Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юни 2013, 12:27

И 8, понеже написа тук една огромна лъжа, че Челси били закъсали в първенството, когато Бенитес ги поел, ще те помоля да ми извадиш класирането в момента, когато Рафа-та стана треньор.
Последна промяна от Delija на 05 юни 2013, 12:36, променено общо 1 път.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юни 2013, 12:33

8 написа:Да, Реал беше на път да ги убие, но УЕФА ги спря. Всичко това в най-силния сезон на Барса от цялата им хегемония.

Вие с Дели обаче верно си вярвате, че Реал е щял да се класира при положение, че тогава мачовете бяха повече от ясни. Да не говорим, че обсъждането беше тип Ман-Реал, тоест не такова за каквото го описвате, но и със съществената разлика, че Барса водеше играта (и то на чужд терен) преди отсъждането, докато в другия случай Ман отиваше към класиране преди отсъждането.


Пак лъжа.

Мачът вървеше бая закучено, положения почти липсваха, по 1 за двата отбора, ако не се лъжа. Въобще не е бил ясен изходът.

И не, никога не съм твърдял, че ако не е било изгонването на Пепе, Реал щял да се класира. Просто твърдя, че то наклони везните и реши нещата в полза на Барселона. Нищо друго не съм писал. Напълно възможно бе и пак Барса да бие.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юни 2013, 18:38

Delija написа:
8 написа:Първото изречение хубаво, но второто пак бие на секта. Къде сравни требъла на Байерн с Интер!? :qipan:
Единият е безспорен доминант, който очевидно измежду всички отбори зае мястото на Барса (а не Реал или друг), докато другия се промъкна до успеха, нещо което и други носители на ШЛ са правили. Предполагам пак се улиса заради Моу.


Ами и Сър-а "се промъкна до успеха" през 1999-а, това значи ли, че и неговият требъл не струва по твоите хахави критерии ???! .... и да, Интер не е Байерн, това прави успеха на Жозе дори още по-труден и ценен. Постигнат с тим, който 45 години не беше ставал шампион на Европа, почти толкова не беше играл и финал. Това ако беше Бенитес или АВБ, тук оди щеше да пишеш колко са велики, но нали е "португалският мазник", та .... :qipag: :qipag:


Именно въпреки че сравнението не е от най-удачните. Тотален хегемон беше Барса като печелеше. Сега по всичко изглежда, че като такъв се очертава Байерн. Останалите са просто носители на трофея в съответната година. Не мога да кажа, че те са изглеждали като хегемон и са мачкали категорично и че е нямало начин кой да ги бие.

И все пак при сравнението ти по-добре щеше да беше взел Челси от миналата година, а не Ман от 2008, но както и да е. И така става.

А разликата е наистина огромна. Интер се промъкна на полуфинала и трепереше до последно да им мине номера. Челси също. Ман не са били чак така, но по никакъв начин не са били ясния победител. Единствено Байерн мачкаше наред. Няма какво да чака. Направо отиде и им прасна кратуните на каталунците. Нещо което никак не прилича на Интер, за да ги сравняваш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юни 2013, 18:42

Delija написа:
8 написа:Да, Реал беше на път да ги убие, но УЕФА ги спря. Всичко това в най-силния сезон на Барса от цялата им хегемония.

Вие с Дели обаче верно си вярвате, че Реал е щял да се класира при положение, че тогава мачовете бяха повече от ясни. Да не говорим, че обсъждането беше тип Ман-Реал, тоест не такова за каквото го описвате, но и със съществената разлика, че Барса водеше играта (и то на чужд терен) преди отсъждането, докато в другия случай Ман отиваше към класиране преди отсъждането.


Пак лъжа.

Мачът вървеше бая закучено, положения почти липсваха, по 1 за двата отбора, ако не се лъжа. Въобще не е бил ясен изходът.

И не, никога не съм твърдял, че ако не е било изгонването на Пепе, Реал щял да се класира. Просто твърдя, че то наклони везните и реши нещата в полза на Барселона. Нищо друго не съм писал. Напълно възможно бе и пак Барса да бие.


"Възможно" :qipag:
Без последния сезон в онзи и следващия Барса си ги праскаше както си иска. Не знам какво си очаквал да излезе от един нулев мач на терена в Мадрид, където или щеше да остане такъв или евентуално Барса щеше да вкара гол, тъй като така или иначе имаше териториален поне натиск, а мен ако питаш и игрови. Друг въпрос е, че не идваха головите положения, но така или иначе те или въобще нямаше да дойдат за никой или евентуално за Барса щеше да се открие такова.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Chelsea_69 » 05 юни 2013, 18:48

Челси, когато бяха силни, други фактори не позволиха нещата да се случат(не говоря само за мача с 6-те дузпи).Това миналата година беше нещо, като заслужен реванш на съдбата.Сега с Моуриньо очакванията са големи.Аз лично съм оптимист, но най-вече защото конкуренцията няма да екой знае какво.За нещо в ШЛ ще трябват 4-5 топ играчи, които НЯМА да бъдат купени това лято.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юни 2013, 18:48

Delija написа:И 8, понеже написа тук една огромна лъжа, че Челси били закъсали в първенството, когато Бенитес ги поел, ще те помоля да ми извадиш класирането в момента, когато Рафа-та стана треньор.


Ами ти много глупости изписа и не сметнах за нужно да ти отговарям на всяка, но ще се опитам на тези които помня по спомен.

Челси закъса в смисъл на загуби там 4-5 мача, не помня точно. Ако не са точно загуби, то са загуби на точки. Така или иначе около един месец беше зле. Това, че това сриване не е довело до долни позиции, имайки предвид че се изразходва от преди аванс и те може да са били пак в самото чело при идването на Рафа не обръща картината в такава каквато ти се иска. Че е стоял готовия шампион и само чака някой да го закара до титлата. Бяха си изпаднали в криза и ако не вярваш погледни по същото време какво става в ШЛ.

Там някъде правеше и някакви аналогии с Авраам. Хванах ти хитрата идея, но няма да се поддам на ловкия номер. Всъщност ти лъжеш, че не знаеш мнението ми за финала през 2008 на кой се дължи, а ме обвиняваш в мазнярство, но няма да се защитя. Нека така да е. Понеже стана като детската градина ще докарам щуротиите ти до невиждани висоти.

И така ето отговора ми и на това, за да няма повече хлъзгане на осмака. ШЛ през 2012 няма как да се дължи на АВБ, той не е бил там, изцяло на Ди Матео е успеха. От тук вече с кеф трябва да направим и другия подобен извод. Добре, че през 2008 се махна Моу, че израелеца да докара финал в ШЛ. И така сринахме АВБ, но пък Моу излезе един прост циганин. Много по-слаб от една камара треньори, най-малкото от Грант, който с лекота от първия сезон докара финал, а Моу се блъска години наред и не можа да стигне до там.
Давай сега да видим как ще го извъртиш :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юни 2013, 19:05

tridant написа:ако АВБ беше останал в Челси -нямаше да спечелят нищо
Той беше влязъл в конфликт с основни играчи


Тук си абсолютно прав. И аз имам същото мнение, че ако беше останал сезона щеше да е загубен и че конфликта с играчите беше необратим.

И въпреки това той е архитекта на европейския шампион. Бях писал преди време за това, но теб те нямаше. Най-общо казано идеята е, че отбора беше добре подготвен игрово и тактически за задачата (от АВБ) и просто липсваше психологическия момент. С неговото напускане нещата се отпушиха. Изчезнаха конфликтите, а Ди Матео просто ги остави да си играят (не е творил нещо ново) и те го оползотвориха.
Изводът е, че те са го имали в себе си, още повече и че Ди Матео беше помощника на АВБ, тоест в същия сезон и със същ треньор нещата са продължили постарому. Ди Матео не може един път да е в екип с някой и да споделя възгледите му, а след това мразейки го да е направил нещо точно наобратно. Не. Продължил е постарому. Запазил е линията и след като тя даде успех явно е била печелившата. Препъни камъчето, което наистина ги спираше и щеше да провали сезона, конфликтите, изчезна с оставането на Ди Матео и той направи най-доброто. Обърна внимание на това да няма недоволни и толкова.

Пак повтарям и подчертавам, че не съм фен на Челси. Последните три треньора на Челси направиха много и то в невероятни условия на конфликти с президенти, фенове, ключови играчи и при крайно малки времеви рамки от по няколко месеца (а не като оня да иска чак след втория сезон да му търсим евентуално някое отличие). При всичкия този карамбол взеха две европейски купи. Направо се чудя дори как е възможно в тази смахната обстановка ама на, получи се от тук от там с качества на треньори, на важни играчи (примерно Дрогба миналата година) и с малко късмет.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юни 2013, 23:28

8 написа:И все пак при сравнението ти по-добре щеше да беше взел Челси от миналата година, а не Ман от 2008, но както и да е. И така става.


Взех Манчестър Юн. от 1999-а, не от 2008-а, все пак коментирах требъли. През 2008-а направиха "само" дубъл.

Иначе сега се сещам, че Жозе май и 2004-а направи требъл - ШЛ, шампион на Португалия и купа на Португалия, т.е. с Интер му е втори такъв требъл. :roll: :roll:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юни 2013, 23:32

8 написа:
"Възможно" :qipag:
Без последния сезон в онзи и следващия Барса си ги праскаше както си иска. Не знам какво си очаквал да излезе от един нулев мач на терена в Мадрид, където или щеше да остане такъв или евентуално Барса щеше да вкара гол, тъй като така или иначе имаше териториален поне натиск, а мен ако питаш и игрови. Друг въпрос е, че не идваха головите положения, но така или иначе те или въобще нямаше да дойдат за никой или евентуално за Барса щеше да се открие такова.


