ЕВРО 2012

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 08:57

8 написа:
При 1:0 в Испания-Италия испанците се прибраха отзад


Такъв филм няма, къде си го съчини ?! #-o

blazev1992 написа:Няма значение кой играл повече.Важното е да има емоция в мача.


За мен пък има значение. Винаги ще имам повече емоции с мач, в който и двата тима играят футбол, а не в някакъв, в който едните са се барикадирали пред вратата.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 16:34

Ами след гола нито испанците атакуваха както до него, нито пък италианците бяха като преди гола в защита и вместо това точно в този период от целия мач единствено атакуваха.

Не знам какво си гледал, но аз това видях и съм убеден, че това (в неделя вечер) беше финала на европейското, а не да съм се объркал с някой друг мач по някой друг канал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 17:47

Испанците си играха по един начин цял мач, аз това видях. Не знам, според теб са се върнали в защита, твое си мнение, явно сме гледали различни мачове.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 18:14

Ами поприбраха се ако по ти харесва. Ао се опитваш да ми внушиш, че играта от 0:0 до 1:0 е била еднаква с тази от 1:0 до 2:0 съжалявам ама не мога да се съглася. Нито испанците във втория период са атакували като оси както преди първия гол, нито пък италианците са били само защита след първия гол, да не говорим, че в тези моменти имаха и атаки, единствените които въобще затрудниха Касияс през целия мач.

След 2:0 и с началото на второто полувреме при на практика решени неща испанците пак атакуваха макар и не с такъв хъс като преди първия гол, но съм съгласен, че атакуваха.

Като те слушам ти си го видял мача абсолютно еднакъв от 1-та до 90-тата минута. Нонстоп атаки на испанците, нонстоп защита на италианците. Не мога да се съглася. Между първия и втория гол картината беше малко по-различна отколкото през останалото време.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 18:16

Delija написа:Да, а да вземеш в две поредни години Купата на УЕФА и ШЛ с "титан" като Порто, е още по-лесно. :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Със сигурност е по-лесно от това да направиш новак шампион в едно от топ първенствата. За другото няма да споменавам, защото е непостижимо. Да направиш Гърция европейски шампион е все едно да хванеш сега Финландия и да направиш същото.

Не мога да си представя как биха се променили оценките ви ако Моу хване някой подобен аутсайдер и го направи европейски шампион. Финландия, Исландия, Украйна и от сорта. Гарантирано няма да го омаловажите. Да не говорим, че ще припадате. Абсолютно сигурно е и че този факт ще изтъквате от визитката му, а не (примерно) някоя от титлите в Челси или Интер.........но сега не е Моу и съответно критериите са изумително абсурдни.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 19:33

8 написа:
След 2:0 и с началото на второто полувреме при на практика решени неща испанците пак атакуваха макар и не с такъв хъс като преди първия гол, но съм съгласен, че атакуваха.


След 2:0 се контузи Мота и италианците останаха с 10 човека, имай го и това напредвид. Мачът тотално свърши именно в този момент.

8 написа:Като те слушам ти си го видял мача абсолютно еднакъв от 1-та до 90-тата минута. Нонстоп атаки на испанците, нонстоп защита на италианците. Не мога да се съглася. Между първия и втория гол картината беше малко по-различна отколкото през останалото време.


А, не, не, не ..... никъде не съм писал, че испанците са атакували бясно цял мач, а италианците се бранели. Нищо подобно, много търпеливо си играха даже. Дори и при 0:0 нямаше някакъв сериозен испански натиск. Бавно и методично просто стигнаха до своето.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 19:39

8 написа:
Delija написа:Да, а да вземеш в две поредни години Купата на УЕФА и ШЛ с "титан" като Порто, е още по-лесно. :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Със сигурност е по-лесно от това да направиш новак шампион в едно от топ първенствата.


Аз не мисля, че е по-лесно.

8 написа:Не мога да си представя как биха се променили оценките ви ако Моу хване някой подобен аутсайдер и го направи европейски шампион. Финландия, Исландия, Украйна и от сорта. Гарантирано няма да го омаловажите.


Ма и сега никой не омаловажава стореното от Рехагел с Гърция. Но и самият Рехагел беше начело на голям отбор, но се провали тотално. Т.е., не е толкова лесно това на Моуриньо, както се опитваш да го изкараш - отишъл там в Челси, Реал и Интер на лесното, то и с него и без него, трофеите щели да валят, едва ли не.....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 19:46

На Моу (някой постигнал титли с голям отбор и не се провалил) мога да ти изкарам доста примери.
На Рехагел (някой отишъл и хванал анонимник, който преди това има само дебюти на двата вида първенства, при това жалки) трудно ще намираш аналози. Дори Украйна да беше станала на този шампионат първенец е по-малко имайки предвид домакинството и играч като Шевченко. Две неща тотално липсващи при комшиите. А щеше да е чудо ако Украйна сега беше европейския шампион.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 19:48

8 написа:На Моу (някой постигнал титли с голям отбор и не се провалил) мога да ти изкарам доста примери.


С толкова много отбори трудно ще ми извадиш. Тук говорим за много трофеи, постигнати с 4 различни отбора, в 4 различни страни.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 19:48

Дори и при 0:0 нямаше някакъв сериозен испански натиск.

Според мен си беше доста сериозен. Иниеста, Фабрегас и Силва налитаха като невидели. Определено испанците търсеха начало на мача 1:0 за тях пък после ще се мисли стратегията.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 19:49

Осмак, ако не се лъжа до 1:0 дори владението на топката беше в полза на жабетата.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 19:50

Delija написа:
8 написа:На Моу (някой постигнал титли с голям отбор и не се провалил) мога да ти изкарам доста примери.


С толкова много отбори трудно ще ми извадиш. Тук говорим за много трофеи, постигнати с 4 различни отбора, в 4 различни страни.


Но и колко треньори са ходили в толкова много страни при това и задължително в топ отборите най-вече като финанси.

Един Капело примерно направи страхотни неща в Испания и Италия, но не е ходил в други страни. 2 от 2. Няма как да се прояви в 3 или 4 държави като е бил в е две, тоест не може да направи 4 от 2 или 3 от 2.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 19:54

Delija написа:Осмак, ако не се лъжа до 1:0 дори владението на топката беше в полза на жабетата.


Не знам. За цялото първо полувреме имаха минимално предимство, май 52 към 48, което беше моментен парадокс имайки предвид традициите на Шави и Иниеста. Само до първия гол не знам какво е било, но ако не се лъжа италианците имаха само една атака до тогава, със започването на мача и не заслужаваща внимание, чисто за статистиката минаха тогава в другото поле и напреднаха към наказателното търсейки нещо и от там нататък имаше 3-4 положения за испанците до гола. Също не казвам, че са били силно голови, но все атакуваха и търсеха гола.
След това не беше така. Дръпнаха се по-назад и оставиха италианците, не като израз на слабост, а просто така направиха и съответно при онази изкусна атака Шави ги матира, а преди това каквито и шансове да имаха италианците или бяха блокирани още от защитниците или ако и те бяха преодолявани Касияс не им даде никакъв шанс.

Второто полувреме вече мач нямаше, включително онова на Рамос беше дузпа, но с нея или без нея смисъла не се промени.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот Delija » 04 юли 2012, 19:57

8 написа:
Но и колко треньори са ходили в толкова много страни при това и задължително в топ отборите най-вече като финанси.

Един Капело примерно направи страхотни неща в Испания и Италия, но не е ходил в други страни. 2 от 2. Няма как да се прояви в 3 или 4 държави като е бил в е две, тоест не може да направи 4 от 2 или 3 от 2.


Ами твоят любимец - Хайнкес, примерно. Бил е в 3 страни, ръководил е сигурно десетина тима, от които 3 са грандове на страните си - Байерн, Реал и Бенфика. Богати грандове. Но не може и на малкия пръст на Жозе да стъпи по успехи.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕВРО 2012

Мнениеот 8 » 04 юли 2012, 20:00

Че аз никъде не твърдя, че Хайнкес е голям. Просто казах, че ще бие Моу. За толкова му стигат качествата. Все пак немец е, а и видях при свършена работа от Капело, че има достатъчно мозък да обере плодовете.

Нищо повече обаче. Нито ми е любимец, нито твърдя, че е някакво страхотно светило.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта

cron