ЕЛ КЛАСИКО

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот vill_1 » 27 фев 2013, 23:12

Най-хитър излезе Пепи.Усети накъде отиде работата,почина си година и ще се скрие в безинтересна Германия от лятото.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 27 фев 2013, 23:15

8 написа:На репликата ти в еуфорията веднага след вчерашния мач, че следващия бил маловажен веднага отговарям с твоята реплика от миналата година, че въобще не е така. Реал ще си играе сериозно, защото ако спечели първенството си остава завързано и добавям клишето "има още много кръгове".


Сравняваш изоставане от 16 точки с такова от 4 ли ?!?! :shock: :shock: Айде малко по-сериозно.

Относно вчера няма никаква еуфория, нещо си в грешка.

8 написа:
И за финал по-скоро Барса вече не е онзи звездния тим, а не Реал да е постигнал някакво ниво на вълшебна симфония, въпреки че имат израстване. Тоест съперника е послязал, а не толкова Жозето е изхвърчал в небесата.


Никой не е писал, че Реал е "постигнал някакво ниво на вълшебна симфония", ти вече сам си измисляш някакви доводи и после сам ги "громиш".

Останалото ми е ясно - когато Реал бие Барселона, винаги е защото мачът бил маловажен за Барселона и те не се напъвали особено, или пък били станали по-слаби ... нищо ново. Тия неща ги знам, не ги пишете от вчера.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот drvasko98 » 27 фев 2013, 23:53

8, а ти сигурен ли си, че Вия още може да играе голям футбол, че говориш са сгрешени схеми. когато човек е на 32 и получи тежка травма, това винаги е под съмнение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 28 фев 2013, 00:31

Да. Вия е изключителен нападател, от тези на които казвам "роден" (еди какъв си) и които си го имат таланта по природа. Това е моя основен довод, но за теб това не е (а по-скоро моя пристрастна позиция).

изиграни минути в Лигата-голове
този сезон 754 - 7
предния на контузията 891-5
първия му в Барса 2768-18

Не само си е добре, а тази година май е и най-добре. Можеш да сметнеш коефициента, че най-често вкарва сега, но това не е видимо заради малкото изиграни минути (ако 754 нарасне до 2768 ще имаме дори и повече от 18 гола за сезона........и това в отбор, където всичко се дава на Меси да вкарва).

За мен няма никаква въпросителна, но не заради статистиката. Все едно Милан да са си задавали въпроса дали не е било време (по някое време) да сменят Малдини заради възрастта.

Но дори и да не беше вродения му талант за голове има още две неща, които са в негова полза и правят унищожително глупава Барса, когато той не играе. Първо, все пак говорим за най-добрия реализатор в цялата испанска история на националния им отбор и той ти е тук налице и активен, а не някъде назад в историята и ти (в който и да е отбор на Ла Лига) не можеш да му намериш място. Това звучи абсурдно. Второ, самата Барса няма или ако има са от слабо качество нападатели и това още повече изисква пускането му. Разбирам примерно в Барса да играеха Дрогба, Перси и подобни (въпреки че Вия е и над тях), а то и минимално качество няма и ти пак не го пускаш. Меси ако някой го мисли за нападател е виц. Това пък доведе до срутване на един друг техен фундамент, заради което сега падат и са смешни ("Барса пак владее топката ама си пада" са ехидните коментари). 2011, а и преди идването на Вия след световното, Барса въобще не мачкаше със стил "всички топки насочвайте към Меси". Няма такъв футбол да се е играло и по-преди при Етоо като беше там. Меси е бърз, повратлив, техничен и маса качества има .........ама хора, това не е нападател бе!
Вилката нещо подобно питаше или поне се преплитат отговорите ми към вас, но още не съм му отговорил.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот drvasko98 » 28 фев 2013, 00:40

Но това да вкарваш някакви голове и да ги правиш в най-важните моменти не е едно и също /говоря за този сезон/. Не съм сигурен, че ще успее да притесни много Милан, но все пак си прав, че това трябва да е хода, дори и да не е успешен. Просто защото всичко друго е вече доказано неуспешно.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 28 фев 2013, 01:02

vill_1 написа:Най-хитър излезе Пепи.Усети накъде отиде работата,почина си година и ще се скрие в безинтересна Германия от лятото.


:qipag: :qipag: :qipag:

Тарикат :qipam:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 28 фев 2013, 01:09

drvasko98 написа:Но това да вкарваш някакви голове и да ги правиш в най-важните моменти не е едно и също /говоря за този сезон/. Не съм сигурен, че ще успее да притесни много Милан, но все пак си прав, че това трябва да е хода, дори и да не е успешен. Просто защото всичко друго е вече доказано неуспешно.


Ами той го има това качество "анти-Бербатов", да прави голове и когато трябва. В първия сезон в най-запомнящата се победа на Барса с 5:0 направи третия и четвъртия гол и асистенция при един от първите два. Пролетта вкара гола с който поведоха на Бернабеу и там приключи на практика първенството. На финала на английска земя приключи интригата в двубоя с Ман. Няколко месеца по-късно за суперкупата, където Реал като игра успя да го докара вече, бам-бам и набързо Барса обърнаха без никаква игра и пак от него тръгнаха нещата. Касияс толкова пъти беше разстрелван от него, че ми ставаше чак тъжно.

Ти задаваш въпроса дали сега още го може? Ми как да ти отговоря като той в такива мачове не играе (виждане на треньорското ръководство). Той е за мачовете с Гранада и Майорка :qipay: Да търпи критика обаче, че не вкарвал в най-жизненоважните мачове е смешно. Та той го няма в тях. Сложи и елемента, че не винаги може да става и трябва реално да му се даде възможност, а не да го пускаш 30 минути преди края на реванша с Реал при 0:2 (когато Барса търси три безответни гола) и да вадиш изводи, че след като след 10 минути става и 0:3 смяната ти не е подобрила нищо и даже са се влошили нещата. Това не е никакво време за адаптация и промени.

И последното е това което ти си написал. Дори и да не съм прав Барса просто е изчерпала всичко друго и не й остава нищо освен това да пробва (дори и да не излезе нищо от това), а именно да го пуска срещу Милан и да се надява на чудеса. Италианска защита с два чисти гола преднина да допусне елиминация ми се струва невъзможно......освен ако Барса временно не заеме някоя от най-фантастичните си продукции от преди няколко години.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 28 фев 2013, 01:17

Да добавя и асистенциите.

изиграни минути в Лигата-голове-асистенции
този сезон 754 - 7 - 2
предния на контузията 891-5 - 1
първия му в Барса 2768-18 - 6

Смешно е, но и при асистенциите този сезон е най-силен. Излиза, че във видимо не особено добрия си сезон сега (дори и в моите очи не е впечатляващ) прави най-добрите неща в Барса (чисто статистически, а не като полезност, щото няма как да ги прояви срещу Реал или Милан).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 28 фев 2013, 01:21

И е на 31 Васко. Преди 2 месеца ги навърши. 1981 е, но е декември. Не е 32, въпреки сметката 2013 минус 1981.
Шави е обратно, наглед година разлика имат, 1980 е, но рзликата им е 2 години, щото пък той е януари. Той е на 33.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот blazev1992 » 28 фев 2013, 15:25

За мача- все едно гледах Левски-ЦСКА от 26 февруари 2011г. :qipag: :qipag: Огромни разлики, очаквания за погроми, а накрая кво стана. :qipbj:
За спора ви. Аз разделям периода до реванша за Купата на краля и преди това. Преди това Барса мачкаше, след онова 2:2 на реванша вече Реал е отборът, който печели двубоите помежду им.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот blazev1992 » 28 фев 2013, 15:28

За реванша с Милан нещата ми изглеждат повече от ясни. И слепите тоя сезон виждат, че Барса е трагична. До момента-мачовете с Реал-2 равни и 1 загуба, в ШЛ в 3те домакинства х и 2 победи с обрати с по 1 гол, а като гост Селтик и Милан си ги напляскаха. Всеки, който не е събул предварително гащите, се справя повече от достойно с Барса тоя сезон. Не стане ли някакво чудо в мача, Барса може да каже преспокойно. :qipbr: :qipbr:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Христолов » 28 фев 2013, 15:44

blazev1992 написа: Аз разделям периода до реванша за Купата на краля и преди това.

:qipbj:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот blazev1992 » 28 фев 2013, 15:47

И кое е толкова смешно?! :roll:
При Моуриньо до онова 2:2. 2 победи за Барса, 3 равни в първия сезон.
Началото на втория сезон-3 победи (2 от които на Бернабеу) и 1 равен. Повече от очеизвадно е кой отбор е бил водещият в дербитата. След онова 2:2 положението е-3 победи за Реал, 1 за Барса и 2 хикса.
Оня мач беше отбеляза промяната. От 2:0 на полувремето Реал второто бе на крачка от отстраняването на Барса. Играчите си повярваха, видяха, че дяволът не е толкова черен и в момента резултатите в преките мачове са повече от задоволителни.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Христолов » 28 фев 2013, 16:23

смешен е пристрастният избор на отправни точки за изваждане на статистика

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 28 фев 2013, 18:17

Точно така. Най-обективно е просто винаги когато Реал бие, да пишем, че Барселона или не се напъвали, защото първенството било решено дори и при 1 точка разлика 4 кръга преди края, или че купата на краля била картонена и маловажна (естествено, при победа на Барса купата автоматично става стоманена и важна :qipag: ) .... :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта