FC BARCELONA - 2 част

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот 8 » 25 мар 2011, 01:21

Delija написа:
8 написа:
А за другото се въртиш около един аргумент, който е несъстоятелен.


Не смятам така. Факт е, че Барса и без Меси взе ШЛ през 2006-а, факт е, че ядрото на Барса и без Меси стана световен шампион, факт е, че Меси без тях нищо не направи на СП.

Но за теб всичко това е "несъстоятелно"....

8 написа: После пък не би му простил ако не вземе такава без да вземаш под вниммание койе домакин..


Сега това ли ще е оправданието ако и тогава пак не успее - кой бил домакин. Ми нали го слаггаш редом до Марадона, че и отгоре, какво значение има кой е домакин. Ако е най-великият, подобни извинения не може да има.


За първото:
Не, не е несъстоятелно, но е и факт, че говориш все за силни неща (отбора на Барса, съиграчите на Меси, испанския национален отбор). Съгласявам се, че това са големи неща и като такива е вярно, че много улесняват Меси, но обратното не мога да възприема, че те като са такива и могат пак да бъдат номер 1 и без него, то Меси е нищо. Така просто се слага едно неаргументирано ограничение върху оценката за играч. Представи си най-добрия отбор в света, който може всичко и срещу всеки да си вземе. Означава ли това, че ако в този момент прибавиш Марадона с абсолютно същата игра и качества, които го направиха велик, че не е велик!? Просто казваме "ами то и без него си го могат". И кво сега, ако Марадона си е Марадона на 100% обаче цяла кариера прекара там сред силните да си затваряме очите?

За Кристияно Роналдо в спора ти с другите съм съгласен. Ман въобще не е това без него независимо от любимото клише на сектата, че там са налице всички ония звездни съотборници (начело с Гигс). И кво от това като са налице 10 от 11? Едното голямото си е голямо.
За сравнението с Меси не съм съгласен, защото ти слагаш под един знак печеленето на ШЛ, но има и други. Дадох ти пример с Интер и Снайдер. Значи Ман си спечели ШЛ както и други големи имена си го правят. Интер, Реал, Милан и т.н., но не е направил нещо специфично (отбора Ман). След време няма да говориш за някаква тяхна ера от 2008 година така както например на Аякс от 70-те, Милан при Бастен или нещо подобно. При Барса е по-различен случая. Те вкараха някакъв дрийм тийм, който определено ще остане в историята. Начело на този дрийм тийм изпъква Меси. Барса на Меси (без да правя сравнение, а просто го приближавам към) се нарежда някъде там към Аякс на Кройф или Милан на Бастен, към онези запомнящи се 11-ки, а тази на Барса е такава.

За второто:
Може пък и да си прав за 2014. Все си мисля, че Марадона или Кройф могат да го направят нещо подобно, но и допълвам, че не е гаранция (задължително условие) да си случи дори и при тях. Те също (а са признати за велики) може и да не успеят в Бразилия. Значи ако Меси го направи там ще е просто върха на черешката, а ако не зависи как ще се развие кариерата му (конкретно за тези сравнения с абсолютно най-големите). При Кройф е подобен примера. В съседна Германия (както и съседна Бразилия) игра световното при което е в най-добра форма. Не успява, но пък мондиала минава под мотото на неговия отбор и конкретно на неговата игра (и накрая на годината той е носител на Златната топка). Значи виждаш, че тук работата е на балансиране. Може и да спечели, може и не, но пък ако не е все пак трябва да е нещо силно. От друга страна ако нищо не направи, но междувременно Барса се превърне в онзи Аякс и години наред остане това което е в момента в Европа (не само първи, а и много пред другите) и начело блести Меси си е много голямо нещо. Конкретно с Марадона ако сравняваме на ниво само световни задачата, която му поставяш е доста трудна. Марадона играеше срещу европейци, а те на континента Америка и въобще извън Европа (до преди година) хич ги няма. Срещу Бразилия в Бразилия ще е далеч по-трудно. Отделно 86 има и други полезни неща за Диего с което не омаловажавам направеното от него. Големите имена не бяха в някаква особена форма. Силна беше Франция, но Аржентина не ги срещна. Немците бяха слаби спрямо техните си стандарти. Англия не беше туширана, а мината със скандален гол. Италия (действащия световен шампион) бяха много зле.
Не мога да отговоря еднозначно за 2014. Отделно мога да приема и обратната версия спрямо резултата. Ако стане шампион може и да не е велик ако междувременно в Барса не е нищо особено и спадне играта му и обратно, ако не стане шампион, но пък през цялата си кариера прави много силни мачове и видимо е доста над останалите най-добри в света като сега за мен си е страхотен. В това отношение съм на изчакване, но спрямо действащите футболисти е много над тях наистина и няма място за сравнение, а по отношение на великите аз вече го нареждам там, не съм виждал или ако съм рядко е било такова чудо футболист. Дали ги е минал не го твърдя. За сравнения с Марадона, Бастен или Кройф времето ще покаже. Не съм казвал, че е над Марадона (ако в това е спора), но ако правя моментна снимка (както при ските в горната част на трасето като сравняват спускащия се с вече завършилия най-силен до момента) Меси върви по-силно от Диего. До тук го изпреварва при спускането. Дали на финала ще мине феноменалното постижение на Диего е друг въпрос. В момента обаче Меси изнася доста повече спектакли отколкото Диего. Аз не знам кариерата му дали ще продължи нагоре, надолу или ще запази ускорението. При сегашната й скорост обаче Меси върви по-силно.
Ако си цесекар бъди докрай!

