Световно първенство 2014

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 29 юни 2014, 19:01

Много силни Мексико, но трябва да опитат да завършват по-концентрирано, докато имат сили в тази жега да пресират, щото иначе мачът може да се отече, а индивидуалната класа е на страната на Робен и сие и може да се окаже фатална за тях в конкретен епизод. Имаше и 2-3 дузпи, ама съдията гледа отдалеч.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот tridant » 29 юни 2014, 19:22

И Нидерландия се посъбудиха в последните минути.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Delija » 29 юни 2014, 21:00

Добре е, че марихуаните обърнаха, принципно не ме ебе за никой от тия два тима, но щяха да ми дойдат в повече латино отборите на 1/4-финал. Хубаво си е да си има и стабилно европейско присъствие.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот tridant » 29 юни 2014, 21:08

Дузпата която я дадоха ,като че ли не беше убедителна.
Обаче имаше други нарушения по действителни ,които не ги свириха .

Артистизъм трябва ,това е : )
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Al » 29 юни 2014, 21:14

Жалко за Мексико, но е факт, че имаха късмет при някои отсъждания на съдията. Играха по-добре отколкото очаквах и малко не им достигна. :qipay:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот tridant » 29 юни 2014, 21:22

Да , Мехико също много добре играха ,
но както Васко е казал по горе и индивидуалната класа си каза думата.
Робен е на 30 години - втора младост кара .Неуморим.
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 29 юни 2014, 21:35

Играха докато поведоха, след това сдадоха багажа и голът миришеше. Дузпата беше заслужена.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот tridant » 29 юни 2014, 23:14

Добре ,че вкараха ,че бях пред заспиване.
Нещо ми е досаден тоя мач.
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 30 юни 2014, 07:23

Тези латиновратарчета са ебати изродите. Все едно по калъп са ги правили. Очоа, Навас, Оспиня, Браво направиха страхотни неща до тук.
Иначе гърците не са ми симпатични, но заслужават уважение за начина, по който се борят. Играят повече отколкото могат и вчера заслужаваха да бият. Ще ми се да гледам и нашите да играят със същия хъс.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Al » 30 юни 2014, 08:04

На тоя мач му гледах само първото полувреме... Но поне Коста Рика победи и, надявам се, по този начин счупи каръка на моите фаворити.

В тая връзка - днес за негЕрите и арийците. :qipbo:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 30 юни 2014, 09:06

drvasko98 написа:
8 написа:Второ и то е важното..............нямаше да е лошо да го напишеш няколко часа по-рано. Например преди мача.


:qipbj: :qipbj:

12.06. прогноза преди първенството
drvasko98 написа:Осминфинали:

Колумбия - Уругвай


14.06. след първия мач на урусите
drvasko98 написа:Иначе Уругвай потресаващо слаби.


20.06 след "страхотната" победа на Уругвай над Англия
drvasko98 написа:Искам да кажа, че това е най-слабата група на първенството, с най-посредствен и безидеен футбол. Добре, че в нея е пълнежът Коста Рика, за да се види малко от същността на играта, е ... и Пирло.


това продължавам да го мисля, че в тази група отборите се представиха най-зле-игрово, най-вече физически, но и тактически, не са в "смешните" групи на Белгия, Франция и Аржентина

28.06- масове преди въпросния двубой

drvasko98 написа: Другите 4 мача са много любопитни като по степен на фаворизиране отборите са в реда: Белгия, Колумбия, Холандия, Коста рика.
Последният мач е достатъчно Колумбия да го изиграе умно и може би ще го направи.


Трябва ли да тълкувам смисъла на последното изречение. За 8 ще го направя. Перифразирано значи, че всичко е в краката на колумбийците и ако не правят "английски простотии" на терена няма как да не се класират.

Хората,8, затова цитират нещо, а не се ровят, за да не стават за смях като теб. Вярно е, че само 3-4 пъти съм писал за този мач, а не 15, но и това е достатъчно


В крайна сметка едно и също казваме, ти в това многостранно изложение, аз в един ред. Че Колумбия вероятно ще бие като по-силна.
В хипотетичния (не състоял се) случай "ако Суарес играеше" ти си на мнение, че съм глупак. Общо взето няма как да се разбере кой крив и кой прав на нещо което не можем да видим, но все пак да отбележа, че Уругвай в 4 мача на това световно първенство ВИНАГИ пада когато играе без Суарес и ВИНАГИ бие когато играе със Суарес. Това е факт, а дали е определящ няма да влизам в спор.


drvasko98 написа:
8 написа:Другия мач. Липсата на Суарес може би обръща нещата. Преди изгонването Уругвай беше фаворита, сега може би Колумбия.


Не беше, както се вижда ясно на терена, защото Колумбия има по-добрите футболисти, но ти няма как да го знаеш


Аз и сега "не го знам". Според мен Суарес, Форлан, Кавани, Годин и останалите са по-известните имена. Колумбия има по-добър отбор.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 30 юни 2014, 09:13

Супер, че гръцките мухльовци отпаднаха. Един от най-противните отбори. Там до Камерун и азиатските, въпреки че Гърция прескочи първата фаза. Единственият дотук осминафинал с убит футбол стана с тяхно участие. Те самите нищо не са, но калитарски минаха дотук с един гол в 90-та минута, при това не много редовен. Сега пък тук пак гол в 90-та ги спаси. За капак и един червен картон на съперника дори им даде предимство. Ей тъй от нищото можеха и още напред да отидат. Ма то така само с измислени голове в 90-ти минути, някои полуредовни, без грам футбол в играта им и с късметлийски събития като съперници в групата им и червени картони не става. И това им е много. Хайде чупката и по-живо по-здраво.

Единственото свястно нещо при тях е треньора им. Добре продължава традицията на Рехагел да извлича повече отколкото отбора позволява. Не просто повече, а от едно нищо да извлича много. Гекас, Самарас............що за изроди на футболната сцена са това!? Както и да е, добре че вече ги няма и продължаваме да си гледаме футбол.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 30 юни 2014, 09:15

Ти твърдеше, че Уругвай щял да бъде фаворит със Суарес. Това е различно от това да мислиш, че еди кой си отбор ще спечели мача. Фаворит е нещо, което се възприема масово или поне от болшинството от хората, специалисти, букмейкъри и т.н. Всеки обаче може да има различно мнение, но това не прави неговия отбор фаворит. Аз например си мислех, че Мексико ще отстрани Холандия, но фаворит в двойката беше Холандия.
А тези цитати ги напарвих, защото спомена, че не съм го написал предварително.

До тук 4-те фаворита на специалистите продлъжават. Дано хамериканците да счупят тази тенденция.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 30 юни 2014, 09:23

След половината 1/8 финали виждам едно. И в четирите случая победиха първите отбори от групите, а паднаха вторите. Тоест не е обичайното "там между първите да се влезе" от страна на силните, а определено силните са заели първите места в групите и не са допуснали втори места. Тоест не са се пазили (хитрували) много още на старта и макар и без да се пънат докрай общо взето са започнали силово кампанията си.

Предполагам това правило ще се поразвали с изиграването на останалите 1/8 финали, защото идват и блудкави първи, в смисъл от групи без много съдържание. Добри кандидати за отпадане в тази фаза, нищо че са излезли първи от групите си, но и точно защото групите им нищо не струват, а и самите тези отбори не са кой знае какво, са Франция и Белгия. Като едното нищо Нигерия и/или САЩ могат да ги цапардосат. При това не мисля, че е кой знае колко трудно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 30 юни 2014, 09:27

drvasko98 написа:Ти твърдеше, че Уругвай щял да бъде фаворит със Суарес. Това е различно от това да мислиш, че еди кой си отбор ще спечели мача. Фаворит е нещо, което се възприема масово или поне от болшинството от хората, специалисти, букмейкъри и т.н. Всеки обаче може да има различно мнение, но това не прави неговия отбор фаворит. Аз например си мислех, че Мексико ще отстрани Холандия, но фаворит в двойката беше Холандия.
А тези цитати ги напарвих, защото спомена, че не съм го написал предварително.

До тук 4-те фаворита на специалистите продлъжават. Дано хамериканците да счупят тази тенденция.


Не знам как го разбираш, като фаворит или друго. При участие на Суарес моето мнение е, че Уругвай щеше да е по-вероятния победител. При липсата му (щото пиша преди мача) мнението ми е обратно, Колумбия е по-вероятния победител.

Какви 4 фаворита? Белгийците един от тях ли са!? :qipan:
Фаворитите са два. Просто между тях ще се вклинят един или два европейски отбора, отчасти така или иначе нещо европейско все някак си ще стигне напред и отчасти от задействане на механизма на силата, като дойде мига, да се изиграе както трябва даден мач, примерно немците са добри в това отношение.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта