ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Христолов » 27 юли 2011, 00:43

ми аз тва казвам де :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 27 юли 2011, 11:32

Този турник, както може би и всеки друг, не е виждал поредна поредица от 1/4-финали, в която трите отбора, победили в групите, както и домакинът да отпаднат.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 27 юли 2011, 22:04

8 написа:Мотивировката на Милан срещу Барса (аз не съм съгласен, че Барса са нямали мотивировка да спечелят, по-точно е Милан изигра по-правилно, не по-мотивирано мача, но айде ще го оставя както си го нарекъл) или в друг мач при други отбори няма нищо общо със случая Хейзъл. Там въобще не опираше до футболни елементи и мотивировка в смисъла на футболна такава.........или поне при Ливърпул беше така ако италианците въобще са се трогнали, щото те нямаха КЕШ и трескаво я търсеха без значение на трагедията.


Как може да пишеш, че италианците дори не се трогнали от случилото се?!?! :shock: :shock: Още повече, че сума техни привърженици загиват, не такива на Ливърпул. Стегни се малко, разбирам, че целта ти е да отречеш всичко сторено от Платини, но това е нелепо вече.


8 написа:
А за гола на Платини на европейското ако е решаващ не виждам той с какво е решаващия човек, защото гола е основно чужда грешка, а не умение на Платини. Приносът му е точно толкова голям колкото ако удара не беше в очертанията на вратата, а успоредно на нея и някой испанец си забие автогол.


То и гола на Давид Вия на 1/8-финала с Португалия беше чужда грешка - на съдията (абсолютна засада), но това не ти направи впечатление и го засипа с хвалебствия, нали??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 27 юли 2011, 22:09

8 написа:
bogdan34 написа:http://vbox7.com/play:7fb79309bb
Eto niakolko momenta ot vaprosnia ma4 .Nakraia se vijda ciganiata na italiancite no nakazani biaha samo angli4anite. :qipac:


А това с недадената дузпа на англичаните съм го забравил. То фактически ако се отсъдят нещата както трябва резултата трябва да е обратен.
Явно Калчополи е закъснял и неслучайно при него Юве бяха най-големите далавераджии. Ако беше само измислицата на Бонек да кажем объркал се съдията ама и с това второто решение което движи купата все в една посока е ясна работата...........но за да спестя следващия пост на Дели аз съм параноик.


Е, не ги жали, Ливърпул по същия начин взе ШЛ през 2005-а, яко съдийски подаръци - елиминира на 1/2-финала Челси с несъществуващ гол, на финала ебати смешната дузпа, изработена от всеизвестния симулант Стивън Джерард.....

Потребителски аватар
ultra_LIVERPOOL
Мнения: 1355
Регистриран на: 15 авг 2007, 13:31

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот ultra_LIVERPOOL » 27 юли 2011, 22:15

Господ забавя, но не забравя!

ПП-Поне Стивката падна в наказателното поле.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 27 юли 2011, 22:20

То и гола на Давид Вия на 1/8-финала с Португалия беше чужда грешка - на съдията (абсолютна засада), но това не ти направи впечатление и го засипа с хвалебствия, нали??!


Аналогията е нелепа. Засадата (наречена "абсолютна" сякаш е пет метрова) се видя от камерите на повторенията и беше много-много тънка, а такива неща са се случвали хиляди пъти, да не казвам, че май във всеки мач ги има такива (не непременно водещи до гол).
На Юве дузпата е от скандалните неща, които още от пръв поглед, без камерии повторения и с просто невъоръжено око ако не всички, то почти всички виждат ситуацията само не и съдията. От този сорт са и гола на Марадона с ръка или гола на финала 1966.

Да сравняваш двете е безумно. Освен това едното решава 1/8 финал, а другото титла.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 27 юли 2011, 22:24

Под абсолютна засада имах предвид безспорна, Осмак. Т.е., голът на Вия е също толкова нередовен, колкото и дузпата, дадена за Юве тогава. И би трябвало да не правиш разлика между въпросните два гола на Платини и Вия.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Mike Bibby » 27 юли 2011, 22:29

За ситуацията с Вия: Безспорна, Дели, ама я питай съдията дали му е изглеждала безспорна засадата в МОМЕНТА на ситуацията. Ситуацията беше много тънка, реферът трябва да отсъди за стотни от секундата. Едно е, когато има крещящо нарушение на правилника, друго е когато съдията е в ролята на вратаря при изпълнение на дузпа - да, много е вероятно да се хвърлиш в погрешния ъгъл. Безспорна беше примерно засадата на Анелка на полуфинала на Евро 2000 с Португалия.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 27 юли 2011, 22:33

Е, то и оня тунизиец най-вероятно наистина не е видял играта с ръка на Марадона, но какво от това, голът си е скандален, нали??!

Mike Bibby написа: Безспорна беше примерно засадата на Анелка на полуфинала на Евро 2000 с Португалия.


Засадата на Вия не е спорна, ти така го пишеш, все едно е трудно да се прецени.
Да, засадата е безспорна, може и да е с малко, но е абсолютна. Спор не може да има.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Mike Bibby » 27 юли 2011, 22:40

Че е засада, засада е, няма съмнения (за Вия). Аз лично се убедих с това няколко часа по-късно с помощта на компютърна графика. Въпросът е, че това е положение, което е трудно да се отсъди на момента. Докато при Анелка (примерно), беше скандално, че не се отсъди. Това е цялата разлика и тя е съществена, според мен. Изглеждаше на ръба (Вия) - да, наистина още на момента сякаш изглеждаше, че по-скоро има засада, но всичко стана много бързо.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 27 юли 2011, 22:44

Трудно, не трудно.... за мен това са си съдийски недоглеждания, не умишлени. Както същото мисля и за мачовете на Ливърпул с Челси и Милан през 2005-а.... не съм съгласен, че могат да се правят разлики.

За вас от екрана може и нещо да изглежда очевадно, ама от гледната точка на съдията може и да се вижда съвсем друго.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 27 юли 2011, 22:46

Е, то и оня тунизиец най-вероятно наистина не е видял играта с ръка на Марадона

Мисля, че се казваше Али Бенасьор (лелеееееее това е в годините в които бях луд, всяка подробност знаех за всичко във футбола). Не беше обаче негова вината, а на нашия човек, който между другото е левскар (а те са с афинитет към нередностите).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 27 юли 2011, 22:49

И би трябвало да не правиш разлика между въпросните два гола на Платини и Вия.


Ами представи си правя разлика в двете ситуации. Не ти насаждам обаче мнението си, щото явно търсиш спор, а на мен ми писна от глупости. Доколкото разбрах за теб двете ситуации са си лика-прилика и съответно двамата съдии еднакви.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 27 юли 2011, 22:50

8 написа:
Е, то и оня тунизиец най-вероятно наистина не е видял играта с ръка на Марадона

Мисля, че се казваше Али Бенасьор (лелеееееее това е в годините в които бях луд, всяка подробност знаех за всичко във футбола). Не беше обаче негова вината, а на нашия човек, който между другото е левскар (а те са с афинитет към нередностите).


Ама нашият човек се оправдава, че оня им бил забранил на помощниците да му се мешат за ситуациите в наказателното поле. Там само той решавал и помощ не искал. Па дали е така наистина, не знам....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛАТИНСКА АМЕРИКА - ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 27 юли 2011, 22:52

Нашият може да си вдигне флага, а пък дали главния ще уважи сигнала си е негово решение и си носи отговорността.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron