МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот 8 » 17 май 2014, 00:09

3. Сами обучете своите наследници вътре в организацията.

Най-големият провал на сър Алекс може би е това, че не обучи свой потенциален заместник, като е вероятно това да е следствие от неговия характер на доминация и преследване на победата на всяка цена.

Повечето успешни ръководители на компании обаче не залагат само на управлението на екипа си, но и работят за формирането на способни кадри, които да ги заместят или да ги последват в други компании. Фирми като Procter & Gamble, Dixon и Asda например се превърнаха в огромни академии за управленски таланти.


Точно така, но Съра е лидер от 4-то поколение. Блестящ, гений, но не оставящ наследство, човек който да продължи по неговия път или екип или някаква организация тип Фергюсън, така както например и до днес Барса върви по модела от времената на Кройф. Съра е божествен само докато самия Сър е там. Без него няма нищо общо с периода с него. Поради това е и изключително харизматичен, защото е чудо невиждано и наследниците му са мноооооого далеч зад него.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Delija » 17 май 2014, 18:03

Мега абсурдно е да сравняваш престоите на Сър-а и Кройф. Единият седя в Барселона едва 8 години, другият в Юнайтед - 27.

Кройф може да е оставил някакъв стил на игра, Сър-а остави цял клуб. Защото не е тайна, че именно той е с основна заслуга клубът Манчестър Юнайтед да е това, което е днес.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот VILIO » 18 май 2014, 11:17

Кройф остави добра организация за следващите треньори, но не смятам,че е обучил наследника си.
Пример за клуб в който има такава идея в която да има династия от треньори е Ливърпул от 60те до 90те. Бил Шенкли създава клубът Ливърпул и след това го замества неговия помощник Пейсли, след него Фейгън и Далглиш. След това династията прекъсва.
В историята на Юнайтед нещата стоят по друг начин. Има два мениджъра в стил Чингис Хан и Александър Македонски и след това разпад на държавата.
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Stinkata » 18 май 2014, 11:35

Съра се интересуваше единствено от себе си. Под мотото "Трябва да се гледа голямата картина", се стараеше единствено да запази своята... божественост... Ако не свеждаше нещата до собствената си персона, може би щеше да постигне още по невероятни успехи... Но пък може би щеше да пропусне някои от постигнатите... Не знам... Едва ли може да се даде еднозначна оценка... При всички положения, това което е постигнал, дълги години ще остане недостижимо...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Delija » 18 май 2014, 12:48

Боя се, че твоята оценка е сериозно пречупена през увлечението ти към Бербатов. :qipap: :qipap:

Да, Сър-а не позволи на нито един играч, на нито една звезда да му се качи на главата, да е над отбора. И затова беше успешен толкова много години. Но това не значи, че е бил някакво себично копеле, което се е интересувало само от своята "божественост". Напротив.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот tridant » 18 май 2014, 15:47

Аз мисля ,че и САФ има вина за недобрата реализация на най скъпата си покупка. Той го е наблюдавал още от Леверкузен Бербатов ,би трябвало да е наясно с неговите слабости и да има предвидени мерки с/ у тях.Би трябвало да му осигури по добри условия за да излязат на преден план качествата му ,а не недостатъците. Както знаем това не се случи ,САФ не се погрижи добре за тази своя инвестиция. Съвсем нямам предвид глезене някакво.
И не казвам ,че само САФ е виновен.Бербатов също.
Като си помисля как го сравняваха с Кантона при пристигането му :qipbj:

Най вече мисля ,че Бербатов изобщо не беше подходящ за МЮ и това си беше грешка на САФ.
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Stinkata » 18 май 2014, 17:08

Delija написа:Боя се, че твоята оценка е сериозно пречупена през увлечението ти към Бербатов. :qipap: :qipap:



За щастие, нямам увлечение към Бербатов :qipag: :qipag: :qipag:
Бербатов далеч не е най-значимият футболист на Юнайтед, към когото Съра и имал пренебрежително отношение...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Delija » 18 май 2014, 19:49

tridant написа:Аз мисля ,че и САФ има вина за недобрата реализация на най скъпата си покупка. Той го е наблюдавал още от Леверкузен Бербатов ,би трябвало да е наясно с неговите слабости и да има предвидени мерки с/ у тях.Би трябвало да му осигури по добри условия за да излязат на преден план качествата му ,а не недостатъците. Както знаем това не се случи ,САФ не се погрижи добре за тази своя инвестиция. Съвсем нямам предвид глезене някакво.
И не казвам ,че само САФ е виновен.Бербатов също.
Като си помисля как го сравняваха с Кантона при пристигането му :qipbj:

Най вече мисля ,че Бербатов изобщо не беше подходящ за МЮ и това си беше грешка на САФ.


Грешката на САФ беше една - не оцени два генерални факта:

1. Бербатов не става за големи неща, за големи мачове. И в Монако се вижда идеално - той умре да блести в някакви безсмислени мачове.

2. Мързеливият му стил на игра и безволевият характер - явно САФ си мислеше, че Бербатов ще положи усилия да се промени и да се нагоди към агресивния и динамичен стил на Юнайтед. Нищо подобно, нашият до последно си чакаше отборът да се нагоди към него, а не обратното.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот tridant » 19 май 2014, 18:09

tridant написа:Не знам дали ще стане Сър.

Гледам ,че Ван Гал нещо си прави устата ,че би водил топ отбор от ВЛ след световното.



Мар 21, 2014 8:06 8)

Иначе знам, моите източници не са достоверни и моите изводи не са верни-ама никога
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Delija » 19 май 2014, 21:05

Е, нали се сещаш, че на едно познато нещо, мога да изкарам поне по 5 непознати ?!

При положение, че по медиите всекидневно се спекулира с всякакви имена, нормално е чат-пат да улучват по нещичко.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот tridant » 19 май 2014, 22:06

Ако имаш предвид , че можеш от моите прогнози да извадиш на всяка вярна 5 грешни ,
мисля , че си в грешка.

Колкото до медиите те без новини не могат да стоят , няма хляб за тях,
и си ги създават понякога . Аз това го знам и си подбирам какво да чета и на кое може да се вярва.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот 8 » 20 май 2014, 01:22

Delija написа:Мега абсурдно е да сравняваш....


Не сравнявам. Не си ме разбрал. Следващите две мнения, на Вильо и Стинката, са разбрали идеята ми.

Съра е велик и явно това трябва да чуеш, за да се успокоиш. За съжаление и за други имена искаш иначе се палиш. Тук нито аз, нито следващите, най-малкото Вильо е и фен на Ман, не говорим за качествата на Съра. Аз лично го признавам като един от най-великите треньори за всички времена.

Идеята е друга, а ти не я хвана. Като стана дума за споменатите примери, Барса и днес, 18 години след напускането на Кройф, играе по неговия модел, къде по-успешно като преди няколко сезона, къде демоде и грозно сега, но общо взето философията им е една. Ман, не 18, а само една година след напускането на Съра няма нищо общо с идеите и философията на този човек. Това е съвсем друг Ман.

Ето по нещо от двамата, което без да квалифицира Съра като лош или добър, има замисъл.

Ако не свеждаше нещата до собствената си персона, може би щеше да постигне още по невероятни успехи... Но пък може би щеше да пропусне някои от постигнатите...

Не е ли така? Съра беше блестящ и велик, но нищо от направеното от него няма отношение към бъдещето, когато няма да го има. Ман днес е катаклизъм.
Виж и второто изречение.............но пък можеше нещо тогава да изтърве ако правеше друго за бъдещето. Също вярно. Никой не го обвинява какво е правил тогава от призмата на днешния слаб Ман. Напротив, всички други обират негативи, а Съра е с реномето, че само при него е било неповторим блясък.

В историята на Юнайтед нещата стоят по друг начин. Има два мениджъра в стил Чингис Хан и Александър Македонски и след това разпад на държавата.

И Вильо е прав. Велики пълководци, но лидери от 4 поколение. Без тях нищо не остава. Самите лидери са страхотни и без никакво съмнение имат огромни качества и заслуги, а на фона на слабите наследници изглеждат като богове, но истината е, че те не са се погрижили за бъдещето. Лидерът от 5 поколение е със същите качества, но не блести толкова, защото има продължение и остава впечатлението, че просто е използвал силата на предшественика си.

При Симеон е Златен век, но при баща му Борис стават изключително важни събития в Първото българско царство. Да, Борис не е симпатичен като герой, защото не се е бил наляво и надясно и при него няма знаменателни победи като при други ханове, но това е лидерството от пето поколение. В този случай приемника жъне дори по-големи успехи. Само дето Симеон няма пред себе си например фундаменталната задача да вкара християнството сред населението и общо взето всичко е подредено само за битки, нищо странично не те ангажира.....а пък и баща му го изпраща в Магнаурската школа, което в него момент нищо не значи за България, но на по-късен етап за Византия много значи, непристъпната им столица е обсадена, от техен възпитаник, а не от някой дивак. Истинско лидерство от пето поколение. При Борис добре, а след това и още по-добре.

А като гледам наследника на Симеон какви ги върши и как за нула време малко след него изчезва държавата ни ме навява мисълта, че Симеон е като Съра. Много по-блестяща фигура от всички дотогава, но....лидер от 4 поколение. След него България е това което е Ман след Съра сега.

Нищо против Симеон, златния му век, величието му, страхотните му подвизи, но фактите в дълбочина са преди малко описаните, а е само повърхностно големия кеф, че е разбил византииците при Ахелой.
В крайна сметка след Симеон на тях пък им идва най-голямото величие в хилядолетната история на Византия. Погледни тези неща и имай визия.

Ако това е умна дискусия, а не на безмислените спорове и ако не бъркаме в съжденията си, то Ман го чакат черни дни. Това е България при смъртта на Симеон. Конкретно Съра е много голям, но след него е тъжно както дълго време е след Симеон чак до Асеневци.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот Delija » 20 май 2014, 11:52

Браво, от Сър-а стигна до Симеон, Борис, Византия и Първото българско царство. :qipag: :qipag: :qipag:

Умреш да правиш някакви малоумни сравнения.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот drvasko98 » 20 май 2014, 12:20

8, сериознта ти грешка е, че търсиш наследството на Съра на терена, а то е извън него. През 1990 Юнайтед беше ЕДИН от няколкото големи клуба в Англия, да го сложим наравно с Евертън, Арсенал, Тотнъм (не,не по успехи, но като ореол) и отстъпваше на Ливърпул, който тогава беше флагмана и лицето на британския футбол.

Сега Юнайтед е лицето. Да не говорим, че успехите съвпаднаха с времената на комерсиализация и сега Юнайтед заедно с двата испански гранда са най-добре продаваната футболна марка в света. Това е гаранция за стабилно икономическо развитие, което е първото условие и за спортно развитие. Играчите от цял свят ще бъдт навити да обличат фланелката на Юнайтед още доста време насам, защото това носи популярност и ... пари. Това е наследството на Съра. От голям клуб го направи имаперия
Последна промяна от drvasko98 на 20 май 2014, 19:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД най-титулувания английски отбор (част 11)

Мнениеот 8 » 20 май 2014, 15:01

Добре...........и от тук нататък? Аз не виждам този Юнайтед за който говориш. Става дума за съвсем друг клуб.............клуб, който за един сезон се върна обратно при Арсенал, Тотнъм и т.н. изброените от теб като ореол. Разбира се от един сезон не се правят изводи, но ти как ги виждаш МЮ следващите години, по-скоро като предпоследния или по-скоро като последния сезон, защото аз ги виждам все в това последното русло, като в това число влизат и класирания в първите четири и дори някои епизодични титли, но все така един от няколко английски отбора, в никакъв случай онзи флагман Ливърпул за който пишеш към 90-та година или последвалия до миналата година МЮ.

Комерсиализацията за която говориш в крайна сметка води до Арсенал на Венгер-парично добре управляван отбор и покрай него много пари, не непременно и другите неща които виждаш в Реал и Барса.
Така ще излезе, че на Съра не е някаква империя, а просто ;целия английски футбол в този период е усетил притока на пари-арабски, руски-и Ман най-добре си е изиграл картите, докато Съра е бил там и после същото като останалите, повече или по-малко.

За финал. Без да хвърлям никакво обвинение към Съра, не можеш за отречеш, че пръста не си мръдна и нищо не направи по въпроса за наследника. Просто каза Мойс ще е и толкова, крайно никакво усилие, което и излезе некадърно. И аз и ти на сляпо можем да направим не по-лош избор. Човекът просто си ръководи като император и в един момент каза "аз си изживях мечтата на живота, чао". Не го обвинявам, но не мога да разбера наивните очаквания на някои, че ще има нещо дори и като наполовина лъскаво като от ерата на Съра. Та то за една година лъсна страшната истина. Това е истинския Ман, Ман без Съра. Не се залъгвайте да чакате кой знае какво. Всички онези ревове на Вильо за единиците са верни, други отбори имат по-класни състезатели. Досега това нищо не значеше, защото ей богу Съра наистина беше голяма работа, но сега без Съра всичко си идва на мястото и отразява обективно нещата.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта

cron