Териториален "натиск" Барса имаше и срещу Челси миналата пролет, дори там и доста положения имаше (за разлика от коментирания от нас двубой в Мадрид), ама знаем какво стана ...... така, че това с владеенето на топката не е показател какво би се случило.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юни 2013, 23:36

8 написа:
Delija написа:И 8, понеже написа тук една огромна лъжа, че Челси били закъсали в първенството, когато Бенитес ги поел, ще те помоля да ми извадиш класирането в момента, когато Рафа-та стана треньор.


Ами ти много глупости изписа и не сметнах за нужно да ти отговарям на всяка, но ще се опитам на тези които помня по спомен.


Не, 8, единственият тук, който пише глупости, това си ти. Глупости от рода на това, че ШЛ-то миналата пролет го спечелил Вияш-Боаш, че Бенитес поел един закъсал в първенството Челси и т.н. Това са абсолютни измишльотини.

И 8, Челси миналата пролет взе ШЛ с яко опълчение и късмет, не е показал никаква игрова класа и стил, че да ми пишеш как АВБ бил подготвил игрово и тактически тима. Истината е, че Челси нищо не игра в мачовете с Барса и Байерн, всичко беше опълчение.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 06 юни 2013, 00:05

За мача с Байерн съм съгласен,че беше опълчение и го взеха с много голяма доза късмет, но не и за двата мача с Барса.
Особено мача на Камп , Челси го изиграха 70 мин. с човек по малко, а Барса си бяха силни.мача завърши 2-2 ,знаеш
според мен Челси ги надиграха тактически. А Ди Матео може да бъде поздравен за тия 2 мача
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 06 юни 2013, 13:27

Абе и с Барса си беше опълчение, още в Лондон. Реално каталунците си ги смачкаха, ама изпуснаха сума положения, включително 2 или 3 греди.

Парадоксът е, че Челси заслужаваше да вземе ШЛ в сезоните 2004/05-а (когато също отстрани Барса и Байерн, но този път с игра, истински футбол - 1:2, 4:2 и 4:2, 2:3), 2007/08-а и 2008/09-а, когато наистина показваше огромна класа на терена, но малко не им достигна. Обаче спечелиха турнира миналия сезон, когато бяха безумно слаби и разчитаха единствено на здрав бетон и късмет.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 06 юни 2013, 16:10

Както и да е аз малко по различно мнение имам
Иначе ,си прав ,когато имаха невероятен отбор и игра ,не се получи.
И аз за този финал казвах :Господ има много вересии да връща на Челси :)
И когато беше самия финал ,аз в една бирария го гледах ,около мен само немскговорящи ,естествено всички за Байерн. И 5 или 10 мин. преди края нали дадоха дузпа за Байерн- то настана една радост неземна .И аз им казвам : Чех ще я спаси ,не бързайте да се радвате
И така - после пихме по бира ,но на мен ми беше по сладка бирата.
А иначе така си беше баварците направо ги згънаха , но друго стана.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот blazev1992 » 06 юни 2013, 21:45

8 написа:Да, Реал беше на път да ги убие, но УЕФА ги спря. Всичко това в най-силния сезон на Барса от цялата им хегемония.

Вие с Дели обаче верно си вярвате, че Реал е щял да се класира при положение, че тогава мачовете бяха повече от ясни. Да не говорим, че обсъждането беше тип Ман-Реал, тоест не такова за каквото го описвате, но и със съществената разлика, че Барса водеше играта (и то на чужд терен) преди отсъждането, докато в другия случай Ман отиваше към класиране преди отсъждането.

Въобще нямам идея как е щял да свърши мачът. Можеше и Барса да бие с 10 гола, можеше и Реал да се класира с дузпи, въобще нямам идея как е щял да завърши. Но това, което видях, със сигурност промени развоя на мача. По същата логика и миналогодишната дузпа срещу Милан при 1-1....не е скандална, щото Барса щяла да се класира. :qipag:
Да не говорим, че не само в първия, но и в реванша порязаха Реал. При 0-0 в 46-тата минута отмениха чист гол на Игуаин. Въобще тия двама мача бяха адски смрадливи.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот 8 » 07 юни 2013, 05:50

Въпреки, че Барса щеше да премине през Милан отсъждането на съдията беше скандално. На мача с Реал не.

Реал в него сезон също смазваше противниците си по подобие на Барса с масово владеене на топката. Това обаче не важеше в мачовете с Барса. Там така и си падаха. Не виждам какво толкова щеше да се промени. Да беше останал на терена, че да не мърморите сега. Дали пак щяха да са два гола или само един или дори и нито един не виждам какво значение има. В някакъв момент Барса щеше да си вземе своето. Визирам и реванша ако случайно Реал се беше докопал до реми у дома.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта

cron