НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот VILIO » 18 мар 2011, 07:21

Delija написа:Добре, и тук ще те попитам:


Айде обясни ми, как Шотландия и Ейре, чийто потенциал е сходен с този на Уелс, можаха да се класират на световно съответно през 1998-а и 2002-а, а Уелс с великия Гигс така и не успя??????

Хем шотландци и ирландци нямат такъв велик играч, легенда на световния футбол, какъвто е Гигс. :qipbl:


Шотландия през годините са имали по-голям потенциал от Уелс.
Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот PyyHu » 18 мар 2011, 11:37

8 написа:
PyyHu написа:Аз задавам глупави съпроси, но отговорите са ви повече и от глупави.
Ако Гигс беше избрал да играе за Англия, а не за Уелс можеше да спечели и СП или ЕП по вашата логика ... говоря най-вече за 8, който изписа сумати глупости за Озил и Клозе.
Защо Клозе и Озил не играят за Полш или Турция съответно, а отиват в доказал се отбор като Германия.Защо Зидан не остава в Алжир, а отива да играе в отбор с традиции, какъвто е Френския национален отбор ?
Дали пък Гигс не е бил наясно, когато е преценил, че ще играе за Уелс, а не за Англия и, че няма да бъде в отбор, който е печелил СП и има уважение от останлите отбори, а ще играе в посредсвен отбор, като Уелс.
8, за Стоичков не пиши и ред повече дори.Всички знаем какви имена играеха в този отбор на България по това време.Няма да ги изброявам всички, защото знаем имената им отлично.


Аз те разбрах много добре, но ти мен не.

Марадона не е печелил никога ШЛ, Кройф не е бил никога световен шампион, но и двамата са велики. Не гледам само отличията,както някои ми приписват, защото тогава има десетки бразилци отгоре тези двамата, но въпреки това не са всички велики играчи. Тоест аз слагам с огромна тежест акцента националност (тоест любимия ви Гигс не е подложен на безмилостен тормоз и да си пати от това че е уелсец).

Вие обаче отидохте в една безумна крайност. Не ставало без съотборници. Ако се придържаме строго към фактите не става и без майки. Ако те не зачеват зародиша от който идва Марадона или друг голям каква файда от съотборниците като играча не може да се появи и да излезе на терена. Строго погледнато е така и по вашата логика майките имат огромен принос за титли и успехи.
А не е така. Казваш за България какви съотборници имал Стоичков. Ами в годините много българи са имали за съотборници Якимов, Бонев, Жеков или Гунди ама не успяват, а изброените не са по-слаби от Балъков, Лечков или Костадинов. Следователно вече си зависи дали си звезда или не. Да имаш за съотборник Балъков не ти помага ако не си, защото други със съотборник Якимов не вземат 4 място, а Якимов не е по-слаб от Балъков.

От друга страна пак можеш да го видиш. Дали ще си със съотборници Трифон и Хубчев или Пенев и Гаганелов или дори Коев и Кирил Ивков няма голяма разлика. Ако си звезда ще успееш, а ако не просто не става. Да не би Цанко Цветанов, Фара и Кременлиев да са били най-силните футболисти на тези постове в цялата българска история? Не. Значи е все тая кои ще са, щом са в национала имат някакви качества и толкова. От тук историята показва, че можеш да не се класираш на световно, може да се класираш и да не вземеш победа, а може и да се класираш, да сбориш няколко гиганта и да си 4-ти. Това вече изцяло зависи не от тези околните съотборници, а от това кой го прави.


Писах ти и в темата за Ман Юнайтед защо за важни съотборниците.
Най-пресните примери са Меси и Роналдо.Това са футболисти, които решават мачовете на своя отбор в повечето случаи, изпъкват над останалите си съотборници, защото таланта им е на друго равнище.Така стана и с Роналдо в Юнайтед.Колкото ида бяха добри Рууни и Гигс в онзи шампионски сезон, то Роналдо беше най-ключовата фигура в онзи отбор, защото в 80 % от сезона решаваше мачовете.
Като са толкова важни Световните и Европейските първенства ... искам да питам, Харистеас Велик ли е, защото има ЕП и вкара решителния гол във Финала ?

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот 8 » 18 мар 2011, 18:15

Не можеш да приемаш елемент даденост, с който при това всички разполагат в една или друга степен, за определящ. Става дума за съотборниците. Ми всеки футболист в света ги има. Всеки противник обаче също ги има. Да не би някой да излиза ексклузивно (само и единствено той) със съотборници, а съперника му не и е съвсем сам? Да беше такъв случая и аз щях да подчертая ролята на съотборниците.

Значи играта футбол, за да се състои са нужни много елементи, които всеки ги има в една или друга степен и ги приемаме за даденост. Например нужен е стадион на който да играеш мача. Това предимство ли е? Не, всеки има стадион. Същата работа като съотборниците. И тук стадионите са различни, едно е Ноу Камп, друго е на Брюж, но все са стадиони. Всеки има два крака, две ръце и глава на раменете си, всеки има 10 съотборника, всеки има стадион на който да играе, всеки има чистачка която да го чисти и т.н. Тези неща не са едно към едно еднакви при всички, но всички ги имат. Когато с нещо разполагат всички то вече не е предимство. Все едно да кажеш, че при няккаво съревнование с теб имам предимството да говоря (да съставям реч). Ми и ти го имаш! Сега, че няма да ни е еднаква е ясно, но и двамата я имаме.

Ако разширя драстично вашия пример и извън стадионите и служителите, всеки трябва да бъде благодарен освен на тях и съотборниците си, също и на правителствата на САЩ и Русия. Де факто ако последните започнат ядрена война няма да има мач и няма как да проявиш величието си. Това е също толкова задължително условие колкото да излезеш със съотборници. Нали не си на мнение, че можеш да излезеш и да риташ под ядрена гъба? Приел си за даденост, че няма да има ядрена война и мача се играе в нормални условия. Тогава защо по дяволите се правиш на тъпак и не можеш да приемеш, че за мача излизат два отбора от по 11 човека и това е даденост, а не някаква ексклузивна привилегия?
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 18 мар 2011, 20:56

VILIO написа:
Delija написа:Добре, и тук ще те попитам:


Айде обясни ми, как Шотландия и Ейре, чийто потенциал е сходен с този на Уелс, можаха да се класират на световно съответно през 1998-а и 2002-а, а Уелс с великия Гигс така и не успя??????

Хем шотландци и ирландци нямат такъв велик играч, легенда на световния футбол, какъвто е Гигс. :qipbl:


Шотландия през годините са имали по-голям потенциал от Уелс.


Пълни глупости.

Само аз, откакто гледам футбол, съм наблюдавал Йън Ръш, Дийн Соундърс, Вини Джоунс, Гари Спийд, Райън Гигс, Джон Хартсън, Крейг Белъми, Гарет Бейл.... нямам спомен Шотландия да е вадила през тези години ннякакви по-впечатляващи играчи от тези. Както и Ейре.
Така, че оправданието ви тотално издиша.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 18 мар 2011, 21:03

И още нещо за Гигс - той никога не е бил звездата на Манчестър Юн. Под звезда имам предвид да кажеш "да, ето той се отличава над всички останали в този отбор и е главен виновник за успехите". Гигс винаги е бил просто един от добрите играчи в отбора. Но звезди бяха други - първо Кантона, после беше времето на Бекъм и дуета Йорк/Коул, след това Ван Нистелрой и накрая Кр. Роналдо. Сега, ако има топ-звезда, то това е Рууни. Но пак не е Гигс, който иначе бил велик....

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот PyyHu » 19 мар 2011, 13:09

Аха ... с лека ръка отхвърляш и пренебрегваш кариерата на един наистина гениален играч, доказал се в безброй мачове в Юнайтед :qipbj: Само не знам от злоба ли го правиш, какво се опитваш да докажеш :qipbl:

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот wondertree » 19 мар 2011, 13:41

Дели, Гигс е на постоянно високо ниво през всичките тези години , които са най-силния период за единия от двата най-големи английски отбори. Освен това за него е характерно , че е с абсолютно професионално отношение - пример на и извън терена. Както вече отбелязах - няма футболист с повече отличия в английския футбол (със сигурност в Топ 3 на европейските първенства).
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот PyyHu » 19 мар 2011, 13:47

И какво като има толкова купи и успехи.Те не се дължат на Гигс, а на Кантона, след това на Бекъма и накрая на Роналдо.Гигс е един от играчите, които са намазали от купите, защото са в отбора на Юнайтед :qipbl:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 19 мар 2011, 13:54

PyyHu написа:Аха ... с лека ръка отхвърляш и пренебрегваш кариерата на един наистина гениален играч, доказал се в безброй мачове в Юнайтед :qipbj: Само не знам от злоба ли го правиш, какво се опитваш да докажеш :qipbl:


Нищо не отхвърлям, просто ти давам фактите.

Смея да твърдя, че не всички футболисти, печелили "Златната топка", са велики, но няма велик играч, който да не я е взимал поне веднъж - Бекенбауер, Платини, Герд Мюлер, Ван Бастен, Ди Стефано, Кройф, Зидан, Еузебио.... (Пеле и Марадона не присъстват в списъка по обясними причини - тогава е нямало как да я спечелят).

Това са велики играчи, ама наистина велики, Руунка. Моите уважения към Гигс, но той е много далеч от присъствие в подобна компания. Неслучайно и никога не се е борил дори за "Златна топка", камоли да я спечели.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 19 мар 2011, 13:57

wondertree написа:Дели, Гигс е на постоянно високо ниво през всичките тези години , които са най-силния период за единия от двата най-големи английски отбори. Освен това за него е характерно , че е с абсолютно професионално отношение - пример на и извън терена. Както вече отбелязах - няма футболист с повече отличия в английския футбол (със сигурност в Топ 3 на европейските първенства).


Всичко това, което си написал, е така, спор няма.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот PyyHu » 19 мар 2011, 14:10

Да, Гигс няма СП или ЕП, но пък има много посредсвени играчи, които са печелили покрай отбора си, но в никакъв случай не може да ги наредиш до Гигс.
Уелсеца през цялата си кариера е верен на Юнайтед, а както написа и Уондъртрий, той държи едно постоянно високо ниво на играта си.Аз лично не съм гледал слаб мач на Гигс.Дори и на 37 години продължава да играе по-добре от половината отбор.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 19 мар 2011, 14:36

Същото, което пишете за Гигс, важи и за Тоти и Дел Пиеро. Вярност към клуба през цялата им кариера, поддържане на постоянно високо ниво, много успехи при Дел Пиеро специално ...... виждаш, че има и други такива играчи. Но и за тях е пресилено да ги наредиш до гореизброената елитна компания.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот PyyHu » 19 мар 2011, 18:58

Както Роналдо и Меси блестят над останалите в днешно време, така и Марадона блести над Гиггс, Дел Пиеро и Тоти.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Христолов » 08 апр 2011, 20:28

Champions League - Winner´s Nation,

From which country will the CL-Winner be? (12/04/11 20:45)
Spain 1,35 England 3,20

най-силното първенство с най-силните отбори, дето само букмейкърите не ги броят за живи :qipbj:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО / ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот VILIO » 08 апр 2011, 20:29

Логично, Барса са фаворит и е нормално да се смята, че победител ще е испански отбор.
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron