FC BARCELONA - 3 част

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот G8 » 25 мар 2011, 11:46

:arrow:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 15:33

8, то е факт, няма нищо за възприемане - 2006-а Барса и без да има Меси пак взе ШЛ. 2010-а пък станаха световни шампиони, пак без Меси. Т.е., тези играчи са доказали, че и без него могат да взимат най-големите трофеи.


Да, така е Дели. Това ДОКАЗВА , че те са наистина големи играчи и НЕ ДОКАЗВА, че Меси не е голямо нещо.

Просто прави по-трудно сравненията Меси с други велики. Песимистът в твое лице винаги може да каже, че те така или иначе и без Меси си могат, а оптимиста в мое лице винаги може да каже то каквото и да направи Меси никога няма да се признае, защото този отбор така или иначе си го може. Ако заемеш неутрална позиция ще спреш да го гледаш това, че Барса като голям отбор успява (с или без Меси) и ще се вгледаш по-концентрирано в него.

Не по темата, но според мен за Барса предстоят трудни времена. Трудни в смисъл на няма да са такива каквито са възприемани в момента, а ще поспрат с успехите в ШЛ, а в Испания Реал ще преобладава с отличията.
Ако се окажа прав мнозина ще омаловажат Меси.
Ако си цесекар бъди докрай!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Mike Bibby » 25 мар 2011, 20:03

Да не забравяме все пак, че през 2006 година Барса имаше Ето'о и Роналдиньо. През 2009-а камерунецът още беше в състава, но не и плеймейкърът Роналдиньо, който беше основна фигура, даже може би водещият играч в Барса в най-добрите си сезони. Спомням си как преди време си мислех - как ли ще им се отрази на Барса раздялата с Роналдиньо - ще бъдат ли някога същият вдъхновяващ отбор... и тогава на сцената се появи Лионел Меси. :qipad:

Между другото, Меси е на 7-о място в класацията за най-големи голмайстори в историята на ШЛ с 33 гола - въпреки че е само на 23. Този сезон дели първо място в класирането при гломайсторите с гореспоменатия Eто'о и Марио Гомес с по 8 гола. И пак, между другото, Меси е голмайстор на ШЛ през 2009 и 2010. И, между другото, Меси не е чист нападател. :qipad: През 2009 година именно Меси, а не Чави, Иниеста или някой друг бе избран за играч на сезона в ШЛ. Очевидно това е човек, който прави разликата.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 25 мар 2011, 20:45

Само дето и без този "човек, който прави разликата", тия същите станаха световни шампиони, а "човекът, който прави разликата" се провали тотално. Тия същите 2006-а, пак без "човекът, който прави разликата", отново си взеха ШЛ и титлата на Испания.

Спомена Ето`О. Ми да ти кажа, той имаше ключова роля и при двете ШЛ. И защо не той да е правел разликата, ами Меси??!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Mike Bibby » 25 мар 2011, 21:02

Ами, то с треньор Марадона и Марадона вероятно щеше да се провали. :qipap: Марадона да не би от първия път да ги е направил аржентинците шампиони? През 1982 година, Аржентина, защитаваща титлата си, с Марадона в състава си, горе-долу прави същото, което и Аржентина на Мондиал 2010. Тогава Марадона е на 21, по-скоро на 22 ненавършени, докато Меси на Мондиал 2010 е на 23 току-що навършени, така че са на почти една и съща възраст. А на клубно ниво на тази възраст Меси вече е постигнал много повече от Марадона.

Да, Ето'о също прави разликата, също е много голям, аз затова го и споменавам. Но истината е, че през 2006 година Барса имаше Роналдиньо, а през 2009-а Меси. Неслучайно съм написал, че Меси е голмайстор на турнира в последните години, а през 2009-а именно той, а не Ето'о бе избран за играч на сезона в ШЛ.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 25 мар 2011, 21:12

Mike Bibby написа:Ами, то с треньор Марадона и Марадона вероятно щеше да се провали. :qipap:


Айде сега Марадона бил виновен. #-o #-o Това като с Бербатов, все "калпавите" съотборници в националния и Манчестър Юнайтед, както и "изкуфелия старец" Сър Алекс Фъргюсън, му били виновни. Да, ясно ми е, че като искате да оправдаете някой, 300 причини ще си изнамерите....

Mike Bibby написа: А на клубно ниво на тази възраст Меси вече е постигнал много повече от Марадона.


Постигнал е понеже играе в отбор, който и без него си постига тия неща. Марадона постигна нещо далеч по-сложно, направи един средняк в Италия 2 пъти шампион и носител на Купата на УЕФА. Без да има до себе си световни шампиони, носители на ШЛ и т.н.

Mike Bibby написа: Неслучайно съм написал, че Меси е голмайстор на турнира в последните години, а през 2009-а именно той, а не Ето'о бе избран за играч на сезона в ШЛ.


Ами той и Роналдо беше избран за играч на сезона в ШЛ за 2007-08, стана и голмайстор на турнира тогава, взе и трофея, дай и него да наредим до Марадона, а??!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Mike Bibby » 25 мар 2011, 22:18

Чакай сега, ти си плещиш някакви твои интерпретации и се отклоняваш от темата, докато аз ти давам факти. Въпросът беше доколко Меси е важен за Барселона, а не дали Меси е по-велик от Марадона, дали Роналдо е по-християнин от Папата и т.н. Аз съм си казал вече мнението по тези въпроси - Меси има още много хляб да изяде докато достигне Марадона, а също и Роналдо и Меси ги слагам на едно ниво, не смятам, че към момента единият е по-велик от другия. Така че няма нужда да ме слагаш в някакви кюпове и т.н. Но не знам защо се отклоняваш от темата - просто фактите са си факти. Едно е какво мислим по въпроса а зи ти, друго са си фактите - 2009-а си беше отвсякъде годината на Меси, вече 2010-а е по-различна история, макар че и през нея на клубно ниво Меси бе много силен. Но така или иначе Меси е доста важен за Барселона и фактите го показват ясно. Дори само Арсенал да вземеш - за 2 мача на Камп Ноу им вкара 6 гола. И, да, Иниеста му подаде за първия тази година, само че не Иниеста и не Чави копна топката пред Алмуния, нали? Говорим за Барселона. За Аржентина вече е отделна история.

П.П. За това че треньор му е бил Марадона - естествено, написах го и с лек хумор, но вярвам, че ще се съгласиш, че все пак не е без значение дали треньорът на един отбор е Матеус или Моуриньо, нали. :qipad:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Delija » 25 мар 2011, 22:45

Биби, темата-спор между мен и 8 е така или иначе за Марадона и Меси, тъч, че не аз се отклонявам.

А понеже спомена Иниеста, смея да твърдя, че е играч не по-малко важен от Меси. Да, вкарва много по-малко, но на него и други са му задълженията на терена, но пък головете са му златни. Само 2 ще спомена - този в последната минута в Лондон срещу Челси, който прати Барса на финал през въпросната 2009-а (Меси точно в тези най-тежки мачове за Барса в целия турнир беше по-нисък и от тревата), както и голът в продълженията, с който Испания стана световен шампион.

За съжаление, зад гърба му няма толкова крупни спонсори и рекламодатели и затова не е чак такава медийно-маркетингова звезда, съответно и в субективните класации често е подценяван за сметка на такива като Роналдо и Меси...

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 22:49

Аз също не твърдя, че вече е надминал Марадона. Твърдя само, че върви много по-скоростно от него, както и за мен не е задължително условие да спечели световната титла през 2014, за да е над Марадона.

Относно съотборниците в Барселона ситуацията е подобна на Кройф и Аякс. Също много качествен тим, но Кройф е над всички. Меси и Барселона са в същата роля. Може да са си силни и без него, но той е най-силния измежду тях.
Изброяваш Иниеста или Шави, но и за онзи Аякс Йохан Втори (Неескенс) е също мотора в средата на терена и е подобно нещо.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 22:52

И да не пропусна нещо, което Биби е отбелязал. Меси не е чист нападател и от тук многото голове придобиват още по-голяма стойност в моите очи. Макар и повече да се очаква от него, отколкото от посочения Иниеста, все така също не се очакват една камара голове. Не казвам, че е основно или най-важното нещо този аргумент, но е много силен.

Освен изключителен голмайстор той е и изключителен играч, пак съдейки и от написаното от Биби за играч на ШЛ през еди кой си сезон. Нито ролята му е на Вия да прави голове, нито на Шави или Иниеста да прави играта, но и в двете показва изключителни показатели като въпросните изпълнители, които това им е ролята.

Онзи ден видяхме пък от статия каква камара асистенции има. И кво имаме? Един тип свръхпроизводител на голове, асистенции, игра? Какво още искаш?
Последна промяна от 8 на 25 мар 2011, 22:54, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Chelsea_69 » 25 мар 2011, 22:54

Не искам да се намесвам много, ама Меси, ако не е чист нападател то тогава мръсен ли е ?! :shock: :? Или е защитник :qipag:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 22:55

Мръсен Челси, мръсен. Не се е къпал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот Chelsea_69 » 25 мар 2011, 22:57

Благодаря :qipad: Пускам си да гледам Хартлипул - Рочдейл :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 22:59

Можеше да не пишеш тези две имена точно в тази тема :qipat:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 3 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 23:00

Между другото това някакво от поредните дербита ли е? То нали всеки втори мач в Англия е дерби на някаква основа.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта

cron