Fulham Football Club (Бербомания)

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот drvasko98 » 02 яну 2013, 12:13

Днес на Острова, утре на Континента, вдругиден в Галактиката

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот PyyHu » 02 яну 2013, 18:08

Като изключим медийният бум около Бербатов, той наистина се справя добре във Фулъм и спокойно може да се каже, че е лидера на отбора.Но естествно това ще бъде отречено от всеки във форума, поради някаква злоба, незнайно от какво продиктувана.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот Delija » 02 яну 2013, 19:00

Въобще не ми дреме дали Бербатов е лидер на това средняшко тимче, не ги и следя, че да коментирам, нито ми пука какво става там, просто ми се доповръща .... исках да изгледам един нормален мач, а не само за 20 минути да ми се повтори 5-6 пъти как Бербатов бил всичко за Фулъм, всеки негов точен пас да се обяснява с някаква гениалност, мъдрост и неземна класа ..... разбирам, че е българин и смятам, че е нормално като такъв да му се обръща малко повече внимание, но това преминава всякакви граници, това е вече сектантство и си е чист култ към личността.
Всяко действие на Бербатов се хиперболизира и идеализира от Боби Борисов. :qipan:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот 8 » 02 яну 2013, 19:36

Рууни, аз също смятам, че се справя чудесно и още при трансфера (alongside Васко) предрекох, че ще е успешен. Той си падна точно където му е мястото. Не в отбор, където една загуба може да доведе до линч, а до средняшки отбор, където лесно се открояваш над съотборниците, някой хет-трик или нещо подобно ако направиш блестиш силно, общо взето победи и загуби се редуват като над една обща безименна маса ти се открояваш. Нищо лошо. Дори напротив.

Обаче това да го въздигаш до проява над звезда на голям отбор (очевидно пробвано от Бербатов, но не става на ниво над среден отбор) и още повече да има някакви сектантски крясъци за футболист, спортист и не знам какво вече и не знам къде (на България, Англия, Европа ли) е малко прекалено.

Никога не съм казвал, че е слабак. Добър футболист, но толкова. Един там от многото играещи на прилично средно ниво. Не виждам с какво е по-различен от да кажем един Клаас Хунтелар. Някакъв си нападател вкарващ някакви си голове за някакъв си отбор в силно първенство. Ми такива има бол (не непременно с голове, а добри играчи с добри прояви).

------------------------------------------------------------------------------------------
Обаче аз започвам да харесвам Митко. Много ми прилича на Гунди и мисля, че това е нашия човек при сравненията. Само е време да започваме да се държим като секта :qipbp:

Значи Гунди е нападателя на мечтите на Нерио Роко обаче Бербо е спортиста на годината на Англия за Гари Линекер. За кво говорим? :qipbo: На Гунди все още си остава в проект на българска земя и няма гаранция, че там ще се запази това мнение за него, но при Бербо ето! Там, на чужда земя и чужда легенда го вижда като такъв спрямо игрите му в чуждото първенство. Успехите, по левскарски, нямат значение :qipay: Ицо не е най-добрия, просто си остава най-успешния, но Митко......еееееех Митко......нападател от сънищата, просто няма такъв! Продължаваме (да натъкмяваме всички щуротии).
На Гунди му попречиха комунистите (сякаш само него са спрели, а цесекарите са излизали в чужбина), а на Митко Съра :qipac: Умишлено не го пусна на финала срещу Барса. Разбира се гарантирано е, че ако Гунди беше излязал щеше да е най-голямата звезда на Калчото. Аналогично ако Бербо беше пуснат тики-таката на Барса отиваше по дяволите. Митко така и така обича да дирижира играта и Шави и Иниеста само щяха да се въртят като пумпали около него. Отпред ако реши да напредне, така както обяснява на съотборниците си във Фулръм за решаващите мачове, където той винаги е на линия, щеше да опъне мрежата на Барса много повече пъти отколкото Меси и Вия заедно. Обаче английския комунист Фергюсън попречи на това. Като последно убедително доказателство добавям, че при закотвянето му на скамейката беше актуалния голмайстор на ВЛ, нещо за което Гунди може само да си мечтае, а ние да поектираме колко ШЛ и титли щяха да влязат в Ман ако беше играл.

С две думи Бербо е най-най-най-добрия. Всичко неуспешно може да се обясни при него с репресии и завист, както и да крещим, че е най-добрия, а ако има по-добър от него го слагаме в графа "най-успял" (по-добър от Митака няма). Само като си спомня, че още невръстен младеж беше в ЦСКА и нижеше по 5 гола (малка подробност, че е срещу Констрокторул, но това няма значение), къде ще сравнявате Гунди с него!?
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот drvasko98 » 02 яну 2013, 22:57

PyyHu написа:Като изключим медийният бум около Бербатов, той наистина се справя добре във Фулъм и спокойно може да се каже, че е лидера на отбора.Но естествно това ще бъде отречено от всеки във форума, поради някаква злоба, незнайно от какво продиктувана.


РууНи, ще ми кажеш ли на кое място завършваше най-често Фулъм в послединте 2-3 сезона, за какво се бореше и за какво се бори и на кое място е сега? Не трябва ли когато към един отбор се присъедини ИГРАЧ ОТ ТОЛКОВА МНОГО НЕВЕРОЯТНА КЛАСА, отборът да дръпне поне малко нагоре? Мерси предварително! И в допълнение кой от вече немалкото отбори, в които игра Митака си подобри постиженията под негово давление (веднага казвам, че за успехите на Леверкузен в първия сезон, той беше съвсем периферен играч)

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот blazev1992 » 03 яну 2013, 14:34

:qipbo: :qipbo: :qipbp: :qipbp:
Да гледаш Бербатов, е като на театър
След победата на Фулъм с 2:1 над УБА Димитър Бербатов чу топли думи и от студиото на най-гледаното футболно предаване на Великобритания.

Водещият на "Мач на деня" по "Би Би Си" Гари Линекер подхвърли, цитиран от "Труд": "И пак ще си говорим за този човек, нали?".

На което друга легенда - гостът Марк Лоуренсън, реагира: "Всеки път, когато сядам да гледам мач на Бербатов, все едно отивам на театър. Слагам дори риза. Той подава просто и точно, разхожда се като артист, показва на съотборниците къде да тичат и да подават... Подчинява мача на своя ритъм".

"Невероятен е", потвърди Линекер, който не крие симпатии към българина още от престоя му в Тотнъм.

А едно от най-уважаваните пера в Англия си позволи дори "кощунствено" доскоро сравнение.

"За първи път в историята, макар и все още тихичко, из феновете на Фулъм се шепти, че се е появил някой, сравним с великия Джони Хейнс. Да говорим за такава прилика, е твърде рано, но Бербатов дори се кара на съотборниците си за неточни пасове, точно като Джони! - написа Патрик Баркли, автор на "Таймс" и "Лондон Ивнинг Стандарт". - Не се лъжете по походката на българина по терена, сякаш е мързелив. Напротив - на него му пука. Доказателство е, че се ядосва и се развиква при грешки на играчите на Фулъм. Те го слушат, защото знаят - това е класата в тима им, която прави разликата."

Джони Хейнс е най-великият играч в историята на Фулъм, а статуята му краси стадиона на тима. През 50-те, 60-те и 70-те години нападателят е изиграл 658 мача за клуба.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот Al » 03 яну 2013, 14:38

Тия на какво са, бах маа му? #-o
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот Delija » 03 яну 2013, 18:25

А според мен просто у нас всяка добра дума за Бербатов на Острова се раздухва умишлено и хиперболизира, с цел да се създаде някакво усещане, че едва ли не е нещо кой знае какво.

Сигурен съм и, че за Луис Суарес, например, са казани страхотни неща, но едва ли в Уругвай преписват всичко и го раздухват, все едно е взел Златната топка.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот VILIO » 03 яну 2013, 18:32

Истината е,че до България основно достига инфо за нашенеца и хората имаха някакво грешно чувство,че когато го критикуваха в Юнайтед журналията е единствения критикуван играч в Англия, сега като го хвалят отново се създава изкуствена атмосфера,че е едва ли не най-хваления.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот 8 » 03 яну 2013, 20:28

Кой е "великия Джони Хейнс"? :roll:
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот blazev1992 » 03 яну 2013, 21:41

Най-великият футболист, както най-великият вратар е Гордън Бенкс, а най-великият колоездач е Брадли Уигинс.
Джони Хейнс - "Мистър Фулъм"
Джон Норман "Джони" Хейнс е роден през 17 Октомври 1934г. в столицата на Англия - Лондон. Известен е със своята лоялност. Той прекарва 19 години в отбора на Фулъм. Това може би му коства много награди, тъй като "Котиджърс" или са във Втора Дивизия или кретат в долната половина на Първа в периода, когато Джони е в клуба.

Хейнс става и първият футболист, който получава 100 паунда на седмица. (По-късно през 1961г. е сложен таван от 20 паунда)

Офанзивният футболист има 658 мача и 158 гола за Фулъм. Това го прави един от най-великите футболисти на лондонския клуб.

Въпреки че играе за отбор от по-ниска класа Хейнс става капитан на английския национален отбор. Джони прави впечатление с невероятните си пасове. Великият Пеле заявява, че "Джони е най-добрият подавач", който някога е виждал. За 56 мача с екипа на "Трите лъва" Джони се разписва 18 пъти. Той поема капитанската лента след като Били Райт прекратява кариерата си.

Той изиграва много важда роля в Световните първенства през 1958 и 1962.

Скоро след Световното първенство в Чили през 1962г., автомобилна катастрофа прекратява националната му кариера. Той е лоялен към Фулъм и изиграва още 7 години с "Котиджърс".

Боби Мур: "Веднъж след като свикнеш да гледаш перфектната му игра, разбираш къде е тайната. Джони винаги търси топката, гладен е за нея, иска да играе с нея постоянно. Заобичах играча. По-късно заобичах и човека!"

Умира на 18 Октомври 2005г.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот 8 » 03 яну 2013, 21:59

Аха, ясно. Какъв съм невежа да не го знам тоя великан ](*,)

Той изиграва много важда роля в Световните първенства през 1958 и 1962.

И тъй като без да правя справки въобще не мога да се сетя какво правят на тези първенства англичаните явно ролята му е била също толкова важна колкото на всеки един от 22-мата на кой да е национален отбор участващ на кое да е световно първенство, тоест човек от тимовия лист за световното. Такъв например е Живко Господинов, един от 22-мата българи отишли на световното в Мексико през 1986.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот blazev1992 » 03 яну 2013, 22:12

Специално заради него правих справка за голмайсторите на Англия през '58ма и '62-ра. Отбелязал е...цял 1 гол за тия 2 световни първенства. :qipay: При равенството 2-2 с Австрия 1958г. Митко е даже още по-добре от него. Със 7-те си гола срещу Грузия веднага може да бъде обявен за по-велик от Джони Хейнс.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот Delija » 03 яну 2013, 22:16

Великият Пеле заявява, че "Джони е най-добрият подавач", който някога е виждал.


:qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Fulham Football Club (Бербомания)

Мнениеот 8 » 03 яну 2013, 22:32

Отбелязал е...цял 1 гол за тия 2 световни първенства. :qipay: При равенството 2-2 с Австрия 1958г.


Уникално! Някой да знае линкче към въпросния мач плийз! [-o< (така обичат да се лигавят сектантите като изпадат в екстаз)

Митко е даже още по-добре от него.

Това е ясно. Митака вече излезе извън сферата на футбола, където обича да дирижира и да дава акъл как се играе в решаващите мачове, и конкурира икони като Майкъл Джордън, Шумахер и Фелбс.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта

cron