ПСЖ - френският колос

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот blazev1992 » 14 юли 2012, 11:48

На Осмака отборът направо няма спирачки.Купиха Лавеци, Ибрахимович и Тиаго Силва май и тях вземат, а искат и Хълк. :shock:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Delija » 15 юли 2012, 14:06

Поредното Челси и Сити, идват някакви богаташи, изливат 50 ТИР-а с пачки ...... изкуствения отвсякъде. Не знам, някакси не ми харесват подобни отборчета.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот VILIO » 15 юли 2012, 15:42

Стига с този рев на малки деца. Другите отбори нямат прави да се развиват ли ? :qipan:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот blazev1992 » 15 юли 2012, 18:34

Delija написа:Поредното Челси и Сити, идват някакви богаташи, изливат 50 ТИР-а с пачки ...... изкуствения отвсякъде. Не знам, някакси не ми харесват подобни отборчета.

Не че нещо, ама е много по-хубаво, когато някой като Реал излее 250 милиона за едно лято? :roll: Според мен е едно и също, да не говорим, че до момента ПСЖ не са дали нереално високи цени за някой футболист.Миналата година за 85 милиона направиха супер трансфери, като единствено Пасторе взеха за доста-35-40 някъде.Да не говорим, че главно от Италия тръгва това даване на огромни пари за трансфери.Но там са си естествени отборите. :qipag: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Delija » 15 юли 2012, 18:46

Не е едно и също, Блажев, защото Реал си е велик клуб, подчертавам - клуб (не само отбор), и без да е излял 250 млн. Аз точно такива клубове харесвам - Байерн, Реал, Барса, Милан, Юнайтед, Ливърпул и т.н., които са станали велики с течение на времето, по естествен начин, а не да дойде някакъв арабски шейх или руски олигарх, да поеме един средняк, и да разбие пазара с някакви космически суми. Същата работа като Литекс и Лудогорец у нас.
Ама утре, като му писне на Роман или Шейх Ал Мансур Да Ми Яде Ал Кур, тия тимчета пак ще се върнат там, откъдето и изплуваха.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот blazev1992 » 15 юли 2012, 18:53

Нали и те са дали огромни пари (за съответния период), за да станат голям отбор.Ето, Реал 50-те години как има ди Стефано, Пушкаш, Копа.Милан пък с Гре-Но-Ли и т.н.Няма отбор, който без да влее пари, да стане нещо голямо (има изключения, но те се броят на пръстите на едната ми ръка).След 50 години Челси и ПСЖ ще ти изглеждат "естествени" отбори.Пък Челси и ПСЖ и след сегашните им собственици ще съществуват.Все пак вече всеки ги знае и ще има много кандидати да ги купят, ако се откажат шейховете или другите богаташи.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Delija » 15 юли 2012, 18:58

Реал и преди Ди Стефано и сие, е вече утвърдена марка, не е като да е бил в миманса и с тях да е станал гранд. Същото важи и за Милан и швеЦите.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот VILIO » 15 юли 2012, 18:59

Бе те и Картеген са били голяма държава,а САЩ са изкуствено създадена държава, но къде са САЩ,а къде са Картаген сега ? :qipap: Историята не познава вечни величия. Реал например през 50те години излизват сумати пари за играчи(за онези години) и сега са голям отбор, а Милан нямаше да е това което е днес без богаташите които са го управлявали. Сега няма как по естествен начин някой отбор от среден да стане фактор. Просто са нужни пари. За това са си виновни големите клубове. Преди години по-лесно някой по-среден отбор пробиваше до трофеите, но големите клубове нещо като картел за последните 20 години и се възползваха от цялостната комерсализация и така се образува един кръг който не може да бъде пробит както преди и за това единствения начин са някой богат собственик да дойде. За това Хьонес реве толкова не защото нямало справедливост,а защото не иска никой да бара от баницата.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот blazev1992 » 15 юли 2012, 19:01

Бе не знам колко е утвърдена, след като до 1953г. Реал има точно 2 титли.А Милан от първото десетилетие на века до 50-те години нямат титла-над 40 години.Не знам кви марки са тия, дето 40 години нямат титла.И при тях става с пари, пък ти се залъгвай, че по естествен начин е станало.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Delija » 15 юли 2012, 19:04

2 титли, ама първенство се провежда едва от 20 години, нали ??! Имат и 9 Купи на Краля също така. А този турнир е бил основен до създаването на първенството.

Челси, преди да ги поеме Абрама, имат една титла през ..... и аз не помня коя година вече. :qipag: Същото е и със Сити. А не е като първенството на Англия да е създадено преди 20-ина години.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот blazev1992 » 15 юли 2012, 19:09

Челси и Сити може в Англия да нямат нищо, но в Европа и двата отбора имат трофеи.Така че не е като съвсем да нямат история.А и Челси лека-полека има история.След време така и с ПСЖ.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Delija » 15 юли 2012, 19:16

К`ви трофеи имат ??! КНК, най-маловажният. То и Мехелен, Динамо Тбилиси и т.н., го имат.

Извинявай, Реал до идването на големите звезди има 2 титли от 20-ина първенства общо, както и 9 Купи на Краля (до началото на `30-те то си е било и един вид първенство), докато Челси за 100 години съществуване имаха 1 титла и 1 КНК. Сити и те така.

Несравнимо е. :qipad:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот 8 » 15 юли 2012, 19:42

Реал наистина няма кой знае какво до идването на първата плеяда звезди (Ди Стефано, Пушкаш, Копа), но:
1. До тогава няма и турнири. Няма как да блестят с европейски купи. При Челси и новобогаташите остава впечатлението, че трябва да дойде мултимилиардера, за да стане. Преди това бая години без него не става.
2. При Реал, подобно на ЦСКА и Левски, стоят по-скоро административни органи зад тях, а не едно лице натрупало незнайно как пари. Когато е партия, държава или нещо подобно обикновено отбора се радва и на голяма маса от фенове и там се концентрират и държавните интереси. Милиардерът отива с парите си където му е кефнало, не задължително в отбор радващ се на огромна любов сред масите. Първото е по-възприемчиво, а второто по-дразнещо.
3. Реал конкретно открай време има статут на навлизащ на пазара (трансферния) с една камара пари и общо взето сме им свикнали. Ето и последния опит за детрониране, в случая на Барса, дойде след една камара пари излети точно в Реал. И преди така обират каймака в света и то не е един път.С тази им характерна черта някак сме ги приели и ги асоциираме. В другия вариант си мислим за някакъв богаташ дошъл да начеше за момента крастата си, било то в Лондон или Ловеч все тая.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Delija » 15 юли 2012, 20:01

Парма бяха така `90-те. Пармалат наливаха като луди там, вярно, че титла не взеха (все пак Милан и Юве имаха страшни отбори през онова десетилетие), но пък взеха 2 Купи на УЕФА, една КНК, още един финал за КНК, купи на Италия.... бяха си огромна сила. Но Пармалат си отиде и Парма рухна. Същото ще стане и с Челси и Сити, рано или късно ще им писне, и тогава ще се случи същото. Просто с изкуствените неща е така.

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: ПСЖ - френският колос

Мнениеот Chelsea_69 » 15 юли 2012, 20:06

Точно така ще стане.По-точно на много хора им се иска да стане така, но нЕма :lol: :mrgreen:
Изображение
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта

cron