Швеция, която минава през сито от много решителни мачове и може и да се издъни на световното срещу Мексико, а последните обратното, 4 години чики-рики мачове и може пък точно в първия решителен, чаааааааак на световното, да им потръгне пък играта.

Добре, че двата им 1/4 финала си останаха до там, защото съперник им се паднаха немците..........разбира се съвсем случайно и двата са на домакинските турнири в Мексико.
Тоя отбор има съвсем реални шансове често да е във финалното каре ако не беше толкова смотан.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 15 дек 2017, 10:14

Аз не помня мач, в който Мексико да е бил тотално надигран от противника си на СП), сигурно има такъв, но не помня, винаги са правили оспорвани и равностойни мачове.
1986 падат с дузпи на 1/4 финал от Германия, ок у дома
1994 ние ги бихме с дузпи в напълно равностоен мач
1998 минаха групата и мисля, че паднаха на 1/8 финал от Германия с 1-2, след като поведоха и през второто полувреме ги обърнаха
2002 тук се издъниха на 1/8 финал паднаха от САЩ с 0-2
2006 не със сигурен, но май паднаха с 1-2 от Аржентина и пак поведоха на 1/8 финала, това е по спомен
2010 отново паднаха от Аржентина с 1-3 с първи гол от 2-3 метра засада, единствената, която съм виждал неотсъдена, когато нападателят (Тевес мисля беше) е непокрит не от 2, а от нито един играч от защитаващия се отбор, вратарят и него го нямаше
2014 пак си минаха групата и Холандия ги обърна пак от 0-1 в поледните 4 минути на 1/8 финала.

Аз не виждам от какво този отбор може да се срамува в представянето си, за да е определян като некадърен.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот VILIO » 15 дек 2017, 11:39

32 отбора са си добре. Държавите членки на ФИФА с всяка година се увеличават. Проблемът е,че в първенството трябва да има повече отбори от ЕВропа.
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 15 дек 2017, 11:55

VILIO написа:32 отбора са си добре. Държавите членки на ФИФА с всяка година се увеличават. Проблемът е,че в първенството трябва да има повече отбори от ЕВропа.


Защо да има, нали на ЕП има достатъчно, това е СП

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот VILIO » 15 дек 2017, 12:46

Защото Европа е най-силният континент.За неутралните зрители е по-интересно отколкото да гледаме отбори от Африка.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 13:25

drvasko98 написа:Аз не помня мач, в който Мексико да е бил тотално надигран от противника си на СП), сигурно има такъв, но не помня, винаги са правили оспорвани и равностойни мачове.
1986 падат с дузпи на 1/4 финал от Германия, ок у дома
1994 ние ги бихме с дузпи в напълно равностоен мач
1998 минаха групата и мисля, че паднаха на 1/8 финал от Германия с 1-2, след като поведоха и през второто полувреме ги обърнаха
2002 тук се издъниха на 1/8 финал паднаха от САЩ с 0-2
2006 не със сигурен, но май паднаха с 1-2 от Аржентина и пак поведоха на 1/8 финала, това е по спомен
2010 отново паднаха от Аржентина с 1-3 с първи гол от 2-3 метра засада, единствената, която съм виждал неотсъдена, когато нападателят (Тевес мисля беше) е непокрит не от 2, а от нито един играч от защитаващия се отбор, вратарят и него го нямаше
2014 пак си минаха групата и Холандия ги обърна пак от 0-1 в поледните 4 минути на 1/8 финала.

Аз не виждам от какво този отбор може да се срамува в представянето си, за да е определян като некадърен.


Ами ето. И моите спомени са такива макар и без тези подробности с кой точно.

Мексико:
1. Минава квалификациите. Това не търпи дискусии и няма значение формацията им.
2. Мексико отива на световно където разпределението на групите е на принципа на фаворити (поставени) и (което е важното в техния случай) региони. Нещо от сорта на фаворит, европейски отбор, южноамерикански, друг (азия, африка, сев.америка, океания). С малки изключения поради невъзможност. Общо взето (изключвайки Бразилия и Аржентина) два европейски отбора с два други. Двата европейски са гранд и среден. Другите са аутсайдер (примерно петия от Африка) и нещо доближаващо се до средното. Това последното е Мексико в групата на Мексико което играе с по-слабия европейски отбор (или южноамерикански, но не от двата гранда) за място на осминафиналите. Колко е простичко.

И затова ти изкарваш статистика, където те редовно са на 1/8 финалите, където редовно си падат от напълно преодолими съперници. А това че не падат с разгром, както пишеш че не са били надиграни тотално, е нормално, защото в тази фаза се иска да елиминираш съперника и нищо повече. Дори и големите отбори бият по-често с малко.

И те са до тук. Докъдето им е постлана пътеката, до 1/8 финалите.

За нещо повече се иска и повече. И те постигат 1/4 финали на два пъти, а двата мондиала съвсем случайно са 1970 и 1986. В цялата история Мексико е и два пъти домакин. 1970 и 1986. Как пък все ги умерват успехите покрай домакинствата мнозина отбори и все осмака им е виновен, че се взира в тези факти. Франция не може да стане ни европейски, ни световен без домакинство. Че едното, че другото, та и Мексико така. Да беше едното ОК, "съвпадение" да го наречем ама те и двете.

И до 1/4 финали стигат само защото насреща е Германия. За и още повече се иска ново допълнително нещо. Например Белгия. И ето ти полуфинал.

Та тоя отбор има на цикъл от 4 години между 0 и 1 сериозни мача при които стандартно отива на 1/8 финал, понякога отпада в групи на световно, рядко и 1/4 финал при благоприятно развитие (домакинство) и само му липсва и късмета (Белгия), за да видим и последното от правилото, полуфинал.

Та те са готови световни шампиони ако питаш мен на 20-тина години. Просто трябва да намерят сили за полуфинал и финал да бият когато се натрупат събитията наведнъж да ги откарат до тази фаза.

А Чехия или Швеция с какво е по-различна, че да не постига тези неща?
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 15 дек 2017, 14:03

Не знам, защо не ги постигат? Ти ме светни. Чехия игра преди 11 години на СП, отпадна от Гана в групата. Швеция преди 17 години отпадна от Сенегал. Да бе, ясно е, че е много по-трудно да се класираш от зона Европа, но Европа си има достатъчно квоти за силата си 12-14 от 32 си стигат. Като влезнат в тези 13 квоти Босна, Словакия и Гърция или Исландия никой не е виновен друг, освен отпадналите. Сега аз съм убеден, че и в сегашното си състояние Холандия и Италия щяха да се представят 3 пъти по-добре от Швеция на СП, ама да са ги били, ебати.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 15:26

Не, не са достатъчно. По-добре да участваш за 3 квоти в Карибския басейн отколкото за 12-14 на Стария континент.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 15:30

Конкакаф :arrow: (излизат двойно, защото първото е копи-хейст на знамето и излиза същото име)

Американски Вирджински острови
Ангила Ангуила
Антигуа и Барбуда Антигуа и Барбуда
Аруба Аруба
Бахамски острови Бахамски острови
Барбадос Барбадос
Белиз Белиз
Бермудски острови Бермудски острови
Британски Вирджински острови Британски Вирджински острови
Хаити Хаити
Гвиана Гаяна
Гваделупа Гваделупа
Гватемала Гватемала
Френска Гвиана Гвиана
Хондурас Хондурас
Гренада Гренада
Доминика Доминика
Доминиканска република Доминиканска република
Кайманови острови Кайманови острови
Канада Канада
Коста Рика Коста Рика
Куба Куба
Кюрасао Кюрасао
Мартиника Мартиника
Мексико Мексико
Монсерат Монсерат
Никарагуа Никарагуа
Панама Панама
Пуерто Рико Пуерто Рико
Салвадор Салвадор
Сен Мартен Сен Мартен
Сейнт Винсент и Гренадини Сейнт Винсент и Гренадини
Сейнт Китс и Невис Сейнт Китс и Невис
Сейнт Лусия Сейнт Лусия
Flag of Sint Maarten.svg Синт Мартен
Суринам Суринам
Съединени американски щати САЩ
Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго
Търкс и Кайкос Търкс и Кайкос
Ямайка Ямайка


=D>
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 15:39

https://en.wikipedia.org/wiki/2018_FIFA ... _(CONCACAF)

Ето го и похода към Москва.
Мексико се включва в четвъртия рунд (от общо 5). Той е 3 групи по 4 отбора. От тях първите два продължават към 5 рунд, общо 6 отбора.

Нито играят в предните тру рунда, нито е трудно да преодолееш група с 4 отбора и да си на едно от първите две места. Такъв в лукс за вторите и в Европа няма камо ли преди това да са изтървали над половината от квалификациите и автоматично да са преминали.

След изключително трудната надпревара с още трима представители на Карибския басейн, в която дори не се иска да си победител, а и втори става да си, отиват в петия рунд 6 такива отбора. Там си правят финална шестица в която половината (първите три) са на световно, а четвъртия има тежък плей оф с Австралия. Отпадат само петия и шестия от групата. Ебахти купона. Не мога да си представя европейска група с 6 отбора в която 4 празнуват.

При тази невероятно надпревара от 6 се иска да не си най-слабия или втория по-слабост в компанията на Коста Рика, Панама, Хондурас, САЩ и Тринидад и Тобаго.

И хоп, ето ти го световното.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 15:43

Ако не си поставен и започнеш още от 1 рунд в Конкакаф ето какви сблъсъци те чакат.

Bahamas 0–8 Bermuda 0–5 0–3
British Virgin Islands 2–3 Dominica 2–3 0–0
Barbados 4–1 U.S. Virgin Islands 0–1 4–0
Saint Kitts and Nevis 12–4[note 1] Turks and Caicos Islands 6–2 6–2
Nicaragua 8–0 Anguilla 5–0 3–0
Belize 1–1 (a) Cayman Islands 0–0 1–1
Curaçao 4–3 Montserra
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron