Световно първенство 2018

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 06 юли 2018, 23:31

8 написа:Мамка им фалшив отбор. Биха в един мач и айде 1/2 финал. Първият мач срещу смислен съперник...........директно почти чак на върха мача. И то съперника само като име. Иначе клоунската команда на Неймар.

Не си спомням такъв случай последните 6 останали отбора да са европейски, в това число и финалното каре. Говоря от това което съм гледал. Иначе знам, че трябва да се върна до 82-ра ако е за карето, а ако е за 6 не знам колко назад и има ли въобще.

......
Осмак, не я разбираш тази игра. Пробвай с карти или табла.

Иначе лично аз се изненадах, че на четвъртфиналите не се класираха 8 отбора от Европа. Жалко, много жалко :x Но не пречи на следващото първенство да стане! Отборите от Европа категорично са най-силните от доста време насам. Колко шампионати вече станаха, сред останалите най-добри 8 отбора, 6-7 от тях са от Европа - САЩ 94,Франция 98, Германия 06, сегашното първенство... То всъщност вече станаха и доста шампионатите,където по 8-10 отбора от Европа са на 1/8 финали! Редно е инфантилната ФИФА сериозно да се замисли за отпускането на между 24 и 30 квоти за Европа при увеличаването на участниците до 48! Качеството на отборите и логиката го диктуват.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 06:35

Не мога да разбера несвързания ти пост. Какво неверно казах и какво ново ти казваш? Повтаряш като папагл и ни натякваш сякаш ние друго сме видели и твърдим.

И по-назад е това което си "видял" (с по-малкия си опит и само в по-ново време), но понеже май ти толкова я разбираш тази игра (таблата и картите) да вметна за останалите, че то винаги е било така. В най-последните фази един южноамерикански отбор се бори с европейски, разбирай нещо от сорта на 1 срещу 3 ако строго се взрем в полуфинали (но и всякакви подобни версии-да речем 2 срещу 6 на осминафинали или 6 европейски, един южноамерикански, 1 друг). Ако разбираше малко от футбол щеше да знаеш, че големите са само Бразилия и Аржентина, от другите недей очаква, а второто тенденция е, че НИКОГА не са едновременно силни и двата отбора, което пък прави само един силен южномамерикански на конкретно първенство. Това не е слабост, а си е така. Той обаче повечето пъти или става шампион или оспорва приза на финала ако първенството е в Европа и не е най-слабия допълващ карето (в единия случай Аржентина 86 и Бразалия 94, а в другия Аржентина 90, Бразилия 98).

Това не знам как не си го забелязал, но питай, по-старите и разбиращи от футбола ще ти го обясним. Чисто от средното ниво на интелигентност и без да разбираш от футбол би трябвало да се досетиш и от друго. Чисто математически там е по-малко населението и най-вече броя на нациите. Те все пак са 10-тина в началото на квалификациите. Срещу 50 европейски е нормален резултата. Така е било открай време. Ако правеха това което им изискваш, да изкарват по равен брой отбори в последните фази, би означавало да са колос до колоса.

ПП. Преди 70-те вместо Аржентина имаме Уругвай като другия допълващ силен Бразилия. Точно когато изчезва с 4 място 70-та след само едно първенство 74-та идва Аржентина от 78, която е същото. За 40 години 4 финала, тоест почти половината първенства. Другия Бразилия направи три поредни. Няма обаче как да се запълни абсолютно всичко само от двата. И преди е било така. 54-та или 66-та или 74-та. Има първенства от време на време, където чисто количествено Европа доминира и моменти в които нито единия, нито другия южноамерикански гигант успява. Има и явления, които довеждат до това. Унгарскато или холандскато през 54- та и 74-та.

