FC BARCELONA - 3 част

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Mike Bibby » 26 мар 2011, 19:19

Съгласен съм, 8, със забележката ти, че Меси е по-скоро втори нападател, отколкото офанзивен халф. Разликата, разбира се, е тънка, но по-скоро да - втори нападател, отколкото атакуващ халф. Но така или иначе, не е "чист", типичен нападател, това ми бе основната мисъл. :qipab:

Между другото, Вия до полуфиналите беше блестящ на Мондиала, но на полуфиналите и финала малко се поскри. :qipab: Но като цяло, разбира се, беше с ключова роля за Испания на първенството. А най-интересното е, че, Вия в повечето мачове играеше като ляво крило/ляв нападател и беше страшно ефективен заради техниката и бързината си. :qipab: Така че също донякъде универсален играч.

А за сравненията между Меси и Кристиано, като се замисля, интересното е, че Кристиано наистина изглежда по-комплексният играч и то, според мен, заради един компонент основно - преките свободни удари. Може би и центрирането. С глава вероятно Кристиано също има предимство. Кристиано обаче също понякога се скрива в големите мачове. Примерно испанците почти го обезличиха на световното, въобще той беше слабичък в ЮАР, в мачовете между Барса и Реал Меси определено надделява. Но Кристиано беше невероятен в Манчестър Юнайтед, а и в Реал Мадрид продължава да прави страхотни неща.

П.П. Стоичков наистина беше гениален (дузпаджия, фаладжия, невероятен нюх към гола... не можеше да бие тъч :qipap: ), но въобще цялото ни поколение бе изключително силно по време на САЩ 94. Имахме голям вратар, стабилна като цяло защита, прекрасни халфове и първокласни нападатели.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот VILIO » 26 мар 2011, 20:24

Допълвам, че и аз съм на мнение, че той докара ШЛ на Ман, а не наличието на магьосници съотборници.

Грешка ! Не я докара сам. Беше най-добрия играч но не я докара сам. Отборът на Юнайтед имаше най-добрата защита в света,а в нападение играха Роналдо,Руни и Тевез които бяха страшилище за защитниците.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 26 мар 2011, 20:54

sasho_1989 написа:Боли ме за профанското ти мнение :qipad:


Не мога да разбера защо в последните си два поста ми смигаш съучастнически. Това в съчетание с репликата ти, че те боли гъза ме плаши :|
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот ROO8 » 26 мар 2011, 20:56

Пaк ли от личeн опит знaeш? :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 26 мар 2011, 20:57

VILIO написа:
Допълвам, че и аз съм на мнение, че той докара ШЛ на Ман, а не наличието на магьосници съотборници.

Грешка ! Не я докара сам. Беше най-добрия играч но не я докара сам. Отборът на Юнайтед имаше най-добрата защита в света,а в нападение играха Роналдо,Руни и Тевез които бяха страшилище за защитниците.


Ясно! С Роналдо или без този отбор си е гениален и може да печели ШЛ. За да не ги разкрием обаче (че са гениални и без Роналдо) грижливо укриват тайната. Ах тия лукави съотборници =D>
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 26 мар 2011, 21:03

Абе Вия вярно, че има едни специфични влизания от лявата страна, но за мен си е център-нападател.По-различен е случая му от този на Роналдо. Кристияно оригинално си играе на дясното крило и е много силен, докато ако Вия го сложим на лявото крило не би бил така ефективен. Нападател си е. Обаче това с лявото вярно го има. Все от там влиза и напредва.

Между другото Испания бие с 2 гола на Вия. Не го знам като игра какво е играл, може и нищо...обаче головете вървят, няма грешка. Супер нападател. Каквото ще да става гол след гол. Уникален.

Да, на световното не успя на полуфинала и финала и затова и казвам най-добрия сред испанците. Ако беше успял и в тези мачове щеше да е неговия мондиал и по нищо нямаше да се различава от Ван Бастен на европейското през 88. Така или иначе Вия е много силен и истинско бижу. Аз не го знам кога е и кога не е във форма. Той все вкарва (и при двата варианта).
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 26 мар 2011, 21:05

8 написа:Освен това Роналдо определено отстъпва в най-силните двубои на планетата, примерно от позицията на мега грандове като Ман или Реал направо си клекна пред Барселона. .


