Световно първенство 2018

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 18:37

Да ти кажа честно слабо ме интересуват вашите нищо не значещи детайли и пълнежни прогнози. Слабо ме вълнува отбор, който го виждам "някъде около 1/4 финал" дали е отпаднал на 1/8 финал или 1/2 финал. Въобще и не претендирам такива нищо не значещи неща да гадая. Който го вълнува да го прави. Ако иска и в коя минута ще бъде извършена първата смяна в даден мач. Мен не ме влекат такива неща.

Правейки прогнози люшнах Бразилия към финала заради пътеката, която имаха пред себе си, а не заради убеденост в качествата на Неймар. Напротив, мисля че неведнъж написах, че са клоунски. Иначе този смешен бразилски отбор можеше например и на 1/8 финала да падне. От друг нагласен отбор. И той търсещ да изиграе 2-3 мача за целия цикъл да стане шампион. Само дето на това световно единия му дойде твърде рано, в групите, биха Германия и не остана за следващите 20 до 50 години. Изразходваха си лимита. Иначе и те можеха от нагласен 1/8 финалист да бият нищо незначещата Бразилия. Слабо ме вълнуват тези неща и къде точно ще ги уловя.

С началото на първенството си дадох прогнозата. Дали ще стане не знам, но още тогава се отказах и в нито един момент не ми е минавало да си променя мнението да потърся някой голям. Просто не виждам кой и как. Дали ще стане не знам, но е доста смело. Никйде не видях един да го направи опитвайки се да бъде трезв, а не играейки на лесно "дай да си избера някой от големите, може и да налучкам".

Що се отнася до симпатии то от тук нататък е ясно.
Русия/Хърватска, Франция, Белгия, Англия.

И има логика, а не първосигналност. Последните два са отвратителни, но ако случайно бият на полуфиналите измежду тях ще трябва да се избира на финала. Кой? Опитвам се да бъда обективен. В случая задавам така въпроса. "ОК, може и да не е виновен отбора. Нищо не пречи и Аякс, Барса или някой друг отбор, приеман за играещ красиво, да попадне на такъв поток. Той какво е виновен? Играе и бие, а това че насреща му били панамци и тунизиици не е негово престъпление. Да подаде оплакване до ФИФА защо не е сблъскан с Германия, Аржентина или Бразилия ли?". И ето така белгийците поне на повърхността не са го търсили. Англичаните освен, че са измекяри и слабаци и видимо положиха усилия за шмекерлъци. Да влязат в по-слабия поток. Колкото се може и още такива късметлийски неща да има. Белгия поне не избяга от Бразилия. Освен това спортно-технически, вече в мачовете, каквито и да са съперниците, лесни, късметлийски, няма значение, Англия получи незаслужен бонус и от обстоятелства и от съдии. Ерго, при един финал с Белгия няма как да съм за тях. Не, че белгийците ми импонират.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 18:47

Blue написа:
drvasko98 написа:Аз не искам повече квоти за Европа, за да има интрига и в квалификациите, които са 1,5 години, докато първенството е 30 дни и така или иначе на него интрига винаги има на макс. Иначе ако отиват 25 отбора от Европа в квалификациите интрига ще има дали Албания или Финландия имат шанс за класиране. Друго е, ако понякога Италия, Холандия, Англия, Франция пропускат по някое първенство
Добре, защо Италия, Франция, Холандия, Чехия и още доста други да пропускат СП, същевременно там теоретично би могло да отиват отбори като Сирия, Нова Зенландия, Панама, Зимбабве, Того, Китай, С. Корея, Хайти и какви ли не екзотики, които да падат с по 5-10 гола?

Лично ти, как би разпраделил 48 квоти?


Ами нали хиляди пъти ти казах, че ти си "рамков" (зодия дева ли си?). Както ти нагодят нещата големите и влизаш в рамката. Връзваш се на правилата на други, не можейки малко творчество да проявиш и да покажеш, че имаш разум и защо не го слагаш над този на околните.

Просто не го разглеждай като световно това което наричат световно, а групите ги приеми като някаква подгряваща група. Преди да излезе някоя музикална легенда нали има някоя току що нашумяла временно банда да подгрява преди концерта на иконата. Ами същото са групите. Самото световно е след групите. Директно в най-тържествения момент, на елиминациите и няма ала-бала. Ако приемеш, че световното е такова няма да имаш кахъри. Просто някои отбори, наричани от теб екзотични, са поразходени екзотично не да привършат одисеята си в екзотичния си регион, примерно карибски, а до бреговете на Волга. Като подгряваща музикална група. Преди мачовете на истинските участници на световното. Кво те бърка, че за разлика от преди години сега освен веселяшкото им участие в екзотичния регион, Фифа е решила да им заплати една екскурзия за и още някои мачлета на самия форум. Да подгреят преди световното (истинското). За да им напомпат съвсем самочувствието наричат тяхното подгряване също световно, участници в групите, голяма работа са :qipay:

То се вижда от 1/8 финалите какво става. Точно като на стандартните първенства в миналото. Отсяват се ненужни като Мексико, разпасани отбори като Аржентина и така, в първите фази на истинското световно отпадат отбори които са за световно, но за не повече от участие на него. Няма фалш. Самия ти видя, че вече са само европейски, в средата на световното (ако началото му е първия 1/8 финал, средата на 1/4 финалите не са повече от средата на турнира).
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2018, 22:06

Blue написа:
Лично ти, как би разпраделил 48 квоти?


19-20 за Европа, 8-9 за Африка, 5-6 за Азия, 4-5 за КОНКАКАФ, 1 за Океания, 5-6 за Южна Америка и една за домакина. Сътоветно от която Конфедерация е домакина, нейните се намаляват с една квота

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 22:58

4-5 за Конкакаф :qipan: Луд, луд, луд. Най-сетне и канадците ще видят световно, там Хондурас да се стяга, а всички онези острови са вече с реален шанс :!:

Край. Вече няма прогнози и сме само на пристрастията. Успех на Хърватска. Лошото е, че влизат като най-изморен тим (два мача от 120 минути с дузпи) плюс последни започват почивката. Печелившия? Ама разбира се Англия.

Успех и на Франция. Нека цирка свърши дотук. Мисля, че полуфиналите е предостатъчно. Няма нужда и англичаните като белгийците да изиграят един мач срещу свестен съперник и от нищото бум на финала. Майтап, майтап, ама нека си гледаме на финала вече футболни отбори.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 22:59

Конкакаф се задава с 6, но ако Васко влезе в управителното тяло на Фифа може да я докарат и до 10 квоти...за ужас на Блуто :qipbl:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 23:07

Списък на страните членки на Конкакаф:

Американски Вирджински острови
Ангуила
Антигуа и Барбуда
Аруба
Бахамски острови
Барбадос
Белиз
Бермудски острови
Британски Вирджински острови
Хаити
Гаяна
Гваделупа
Гватемала
Френска Гвиана
Хондурас
Гренада
Доминика
Доминиканска република
Кайманови острови
Канада
Коста Рика
Куба
Кюрасао
Мартиника
Мексико
Монсерат
Никарагуа
Панама
Пуерто Рико
Салвадор
Сен Мартен
Сейнт Винсент и Гренадини
Сейнт Китс и Невис
Сейнт Лусия
Синт Мартен
Суринам
САЩ
Тринидад и Тобаго
Търкс и Кайкос
Ямайка

При домакинството на Мексико, САЩ и Канада интересно кои ще се сборят за квотите :qipbw:

Кюрасао, Мартиника, Монсерат, Сейнт Винсент и Гренадини, Сейнт Китс и Невис, Сейнт Лусия? А може би Доминика или Доминиканска република? Това са две различни държави, всяка с шансове за мондиал, и много моля да не се бъркат! :qipaq:

Моят фаворит е Антигуа и Барбуда :qipaf:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 07 юли 2018, 23:22

drvasko98 написа:
Blue написа:
Лично ти, как би разпраделил 48 квоти?


19-20 за Европа, 8-9 за Африка, 5-6 за Азия, 4-5 за КОНКАКАФ, 1 за Океания, 5-6 за Южна Америка и една за домакина. Сътоветно от която Конфедерация е домакина, нейните се намаляват с една квота

24 за Европа
7 Ю. Америка
8 Африка
5 С. Америка
3 Азия
1 Австралия и Океания



При домакинство на някой континент, му се отнема от квотата/квотите.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2018, 23:24

Признавам си, че сега разбрах, че първенството през 2026 ще е в трите държави. Говорех по принцип за квотите. При това положени ебих им дал 2 квоти.
Ми не ме кефи да се класират 70% от отборите от дадена конфедерация. А тия с нищо не го заслужават на всичкото отгоре освен с маймунските си номера.

Между другото за мен първенството през 1994 беше изключително силно и на терена и откъм зрителски интерес. Някои от най-добрите мачове, които съм гледал са от него. Смятам, че ще го направят пак много добро

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 23:40

Някои неща не сте догледали.

Южна Америка 7.........при 10 участника #-o (това е все едно да я докарате до 4-тите от европейските групи да са на световно-в момента вторите все още не са, играят плейоф)

24 Европа ........ може да е справедливо, но доста трудно-това са почти половината участници от континента (в такава позиция обаче е Южна Америка в момента).

1 Океания.......абсурдно. Австралия вече играе от азиатския регион, но дори и да не беше така пак е неприемливо. При сегашната ситуация пври финалните групи в едната Нова Зеландия надделява над Нова Каледония и Фиджи, а в другата Соломоновите острови над Тайти и Папуа Нова Гвинея. При сблъсъка на двата гиганта Нова Зеландия разбива Соломоновите острови. Вие предлагате от тук да отива на световно, при най-сериозен опонент Соломонови острови. В момента отива на плейоф, но най-неприятния, с петия от Южна Америка.
Преди с Австралия се получаваха два потока в които Австралия и Нова Зеландия бият всички и накрая излизат един срещу друг при 90 към 10 процента шанс за австралийците. Следва плейоф с южноамерикански.

Азия и Африка предполагам се поддавате на повечето африкански звезди в европейските отбори и вероятно, но мъгляв мотив, малко по-сериозната съпротива от африкански отбори на световно. От там правите 8-9 към 3-5 за Азия. Обаче количествения елемент, който общо взето Фифа гледа да спази, не го спазвате. Азия класира 4.5 отбора от 46 участници (петия зависи от плейоф-срещу четвъртия от Конкакаф, сега е класирала се Австралия победила Хондурас), а Африка 5 от 54. Приблизително 1 към 11 класирали се на световно към общия брой в региона. Извън двата най-силни континента съотношението е навсякъде горе-долу такова. Конкакаф е 3.5 от 35 отбора или 1 към 10, а Океания 0.5 от 11 или ако се класира през плейофа е 1 към 11.

Отделно към сега класиралите се 5 африкански отбора ето какво би станало ако са 8. Петте са победители във финални групи, които се явяват трети рунд. Пет групи от по 4 отбора. Победителите на мондиал. Ако има и още квоти вторите отбори в тези групи измежду които търсим още участници са Конго, Замбия, Кот дивоар, Буркина Фасо, Уганда. Междувременно класиралите се първи отбори от тези групи предложиха на световното пълнеж (Тунис, Мароко, Египет) или борещи се, но некласирали се за елиминациите отбори (Сенегал, Нигерия).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 07 юли 2018, 23:42

8 написа:4-5 за Конкакаф :qipan: Луд, луд, луд. Най-сетне и канадците ще видят световно, там Хондурас да се стяга, а всички онези острови са вече с реален шанс :!:

Край. Вече няма прогнози и сме само на пристрастията. Успех на Хърватска. Лошото е, че влизат като най-изморен тим (два мача от 120 минути с дузпи) плюс последни започват почивката. Печелившия? Ама разбира се Англия.

Успех и на Франция. Нека цирка свърши дотук. Мисля, че полуфиналите е предостатъчно. Няма нужда и англичаните като белгийците да изиграят един мач срещу свестен съперник и от нищото бум на финала. Майтап, майтап, ама нека си гледаме на финала вече футболни отбори.
Те канадците вече са играли на СП, ама ти както винаги си "компетентен" :qipag: Както онова с 6 европейски отбора на 1/4 финал и 4 на полуфинал :lol:
Между другото от Конкакаф доста екзотика е имало на СП. Канада, Куба, Хайти, Т и Т, Ямайка, сега Панама...Хондурас, дето ги споменаваш, са с няколко участия и не могат да минат в графата "екзотика", а Коста Рика са си направо сила на фона на болшинството от азиатските страни да речем!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 23:50

Не съм казвал, че Канада не е играла на световно. Помня 86-та мача им с Франция. 1:0, гол на Папен, тогава неизвестен. Другите им мачове не помня нищо. Само че играха и с Унгария и СССР и падаха, но не помня как и с колко. То от тази група запомнящото се беше победата с 6:0 на руснаците. Малко очаквано заради пролетното 3:0 на унгарците над Бразилия. Ако не се лъжа при равенството на двата класирали се Франция и СССр гола на руснаците беше на Рац, Василий Рац. Не, че има някакво значение, но тогава бях луд на всякакви подробности. Неслучайно, за разлика от теб миличък, още като дете ме имаше по соц пресата, а и в не един и два спечелени конкурса на вестник футбол или програма Хоризонт (спорт и музика).

Ти наистина четеш захлупено. Представяш си нещо и като кон с капаци. Казах да се стягат (равно на "пак могат да отидат"). Защо реши, че това означава, че не са ходили не знам. Ти така си решаваш де. Вкарваш думи и мисли в устата на другия и не питаш. Най-много да го нахокаш за грешните мисли (които няма, а ти си му ги измислил).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 08 юли 2018, 00:05

drvasko98 написа:Признавам си, че сега разбрах, че първенството през 2026 ще е в трите държави. Говорех по принцип за квотите. При това положени ебих им дал 2 квоти.
Ми не ме кефи да се класират 70% от отборите от дадена конфедерация. А тия с нищо не го заслужават на всичкото отгоре освен с маймунските си номера.

Между другото за мен първенството през 1994 беше изключително силно и на терена и откъм зрителски интерес. Някои от най-добрите мачове, които съм гледал са от него. Смятам, че ще го направят пак много добро
Васко, ами ако искаш да вкараш предимно качество сред тези 48 отбора, както смятам е и редно да бъде, то трябва да набуташ възможно най-много отбори от Европа и Ю. Америка. Все пак това не са ОИ, а СП, нали?!
От Ю. Америка имаш 3 световни шампиона с общо 9 световни титли и към 2 пъти по толкова класирания на 2,3 и 4 място на шампионатите!
Защо една или две от техните квоти да отиват за друг континент? Заради едно 3 място на САЩ или заради едно меко казано скандално 4 място на Ю. Корея ли? Африка са с 3 1/4 финала. То и техните 8 биха им били много, ама са много страни и със сигурност футбола им е по-качествен от този в Азия и Австралия и Океания!

Иначе 94 от СП, които съм гледал, беше най-качественото. Имам пристрастия, заради нашето 4 място разбира се, но си беше хем оспорвано, хем имаше изненади, хем публика имаше, хем беше доста резултатно!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 00:06

Вашата дискусия има решение, но е дълга за обяснение. Накратко ама не знам дали ще разберете.

Квотите се делят във всеки континент на "гарантирани" и "плейофни". Плейофните са или половината или 1/3 (по-голямата част да са гарантирани). При изчисленията. Ако са например половината "плейофни" заместват два пъти повече от сегашните твърди квоти.

Пример с измислени цифри (не ми се прави справка на точните). Европа има 14 квоти сега. Правят се 7 твърди и 14 (два пъти по другото 7) плейофни.
Ако сега се класират примерно 7 като първи в квалификационните групи, а другите седем идват от плейофи,общо 14, ще имате при новото 7 гарантирани и вместо другите 7 твърди ще имате 14 висящи (победителите и победените от плейофа). Те играят в междуконтинентални плейфи. Ако се представят точно на средното равнище от тези 14 пак още 7 отбора ще дойдат от Европа, но цифрата варира между 0 и 14, съответно Европа вече не е с 14 отбора на световно, а с между 7 и 21 (средна цифра 14, но е оставена да варира спрямо силен или не е континента).
Тези висящите, допълнителни квоти ще станат повече ако континента има аргумент, че е силен и по-малко ако е пълен с екзотики. Не се губи и присъствието на целия свят. Половината или 2/3 от сегашните квоти си остават в континента колкото и да е слаб. Въпроса е вторите, третите отбори, плейофните да бъдат подложени на атака и да отиват най-добрите. Така ще се поразчисти малко световното от талаш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 08 юли 2018, 00:12

Накрая междуконтиненталните баражи при пълен жребий с единствено ограничение да не се срещат два отбора от един континент. Мисляу че е заслужено. Например Европа ако е права в аргумента си, че тук е най-трудно, то това че си отишъл на висящите квоти, тоест вече си се сблъскал и надделял над европейска конкуренция, ти дава правото (нещо като поставеност) при крайните разигравания да не си вече с трудните европейци. Обратно. Някой ако е минал през леснотията да мине и през Европа, не чак толкова трудната на гигантите директно класирали се, а на плейофните отбори.

Така при пълен жребий може и Океания да класира отбор. Сега е обречен при игра срещу петия от ЮА. Нека да имат шанса да играят и с азиатски или африкански или конкакафски отбор.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 08 юли 2018, 00:13

8 написа:Не съм казвал, че Канада не е играла на световно. Помня 86-та мача им с Франция. 1:0, гол на Папен, тогава неизвестен. Другите им мачове не помня нищо. Само че играха и с Унгария и СССР и падаха, но не помня как и с колко. То от тази група запомнящото се беше победата с 6:0 на руснаците. Малко очаквано заради пролетното 3:0 на унгарците над Бразилия. Ако не се лъжа при равенството на двата класирали се Франция и СССр гола на руснаците беше на Рац, Василий Рац. Не, че има някакво значение, но тогава бях луд на всякакви подробности. Неслучайно, за разлика от теб миличък, още като дете ме имаше по соц пресата, а и в не един и два спечелени конкурса на вестник футбол или програма Хоризонт (спорт и музика).

Ти наистина четеш захлупено. Представяш си нещо и като кон с капаци. Казах да се стягат (равно на "пак могат да отидат"). Защо реши, че това означава, че не са ходили не знам. Ти така си решаваш де. Вкарваш думи и мисли в устата на другия и не питаш. Най-много да го нахокаш за грешните мисли (които няма, а ти си му ги измислил).
Ти за Хондурас написа да се стягат, а не за Канада :wink:

За пореден път ти го пиша - не ставаш! Разсъждавай за нещо различно от футбол... може за спортен риболов да се пробваш :qipag:


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта

cron