Сега е по-интересен случая, защото не е нищо от досега ставащото в историята. Европейските гиганти също са зле, но докато грачиш като типичен син фен на мач не си го забеяязал. Двата европейски пък гиганта не се сещам да са били така едновременно НИЩО. Единия не класирал се на световното, другия само допълващ му бройката като последен. Няма явления (унгарски, холандски, испански). Няма нищо. Няколко по-малки нации просто са изкарали стегнат и добър футбол плюс донякъде, някакси, полу, французите правят онова което всички останали големи не успяха.

Готов съм да ти играя вързано табла или карти плюс (понеже не е игра) пред трети непознат да си поговорим за футбола и да видим с какви впечатления ще остане кой как я разбира тази игра футбола.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 07:07

А относно другото се излиза с конкретни предложения, които правят съпоставки и няма как да мърдаш пред фактите, както прави 8, но те често остават неразбрани от "околните". На тълпата все й идва сложно и трябва да им обясняваш.

Аз за какво говоря често за Мексико? Явно си доста симпъл. Ще поясня. Заради това бе Блу, заради европейски квоти........ааааааааааа и аз ли това имах предвид като теб? Да бе приятел. Воала. Сега би трябвало да си разбрал, а ако не още 30-40 пъти ще го повторя и най-вероятно ще вденеш.

Трябва да се смесят всички отбори и който каквото. Ако някой си мисли, че е привилегирована Европа ще го има и обратното. Да може да изкара по-малко пък представители. Един пълен жребий дори и без поставени и групи от по 4 отбора в целия свят.

Няма как да стане като сегашните групи и вътре да има по един от Азия, Америка и да се пътува при квалификации из цялото земно кълбо. Освен уморително няма да го позволи и графика (примерно през седмицата националите на Австрия пътуват от клубните си отбори до Бангладеш :shock: ).

Може обаче като при волейбола. Гледам ги правят някакви серии от мачове с домакин единия на ротационен принцип. Примерно в една група България, Аржентина, Куба, Италия и следват мачове на всяка територия. За целта при футбола не трябва да са повече от 4 отбора, защото мачовете ще станат много. Отиват три на гости при един и играят в една седмица набързо 6 мача четирите отбора. Същото се прави в други три седмици при друг домакин. 4 пъти за 2 години се прави (другите две години са за другия турнир, континенталния, при нас европейско първенство). Не отнема много от календара. Класиране и хайде хоп на финала. Общо взето всяка четвърта страна ще е на световно. 48 от 200 нации, тоест ако групите са по 4 от всяка група по 1. Или при пълен жребий без поставени от всяка група по 2, които се срещат в някакви плейоф баражи да се редуцират наполовина. Тогава Италия и Холандия, дори и в това състояние няма да отпаднат, а Мексико трудно го виждам да тръгва всяко първенство от 1/8 финал. Само един европейски отбор да му се падне в група и вече задачата става сложна.
Белгия пък може да получи сегашната си съдба само чисто късметлийски. ОК случило се при определен жребий, но то първо няма да се случва винаги така и второ може и ще се случва и с други отбори. На всеки може да се падне, този път бил Белгия, но случайно, а не официализирано с някакви псевдо класации на ФИФА и измислени урни.
При 4 отбора от целия свят на случаен принцип и ако се дава шанс не само на един от групата, а и на втори, няма смисъл от дирижиран жребий. Ако има такъв то той ще трябва да брани отбор с потенциал за 3 място в такава група, а ако до там е изпадднала Германия например няма смисъл. Така или иначе ще я чака по-слабо и от сегашното представяне. Само един ако се класира от група може да пострада някой от случайностите на жребия събрали два по-силни в една група, но ако се дава шанс и на втория с някакъв плейоф няма смисъл от дирижираност. Големите и средните пак ще се класират ако имат необходимата сила. Поставеността ще е нужна за направо умрели отбори като нашия. Ако не го сложат в позиция като белгийците забрави.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 07 юли 2018, 07:17

8 написа:Не мога да разбера несвързания ти пост. Какво неверно казах и какво ново ти казваш? Повтаряш като папагл и ни натякваш сякаш ние друго сме видели и твърдим.
.....

Осмак, върни се назад из страниците и си прочети глупостите, които си надраскал. Просто не я разбираш тази игра :qipag:

Няма нужда да пишеш поредният ферман! Опитай с карти или табла :wink:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 09:28

И там съм слаб :cry:
Дай нещо друго! Дама или не се сърди човече, мммм? :xmas22:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 09:30

Първенството свършва. В смисъл не че повтарям очевидното, а навляците изпълзяха. Те обикновено идват след като събията са станали, за да ни кажат .... какво е станаЛО. Сякаш ние не знаем и не сме видели.

Блу, хайде сега направи някой извод за слабата Германия или Аржентина или ни разясни как Франция или Хърватия били силни, а за последните най-добре изчакай още малко, че да е "сигурно" като пишеш.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2018, 16:52

Аз не искам повече квоти за Европа, за да има интрига и в квалификациите, които са 1,5 години, докато първенството е 30 дни и така или иначе на него интрига винаги има на макс. Иначе ако отиват 25 отбора от Европа в квалификациите интрига ще има дали Албания или Финландия имат шанс за класиране. Друго е, ако понякога Италия, Холандия, Англия, Франция пропускат по някое първенство

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 17:16

От мача "......корнер.....чувате оживлението сред английските фенове, които са разположени зад вратаря на Швеция......корнерите са на почит в Англия" :qipbj:

Чи как! Следва ЦЕНТРИРАНЕ :qipbp: (ебати оргазма, ще има блъскане, ритане на топката с все сила)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 17:20

Англичаните другите калитари. Промъкнаха се до 1/4 финала, но и тук няма кой знае каво препятствие. Шведите на практика са трудни докато са непревземаеми и отпред с 1 гол ако вкарат да бият. Сега обаче като губят с 1 гол пак си стоят в защита и дебнат (отбор който води!). Нямат капацитета да са нападателни и да натиснат. Ето тук вече залипсва Златан.

Освен ако не стане някой случаен гол и да не допускат повече грешка в защита не виждам как. Така обаче в защита да дебнеш да обръщаш мача не е реално да стане. Най-малко атакуващия отбор, бидейк и водещ в резултата, би трябвало предпазливо да го прави с ясен ориентир да гледа отзад да не допусне грешка.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 17:26

А то стана и 2:0. Жалко. Розета, трипери, 100 килограмови ръгбисти, треньори облечени като кочияши, цялата измет.

Вильо отивай да правиш свирки на полуфинала в Москва. Сега е момента!
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2018, 17:58

8, приеми, че не е твоЙто това първенство, за да не се нервираш като отпаднат довечера и руснаците :qipag:

Макар че ми се струва, че ще се класират :qipad:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 18:05

Това беше първия и сигурно и последния мач на това световно от след груповата фаза (на елиминациите) в който нямаше никакви сълзи, никаква мъка, никакви въпросителни "ами ако еди какво си беше станало..." у победените. Швеция съвсем усмихнато си позравиха съперниците след финалния сигнал. По трибуните нищо особено сред феновете им. Просто тима взе повече от реалния си капацитет. С много дисциплина и точност на малкото изпълнения, които владеят, успяха да направят повече отколкото им позволява максималния капацитет с този отбор.

Все едно нашия национален отбор да се класира на световно и там след три равностойни сблъсъка в групата да отпадне. И той няма да плаче и ще заслужава само поздравления при тези играчи, които има.

Думата ми е за Англия. Без нито един сериозен мач полуфинал. Предпоследната група на световното единствена излъчи двама представители на полуфинала. Логично. Единия без нито един мач, другия след само един.

Строгата логика показва, че жалка Германия на това световно първенство по нищо не отстъпва на Англия. Абсолютно същото го могат, само дето не са поставени в тяхната позиция. Могат да бият Панама и Тунис, едва ли ще са по-зле срещу Колумбия и при бонусите съдийска дузпа и липсващ най-добър играч на противника, Щвеция и те ги биха така както са слаби. Просто трябваше да са в предпоследната група.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот 8 » 07 юли 2018, 18:19

drvasko98 написа:8, приеми, че не е твоЙто това първенство, за да не се нервираш като отпаднат довечера и руснаците :qipag:

Макар че ми се струва, че ще се класират :qipad:


Какво означава мойто? Откъм прогнози или откъм симпатии?

Аз твърди симпатии нямам. Харесвам който кефи. Не съм някой сектант, който от бебешката люлка до гроба да фъфли с пяна на устата "Англия". На това световно нямам някакви конкретни симпатии. Исках големите напудрени отбори да се махат (прогнозите ми за това не са породени от това желание, а така ги и виждах). Не ми доставяше никой удоволствие. Ако играем на принципа наобратно "не приятен, а най-малко неприятен" Франция си заслужава. Има качество и на какво да се зарадваш като гледаш, пък дори и да не ти харесват от фенска гледна точка. Никой. Германия, Испания и т.н. никой от големите.

Сега от другата позиция, извън големите. Хърватска играе хубав футбол и защо не. Руснаците нищо не играят красиво, но от политическа гледна точка хубав ще е удара върху Запада и големите (и във футбола и в политиката).

От прогнозна гледна точка от преди световното не виждах никой, от тези които ще бъдат обсъждани като имена, за световен шампион. Малко му озадачи и започнах да гледам необсъжданите отбори и ми се видя Русия за нов шампион. Така мислех и мисля. Много аргументи има. Нямам време да ги наизкарвам, но например те имат финал на европейско. И спечелен и загубен. На световно все още нямат. Този аргумент води до "най-малко финал", но повечето други сочат към победител във финала. Аз от самото начало ги очаквам като шампиони или по-малко вероятно финалисти.

Другите се опитах след като минат групите да ги прогнозирам. Явно не много добре. Въпреки това някои неща не ме изненадват. Да не мислиш, че не ми е минавало през главата, че галошите от Белгия и Англия не могат да стигнат дотук? Винаги може като си сложен на 1/4 финала да не паднеш още там. Все се случва и мач или два да направиш. Дори нищо не пречи и титла да вземеш. В случая на англичаните им се налага най-много два по-сериозни мача на кръст да изиграят за това. Някак си извън прогнозите и без да гадая докъде точно ще стигне мисля, че вече всички могат да се съгласят, че Франция от големите беше най-сериозния отбор, както и очаквах.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 07 юли 2018, 18:22

8 написа:Първенството свършва. В смисъл не че повтарям очевидното, а навляците изпълзяха. Те обикновено идват след като събията са станали, за да ни кажат .... какво е станаЛО. Сякаш ние не знаем и не сме видели.

Блу, хайде сега направи някой извод за слабата Германия или Аржентина или ни разясни как Франция или Хърватия били силни, а за последните най-добре изчакай още малко, че да е "сигурно" като пишеш.
Аз прогнози не правя. Карам го на симпатии!

А на теб прогнозите...ами просто не стават....освен за подигравки :qipag: И паметта ти куца.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Световно първенство 2018

Мнениеот Blue » 07 юли 2018, 18:29

drvasko98 написа:Аз не искам повече квоти за Европа, за да има интрига и в квалификациите, които са 1,5 години, докато първенството е 30 дни и така или иначе на него интрига винаги има на макс. Иначе ако отиват 25 отбора от Европа в квалификациите интрига ще има дали Албания или Финландия имат шанс за класиране. Друго е, ако понякога Италия, Холандия, Англия, Франция пропускат по някое първенство
Добре, защо Италия, Франция, Холандия, Чехия и още доста други да пропускат СП, същевременно там теоретично би могло да отиват отбори като Сирия, Нова Зенландия, Панама, Зимбабве, Того, Китай, С. Корея, Хайти и какви ли не екзотики, които да падат с по 5-10 гола?

Лично ти, как би разпраделил 48 квоти?


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron