Ел Гранде Реал - част IV

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Vesela Taneva » 28 яну 2013, 22:08

10Х за новината!Всички го пращат къде ли не.Никой обаче не го задържа в Реал

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Delija » 28 яну 2013, 22:30

Също като пролетта, нали ?! :qipag: :qipag: :qipag:

Нищо де, все някой ден Жозе ще си тръгне и ще познаят най-сетне. :qipbj: :qipbj: :qipbj: И тогава ти ще дойдеш тук и ще ми се орепчиш - ЕТО, ДЕЛИ, ВИДЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ ЛИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ?????????????????????????? :qipbj:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Vesela Taneva » 29 яну 2013, 08:41

Не,няма да направя това. :D За мен е интересно как точно многократно повторената клюка ще стане истина.Феномен,който се случва с много хора.Не ме интересува Реал ,тренера и футбола.Все пак приказките удрят по самочуствието на Жозето,а за мегаломан като него това е кофти

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Delija » 29 яну 2013, 13:59

Продължаваш да демонстрираш колко си наивна. Точно па на пердета като Жозе им е през шпека за клюките, ако самочувствието му зависеше от тях, както се опитваш да внушиш, трябваше отдавна да е изпаднал в депресия и да е налапал дулото. :D

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот blazev1992 » 29 яну 2013, 14:08

Сензация: Реал Мадрид привлича Меси през лятото
Според вестник "Ел Мундо Депортиво" това лято президентът на Реал Мадрид ще направи всичко възможно, за да привлече суперзвездата на световния футбол Лионел Меси. Спекулациите се засилват от факта, че аржентинецът още не е преподписал договора си с Барса. Според близки до футболиста източници, пожелали анонимност, това се дължи на факта, че се чувства изчерпан в Барса и ще търси ново предизвикателство. Фаворит за подписа му е именно кръвният враг Реал Мадрид. Както неведнъж най-добрият футболист за последните 4 години е заявявал, ще бъде чест за него да играе заедно с футболист като Кристиано Роналдо. Евентуално нападение между двамата би било атомно, след като в последната 1 година общо отбелязаха 153 гола. От Реал са склонни да плащат 23 милиона евро годишна заплата на аржентинския футболист, с което ще се превърне в най-скъпоплатения футболист в света.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот 8 » 01 фев 2013, 13:22

По принцип не е невъзможно, както стана с Фиго, но няма как да стане. Меси се е превърнал в икона, не само на терена, а и извън него и значи много за рекламодатели, подрастващи и т.н. и загубите от преминаването в Реал ще бъдат огромни (просто няма да има същия имидж), които дори и 100 милиона заплата не може да ги покрие.

Възможно е, но Меси не отговаря на няколко неща. Първо се води като "добрия герой" и не е лошо момче. Шустер навремето беше в конфликт с кой ли не, Лаудруп беше добър, но го изгониха, но на меси всички се кланят в Барса и ако той сам си замине много ще загуби. Целият му имидж ще рухне. От скромния номер 1 ще се превърне в злодея, който ламти за пари и това никога повече не може да бъде върнато назад. Няма такъв вариант някой завоювал някакъв си световен статут да го губи. Все едно Папата да стане политик. Рухва целия му имидж на скромно духовно лице.

Виж при Вия може да стане на принципа "не ме пускате, а на мен ми се играе, аз кво съм ви виновен"-както беше случая и с Лаудруп.
И при Моу стана. Не му дадоха възможност за изява в Барса и ето го в кръвния враг. Дори при Стоичков беше възможно колкото и да се кълне в каталунците. "Изгони ме Кройф, а на мен ми се играе в Испания" лесно можеше да каже.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
STJ
Мнения: 370
Регистриран на: 30 дек 2006, 23:45

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот STJ » 01 фев 2013, 16:03

Нали знаете, че ако не става с пари става с много пари - важи за Реал ако го искат...невъзможни неща няма. Ако Меси иска да рита там - ще рита. Дано стане, ще е интересно. :qipaz:
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот drvasko98 » 01 фев 2013, 22:49

Eми, аз съм убеден, че това не е възможно срещу каквито и да е пари, поне в близките две години

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Delija » 01 фев 2013, 23:55

Меси никога няма да се махне от Пръца, защото отлично осъзнава, че митът за него ще рухне окончателно, ако иде някъде другаде. Достатъчно му е, че в Аржентина лъсва истината.

В Пръца си е идеалка за него - уникален отбор, покрай който и той изглежда по-голям, отколкото всъщност е.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2013, 10:01

Ха ,Меси в Реал!Могат да трампят с Жозето! :qipag:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот blazev1992 » 03 фев 2013, 00:42

Реал изтърва Барса с 5/6 от резервите си. Явно нещата не са зле, щом за целия трансферен прозорец Моуриньо си позволи да купи само 1 вратар, и то наистина наложително. Дано се затвърдят и в мачовете в Европа.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот 8 » 03 фев 2013, 03:14

Повтарям се ама и сега твърдя, че Реал е напълно равностоен на Барса този сезон и ако при този кантар трябва да определя по-силния с една идея бих сложил Реал отгоре.

Мачът за купата като цяло Барса повече го владееше, но Реал пак показа някои неща, които са стойности и принципно за мен ги правят по-вероятния победител за ШЛ.
1. Реал вече не пада от Барса. Преди се пънеше с целия си потенциал и където ги хванеха Барса там ги биеха. При това с лекота. Сега с половин отбор Реал пак не падна.
2. И пак важен мач и пак Реал не падна. Загубените точки така си и остават срещу слаби отбори или мачове с не огромно значение (които са те довели само до второто място в групата на ШЛ).
3. При този паритет с Барса нищо чудно за купата да има продължение на мачовете от Суперкупата през лятото. Тогава си размениха по един мач на надмощие, по една победа с един гол и при това равенство Реал беше победителя. Сега пък може за купата да си разделят по едно равенство (още повече че Реал показа, че вече не губи от Барса, а и в мачовете със силни отбори), по един мач без някой да има надмощие, по един равен всеки взел у дома и пак като за Суперкупата просто головете на чужд терен ще наклонят везните в полза на единия или другия. Съответно при такова развитие, 0:0 или 2:2 в реванша, за мен пак си остават равни и просто по правилата единия ще бъде победител (който и да е той).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот Христолов » 03 фев 2013, 11:24

барса отново си изиграха много добре тактически мача. бяха близо до втори гол а ако много им трябваше можеха и трети да вкарат. реал никога не могат да ги стигнат с текущите офанзивни футболисти. то най-добрият в целия отбор им беше оня младия защитник, не заради гола, а заради чистите шпагати в точните моменти, направо хирург, пепе и рамос ги сложи в малкия си джоб.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот 8 » 03 фев 2013, 14:17

Да ама крайния резултат е равен при положение, че наистина Барса водеше мача. Като сложим, че от Реал беше полуотписан, предвид предстоящия двубой с Ман и осакатения състав, равния си е успех и още повече е сладък като се вземе предвид, че вложиха по-малко усилия от Барса.
А на Барса никой не им е виновен, че Вия не играе, а Фабрегас е сменян за щяло и нещяло. За сметка на това обаче Педро е постоянно на линия. Всъщност играча, който пропусна да реши мача, нещо което ония двамата щяха да направят, а същите в Реал щяха да са без конкуренция титуляри.

В крайна сметка правилно пишеш ама резултата е равен. Неправилно ли е изиграл мача Реал, пазил ли се е повече за Ман, отписали ли са го този сблъсък с Барса, каквото и да е, но излязоха със същия актив от мача с който и Барса. Едно 2:2 на Ноу Камп, което могат да го направят вече и не е химера като предните години и айде чао на Барса. Иначе и мен ако питаш при поделеното надмощие за Суперкупата това при победата на Барса беше по-голямо и още там можеше да е разгром и безмислен реванш в Мадрид ама в крайна сметка Реал излезе печелившия. Далеч съм от мисълта, че Реал е надминал игрово Барса, но цифрово като резултати паритета е вече налице. Барса само може да измисля оправдания защо нещо е изтървала, предвид по-голямата си сила, но в крайна сметка гледаме постигнатото.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Ел Гранде Реал - част IV

Мнениеот 8 » 03 фев 2013, 14:31

В добавка Реал изиграва правилно картите си при неблагоприятно развиващия се сезон.
Барса не направи миналата пролет така. Трябваше по същия начин да изиграе безмисленото дерби в Примера през април. Ако нещо дойде (както на Реал равния сега) е добре дошло, но ако не стане майната му, не това е мача. Барса дори и още повече бонуси имаше предвид по-силния игрови потенциал. Дори и така неправилно разпределени силите им пак не попречи да смаже Челси до 2:0, но там пък се намеси великото "не може то да не играем нашия стил на непрестанни атаки", а иначе и петица можеха да им сложат. В това отношение Реал много по-добре си знае приоритетите. Е, няма хората да въздишат като при Барса колко са силни ама нямали шанс ама така се прави ако въобще ще вземат нещо, което конкретно е ШЛ. Ако Съра не им мине път може би точно това ще се получи.
Португалецът е по-голям тарикат. Нищо чудно накрая като герой да си замине. Псуван цял сезон заради слабост и накрая с ШЛ и "аз се махам" след което следват сълзи "колко несправедливи били към него". Този филм вече съм го гледал 1998. Колко слаби бяха цялата година, гонене на треньор и накрая в блудкавата година носители на ШЛ след близо 40 години не достигане до това отличие.

Разбира се може и нищо да не стане. Два бързи шамара през този месец от Барса и Ман и остават без нищо (и аз точно това и искам, не съм за Моу), но така или иначе годината се разви така и опря до тези мачове, срещу двата може би най-силни съперника в Европа, но така се получило. Ако нещо ще се прави в тази ситуация е точно това което прави Реал, а именно така да стои на терена, че да е не по-малко силен от тези съперници и цял сезон Реал не е (по-слаб от такива). Загубените точки срещу слабаци няма как да се върнат.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта

cron