Клекна втория път с Юнайтед, в първия ги отстрани.

8 написа: При Роналдо някак си много спокойно Реал си стои без нищо. .


Същата работа както при Меси - и при него Аржентина много спокойно си седи без нищо.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 26 мар 2011, 21:07

VILIO написа:
Допълвам, че и аз съм на мнение, че той докара ШЛ на Ман, а не наличието на магьосници съотборници.

Грешка ! Не я докара сам. Беше най-добрия играч но не я докара сам. Отборът на Юнайтед имаше най-добрата защита в света,а в нападение играха Роналдо,Руни и Тевез които бяха страшилище за защитниците.


И би ли ми припомнил какво стана със същия този отбор на Юнайтед миналия сезон, когато Роналдо напусна???

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот ROO8 » 26 мар 2011, 21:09

...и Тeвeз и дойдe Бapби :idea:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 26 мар 2011, 21:10

Фактът е факт - 3 поредни титли на Англия с Роналдо плюс два поредни финала в ШЛ - един спечелен и един загубен.

Тръгна си и веднага тотален срив - загуба на титлата в Англия, а в ШЛ едва 1/4-финал.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 26 мар 2011, 21:13

Mike Bibby написа:Съгласен съм, 8, със забележката ти, че Меси е по-скоро втори нападател, отколкото офанзивен халф. Разликата, разбира се, е тънка, но по-скоро да - втори нападател, отколкото атакуващ халф. Но така или иначе, не е "чист", типичен нападател, това ми бе основната мисъл. :qipab:


Абсолютно. Наистина не е чист нападател и дори много трудно става за такъв.
Между другото напоследък в няколко мача се опита да бъде (като се изяви като лакомия) и беше много грозно. Първо защото това не е истинския Меси и другаде му е силата и второто не е роден за такъв. Да изсипваш топки към Вия и да чакаш голове е едно, а всичко да се ориентирва към Меси е друго и въобще не е полезно. Самият Меси пострада от това и така прави по-малко голове отколкото когато е подпомагащ атаката (втори нападател). Първият мач с Арсенал си спомням, че се опита да излезе на върха на атаката и основно към него се сипеха топките и не става и не става, а той като хване топката вместо да прави асистенции стреля та стреля и само иска топката да му я дават. Пипна един път топката Вия и набързо свърши това което се очаква от типичния нападател голмайстор. Бум, гол и Барса си свърши работата за спокоен реванш.

За разлика от Меси, Кристияно може да играе много ефективно като чист нападател. Меси може да е всичко напред от центъра без острието на атаката.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот ROO8 » 26 мар 2011, 21:14

Delija написа:Фактът е факт - 3 поредни титли на Англия с Роналдо плюс два поредни финала в ШЛ - един спечелен и един загубен.

Тръгна си и веднага тотален срив - загуба на титлата в Англия, а в ШЛ едва 1/4-финал.

A Тeвeз бeшe мaловaжeн,тaкa ли? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 26 мар 2011, 21:15

Delija написа:
8 написа:Освен това Роналдо определено отстъпва в най-силните двубои на планетата, примерно от позицията на мега грандове като Ман или Реал направо си клекна пред Барселона. .


Клекна втория път с Юнайтед, в първия ги отстрани.

8 написа: При Роналдо някак си много спокойно Реал си стои без нищо. .


Същата работа както при Меси - и при него Аржентина много спокойно си седи без нищо.


Едно са 5 мача, друго вече два сезона с мачове всяка седмица.

Освен това Меси в Аржентина игра ако не се лъжа в средата на терена по простата причина, че там няма Шави и Иниеста, а не там му е най-голямата сила.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 26 мар 2011, 21:21

Не е само световното, 8, на Копа-та беше същият провал.

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот ROO8 » 26 мар 2011, 21:25

Тaм много добpe игpaeхa в гpупитe и сpeщу слaбaцитe,a бяхa основни фaвоpити.И бpaзилцитe ги лaшнaхa нa финaлa с някaкъв измислeн отбоp! :qipag: ...тe дaжe с много мъкa стигнaхa дотaм!
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron