FC BARCELONA - 2 част

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот PyyHu » 24 мар 2011, 12:04

Може би трябва да го пуснат само с вратаря Валдес и още един с който да цъка на двойни пасове та пак да бие Реал с 5 гола :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 14:28

8 написа:Нещо повече. На светвоното не само не отстъпваха, а и бяха по-важните, Вия с головете си, Касияс с катинара на вратата, докато Шави и Иниеста не бяха в най-добра форма тогава.


Не бъркай головете с другото. Шави и Иниеста функцията им не е да вкарват, докато на Вия е точно това. Двамата си изиграха много силно световно, въобще не си прав.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 14:33

8 написа:Относно безброй многото силни мачове не мисля, че Меси има много по-малко, но определено Меси повече честотно ги прави (примерно единия 20, а другия 30 силни мача на сезон)


8, Марадона беше велик и с посредствени играчи около себе си. Толкова голям беше. Меси е велик, само когато около него са играчи като Шави, Иниеста, Ето`О, Пуйол, пике...... в Аржентина, където ги няма и вече трябва да се нагърби с много повече, рухва тотално мита за великия Меси.

Марадона взе две инак посредствени формации на Аржентина и Наполи и ги вкара в историята. Разбираш ли кое е великото тук??! Меси въобще не може да се мери с него, той въобще не е от подобна мая.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 14:36

8 написа:
Delija написа:Меси не е никакъв титан.

Два кратки въпроси.

1. Добре, какъв е? Опиши ми го с друг подобен футболист (или футболисти) от настоящето или миналото, които са (горе-долу) "същата работа". Не държа да са на същия пост, а просто като сила, величие да са подобни.
2. Какво трябва да направи Меси, за да го причислиш към най-големите в историята? Конкретно какви купи или отличия да вземе още.


1. Голям футболист.
2. Въпросът не е просто във взимането на разни купи. Той и Ханс-Георг Шварценбек е световен и европейски шампион, има КЕШ-ове.... но не е сред великите, нали??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 14:38

PyyHu написа:Може би трябва да го пуснат само с вратаря Валдес и още един с който да цъка на двойни пасове та пак да бие Реал с 5 гола :qipap:


За тая победа с 5:0 други бяха с по-големи заслуги, Меси се включи чак при 2:0.....

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот PyyHu » 24 мар 2011, 16:14

Труно му беше да се вреди в тоя мач, или да го нарека контрола :qipag: Като видяха що за стока е Реал, футболистите на Барса започнаха да се забавляват, както стана във втория мач с Арсенал.

Delija написа:Двамата си изиграха много силно световно, въобще не си прав.


Иниеста го помня само с гола, но като цяло представянето му на Световното не блестеше с нищо.А и не само той ... много от топ играчите на това Световно бяха извън всякаква форма и направиха слаб Мондиал.
Най-силен за Испанците бе Вия.Не само заради головете си, а той беше и мотора на отбора.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 16:17

PyyHu написа:
Иниеста го помня само с гола, но като цяло представянето му на Световното не блестеше с нищо.


Така е, като помниш само головете..... а Иниеста, пак да ви светна, работата му на терена е съвсем друга. И това, че не се е спукал да вкарва, не значи, че "не блестеше с нищо особено".

PyyHu написа:Най-силен за Испанците бе Вия.Не само заради головете си, а той беше и мотора на отбора.


Нищо подобно. За пореден път се убеждавам, че вие само головете броите. Но дори и така да е, на 1/2-финала и финала головете ги отбелязаха Пуйол и Иниеста, а не "моторът на отбора"....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот 8 » 24 мар 2011, 16:50

Значи на световното по мое скромно мнение Шави и Иниеста бяха доста далеч от това което могат. Дали заради изморителния сезон или просто нямаха ден (в случая месец) не знам каква е причината, но в най-добрия случай бяха на 50% от това което могат. Да, знам че работата им не е да вкарват голове и аз именно за това говоря, не за голове, а за играта им. Бяха просто добри, но предвид имената им и това което могат нищо особено.

Като цяло световното им го изкараха Вия и Касияс, въпреки че е трудно да правя такъв извод, защото не малко техни играчи в отделни моменти накланяха везните в полза на Испания (примерно Пуйол на полуфинала не само заради гола си, а въобще с опита си поведе отбора) и отделно те печелеха точно като ОТБОР (нещо което в миналото никога са го нямали), сглобката беше много силна дори и при партнирането на играчи от Барса и Реал.
Вия обаче като цяло бележеше, което си е облекчение (да знаеш, че няма как да си импотентен напред и има там кой да прави голове), а Касияс беше на много високо ниво. Не пускаше голове, което също си е комфортно, да знаеш, че отзад е заключено. На 1/8 финала не помня с кого играха, но след това в три важни мача не пусна гол. Драмата с Парагвай, мача с разбиващия до този момент с по 4 гола немски отбор и накрая финала на световното, където не може да има по-голяма мобилизация у съперника.

В последните два мача като цяло отбора наложи мощта си над съперника, а екзекуторите бяха Пуйол и Иниеста, на тях им се отдаде. В мача обаче с Парагвай не им вървеше така играта и не смазваха съперника си. После дойдоха онези 3 дузпи и драматичната развръзка в които героите именно бяха най-силните през целия турнир, Касияс и Вия.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот 8 » 24 мар 2011, 17:02

в Аржентина, където ги няма и вече трябва да се нагърби с много повече, рухва тотално мита за великия Меси.


Значи ти вадиш от 4-5 мача изводи за цялата му кариера, което за мен е некоректно.
1. Мноооооооого добри отбори нищо не са правили на световно. Примерно твоята Франция 2002. Така, че това не е чудо невиждано, а все пак говорим за единственото му първенство, а не за цялата му кариера на световни.
Тук ще ревнеш сигурно "ами като направи ще го призная". Ми той години наред прави все много силни мачове и заради 4-5 мача, вярно най-престижните, да си правим оглушки ли?
2. Какво толкова е сгафил дори и на това световно? До 1/4 финала си биха, предполагам нямаш някакви специфични изисквания за победи с минимум 5 гола. На 1/4 финала паднаха от Германия (не Сенегал). Може би отбора, който винаги може да бие всеки с волята си. Разбирам да са отпаднали от Парагвай или Чехия, че да се правят някакви драми.

Не ми каза име. Голям, голям.....колко? Като Балак ли?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот PyyHu » 24 мар 2011, 17:03

Точно Вия беше този, който блестеше най-много ... и написах, че не мисля така заради вкараните му голове.Просто човека си изигра едно много силно първенство.Не се спираше, сякаш беше неуморен.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот 8 » 24 мар 2011, 17:05

И Касияс беше силен макар и да не блестеше толкова ярко, което е нормално за вратар.
Иначе да, Вия им беше може би най-силния като цяло за турнира.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 17:11

8 написа:
Не ми каза име. Голям, голям.....колко? Като Балак ли?


Като Кристияно Роналдо.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 17:14

PyyHu написа:Точно Вия беше този, който блестеше най-много ...


И къде беше Вия на 1/2-финала и финала, аз не помня да направи нещо запомнящо се?????Открои се в 2-3 мача, в другите други го сториха.

Истината е, че Испания спечели като отбор, в отделните мачове изпъкваха с голове отделни играчи, но няма такова нещо, че Вия се откроил над останалите.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот Delija » 24 мар 2011, 17:19

8 написа:
в Аржентина, където ги няма и вече трябва да се нагърби с много повече, рухва тотално мита за великия Меси.


Значи ти вадиш от 4-5 мача изводи за цялата му кариера, което за мен е некоректно.
1. Мноооооооого добри отбори нищо не са правили на световно. Примерно твоята Франция 2002. Така, че това не е чудо невиждано, а все пак говорим за единственото му първенство, а не за цялата му кариера на световни.


8, огромната разлика между Марадона и Меси е в това, че Дон Диего беше велик и сред посредствени съотборници, беше толкова голям, че направи от Аржентина и Наполи отбори-шампиони, нищо, че около себе си имаше почти само средняци.

Меси блести, но в отбор, в който блестят и много други. Което е далеч по-лесно, отколкото стореното от Марадона. За това и наблягам на изявите му с Аржентина, понеже там ги няма Ето`О, Шави, Иниеста, Пуйол..... и се вижда, че въобще не е чак толкова добър, колкото изглежда с Барса.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: FC BARCELONA - 2 част

Мнениеот 8 » 24 мар 2011, 17:32

Delija написа:8, огромната разлика между Марадона и Меси е в това, че Дон Диего беше велик и сред посредствени съотборници


С този ти аргумент лично аз не мога да се съглася. Съпоставяш направеното между двама играчи в посредствени отбори като на единия почти цялата му кариера преминава в такива отбори (Наполи и Аржентина), а на другия вадим 5 мача. Ако на теб не ти прави впечатление на мен ми прави изключително скандалния критерий да сравнявам направеното в примерно 300 мача срещу 5 мача.

Всеки има право на мнение. На Рууни, моето, Блажев и повечето хора е, че Вия беше най-силния испански играч на световното. Твоето е явно друго.

Меси и Роналдо нямат допирна точка. Разликата е голяма, отчетлива и без объркване всеки може да посочи кой е доста по-добрия.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта