ЕВРО 2012

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 05 юли 2012, 05:31

Абе имам един въпрос ама е сериозен, а се страхувам, че ще бъде възприет като дразнещ. Някой държа ли за англичаните по време на европейското? Съвсем сериозно питам! Знам за клубните пристрастия, но все пак си мисля, че на национално ниво съзнанието е по-бистро ама знам ли, може и да е имало такива които са поддържали една химера. На мен ми се вижда малко екзотично да поддържаш един отбор за нищо повече от групи, чиято игра е много далеч от тая та колосите, но пък може и да са имали фенове. Ей така. Не, че нещо очакват да се случи или пък че англичаните имали качества ами само заради английското по навик.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот blazev1992 » 05 юли 2012, 09:58

Нали имаше тема преди световното 2010г. кой отбор ще подкрепяте.Предполагам, че всеки си е бил за същите отбори.
На Бобито анализа.
Отборът и играчът на първенството

Техническият комитет на УЕФА е взел лесното решение – да обяви отбор на турнира от 23-ма играчи. Само ви давам пример! На вратарския пост присъстват Буфон, Касияс и Нойер. Чиста работа! А кой от тях е №1 като титуляр? Не се казва. Както винаги в европейската организация – измъкване от ситуацията без поемане на отговорност! Сред списъка със защитници няма нито един десен бранител – трима леви и трима централни. Така че нека направя моя отбор на първенството, без да претендирам за изчерпателност. Системата на игра ще е 4-3-3, защото бе най-масово използваната.
Вратар – Нойер. Невероятно стабилен в играта си! Пострада на полуфинала заради бранителите пред себе си.
Защитници – десен бранител ще е Дебюши от Франция. Направи страхотно първенство по десния фланг и ми е странно защо не получи място сред 23-мата играчи на шампионата. Може би заради решението на Блан да го пусне на четвъртфинала с Испания в ролята на десен полузащитник, в която се провали.
В центъра ще предпочета Бруно Алвеш и Лескот. И то не толкова заради личните им качества, а защото отбраните на Португалия и Англия ме впечатлиха най-силно като организация на това първенство. Пък и двамата имаха своето влияние върху определени мачове. За левия фланг няма конкуренция за юношата на Барселона и бъдещ футболист на каталунците Жорди Алба. Силата на Испания в защита идваше не от бранителите.
Полузащитата – Иниеста и Пирло са без конкуренция при организацията на играта. Шави не бе на тяхното ниво този път и не случайно бе заменян в някои двубои. Пред тях имах голямо колебание кого да сложа - Швайнщайгер или Йозил, макар и двамата да се представиха твърде слабо на полуфинала, а и към тях очакванията бяха доста по-високи. А защо не и Дзагоев? Или пък Стивън Джерард? Към всеки от тях обаче могат да се отправят забележки. Поради това връщам в халфовата линия Фабрегас (който по принцип игра като типичен нападател), за да си отворя място в нападението.
Нападение – В атака безспорни са Балотели и Роналдо. Третият човек за мен ще е Манджукич. Хърватинът направи страхотно първенство и страшно ми допадна с играта си.
Играч на първенството – Сеск Фабрегас. Изключителен е слаба дума! Момчето трябваше да играе ролята на централен нападател и се справи великолепно. Вярно е, че Иниеста блестеше с пасовете, но припомнете си трудните мигове за Испания! Изравнителен гол срещу Италия в първия двубой, само 3 минути след като иберийците са получили попадение във вратата си и играят слабо. Припомнете си и кой бе в основата на атаката за успокоителния гол срещу Хърватия и кой изпълни решаващата дузпа срещу Португалия! Да не говорим за пробива и асистенцията за дебютното попадение във финала. Все за един и същ човек говорим – Сеск Фабрегас!
Събитието на първенството
Има три, които никога няма да забравя. На първо място е една песен, която привържениците на Швеция и Англия заедно пяха във фен зоната преди срещата между двата отбора. Беше великолепно чувство! Големите шампионати са направени точно заради тези моменти. А провалът на Холандия ще отиде в учебниците заради изтъкването на звездите над отбора. Всяка от големите фигури в тима на Лалетата имаше лични амбиции на това първенство, свързани с евентуално подписване на нови договори или дори преминаване в друг клуб. И се получи нещо като „всеки за себе си”. От което пострада отборът. И Холандия се сгромоляса зрелищно! И на трето място, макар може би като значение да е дори на първо, е промяната в Германия. Немската футболна машина все повече изглежда като Англия, Испания и Холандия от миналото. Тим, който играе зрелищно, хваща окото, има много почитатели, умножава ги с всеки изминал двубой, но и е забравил как се печелят трофеи...
Първенството завърши. Сега идва ред на клубните първенства, които винаги съм ценял повече от двубоите на националните отбори. Така че се изкъпете в морето стотина пъти и после пак идва футбол.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 05 юли 2012, 10:29

Нали имаше тема преди световното 2010г. кой отбор ще подкрепяте.Предполагам, че всеки си е бил за същите отбори.


На мен ми се вижда малко перверзно ако някой е подкрепял англичаните. По принцип всеки хваща някоя що годе сила. Германия, Италия, Испания, Холандия, Франция с идеята да види подкрепяния от него отбор шампион. Колко са тези които хващат Украйна, Полша или Ирландия, някой който е ясно, че няма да стане шампион, ей тъй надявайки се да види от него евентуално някой симпатичен двубой в групите? Няма такива наивници.

При това да го правиш системно, не само на това първенство, а винаги, ми изглежда като много мръсна форма на секс. Все едно Дания да подкрепяш постоянно, някакъв никакъв състав. Там моментно на някое първенство веднъж на 20 години да са ти симпатични да, ама да си им върл фен постоянно ми се вижда психарско.

Извинявам се на ултра феновете на датчаните ако има такива, щото сравнението е малко неточно. Все пак Дания по изключение някога и европейски шампион може да става и сравнението с англичаните нищо неставащи е в известна степен обидно.

Аз не вярвам да има някой да е бил фен на Дания на европейското, още по-малко пък, че на следващите първенства ще е пак само за тях. Та затова попитах за англичаните, защото сектата наистина не е малко луда и не изключвам вероятността да е имало сериозно религиозно побъркани.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 05 юли 2012, 11:47

Ей, голяма заядлица си. :qipag: :qipag: :qipag:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2012, 13:12

8 написа:Абе имам един въпрос ама е сериозен, а се страхувам, че ще бъде възприет като дразнещ. Някой държа ли за англичаните по време на европейското? Съвсем сериозно питам! Знам за клубните пристрастия, но все пак си мисля, че на национално ниво съзнанието е по-бистро ама знам ли, може и да е имало такива които са поддържали една химера. На мен ми се вижда малко екзотично да поддържаш един отбор за нищо повече от групи, чиято игра е много далеч от тая та колосите, но пък може и да са имали фенове. Ей така. Не, че нещо очакват да се случи или пък че англичаните имали качества ами само заради английското по навик.


Като част от аутсайдерите, бях за англичаните в мача с Италия и Франция. Иначе аз никога не подкрепям даден отбор на Световно или Европейско ей така отначалото с много малки изключения и той обикновено е или от Източна Европа или Балканите, а ако е Световно може африкански или САЩ. Иначе във всеки мач си избирам един отбор и съм за него, но по различно време са различни отбори. Случвали са се и да са по-силни и по-слаби.
Принципно т.нар. "красива игра" за мен е без значение. Харесват ми отбори, окито не се отказват и се опитват да се надскочат.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 05 юли 2012, 13:58

drvasko98 написа:Като част от аутсайдерите, бях за англичаните в мача с Италия и Франция.

Щом са ти такива принципите, да поддържаш аутсайдерите, явно англичаните винаги се радват на твоята подкрепа :qipag:

И ако при теб го разбрах принципа, не на поклоничество, а от жалост и така англичаните като крайни некадърници винаги могат да разчитат на милозливата ти натура, то интересно ми беше как стои въпроса с другите. Има ли такива крайни поклоници на Полша, Ирландия, Украйна.....Англия? Непретенциозни отбори, които допълват там първенствата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 05 юли 2012, 14:00

Delija написа:Ей, голяма заядлица си. :qipag: :qipag: :qipag:


:qipbs:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот bogdan34 » 07 юли 2012, 21:19

8 написа:Абе имам един въпрос ама е сериозен, а се страхувам, че ще бъде възприет като дразнещ. Някой държа ли за англичаните по време на европейското?

Приятелю,аз бях за тях. :qipbi: Винаги на подобни форуми съм за тях.Дори и когато са безумно наивни в опитите си да излъжат противника.Съжалявам че , не успях да гледам мача им с Италия понеже трябваше да ставам посред нощ,но тези дни смятам да го изледам за се убедя дали са верни писанията ,че това е най-добрия 1/4 финал.Мазохист съм си и такъв ще си остана.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 08 юли 2012, 08:13

Не знам дали е най-добрият, но твоите хора показаха какви уроди са. Това да се окопаеш срещу сигурно най-дефанзивния отбор на света (от по-сериозните говорим)..... е, трябва наистина да си дебил на квадрат.

Потребителски аватар
Jossif
Мнения: 125
Регистриран на: 09 окт 2009, 15:39
Местоположение: на Балкана

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Jossif » 08 юли 2012, 10:48

vill_1 написа:Лъскам,лъскам!За това казах,че Италия задължително трябва да отстрани Англия,за да може да смачка вирнатия немски нос с кеф.Италия е Милан,колкото и да не е във форма,винаги ще отрови някой самоуверен,нагъл тим!Ето защо Италия ще е новият европейски шампион!


Я пак ? :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 08 юли 2012, 13:21

bogdan34 написа:Винаги на подобни форуми съм за тях.

Ясно. Това си е секта. "Винаги". Аз пък бях за испанците, но не защото са най-успешните, бидейки актуален европейски и световен шампион, тоест не търся славата, а и преди си бях за тях. Просто най ми харесват. Но не съм бил ВИНАГИ за тях, нито ще бъда ВИНАГИ за тях.
При англичаните явно и терористи да станат пак ще сте за тях. Нали ВИНАГИ са нещата.

И друго не мога да разбера. Те не само никога не успяват, че да съм от тях, но и никога не са били нещо отличаващо се. Примерно като унгарците 54 или холандците 74, които макар и не шампиони имат основания да те грабнат и да им симпатизираш. Или пък нещо като красиво губещите бразилци на някои шампионати за които после казват "бяха силни, но леко наивни". Да поддържаш ВИНАГИ един рядко слаб и отделно не отличаващ се с нищо отбор ми се вижда, не знам как да го нарека. Примерно левскарско (по-грозна дума не мога да намеря). Ми поддържай винаги Словения. Същата работа. Нито нещо някога ще ти донесат по терените, нито пък ще те грабнат с играта си. Нищо не ти пречи обаче да се заинатиш, че си ВИНАГИ за тях. Защо? Ей тъй, просто си словенски последовател.

Поне сподели как е при теб, защото излиза, че други за Англия е нямало, а съм убеден, че феновете на Диема за тях са държали
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 08 юли 2012, 14:01

В някаква грешка си. Най-оспорван (като да не знаеш кой ще продължи, виждайки че гол не става между най-дефанзивния отбор в света и надминалия го съперник) не значи най-красив.

Заслужава си обаче гледането, защото този мач е един от парадоксите във футбола и остава емблематичен. Никога в целия си живот не бях виждал и едва ли и ще видя пак някога един отбор да не може да пробие катеначо като търсещия гола да са италианци. Обратното е пословично, но италианци да изпаднат в такова чудо никога не е било.

Това си е истинско чудо. Все едно на клубно ниво онзи Интер срещу Барса, с ляв бек Етоо, който не мръдна от голлинията си рушейки и не търсейки гола, да попадне на отбор, който повече от него да се затвори.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Мичо » 08 юли 2012, 14:04

Осмак, съвсем превъртя(не че има накъде повече). Пишеш си сам. :roll:(не че ще учудиш някой, хората вече съвем им е ясно какъв изкукал тип си) :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот itsoVIII » 08 юли 2012, 15:57

Осмак.... Това горното ( по-предния ти пост ) ако го приложиш към "А" група значи, че ПРЕДИ си бил фен на ЦСКА, ПОСЛЕ на Литекс в успешните им години, а СЕГА на Лудогорец?! Няма такава идиотия да си сменяш тима, щото си за тоя, дето играл най-добрия футбол :qipbj: И аз бях за англичаните, първо съм за нашите, след това подкрепям англичаните. Не ми хареса как играха с/у Италия и заслужено отпаднаха.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот bogdan34 » 08 юли 2012, 17:24

Delija написа:Не знам дали е най-добрият, но твоите хора показаха какви уроди са. Това да се окопаеш срещу сигурно най-дефанзивния отбор на света (от по-сериозните говорим)..... е, трябва наистина да си дебил на квадрат.

С този треньор няма как да се иска повече.Не че това ме задоволява,но дядо Рой е за средняшки клубни отбори.Ако "умните" глави които управляват FA не се бяха направили на много важни,на това първенство Англия с Капело щеше да изглежда много по-приятна за гледане.Дори и осмака можеше да ги хареса. :qipag:С Анди Керъл, Дани Уелбек и Джеймс Милнър няма как да мачкаш противника.


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron