Световно първенство 2014

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 29 май 2014, 05:18

Всичко написано от мен в тази тема не е вярно :qipbv:
Ще изчакам да свърши световното и тогава ще си кажа мнението, защото тогава мачовете ще са ми били пределно ясни докато са се развивали :qipbs:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 30 май 2014, 09:43

Цецко е пуснал много хубава игра за световното :qipaz:
viewtopic.php?f=24&t=8156

Само една добавка и става перфектна за "казаното" от всеки с тази графика без да е написал де факто и един ред от думи за мнението си за световното. Просто всичко говори ясно за футболната му култура и познаваемост. Добавката е точкуване. Всеки тур удвоява точките. С геометрична прогресивност всичко е перфектно. Тоест:

Най-външните редове, познат 1/8 финалист, носи 1 точка.
Следващите редове навътре, познат 1/4 финалист, тоест познати победители на 1/8 финалите (познал си че отива, познал си и че минава 1/8 финалите, два пъти по-трудно от предишното), носи 2 точки.
Всеки познат 1/2 финалист носи 4 точки.
Познат финалист носи 8.
Познат шампион 16 точки.

Перфектно.

Няма значение дали си познал откъде е влязъл в схемата. Примерно ти си го дал първи в групата, а той е втори и по твоята схема влиза в левия поток, а реално на първенството влиза в десния, все е 1/8 финалист, тоест познал си го.

Тук направо окапват мазниците без мнение и търсещи само да ровят в боклука да се заяждат с другите. Край на надпреварата с началото на мача на откриване. Лош удар по тотаджиите ама сори, става дума за футбол.

Всички приказки и мнения казани по време на световното са заложени на пуснатата снимка. Отново лош удар за търсещите псувни и с малък умствен потенциал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 30 май 2014, 09:50

Пропуснах. Някой глупак неминуемо трябва да зададе въпроса "ама как познаването на всички 1/8 финалисти е равно като точки на познат шампион". Ако имам време ще драсна едно дъъъъъъъъъъълго обяснение сравняващо тази схема с онази вашата в ШЛ. Едното е разбиране на футбол, другото тото.

Мичо моля те не пиши в онази тема, за да се виждат само графики. Дори ако не те мързи си махни мнението или го замени с графика........моля те :roll:
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 30 май 2014, 10:09

Луд умора нЕма ...

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 30 май 2014, 11:40

8 написа: Край на надпреварата с началото на мача на откриване. Лош удар по тотаджиите ама сори, става дума за футбол.



С други думи няма моментна форма, настроение, контузи по време на турнира и т.н. компоненти от футбола. 8, за пръв път ще си позволя да те обидя директно, ама си много тъп.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Мичо » 30 май 2014, 12:35

drvasko98 написа: за пръв път ще си позволя да те обидя директно, ама си много тъп.

Няма опасност да ти се разсърди, аз съм му го казвал поне 1000 пъти па пак сме си дружки. :qipbo:
Хубаво е човек когато си приема кусурите. :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Христолов » 30 май 2014, 13:08

на теб си ти е такова нивото, докато васко щом е стигнал дотам да обиди някой, значи е мноооого зле

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 31 май 2014, 03:19

drvasko98 написа:
8 написа: Край на надпреварата с началото на мача на откриване. Лош удар по тотаджиите ама сори, става дума за футбол.



С други думи няма моментна форма, настроение, контузи по време на турнира и т.н. компоненти от футбола. 8, за пръв път ще си позволя да те обидя директно, ама си много тъп.


1. И колко ще ти се измени моментната форма в рамките на един месец?
2. Дори и да не е месец хубаво е някой като казва, че Реал ще вземе ШЛ да го каже есента, че да го слушам сега с интерес защо е мислил така, а не във финалното каре да се включи с тази прогноза и да ми се хвали.

Че то и аз ако някой ми кажеше, че Байерн няма да е шампион, тоест да мога да се включвам и на по-късни етапи, според теб на кой щях да заложа? Най-вероятно на Реал или Барса, едва ли на Шалке, Не е трудно да се досетиш.

В страшно много отношения бие играта ви ЩЛ. Нямам време да ти обясня сега защо. Ще ти дам и примери и само ако си упорит като магаре ще твърдиш обратното.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 31 май 2014, 03:21

Христолов написа:на теб си ти е такова нивото, докато васко щом е стигнал дотам да обиди някой, значи е мноооого зле


Браво, успя и Мичо да обидиш тънко.

Мен пък ти ме кефиш. Видях те как се смееш в темата за ШЛ и явно не си хванал какво точно става.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 31 май 2014, 07:48

1. Тази схема няма неудобството да залага на калитарски налучквания на резултати.

Пример: Човек считащ, че Реал ще бие трудно Атлетико се вписва с ролята на познал развоя без значение дали мача ще завърши с измъчен гол в редовното време или ще се реши след продължения и/или дузпи. Горе-долу е станало това което мисли, а по кой точно начин е по-малка подробност. Да обаче когато се сложи точкуване за точния резултат излиза, че някой мислещ си, че Реал ще попилее Атлетико с примерно 4 гол и допускайи един почетен, ще вземе повече точки, а всъщност е далеч от истината и мача не е бил протоколен.

Това с допускането на точните резултати е голяма грешка. Ако довода е "нека повече точки за по-прецизно познаване на победителя (или равния)" правим тест. След като уточняването на дребните детайли има значение да въведем и още за по-голяма прецизност. След победител и точен резултат идват трето и четвърто първи голмайстор, резултат на полувремето. Ето! Това е още по-детайлна справка и като предното, предвид трудността да се налучка (а е така защото си е направо тото, а не футболни разбирания) дайте и още не малко точки затова да даваме. Ако някой хване нещо такова бая ще хвръкне в класации. За да подчертая дебело тото елемента ето и още нещо. На коя врата на нашите екрани, вдясно или вляво, първо ще падне гол. Това също е хем подробност, хем е тото, откъде да знам и сякаш това има значение.

2. След разкарването на резултатите трябва да се разкарат дори и ненужните мачове. Тях също, само знака им, не ни интересува.

В тази схема за радост няма нищо от мачовете в групите, а пък и какво ли ни интересува кой ще е трети и кой ще четвърти точно или пък с какви знаци са достигнали до тези места? В момента не знаем, но примерно Хондурас е такъв. Дали ще е трети, дали ще е четвърти, с 0,1,2 или 3 точки? Голям праз каквото и да е. За налучкването обаче на нещо от тези да се дават точки е малоумно.

Нещо повече. Дори и първия и втория не ни интересуват как точно са минали групата и дали са първи или втори. В крайна сметка след групите едно единствено нещо има значение. КОИ СА ГИ ПРЕСКОЧИЛИ И С КОИ 16 ОТБОРА ПРОДЪЛЖАВАМЕ. Именно и само това се таксува в тази схема. Познат отбор минал групите носи една точка и толкова. Нищо друго не е важно и няма значение.

3. Много важно. Умно измислената надпревара трябва да съответства на напрежението в състезанието. Преведено това означава, че не може всеки следващ етап да бъде по-малко ценен при положение, че той става все по-интригуващ и важен.

В тази схема имате поне равенство ако не вдигане на точките с всеки следващ етап. Пет етапа всеки носещ по 16 точки (80 ви е максимума ако всичко познаете). По 16 получавате (първо) за познатите осминафиналисти-1 точка за всеки един от общо 16-те познати. След това (второ) получавате 16 точки за познати четвъртфиналисти-2 точки за всеки един от общо осем възможни. След това (трето) получавате 16 точки за полуфиналистите-по 4 точки за всеки от четири отбора. След това (четвърто) пак 16 точки за финалистите-по 8 за всеки от двата. Накрая (пето) 16 точки ако познаеш и победителя от финала. Пет пъти по 16, максимум 80.

Някои хора да не подскачат много само при вида на осмака, а да понаучат някои неща и с тази точка им обръщам специално внимание. Не може само като количество (без качество) да вървят мачовете. Така преди последните няколко, 3 ако са от полуфиналите или 7 ако са от четвъртфиналите нататък, когато всъщност предстои истината в някой турнир............вие вече отдавна сте оформили класирането от 100 мача преди това, нищо незначещи, без значение кой отпаднал като трети или четвърти в група, барабар с това и при какви точно резултати станало и така на финалната права от максимум 800 и нещо точки вие вече сте с 600-700 и всичко е ясно като игра (можело само Дели да победи, евентуално Ал или Самп), а всъщност в турнира още нищо не е ясно. Така или иначе от тези 8 четвъртфиналиста всеки е очаквал средно едно 5-6 от тях да са точно там. Ама така се получава като се раздават точки по нищо не значещи мачове, по-точни резултати, не се отчита всяко следващо ниво като по-високо качество. Частично е компенсирано това, но много малко, с бонуси при преминаване на групите и най-вече с познат шампион в турнира, но това е много малко. Аритметичната прогресия дава и тя известна насока в това направление, но не докрай. Тук е геометрична, нищо следващо не е по-малко важно от предишното в никакъв случай. Няма как някой да вземе 50 точки от безмислените мачове в групите и на финалната права в същината да се разиграват само 10-тина точки.

Пример. Едно време, сега не знам как е, във Формула 1 се точкуваха така точките. Първите шест съответно 10, 6, 4, 3, 2 и 1 точки, а от седмо място нататък ( и никой не го интересува девети ли си или примерно незавършил) 0 точки.
Схемата има смесен, но като цяло добър характер. Болидите и състезателите са в ролята на участниците тук в игрите. Никой не го интересува кой бил 12 и кой 17-ти примерно. Какво значение има? Все е неудачно представяне. Сякаш има значение двата слаби отбора в групите на ШЛ как ще завършат помежду си, че дори да им даваме бонуси за точни резултати!? Първите 6 бяха от значение като и там не ги приравняваха с по 1 точка разлика, а първия и втория по-различно от другите и отделно първия по-различно и от втория, тоест с разлики 4 и 2 точки между първия, втория и третия. Първо се отчита качеството от 6, после и вътре по-качественото от 2 от всичките 6 и накрая дори и кое е най-качественото измежду само първите две по-качествени от качеството.

Пример друг. Задайте си въпроса коя е най-правилната прогноза ако някой се изкаже за родното ни първенство. Ключово е да каже кой ще е шампиона и евентуално носителя на купата. След това не най-важно, но от значение е ако и каже кои ще изпаднат и кои ще играя в турнирите. И толкова. Всичко останало няма значение. Не може да раздавате точки за това че някой познал, че примерно ЧМ и Берое ще са примерно шести и девети. И кво от това? Камо ли пък щото познал и мачовете помежду им с какъв точно резултат завършили във Варна и Ст.Загора. Това са глупости. Други са основните въпроси.

Толкова за нормалните хора. Има още малко в контекста на форума да се спомене за схемата, защото тук има много специални лица.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 04 юни 2014, 10:08

8 написа:
drvasko98 написа:
8 написа: Край на надпреварата с началото на мача на откриване. Лош удар по тотаджиите ама сори, става дума за футбол.



С други думи няма моментна форма, настроение, контузи по време на турнира и т.н. компоненти от футбола. 8, за пръв път ще си позволя да те обидя директно, ама си много тъп.


1. И колко ще ти се измени моментната форма в рамките на един месец?
2. Дори и да не е месец хубаво е някой като казва, че Реал ще вземе ШЛ да го каже есента, че да го слушам сега с интерес защо е мислил така, а не във финалното каре да се включи с тази прогноза и да ми се хвали.

Че то и аз ако някой ми кажеше, че Байерн няма да е шампион, тоест да мога да се включвам и на по-късни етапи, според теб на кой щях да заложа? Най-вероятно на Реал или Барса, едва ли на Шалке, Не е трудно да се досетиш.

В страшно много отношения бие играта ви ЩЛ. Нямам време да ти обясня сега защо. Ще ти дам и примери и само ако си упорит като магаре ще твърдиш обратното.


Става въпрос, че ние в момента не знаем моментната форма :qipag: , а не че ще се промени за 24 дни първенство. Не знаем дали се карат/бият в отборите, уважават ли треньора. Дето се вика имат ли хъса и колектива да играят за титла или други успехи за по-малки страни или някои ще излязат по-лежерно и такива неща, които могат да се усетят само на самото първенство. Иначе е ясно, че е голяма вероятността Бразилия, Аржентина и Германия да са три от полуфиналистите. Така че не знам какви толкова екзотики могат да се тъсят в тази посока. И ако стандартно се заложи на четвърти, най-силния отбор в последните години, Испания, едно 50-60 %от участниците ще дадат това каре. Вече там кой кого ще съумее да бие е и въпрос точно на момент, дали пък няма да се контузи Меси например или немците да имат 3-4 наказани срещу Бразилия на евентуален полуфинал. Това не може да се предвиди точно преди първенството. Не казвам, че тези прогнози нямат стойност, но не и такава абсолютна каквато им придаваш.
Точно същият е отговорът ми за Реал и Байерн и останалите. Абсурдно е уверено да предвидиш нещо, което ще се случи след 9 месеца. Например на мен дълго време ми се струваше, че Германия ще спечели СП, но в момента имам чувството, че ще го напарви Аржентина. А след като видя първите 2 мача на всеки отбор, може да имам и друго усещане и то ще е много по-реално.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 04 юни 2014, 10:08

8 написа:
drvasko98 написа:
8 написа: Край на надпреварата с началото на мача на откриване. Лош удар по тотаджиите ама сори, става дума за футбол.



С други думи няма моментна форма, настроение, контузи по време на турнира и т.н. компоненти от футбола. 8, за пръв път ще си позволя да те обидя директно, ама си много тъп.


1. И колко ще ти се измени моментната форма в рамките на един месец?
2. Дори и да не е месец хубаво е някой като казва, че Реал ще вземе ШЛ да го каже есента, че да го слушам сега с интерес защо е мислил така, а не във финалното каре да се включи с тази прогноза и да ми се хвали.

Че то и аз ако някой ми кажеше, че Байерн няма да е шампион, тоест да мога да се включвам и на по-късни етапи, според теб на кой щях да заложа? Най-вероятно на Реал или Барса, едва ли на Шалке, Не е трудно да се досетиш.

В страшно много отношения бие играта ви ЩЛ. Нямам време да ти обясня сега защо. Ще ти дам и примери и само ако си упорит като магаре ще твърдиш обратното.


Става въпрос, че ние в момента не знаем моментната форма :qipag: , а не че ще се промени за 24 дни първенство. Не знаем дали се карат/бият в отборите, уважават ли треньора. Дето се вика имат ли хъса и колектива да играят за титла или други успехи за по-малки страни или някои ще излязат по-лежерно и такива неща, които могат да се усетят само на самото първенство. Иначе е ясно, че е голяма вероятността Бразилия, Аржентина и Германия да са три от полуфиналистите. Така че не знам какви толкова екзотики могат да се тъсят в тази посока. И ако стандартно се заложи на четвърти, най-силния отбор в последните години, Испания, едно 50-60 %от участниците ще дадат това каре. Вече там кой кого ще съумее да бие е и въпрос точно на момент, дали пък няма да се контузи Меси например или немците да имат 3-4 наказани срещу Бразилия на евентуален полуфинал. Това не може да се предвиди точно преди първенството. Не казвам, че тези прогнози нямат стойност, но не и такава абсолютна каквато им придаваш.
Точно същият е отговорът ми за Реал и Байерн и останалите. Абсурдно е уверено да предвидиш нещо, което ще се случи след 9 месеца. Например на мен дълго време ми се струваше, че Германия ще спечели СП, но в момента имам чувството, че ще го напарви Аржентина. А след като видя първите 2 мача на всеки отбор, може да имам и друго усещане и то ще е много по-реално.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 04 юни 2014, 10:11

Сега видях твоята схема. Ми моята е абсолютно същата само че вместо Хърватия ще шибна Кот ДИвоар (ей така щото наистина нямам идея кой точно ще е малкия отбор в карето). Говоря за финалното каре, другото не съм го разглеждал в детайли.

Тоест явно майсторлъкът ще трябва да търси в мачове като Колумбия-Гърция или Босна - Нигерия например, на които ти се мръщиш

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 04 юни 2014, 12:50

Това с Хърватия и Кот не го разбрах :?

Аз не съм дал Германия в карето само защото вървя по твоята схема "Бразилия, Аржентина и Германия" са задължителни. Моите очаквания са за як бой на европейците от южноамериканците. Германия просто така се получи. Първо не виждам в групата Роналдо да бие Германия. Германия не е Швеция. После следващите съперници както ги гледам, при положение, че Германия излезе първа от групата, ще бъдат преодоляни. След това идва полуфинал и във всеки друг момент бих заложил на Бразилия (групи, осмина, четвърт, финал) ама тук не, защото очаквам по традиция единия "очакван" финалист да не пристигне финала. Понеже това са Бразилия и Аржентина аргументите ми сочат, че Бразилия няма да е, но може и да бъркам. От тук Германия и още едно стъпало изкачват при мен без да са ми никакъв фаворит и ей ги ти на финала. След като въобще не ги виждам като такъв явен фаворит (а финалиста е точно такъв) се замислих това крещи ли много срещу реалностите. Ми не, немците си ходят на финал за щяло и нещяло, с или без отбор, така че се вписва.

Четвъртият ти от карето, Испания, не го очаквам, защото предполагам, че Холандия ще ги бие в групата, а с това ще ги сблъска на 1/8 финала с Бразилия и ще са до там. Това от логиката, че принципно втория от предното първенство се представя по-добре от първия. От тук може би Холандия ще бие Испания.

За другото не сега. Разбирам те какво искаш да кажеш, но загубата е малка на фона на огромната печалба. Преди започването на турнира е по-добре цялата прогноза.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 04 юни 2014, 12:55

И още нещо за Германия или който и да е по-силен европейски отбор. Може да очаквам видимо надмощие на южноамериканците ама те 5 към 13 ли са там не знам точно, което означава, че и 8 европейски скалпа да посечеш, което ще е много видимо, пак накрая ще са приблизително по равно.

Принципно финалното каре нормално е от 3 европейски и 1 южноамерикански отбор. Трудно се получава 4 и 0 или 2 и 2. Аз на това и залагам, 2 и 2, като дори и така изглежда паритетно, още повече с моята прогноза, че от единия полуфинал ще долети европейски, а от другия южноамерикански отбор на финала и той (финала) ще е смесен с по 1 отбор от двата континента. Няма как да се получат 10-20 двубоя със само южноамерикански победители и накрая домашен финал.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта

cron