ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 12 май 2013, 01:36

Предпоследният кръг на Португалия и финала за купата на Англия с невероятни развръзки след 90-тата минута.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот drvasko98 » 12 май 2013, 07:02

Бенфика са завършени идоти. Преди три кръга водеха с шест точки мисля, като куриозното е, че до вчера и двата отбора нямаха загуба в първенството. Май ще си променям прогнозата за финала за ЛЕ :qipbl:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 12 май 2013, 11:07

А каква е тя? Да не е срещу Рафа? :qipbj:
Ама сте се побъркали с тоя Моу. Има и по-добри.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот drvasko98 » 12 май 2013, 11:22

Всъщност прогнозата ми беше ЗА Бенфика и точно поради това, че се осраха жестоко мисля да е променя.

posting.php?mode=quote&f=12&p=905479

Преди 1/8 финалите страница 12 на раздела за ЛЕ, така че не ви вменявай глупости

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 12 май 2013, 11:24

Ами именно де, срещу Рафа си заложил. Нелепо :qipbl:
Разбирам логиката ти. Хванал си напоследък добрите португалски представяния в турнира.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот drvasko98 » 12 май 2013, 18:15

Между другото белгийското първенство откакто въведоха преди години плейофите е много интересно. Трета година подред е пълна лудница -. всеки бие всеки и в момент два кръга преди края 4 отбора могат да станат шампиони.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 12 май 2013, 18:16

Аз трябва да я проуча. Знам, че я смениха ама не съм я разглеждал в детайли и като не я знам схемата ми е много объркана там как разпределят квоти за турнирите, изпадащи. Сбъркана работа, но пък може и да е по-добро.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот drvasko98 » 12 май 2013, 18:40

8 написа:Аз трябва да я проуча. Знам, че я смениха ама не съм я разглеждал в детайли и като не я знам схемата ми е много объркана там как разпределят квоти за турнирите, изпадащи. Сбъркана работа, но пък може и да е по-добро.


Играят си редовните 30 кръга всеки срещу всеки, след това първите 6 оформят група пак по два мача на разменено гостуване, но хитрото е, че точките от първата фаза се намаляват наполовина и дори и да има оформена разлика от 7-8 точки, тя се свежда до 3-4, а там са само мачове между най-силните и е лесно заличима.

Другото не е нтиресно, но все пак, за да има интрига и за останалите им правят две групи по 4 отбора и пак всеки срещу всеки. Победителите от тези две групи играят два мача на разменено домакинство и определят един отбор, който среща 4-ият или 5-тия от плейофната група в мач за определяне на последния участник в Лига Европа.
Парадоксалното е, че може например това да е 12-ият от сезона, но така са решили и в това има някаква логика.

Синтезирано - първият от плейофите е шампион и отива в ШЛ, вторият - играе в квалификационните кръгове на ШЛ. Третия си отива в ЛЕ. Носителят/финалистът за купата или ако не се ползва тази квота - 4-ият в първенството също отива в ЛЕ. И последната квота е със серия плейофи и на пракитка за нея се бори цялата останала дивизия срещу 4-ия или 5-ия според това дали се ползва квота от купата.
Само че тези момци им стават по 40 мачовете, като се има предвид, че техните отбори най-често играят и в груповите фази им стават по над 50. Нашите ще умрат, ако играят толкова.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 13 май 2013, 00:21

Ма то точно тук е най-интересното (където казваш, че не е толкова интересно). В началото на първата шестица нищо изненадващо как се разпределят квотите. От там нататък обаче следва някакъв невероятен карамбол и на практика няма оформени неща далеч към края на шампионата. Както и ти си забелязал някой отбор слаб цяла есен и на последните места после може да атакува от четворките квота в ЛЕ. Може и да са много мачове ама няма силни съперници и е съвсем постижимо всичко. В четворката са тип отпадащи отбори. Вземеш ли я, а те не и една, за да си кажеш "точно на мен ли ще се падне късмета" и остават нещо като турнирни сблъсъци при които да биеш само два съперника. Първо победителя от другата четворка и после четвъртия или петия.
Ако ти се вижда много дълга и усукана, за да успееш погледни го от другата гледна точка. Там е не два, а един съперник. Само с един отбор по-малко, но може да си положил цяла година повече усилия. Първо влизаш в шестицата (и очевидно половин година си правил далеч по-силни игри). После играеш с фаворитите и те друсат яко (а другия бие в задните четворки слабаци) и накрая все пак имаш да преодолееш един отбор турнирно (победителя от сблъсъка между двата първи от четворките). Да, един отбор преодоляваш турнирно, докато ония от четворките два, но за цял сезон да си почти винаги по-добър или да играеш с по-силните отбори е прекалено малко да имаш да преодолееш турнирно един отбор по-малко. Единият отбор в повече за тези от четворките (ако го минат) обръща цялата година в негова полза. Този факт дава основание през доста голямо време да играеш, а не още в края на есенния полусезон да си в златната среда и да почваш да раздаваш/продаваш точки цяла пролет, щото просто няма смисъл за теб.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот drvasko98 » 13 май 2013, 08:44

Да, така е, определено намирам сериозен смисъл в цялата им система, неслучайно обърнах внимание върху това първенство.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 13 май 2013, 13:30

От тия системи има смисъл, ако се играе честно. В нашите условия нищо не вирее. :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот 8 » 13 май 2013, 14:45

При нас няма да вирее и заради квотите. В техния случай е добра заради позицията на Белгия в ранглистата на УЕФА, има разделение на всичко и отчетлива разлика кой точно си. С едно изключение, дали си 5-ти или 6-ти (възможно е и двата отбора да попаднат в графа "отбори в първата шестица, които не играят в Европа и които не са и оспорвали това право, щото четвъртия може да е същия, но с разликата че е играл такъв мач, оспорвал е квота за Европа с онези от задните четворки, което вече има значение и е по-различно), но дори и това изключение важи само при условие, че от купата е взета квота за ЛЕ от друг отбор, различен от тези взели квоти от първенството, а това е възможно да го знаеш единствено ако е гарантирано, че това не е първия, втория, третия и четвърти. Тоест единствената безмислица, която е минимална, да няма значение дали си пети или шести, се получава, когато имаш отпаднали за купата от първия до четвъртия, а това ми се струва, че е възможно евентуално на крайно късен етап (полуфинал или финал). Тоест дори и да стане ще е крайно далеч в първенството, някъде в края на сезона. И то ти дава уверението, че само между пето и шесто място няма значение (и то няколко кръга преди края). Иначе през цялото време има огромно значение КОЕ ТОЧНО МЯСТО си, което не позволява и малки далавери да правиш, да отпускаш точки в 1-2 мача. До трето са квоти, при това различни. ШЛ, борба за ШЛ, ЛЕ. Всяко отделно място има значение (не е като в Англия където дали си трети или четвърти няма никакво значение). Четвърто е плейоф за ЛЕ. Ето ти и четвъртия е различен от третия. Ако от купата не е открадната квота и петия става смислен дали си него или шестия (петия играе с победителя от победителите на четворките, а шестия не, доста по-различна съдба). Както казахме дори и да е взета квота от купа става при много малкия вариант да отпаднат първите четири от първенството и ако това въобще стане ще е в края, тоест ти 2-3 кръга преди края на първенството ще можеш да си кажеш "пети или шести все тая, дай да продавам в първенството". Ма то вече дали има смисъл е трудно да се каже, а и вече всичко завършва.

Обаче ако и Белгия промени позициите си и примерно й се полага едно място по-малко за ЛЕ и ще се поразместят нещата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот Delija » 13 май 2013, 15:54

Осмак, у нас нЕма абсолютно никакво значение кой за какво има шансове, преди 2-3 години Локо-то, които имаха пълните шансове да играят в ЕКТ, няколко кръга преди края спряха да играят, за да може Левски да ги мине и да не остане на сухо лятото/есента. Какво е ставало и как, не знам, но очевадно едните спряха, за да бъдат минати от другите и те да заемат мястото им в ЕКТ.

Така че у нас, в това блато, никакви системи не важат и нямат значение. Който трябва или цака в нужния момент, ще си уреди каквото иска.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот vill_1 » 13 май 2013, 19:23

drvasko98 написа:Между другото белгийското първенство откакто въведоха преди години плейофите е много интересно. Трета година подред е пълна лудница -. всеки бие всеки и в момент два кръга преди края 4 отбора могат да станат шампиони.


Ти ми изкарай кръстачката на плейофите за влизане в Белгия и Холандия,моля!
Изображение

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: ДРУГИ ПЪРВЕНСТВА

Мнениеот dgeorgiew » 13 май 2013, 19:44

Плей-офа за определяне на изпадащия между Серкъл Брюж и Беершот беше от 4 мача. #-o :D
Серкъл го спечелиха и сега продължават да се борят в няква нова група от 4 отбора.
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта

cron