БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот 8 » 16 окт 2014, 11:37

Гледай ти какви неща ставали, а аз да не знам :?
Чемпиъншип вече съперничела на Бундеслигата, Калчото и Примерата :qipbo:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 24 окт 2014, 12:33

YNWA ужас 23.10.2014 | 14:38

Боби - какво става?Реал направо се изгавриха с нас в тренировъчно темпо...защо е тази ОГРОМНА разлика в класите?Всички британски треньори - вън!Омръзна ми от този антифутбол,Лудогорец имат по-ясна представа каакво да правят с тази топка от нас

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот 8 » 24 окт 2014, 18:55

Край, ще се самоубия! Идва края на света щом божествения футбол е по-слаб от любимците на медиите в България.
Вильо и останалите бяха прави.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 04 ное 2014, 11:51

stoyan Въпроси 02.11.2014 | 14:35

Боби, няколко въпроса:

1. Дали да очакваме материал за Саутхямптън? Светците напълно са заслужили да им се обърне вминание с един анализ. На какво се дължи феноменалното(да не звучи гръмко, но си е такова) им представяне? Дали е временен фойерверк, който по-нататък ще огасне? Много е интересно, заради случващото се в клуба - промени в управата миналия сезон, разпродажбата на водещи играчи лятото, нов мениджър, доста нови играчи. Но излезната и на огромна финансова печалба, и с дори по-силен отбор от миналогодишния. Явно клуба се управлява добре и е за пример, както в чисто спортно-технически аспект, така и като финанси, стабилност на клуба, клубна политика и т.н.

3. Уест Хям и Алардайс също заслужават отделено внимание в един анализ. Едва ли ще задържат това високо ниво до края на сезона, но и с това си спечелиха аплодисменти. Впрочем сегашното им представяне много прилича на Болтън при Алардайс от 2006-та година(ако не се лъжа). И като прогрес, и като начин на игра и като класиране.


3. Какво става с Тотнъм? Сякаш нещо куца там, и дори новия мениджър не донесе тази искрица, която да запали отбора да играе на високо ниво. Или пък му трябва още време на Почетино? Например домакинската им форма досега е трагична(2-0-3), а те винаги са били отбор, който е много силен вкъщи. Това е само детайл.


Боби Борисов 04.11.2014 | 08:48

1. Ох, това с материалите ми е голяма болка. Просто не успявам да стигна до тях. Съжалявам за което. Но за мен Саутхямптън ще покаже в следващите пет мача от какво е направен. До този момент изненадата е факт. Но вече тимовете започват да се отнасят към тима по различен начин. Ето ти последователно и следващите им седем противника:
- Лестър у дома. На пръв поглед задължителен мач, който би показал дали ще могат да си взимат двубоите с по-слабите тимове.
- Астън Вила като гост - същото нещо като с Лестър, но с уточнението, че Вила е в кошмарна серия от двубои и ще иска да вземе нещо от тази среща пред своите привърженици. А и Вила играе доста по-добре отколкото точките всъщност показват.
- Манчестър Сити като домакин
- Арсенал като гост
- Манчестър Ю като домакин. Последните три мача са с преки съперници за топ 4.
- Гост на Бърнли, който към момента е последен и ще иска да взима точки задължително.
- Домакин на Евертън

В общи линии тази серия ще е показателна. З амен е важно от 21 възможни точки Саутхямптън да вземе поне 15 от тези мачове, за да ги причислим към топ 4.

2. Да, Уест Хям е прекрасно функциониращ отбор. За мен има един показател, който обаче показва слабост - допуснатите голове. Много са! 14 гола за 10 мача означават над 50 за 38 кръга, дори са по-близо до 6о-те, което ще е проблем. Ако Чуковете ще остават в топ 6 ще трябва да имат далеч по-добра отбрана. И тук идва парадоксът - Уест Хям иска да е различен, да е по-нападателен, но това си има цена - допуснатите голове.

3. В Предаването Примиър Лийг Токшоу се обади един рител и направи добър анализ на случилото се в Тотнъм. Аз винаги внимавам да не се окаже, че пристрастията ми влияят върху преценката ми за Тотнъм. Н опроблемите от един мениджър се прехвърлят на друг. А личното ми усещане е, че вината е най-вече на собственика.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 06 ное 2014, 15:44

Iliyan един по - различен въпрос 05.11.2014 | 23:13

Здравейте господин Борисов , тази година завършвам и съм се насочил към специалност подобна на вашата , а именно на спортен анализатор и журналист . Та въпроса ми към вас е дали бихте имали нещо против да Ви напиша един и-мейл с въпросите който най-много ме вълнуват и ще бъде ли проблем за вас да отговорите на тях и да ме посъветвате нещо тъй като със сигурност имате много повече опит от мен . Благодаря предварително и успехи на вас и целия ви екип .

Боби Борисов 06.11.2014 | 15:25

Аз не съм завършил журналистика, така че едва ли ще мога да отговоря.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 06 ное 2014, 15:46

И поредното култово оправдание за жалкото представяне на островитяните в ЕКТ:

Evroturniri Представяне в ШЛ 05.11.2014 | 02:50

Здравей Боби, на какво според теб се дължи слабото представяне на английските клубове в Шампионска лига тази година - вече доста кръгове минаха, а английските клубове отстъпват значително на испанските и немските като точков актив?


Боби Борисов 06.11.2014 | 14:47

Аз още в началото на сезона казах, че очаквам сериозни пробеми за английските отбори в Европа този и следващия сезон. Причината е в посоката, в която се развиват водещите отбори. Те исат да печелят мачовете без задължително да обръщат внимание на качеството на играта. Проблемът идва от факта, че във ВЛ започнаха да "лъжат" съперниците много повече, отколкото да ги надиграват. И това е вече доста време.

Аз разбирам и защо се прави. Истината е, че мачовете са много напрегнати и ако решиш във всеки от тях да се надиграваш, тогава ще се сринеш в края на сезона. И се нагалаше поне 10 мача просто да излъжеш съперника. Но в последните години тези 10 мача станаха 15, после 20 и така нататък. И това като цяло се превръща в проблем, защото се губи футбола. И поради това бавно, но сигурно стилът на игра се превръща в надлъгване. Което като цяло в Европа не може да се практикува от отбори, които искат да доминират.

Просто тимовете в Англия трябва да преживеят един тежък удар в Европа, за да започнат да играят по различен начин.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 06 ное 2014, 15:48

iwo iwanov 04.11.2014 | 17:46

Привет Боби.
Защо Евертън на Мойс ти импонираше по-силно от Евъртън на Мартинес?

Боби Борисов 06.11.2014 | 14:45

Нямам представа всъщност. Харесваше ми повече като стил на игра. Сега този Евертън ми се струва предвидим. Онзи на Мойс бе далеч по-британски изглеждащ.


:qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 08 ное 2014, 10:34

Фич Стоук Сити 06.11.2014 | 20:19

Боби, липсва ли ти Стоук Сити на Тони Пюлис? Тежки единоборства, супер директен футбол, среден ръст от 184 см, и, разбира се - тъчовете на Рори Делап? Знам, че с Марк Хюз постигнаха най-високото си класиране в ПШ, но преди бяха някак си много екзотичен, много приятен отбор. А може би аз имам някакъв странен вкус? :D

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 22 ное 2014, 13:59

gonzalez 20.11.2014 | 13:29

Тоя сезон късмета не е на страната на Ливърпул и не визирам само поредната контузия на Стъридж...Вече започва да ме занимава предимно дали Саутхямптън с Ронал Куман ще направят революция в челото,защото не вярвам това да стори Алардайс,с неговия Уест хям,колкото и "голям" да е. Стискам палци и на Суонси с чепатия Гари Монк.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 28 ное 2014, 09:19

Topchiq87 26.11.2014 | 23:41

Като фен на Арсенал, но с уважение към всички британски отбори искам да кажа, че представянето на Ливърпул през второто полувреме на мача с Лудогорец бе срам за английския футбол!
Боби Борисов 27.11.2014 | 12:49

Не съм гледал мача, но чак пък срам ...

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 12 дек 2014, 11:43

N1League Бира 10.12.2014 | 09:34

Доста извън темата за Английския футбол. Каква бира пиете ? :)


Боби Борисов 12.12.2014 | 10:42

Пия рядко бира. Но обичам английските!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 23 дек 2014, 13:09


Боби Борисов 23.12.2014 | 09:38


Стремежът да се намали темпото ме ядоса искренно.

Още в началото на сезона казах, че Висшата лига е тръгнала в грешна посока. Лошото е, че сега го виждам вече реализирано. Вчера гледам и Гари Невил се е изказал в същата посока, макар че мнението му е от съвсем различен ъгъл.

Идеята да се печелят мачовете, вместо да се търси качество в играта, ще съсипе тази лига. В английската игра винаги е имало значение как печелиш, а не просто да спечелиш.

Край на сватбарското лашкане на топката напред, вече се играе с мисъл. :qipag: Италианците го приеха през осемдесетте, албионците с едва тридесет години закъснение :qipag: Ама на пустите сектанти не им харесва. Когато нещо ти идва сложно за разбиране, първият рефлекс е да го отхвърлиш. Няма да излязат хора от тях. :qipag:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 23 дек 2014, 13:13

Димитър Димитров 21.12.2014 | 13:51

Боби, искам да те попитам дали имаш информация и можеш да ми дадеш линк към сайт, в който да има списък с местни съперници във ВЛ, по възможност и в Бундеслигата (напр. Арсенал-Тотнъм, Нюкасъл-Съндерланд и пр.), понеже винаги ми е било интересно на малки отбори, на които симпатизирам да науча местните съперници (Дарби, Борнемут и т.н.) Благодаря предварително! :)

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот VILIO » 23 дек 2014, 16:29

Христолов написа:

Боби Борисов 23.12.2014 | 09:38


Стремежът да се намали темпото ме ядоса искренно.

Още в началото на сезона казах, че Висшата лига е тръгнала в грешна посока. Лошото е, че сега го виждам вече реализирано. Вчера гледам и Гари Невил се е изказал в същата посока, макар че мнението му е от съвсем различен ъгъл.

Идеята да се печелят мачовете, вместо да се търси качество в играта, ще съсипе тази лига. В английската игра винаги е имало значение как печелиш, а не просто да спечелиш.

Край на сватбарското лашкане на топката напред, вече се играе с мисъл. :qipag: Италианците го приеха през осемдесетте, албионците с едва тридесет години закъснение :qipag: Ама на пустите сектанти не им харесва. Когато нещо ти идва сложно за разбиране, първият рефлекс е да го отхвърлиш. Няма да излязат хора от тях. :qipag:



Браво на италианците през 80те. Ама тогава пак ядяха бой от англичаните. :qipap: Че се наложи да вкарват лобита, мафии и УЕФА за да изгонят англичаните от ЕКТ. Иначе друг начин ги спрат нямаше
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот 8 » 23 дек 2014, 18:47

Да сравняваш четирикратен световен шампион с на практика не повече от средна сила не отличаваща се от Чехия е меко казано комично.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта

cron