FC BARCELONA - 3 част

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 14 дек 2012, 13:08

Донякъде 8 е прав, титла на местно ниво не е някакъв световен подвиг. Но в конкретния случай имаме и нещо допълнително - да станеш шампион в конкуренция с тази уникална и велика формация на Барса, си е определено голямо постижение. Плюс, че Роналдо с Реал, освен за първенство, ги би и за Суперкупата (трофеят принципно е маловажен, но съперникът не), и им шиба голове във всеки мач.

Относно европейското - формацията на Португалия е средняшка, ако не беше Роналдо, не полуфинал, ами и от групата не биха излезли. А с него дори финала докоснаха и бяха единствените, които наистина затрудниха испанската машина.

И, пак ще го напиша, най-впечатляващото при Роналдо е редовното вкарване на голове в най-важните и решаващи мачове за тимовете си през годината - срещу Барселона, Байерн, Холандия, Чехия .....

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот VILIO » 14 дек 2012, 13:20

Всеки шампионат е местен, защото се развива в границите на дадена страна. Това не прави значението само от местно величина, защото испанското първенство е гледано по целия свят и са събрани едни от най-добрите футболисти там. За това е от голямо значение и не става дума за първенството на Кувейт примерно. Да не би спечелването на ЛЕ и примерно Световното клубно или супер купата на Европа са по-ценни отличия от спечелването на едно от най-силните и трудни първенства само защото те са международни,а испанското е "местно" първенство?
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 14 дек 2012, 16:13

Не ме разбра Вильо. Ти изсилваш нещата до безумното сравнение Примера срещу А група. Аз казвам, че малко или много има качество примерно в испанското, английското, немското и италианското първенство и макар и примерно испанското да е над италианското в момента не мога да кажа, че някой герой от Примерата е еднозначно над такъв в Серията ако нищо друго не сравнявам (ШЛ, европейско или световно).
Ми в Италия път Пирло върна Юве към славата. Как оценяваш, че това е по-малко от на Роналдо с Реал?

Роналдо има два съществени пропуска. Изтърва ШЛ при излязла Барса (без негово участие), не направи някой супер подвиг на ЕП. Добро представяне, но ние тук търсим най-отличителния. Иначе и Пирло се представи много добре на европейското и в шампионата си.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот blazev1992 » 15 дек 2012, 13:31

8 написа:Не ме разбра Вильо. Ти изсилваш нещата до безумното сравнение Примера срещу А група. Аз казвам, че малко или много има качество примерно в испанското, английското, немското и италианското първенство и макар и примерно испанското да е над италианското в момента не мога да кажа, че някой герой от Примерата е еднозначно над такъв в Серията ако нищо друго не сравнявам (ШЛ, европейско или световно).



А Фалкао и Кавани?! По какво реши, че Фалкао е еднозначно над Кавани. :roll:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 15 дек 2012, 14:56

Единият ваксинира Челси със синдрома на силния и докато се осъзнаят, че всъщност са отбор на кантар с Наполи биха по погрешка по-силните Барса и Байерн.
Другият ги излекува от въпросната болест с много силна инжекция.

Фалкао като ми се появи на екрана (като се случи да го гледам) и е безумно фантастичен. Бих го сравнявал с Меси и Роналдо, не с Кавани.

Отлична година на Атлетико на вътрешна и външна сцена. Не мисля, че друг би бил в състояние да го направи.

Лично мнение, но Фалкао е извънземен играч. Не съм писал досега хвалебствия за него, щото преди можеше да е нещо за момента, но той във втори отбор прави страхотни неща и при това има градивност, защото е още по-добър в Испания. При положение, че твоите хора искат да го лапнат би трябвало да сси щастлив. Не виждам защо не го харесваш. Именно от редиците на Реал (с още по-качествени съотборници) той е човека, който може да разстреля Барса с 3-4 гола по подобие на това което направи с Билбао и Челси.
Не знам, но много го харесвам.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот blazev1992 » 15 дек 2012, 15:09

Айде, айде. Единият мач бе в Шампионската лига, другият си беше стил приятелско мачле в началото на сезона. Няма как да се приравняват тия мачове. При единия дори има домакин-гост, докато това е на неутрален терен. Няма никаква база за сравнение.
Тая отлична година на вътрешния фронт само ти я виждаш. Първо, не можаха да влязат в ШЛ дори, второ, не спечелиха Купата на краля например (даже отпаднаха от някакви втородивизионни). :wink: В общи линии добрата им година на местно ниво е силната есен, което не е нещо невероятно.
Изображение
Изображение
В Европа спечелиха трофея, но още преди 2 години видяхме, че Атлетико може да го печели. Не е нещо чак толкова невероятно.
В момента Фалкао е много добър нападател, но леко надут медиен балон. Докато не направи наистина нещо голямо, ще си е на ниво Кавани или съвсем малко над него, но не и до Роналдо и Меси.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 15 дек 2012, 15:13

Ами аз есента визирам. Мисля, че се разбира.
А пролетта малко не им достигна накрая, но пък за сметка на това бяха страхотни тогава в Европа, а дори и в първенството растяха много имайки предвид жалката есен.
Сегашното ако ти се вижда малко в първенството се върни в миналия или по-миналия сезон. Никой не би слагал кой да е отбор между Барса и Реал преди Нова година. Дори да бяха залепени за втория от двата и зад него пак е много.........а Атлетико е Фалкао, аз не виждам нещо друго кой знае какво, че да деля успеха.

Не искам да споря. На мен ми харесва. От категория чудесни футболисти за моите разбирания е.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Мичо » 15 дек 2012, 21:41

:qipbo: тука кво става, титлата ромски принц на годината ли ще връчваме? :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот blazev1992 » 06 яну 2013, 22:14

Уф, няма ли да загубят точки тоя сезон. #-o

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 06 яну 2013, 22:36

Както виждаш, освен Реал, всички други дотук им се дупят здраво.

То в ШЛ имаха повече проблеми.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 06 яну 2013, 23:08

blazev1992 написа:Уф, няма ли да загубят точки тоя сезон. #-o

Борбата за Примерата отдавна свърши.
Но пък сте основен фаворит за ШЛ. Освен ако не паднете от следващия съперник, който за мен е другия фаворит (и в някаква малка степен Юве). Съмнява ме Барса да триумфира, въпреки че имат силата.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот blazev1992 » 07 яну 2013, 19:41

То това е ясно още от втория кръг. (равен и загуба дотогава) Просто това, дето прави Барса, е повече от дразнещо и нереално. В ШЛ Селтик и в двата мача им създаде 100 пъти повече трудности от който и да е испански тим (освен Реал). #-o Спартак Москва и те за малко да им вземат нещо на Кампа. А в Испания Барса мачка всичко живо с поне по 4 гола на мач. Ако не мажеха всичко, съм сигурен, че Моуриньо не би правил тия трикчета отборът да почне да губи точки от всякакви отборчета в последно време.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 07 яну 2013, 20:11

Ами приеми го. Миналата година пък, без да се сърдиш, Барса беше по-добра, но пък загуби повече точки настрани.
Така или иначе Барса е ясна. Гвоздеят е Реал-Ман и дали можете да изиграете 7 ключови мача на ниво или Съра за пореден път ще покаже класа. На края на сезона пак ще има спорове кой е най-силния при положение, че Барса е взела еднозначно Примерата, но пък Реал е успял в ШЛ или при победител Ман дали испанците наистина са най-силните и общо взето нещата ще останат за следващия сезон да видим кой на къде е, а той е и ключов (преди световно и от него ще съдим кой как тръгва за Бразилия).
Това при положение, че Барса не вземе и ШЛ, но годината е 2013, а не е 2011, когато не бих имал съмнение, но сега тяхното не е непобедимост, а просто имат най-класните играчи в света, може би, но не сигурно най-добрия отбор в света и ако все пак са още такъв, то поне Реал е на приблизителен паритет с тях, а не да е ясно, че въпреки силата им Барса пак ще ги бие. В допълнение Съра върна позициите си срещу Сити от миналия сезон и пак е отгоре, а както е тръгнал може да го стори и навън в ШЛ. Така Барса само номинално е най-силна като има отбори, които съвсем нормално и без чудеса могат да я бият. При това по мое мнение вече не са необходими затварянията с 11 играчи отзад.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот blazev1992 » 07 яну 2013, 21:29

Говоря за някаква интрига. Просто няма как да тръгнеш да гледаш мач на Барса тая година, след като винаги знаеш кой побеждава. #-o
За мен Барса тая година са доста по-слаби и смятам, че даже и Милан може да ги изклати, стига да си стегнат защитата. И, разбира се, Меси пак ще вземе Златната топка. :qipbj:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот drvasko98 » 09 яну 2013, 13:36

8 написа:Барса е взела еднозначно Примерата, но пък Реал е успял в ШЛ или при победител Ман дали испанците наистина са най-силните и общо взето нещата ще останат за следващия сезон да видим кой на къде е, а той е и ключов (преди световно и от него ще съдим кой как тръгва за Бразилия).


Несъмнено испанците са най-силни, независимо кой ще спечели ШЛ. Парадоксално ще е, ако е Ман Юнайтед. Ще излезе, че англичаните имат два поредни трофея и едва ли не са наложили някакво превъзходство, а то всъщност те отстъпват с всеки изминал сезон и дори може би в момента са по-назад и от топ-бундесотборите.


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта

cron