БОБИ-тата атакуват!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 17:55

VILIO написа:
Delija написа:А аз си спомням как с титулярите Тотнъм загуби от Севиля, а Мидълзбро, също с титулярите, бе разнебитен от Севиля с 0:4. Спомням си и как Ливърпул загуби с титулярите от Атлетико Мадрид. Има и още доста примери.


Които са далеч по-малко от примерите за отбиване на номера в ЛЕ от страна на английските отбори. :wink:


По-малко са единствено в промитото ти от любов по Англия съзнание.
Има и още много мачове, това, че не съм ги изредил е просто защото нямам намерение да пиша фермани.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот 8 » 10 май 2012, 18:42

VILIO написа:Кой говори за ШЛ бе ? Аз говоря за бедния турнир ЛЕ . :qipap:


Абе ти усещаш ли се какви глупости пишеш? Беден бил!? Как го изчисли и за кого е беден?

Средно сумите от ЛЕ са около 5 пъти по-малко (за точка, за определен етап и т.н.) спрямо тези в ШЛ. За кого са малко тези суми? Аз не мисля, че отборите от източна Европа са недоволни от тях. Не мисля така и за повечето по-средняшки отбори, включително и в изпилата мозъка ти ВЛ.

За Реал, Барса и подобни сигурно са малко. Ма то където е ЛЕ, там е и ШЛ. По твоята строго финансова и нефутболна доктрина тях и това не ги устройва. Победителят взема около 50 милиона, крайно недостатъчно на фона на бюджетите им от близо 500 милиона. Излиза, че при най-силното възможно представяне ШЛ ще им върже едва 10% от годишния бюджет. Дори и това обаче е оптимистично щото те не стават през някоя и друга година победители в турнира. Може да мине и десетилетие и повече и да не спечелят.Все едно ако бюджета на ЦСКА или Левски е около 5 милиона спечелването на ШЛ да им носи половин милион (500 000). Едва ли ще ги стопли много.

Спри да пишеш глупост след глупост. Има и други пера като повече мачове повече пъти стадиона ще се напълни (билети), повече мачове ще се излъчат по ТВ и т.н. все постъпления. Тези за които говориш са само едно перо, отчисленията от УЕФА за ШЛ.

И не мога да разбера каква е целта на цялата ти идея. Добре, в Англия играят 2-3 мача на сезон, които само си заслужават финансово, останалото е бошлав. И какво следва от това? Какво искаш да обясниш, спечелиш, наебеш или там какъвто и да е малък смисъл да има от щурите ти идеи?
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 18:58

8 написа:
И не мога да разбера каква е целта на цялата ти идея.


Айде бе, не можеш да разбереш. :qipap: :qipap: Всички знаем, че Вильо изсмуква от пръстите си всички тия глупости с едничката цел да оправдае провалите на англичаните и да омаловажи успехите на испанците. Видиш ли, албионците не се напъвали по "спартакиадите" (тук вземам назаем един от боби-борисовизмите), докато испанците давали живота си за тях ....

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот blazev1992 » 10 май 2012, 19:03

След 50 години феновете на Суонзи ще си спомнят с удоволствие как вместо да играят в Европа финал, са спечелили 50 паунда повече от ТВ права. 8)

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 19:24

Представи си, че Съндърланд (примерно) стигне финал в ЛЕ. Че това автоматично ще направи 100 000 азиатци (също примерно) фенове на този отбор. От тези 100 000, 50 000 ще си купят фланелки, шалове, чаши, презервативи, лубриканти за анален секс :qipag: и всякакви други простотии с логото на клуба, а 10 000 ще дойдат и на някой мач. Покрай самия мач ще набутат и още пари в касата на клуба (освен от билетите), а от тези 10 000, 2 000 ще станат и редовни посетители и всеки уикенд ще долитат и ще щракат с мазните си и досадни фотоапартчета по трибуните.

СмЕтай колко пари са това.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот VILIO » 10 май 2012, 19:50

blazev1992 написа:След 50 години феновете на Суонзи ще си спомнят с удоволствие как вместо да играят в Европа финал, са спечелили 50 паунда повече от ТВ права. 8)



А кой пита феновете какво искат ? :qipac: :roll:


Средно сумите от ЛЕ са около 5 пъти по-малко (за точка, за определен етап и т.н.) спрямо тези в ШЛ. За кого са малко тези суми? Аз не мисля, че отборите от източна Европа са недоволни от тях. Не мисля така и за повечето по-средняшки отбори, включително и в изпилата мозъка ти ВЛ.


Естествено,че отборите от източна Европа ЛЕ е златна мина. Това е ясно на всички, но за средняците във ВЛ не е. http://www.desmarcados.com/wp-content/u ... resos2.jpg . Само да вметна,че тази таблица е малко стара и парите за ТВ права в Англия с значително повече.


За Реал, Барса и подобни сигурно са малко. Ма то където е ЛЕ, там е и ШЛ. По твоята строго финансова и нефутболна доктрина тях и това не ги устройва. Победителят взема около 50 милиона, крайно недостатъчно на фона на бюджетите им от близо 500 милиона. Излиза, че при най-силното възможно представяне ШЛ ще им върже едва 10% от годишния бюджет. Дори и това обаче е оптимистично щото те не стават през някоя и друга година победители в турнира. Може да мине и десетилетие и повече и да не спечелят.Все едно ако бюджета на ЦСКА или Левски е около 5 милиона спечелването на ШЛ да им носи половин милион (500 000). Едва ли ще ги стопли много.


ШЛ носи освен пари и много престиж. Освен това там отборите не печелят само от ТВ права,а от реклами,продажба на билети,фен артикули и други неща свързани с турнира. Да не говорим,че едно евентуално спечелване на ШЛ се покачват акциите на отбори и от там поскъпват и фен артикули и т.н..

И не мога да разбера каква е целта на цялата ти идея. Добре, в Англия играят 2-3 мача на сезон, които само си заслужават финансово, останалото е бошлав. И какво следва от това? Какво искаш да обясниш, спечелиш, наебеш или там какъвто и да е малък смисъл да има от щурите ти идеи?


Това не са мои идеи и мои приумици. Това си е просто официална политика на повечето отбори в Англия. Не съм го измислил аз. Защо спорите за неща които са факт и ги има в пространството ? Разбирам да спорим за абстрактни неща и да казвате колко съм грешен, но тук става за неща които ги има написани черно на бяло.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 20:09

VILIO написа:Освен това там отборите не печелят само от ТВ права,а от реклами,продажба на билети,фен артикули и други неща свързани с турнира. Да не говорим,че едно евентуално спечелване на ШЛ се покачват акциите на отбори и от там поскъпват и фен артикули и т.н..


:qipbj: :qipbj: :qipbj:

Да, в ЛЕ не се печелят пари от билети, фен артикули, реклами и "други неща свързани с турнира". :qipbj: :qipbj: :qipbj: Много ми е интересно, като дойдат 30 000, купят си билети, шалчета и чашки, тези пари къде ще отидат. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот VILIO » 10 май 2012, 20:18

Знаех си,че щеше да коментираш точно това. :qipap: Отговорът според мен е в това,че ЛЕ не привлича толкова много публика колкото ШЛ,а и в Англия дори билетите за този турнир са по-евтини от тези за първенството. За разлика от ШЛ където отборите продават по-скъпо(разбира се ако мача е важен).
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот blazev1992 » 10 май 2012, 20:29

VILIO написа:
blazev1992 написа:След 50 години феновете на Суонзи ще си спомнят с удоволствие как вместо да играят в Европа финал, са спечелили 50 паунда повече от ТВ права. 8)



А кой пита феновете какво искат ? :qipac: :roll:



Ама да.Феновете не могат да протестират. :qipbl: :qipbl: Те трябва да се радват, когато отборът им отпада от Лига Европа.
Вильо, я кажи за фенчетата с апаратчета на Юнайтед.Щото и в ЛЕ ги видях. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 20:38

VILIO написа:Знаех си,че щеше да коментираш точно това. :qipap: Отговорът според мен е в това,че ЛЕ не привлича толкова много публика колкото ШЛ,а и в Англия дори билетите за този турнир са по-евтини от тези за първенството. За разлика от ШЛ където отборите продават по-скъпо(разбира се ако мача е важен).


ЛЕ не ми я сравнявай със ШЛ, `щото английските средняци за ШЛ и не сънуват, там местата се окупират от водещите отбори.

Та средняците в ЛЕ преспокойно си докарват прилични приходи от билети, реклами, сувенири и т.н.

Потребителски аватар
ultra_LIVERPOOL
Мнения: 1355
Регистриран на: 15 авг 2007, 13:31

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот ultra_LIVERPOOL » 10 май 2012, 20:58

Финалиста от 2010 Фулъм рита на полу-празен стадион мачовете от ЛЕ, като гледам са чупили тавана на лятното кино от приходи покрай ЛЕ.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 21:06

Айде бе ?!

Фулъм - Базел 16 100
Фулъм - Рома 23 561
Фулъм - ЦСКА 23 604

Фулъм - Шахтьор 21 832
Фулъм - Ювентус 23 458
Фулъм - Волфсбург 22 301
Фулъм - Хамбургер 25 700

Craven Cottage - Capacity 25,700

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот 8 » 10 май 2012, 21:10

Интересно как ще продължи дискусията при тези цифри (факти) :qipbl:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот VILIO » 10 май 2012, 21:21

Delija написа:
VILIO написа:Знаех си,че щеше да коментираш точно това. :qipap: Отговорът според мен е в това,че ЛЕ не привлича толкова много публика колкото ШЛ,а и в Англия дори билетите за този турнир са по-евтини от тези за първенството. За разлика от ШЛ където отборите продават по-скъпо(разбира се ако мача е важен).


ЛЕ не ми я сравнявай със ШЛ, `щото английските средняци за ШЛ и не сънуват, там местата се окупират от водещите отбори.

Та средняците в ЛЕ преспокойно си докарват прилични приходи от билети, реклами, сувенири и т.н.


На мен ми е ясно,че надали ще играят в ШЛ, но просто казвам,че финансовите ползи ще са по-малко отколкото финансовите загуби ако не играят в турнира. Фулъм примерно имат малък стадион и евтини билети тях примерно,че са играли 7 домакинства в повече не ги топли толкова много. Друг въпрос е,че тези 7 домакинства не са сигурно въобще.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата атакуват!

Мнениеот Delija » 10 май 2012, 21:27

VILIO написа:Фулъм примерно имат малък стадион и евтини билети тях примерно,че са играли 7 домакинства в повече не ги топли толкова много. Друг въпрос е,че тези 7 домакинства не са сигурно въобще.


Е добре де, Вильо, тия 7 домакинства са събрали общо 159 605 зрители. Не знам по колко са им били билетите, ама съм сигурен, че цифрата от сумата им е бая прилична. А сложи отделно и продадените още сувенири, фланелки, шапки и т.н., и сигурен съм, че не са останали никак недоволни.


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта

cron