Световно първенство 2014

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот drvasko98 » 10 юли 2014, 07:24

Кои игрови аргумети точно са в тяхна полза?

Ако аржентинците станат световен шампион ще са най-тъпия и невзрачен отбор, който го е правил. Фактът, че най-силният им игрлач и лидер на отбора е Масчерано само го доказва. Силно се надявам немците да не позволят това да се случи.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Al » 10 юли 2014, 10:02

Финалът е любимият ми отбор (след БГ ест) срещу един от най-противните ми. Настроението ми след финала ще бъде на двата полюса - според зависи от изхода. И определено се радвам, че е така. Последните 2 световни на финалите играеха все отбори, които не харесвам.

Или казано накратко:

VAMOS DEUTSCHLAND :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот rafaelis » 10 юли 2014, 17:08

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 11 юли 2014, 10:53

drvasko98 написа:Кои игрови аргумети точно са в тяхна полза?

Ако аржентинците станат световен шампион ще са най-тъпия и невзрачен отбор, който го е правил. Фактът, че най-силният им игрлач и лидер на отбора е Масчерано само го доказва. Силно се надявам немците да не позволят това да се случи.


Ами почти всички. Нито на вас ви се чете дълго, нито в момента на мен ми се пише кой знае колко. Ще се опитам да бъда максимално кратък, а и ти си ме ограничил до игровите компоненти, а извън тях има по-съществени като например първия съдия не европеец свирил финал на световно, мексиканеца Кодесал, както и първия отбор бил (класически при това ако не се лъжа) пресния световен шампион Испания в цялата му сила, пък макар и в приятелски мач.

По същество. Германия приложи нещо, което вече го е правила при този треньор. На два пъти миналото световно. Срещу Англия и Аржентина. Ти искаш пак да мине номера два пъти и пак втория път глупака да е Аржентина. Прекалено много искаш. Накратко една стегната постройка отзад с убийствени контри от много чевръсти атакуващи играчи като оси. Сега са и по-зли осите, преди бяха Клозе и Подолски, а сега Мюлер, Кроос и другите са и по-добри. Това реално втори път не може да мине като номер, но на миналото световно мина. Аржентинците се излъгаха да натиснат със силата на уменията си на футболисти и бяха попиляни. Сега пак два пъти да мине не вярвам да има някой наивник, камо ли пак аржентинец да го допусне.

А рецептата е много проста. След двете газения през 2010 Испания ги укроти. Германия нямаше нищо какво да направи. Да има условие. Трябва да си силен като индивидуални умения, но аржентинците са много подходящи точно в това. Вземаш топката с Шави и Иниеста, въобще не им я даваш на немците и от тук не те определят как ще развива мача. Това обаче не е скучната тики-така напоследък която ще те убие от скука. По-нататък. След като при теб е топката въвеждаш италиански мурафети отзад, испанците го направиха на ниво национален и едва тогава имаха и успехи, тоест отзад нещата са на 100%. Нещо което в момента го прави и Аржентина. От тук мача ти е "на нула", само твоите голове не се знаят колко ще са. При изпълнението на толкова задължителни неща не ти остава кой знае какъв ресурс и чакаш някой да направи разликата, едно или две на нула, ако не е традиционния Вия, ще се появи железния Пуйол. Преведено към днес ако не е голмайстора Меси ще се появи Масчерано в ключовия момент.

Не мисля, че са толкова трудни немците. Разбира се това е мнение, играят два големи отбора и всичко може стане. Отделно само при големите отбори точно срещу немците отказвам да правя най-категоричните прогнози, но все пак това ми е мнението.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аржентина играе грозен футбол, но за две неща не съм съгласен с вашите мнения. Първо, никой не твърди, че играе някакъв футбол от сериозно надмощие над съперниците, но все пак взема такова винаги, бие ги. Дори немците имат леки препъни-камъни (Гана), а Аржентина не. Не изключвам при победа на финала да не е видимо, че са по-добрите. Просто огледален мач на 90-та, може и пак с някаква версия на Кодесал, този път в полза на аржентинците.
Второ, за Меси много бъркате. Тук е в правилната позиция. АМ и по-малко CF. Атакуващ полузащитник и по-малко втори нападател. Ако така играе и в Барса, както беше по времето на Ибра и после на Вия, Барса и сега можеше да са на върха, но той от няколко сезона е сложен да бележи голове. 50, 100, ако може 200...нищо че Барса може и нищо да не печели от това. Сега в Аржентина е малко по-назад, където му е мястото и пак бележейки, макар и без да чупи рекорди, е много по-полезен, отбора си бие. Така беше допреди 2 мача. В последните два не успя да направи нещо, но пък пак беше полезен за отбора. Опазването му за белгийците беше всичко. Повече ресурс нямаха. Опазиха го, губеха мача с 1 гол и така си тръгна от началото и си вървя цял мач. Нищо. Нямаше и как. Ако пуснеха Меси можеше и да влети втори гол. Е не стана, но за целта се жертва всякаква възможност за адекватен отговор. При холандците беше подобна история. Предвид по-големия им ресурс (спрямо белгийците) тук не всичко беше отрязано в офанзивен план, но силно му беше намален капацитета. Може би това им беше и правилната игра, щото пък опазването на Меси води до същото и при противника, също орязан капацитет и без и Ди Мария и те нищо не успяха да направят и логично дойдоха дузпите. Добрият Робен обаче ако беше нещо малко повече, от големите играчи, щеше да даде разликата. Но не е. Просто е много добър в момента, но толкова. Така беше изстискан максимума и от двата отбора и той беше до дузпи. Да омаловажаваш ролята обаче на Меси е погрешно. Без него холандците щяха да се развихрят. Айде да не е като срещу Испания, но поне като срещу Мексико след като получиха гол. Меси или е много ефективен на поста който играе в националния или изолирането му води до други предимства за отбора му. На практика срещу последните съперници противниците бяха като оси с изтръгнато жило. Нямаше как да жилят, заради опазването на Меси. Така задачата на останалите аржентинци е далеч по-лесна.

С две думи. Немците тръгват по позната любима тактика на Йоги-то. Четворки ли, седмици ли ще правят тяхна си работа. Аржентинците задържат този железен дефанс, който ви дразни, не тръгват напред, защото немците ще ги пребият и държат топката, за да определят те играта. Немците частично трябва да се откажат от пълните си намерения и заради опазването на Меси. Ако пък бъдат подлъгани, че така изчаквайки този път няма да стане и вместо това да тръгнат открито напред, може да се получи и обратното. Меси, Ди Мария (ако играе), Игуаин да наказват на контри.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот dgeorgiew » 11 юли 2014, 17:35

https://www.youtube.com/watch?v=4nCPA3-HURw

С Божията помощ чудото е възможно. :qipbo: :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот rafaelis » 11 юли 2014, 17:48

Таман четях нещо за убийствата на прехода у нас, ама как би се вписал тоз образ по мутренските погребения ...

Казвайте и останалите, ако има необявили се, кой за кого е ... :roll: Който не е решил, може да помисли под звуците на туй чудно изпълнение http://www.goear.com/listen/c4374d2/bie ... amparanoia :qipbo:

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот dgeorgiew » 11 юли 2014, 20:39

:qipbl: :qipbl:

Този образ е Господ .
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот rafaelis » 11 юли 2014, 20:47

Викаш, не само може да се впише, ами по служба може да наминава там ... :qipag:

Не виждам някъде да отричам качествата му, колкото до думата "образ" - просто гледам да не използвам излишно името Му ... :qipag:

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот dgeorgiew » 11 юли 2014, 21:11

:qipap: :qipay:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 12 юли 2014, 10:58

Немците може и да са най-точната от западните нация, но все пак са там, от привилегирования Запад от който аз не съм част и нямам намерение, по подобие на английските запалянковци, да се вписвам насила към нещо западно, при положение, че то не ме брои за нищо.

От друга страна аржентинците са немците на Южна Америка. Утре ще се мре, но трябва да се бие. Спомнете си как и след двата полуфинала имаше рев на стадионите. Първо бразилците от мъка, после аржентинците от радост. Тук вече опира и до въпрос на чест. Южна Америка беше притисната яко до стената и на миналото световно не просто Европа поведе, а латинотата не бяха никакъв фактор.........и сега на тяхна земя какво очаквате? Конкретно аржентинците ще гонят до дупка успеха и от отмъстителен характер. През 86-та използваха и ръка, ставаше дума за Фолклендските острови. Сега става дума за 9 души, една дузпа и един Кодесал. Реципрочни действия ще има, ако трябва и не футболни.

Финалът е Германия-Аржентина, най-често срещания в историята на футбола, вече трети, съперничество по подобие на Реал-Байерн в клубните турнири. Всичко е за Аржентина и ако въобще има един-единствен аргумент, който Европа може да противопостави, то е точно германци да я представят. Не бих дал и 1% шанс на италианци, французи, холандци, англичани, коя да е друга европейска нация. Тук да кажем има някакъв. Все пак е Германия.

Започнахме от тук сблъсъците:
Изображение
и ще стигнем до тук:
Изображение

А иначе са и много по-красиви.
Изображение
Изображение
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Пожелавам на всеки да изпита удоволствието да бъде на живо с аржентинка (или някоя от съседните й държави). Имал съм това удоволствие, страхотно е. Това са най-красивите жени.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Мичо » 12 юли 2014, 11:10

Осмак, ти ако не си ебал аржентинка, кой друг. :qipbj: :qipbj:

Иначе толкова хлъзга мазнотия от бълвочите ти, че някой, който не ти е свикнал, би се погнусил. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
А нас просто ни забавляваш. Утре швабите ще пребият като кучета прехвалените цигани, които са тотално безлична сбирщина(единствено Меси се откроява) и единствено тъпири като теб може да им се кефят.

Аржентина ако случайно нещо измъкнат, ще са най-жалкия шампион откакто аз гледам световни първенства.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 12 юли 2014, 11:38

Не съм я ебал. Не очаквай от мен да се хваля като другите мъже какви жени съм имал, а всъщност да съм нямал.
Бяха две, а и аз бях по-малък и неопитен. Всъщност мулатката, също хубаво момиче, ни остави по някое време и цяла нощ в лоби бара бях само с нея. Накрая дори бяхме и сами и бармана си замина и помоли като тръгваме само да загасим приглушеното осветление.

Сега това което най-много те вълнува. Изпратих я до стаята й където отдавна спеше приятелката й. Нито посмях да поискам да вляза, нито имах увереност да я заведа в моята стая.
Тя беше 20 годишна, рекламно лице на Мерцедес. По-красива жена, от тези които съм виждал наживо, не съм срещал, кълна се. Аз бях на 24. Не лошо и също хубаво момче. Иначе бях много забавен.

Като искаш нещо по-пикантно ето ти едно. Обедна емисия, новини, журналистката си я чете, ти я чуваш така както нормално си я чуваш...............само дето в студиото на нейното място съм седнал аз, а тя в мен...и си чете безгрижно новините и хич не й пука, а аз пипам ли пипам, под блузката, в гащите и така цяла емисия. Как не й трепна гласа не знам. Накрая (все така седнала в мен) се обърна и ме попита усмихнато "хареса ли ти".
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 12 юли 2014, 11:46

Аржентина няма нищо случайно да измъква. Ще си вземе купата и толкова. Коментирай/те си го както искате. Просто това ще направят.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот Мичо » 12 юли 2014, 11:46

:qipbl: Щом не е била мулатка, не се брои.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Световно първенство 2014

Мнениеот 8 » 12 юли 2014, 11:53

Не съм нито фен, нито противник на блондинките, но тази беше убийствена. Това не е бозавото от Германия или Холандия. По-друго е :qipad:

Тези са най-красивите жени на света. Просто природата им е дала. Разсипала е рога на изобилието върху тях. При това не само външно, а въобще като маниери. Като говори, като те гледа, всичко излъчва ЖЕНА в най-добрия смисъл на думата (щото в повечето случаи това означава ужас :qipag: )
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта

cron