MartiG

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот MartiG » 25 мар 2011, 04:28

PyyHu написа:
MartiG написа:Забавлявате се а? :qipap:

Шави неминуемо ще напусне Барса, все пак надхвърли 30-те вече, но пък да ти кажа като гледам какви юноши напират отдолу въобще не се притеснявам. Стилът на Тиаго е 1:1 с този на Шави, все едно го гледаш него само че преди 10 години. Разбира се, има още много хляб да изяде докато му стигне класата, но основата я има и тя е повече от добра. Вече почвам да си мисля, че от калъп ги вадат тия футболисти :qipap:



:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Нали знаеш, че на такъв младеж ще са му нужни поне няколко години за да се наложи в отбор, като Бараса при наличието на подобни съотборници.Или те тема излизат от школата и веднага влизат в първия отбор.Меси също редовно търкаше пейката в началото на кариерата си, но той много бързо се наложи.
Не мисля, че Шави ще напусне отбора, или ако го напусне ще е като Раул.Ще го направи в края на кариерата си.


Не съм казал, че веднага ще го напусне Шави, но до 2-3 години това ще стане. А Тиаго защо да не се наложи в отбора на Барса? :| Иниеста на колко се наложи, ами Шави спомняш ли си, че и на 21 вече играеше в първия отбор редовно? Ами Педро, Пике, Боян (той не играе редовно, но все пак е все още на 20)? На колко години се наложиха? Това да не ти е Реал, да ги тренират 10 години в школата, после да ги остават да потъркат пейката и накрая да ги продадат в Хетафе :qipap:

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот G8 » 25 мар 2011, 08:59

Я си отворете нова тема, че ще дойде оня да се прави на шефче пак и да избива наслагвани с години комплекси от ясно кой. :qipag: :qipag: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 25 мар 2011, 09:58

8 написа:
За първото:
Не, не е несъстоятелно, но е и факт, че говориш все за силни неща (отбора на Барса, съиграчите на Меси, испанския национален отбор). Съгласявам се, че това са големи неща и като такива е вярно, че много улесняват Меси, но обратното не мога да възприема, че те като са такива и могат пак да бъдат номер 1 и без него, то Меси е нищо. .


8, то е факт, няма нищо за възприемане - 2006-а Барса и без да има Меси пак взе ШЛ. 2010-а пък станаха световни шампиони, пак без Меси. Т.е., тези играчи са доказали, че и без него могат да взимат най-големите трофеи.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Мичо » 25 мар 2011, 10:18

G8 написа:Я си отворете нова тема, че ще дойде оня да се прави на шевче пак и да избива наслагвани с години комплекси от ясно кой. :qipag: :qipag: :qipag:

Алооо, ясно е че повечето от вас нямате и основно образование ама питай, не е срамно. :qipap: :qipap: :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот G8 » 25 мар 2011, 11:45

Тихо бе. 8)


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron