Англия - Малки отбори

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:29

Футболна лига
Футболната лига на Англия е най-старата лига в света, но след отделянето на богатите отбори от нея играе второстепенна роля. Според мнозина специалисти именно Футболната Лига пази жив духът на истинския английски футбол, който избледнява с привличането на много чужденци в богатите клубове от Висшата Лига. Футболната Лига е съставена от 72 тима, разпределени в три дивизии по 24 клуба съответно Чемпиъншип, Първа Лига и Втора Лига. Между тях има автоматични промоции и изпадане след всеки сезон. Първите два тима от всяка дивизия печелят промоция за по-горната дивизия а следващите четири играят плейофи на разменено гостуване за определяне на третия отбор който ще се изкачи в системата. Съществува и връзка между Втора Лига и Националната Конференция, която на практика е връзка между професионалния и полу-професионалния английски футбол.

Чемпиъншип е второто ниво в английския футбол. Състои се от 24 отбора. Първите два тима в крайното класиране влизат директно във Висша лига, останалите отбори до шесто място играят плейоф за влизане. Последните три тима в класирането изпадат в Първа лига.

Първа лига е третото ниво в английския футбол. Състои се от 24 отбора. Първите два тима в крайното класиране влизат директно в Чемпиъншип, останалите отбори до шесто място играят плейоф за влизане. Последните четири тима в класирането изпадат във Втора Лига.

Втора Футболна Лига (Известна като Втора Лига и Кока-Кола Лига 2) е 3-тата дивизия във Футболната Лига и 4-тата дивизия в Английския футбол.

Втората Футболна Лига бе въведена за сезон 2004-2005. Предишни имена на дивизията бяха Трета Футболна Дивизия и Четвърта Футболна Дивизия. Това е най-доходната и най-конурентната 4-та дивизия в света.

АФК Рочдейл е прекарал най-дълго време в тази дивизия и дори е известна под името "Дивизията на Рочдейл".

Структура

Във Втора Футболна Лига има 24 отбора. Всеки от тях изиграва по 2 срещи с останалите (един път като домакин и един път като гост) и получава три точки за победа, една точка за равенство и нито една точка зьа загуба. От тези точки се опредя класирането в таблицата.

След края на сезона първите три отбора заедно с победителя от плей-офите получават промоция за Първа Футболна Лига и заемат местата на 4-те отбора свършили на последните 4-ти места в класирането. Победителя в плей-офите се определя като един от отборите спечели 2 поредни срещи. В полуфиналите на плей-офите играт 4-тия срещу 7-мия и 5-тия срещу 6-тия. Победителите от 2-те срещи изиграват една среща и победителят получава промоция.

Отборите свършили на последните 2 места в класирането на Втора Лига изпадат в Английска Национална Конференция, като техните места се заемат от шампиона на Конференцията и победителя от плей-офите свършил от 2-ро до 5-то място в същата дивизия. Промоцията от Английската Национална Конференция за Втора Лига е малко по-стриктна (Втора Лига е професионална дивизия, а Националната Конференция е полупрофесионална дивизия), кандидатстващият/те отбор/и, които не отговаря на изискванията за капацитет и други критерии по стадиона, не получава/т промоция, а отбора/ите от Втора Лига е/са пощаден/и.

Крайната позиция на даден отбор се определя в реда: брой точки, голова разлика, вкарани голове, баланс между два или повече отбори спорещи за по-високото място и най-накрая е серия от повече изиграни срещи в плей-офите.

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:31

Националната конференция (на английски: Conference National) е полупрофесионална английска футболна лига. Най-високата във Футболната конференция и петото ниво в английската футболна система. Това е най-доходнато пето футболно ниво в света. В последните години футболът в дивизията става все повече професионален.

Структура

Във Националната конференция има 24 отбора. Всеки от тях изиграва по 2 срещи с останалите (един път като домакин и един път като гост) и получава три точки за победа, една точка за равенство и нито една точка зьа загуба. От тези точки се опредя класирането в таблицата.

След края на сезона първият отбор заедно с победителя от плей-офите получават промоция за Втора Лига и заемат местата на дватата отбора заели последните две места. Победителят в плей-офите се определя като спечели срещите над другите 3 отбора участващи в плей-офите. В полуфиналните плей-офи в срещи се изправят 2-рият срещу 5-тият и 3-тият срещу 4-тият. Победителите от двете срещи изиграват финална среща среща и победилият в тази среща получава промоция.

Отборите свършили на последните 4 места в класирането на Конференцията изпадат в севрната и южната конференция, като техните места се заемат от шампионите на двете конференции и победителите от плейофите.

Крайната позиция на даден отбор се определя в реда: брой точки, голова разлика, вкарани голове, баланс между два или повече отбори спорещи за по-високото място и най-накрая е серия от повече изиграни срещи в плей-офите.

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:33

ФК Бърнли е професионален английски футболен отбор от град Бърнли. Основан е през 1882 г., а шест години по-късно е един от съоснователите на Футболната лига, най-старото футболно първенство в света. Отборът е двукратен шампион на Англия (1920/1921 и 1959/1960), а през 1914-а печели ФА Къп. От 2000 г. ФК Бърнли се подвизава в Чемпиъншип.

История

Ранни години (1882 - 1910)

Предшественик на ФК Бърнли и Бърнли Роувърс, който обаче не е футболен клуб, а отбор по ръгби. През месец май 1882 г. ръководството решава да смени спорта и името на отбора. Първият официален мач е през октомври същата година - срещу Астли Бридж, в който ФК Бърнли губи с 8:0. Първото участие във ФА Къп (1885/1886) също завършва с голямо поражение - 11:0 срещу Даруън, като малко утешение е, че Бърнли играе с резервите си.

През 1888 г. Бърнли е един от 12 съоснователи на Футболната лига. През първия сезон отборът завършва на девето място, а през следващия - на предпоследно, след серия от 17 мача без победа. Въпреки това през тази година Бърнли печели първия си трофей - Купата на Ланкашир в мач срещу Блекбърн Роувърс (2:0). През 1897 г. Бърнли изпада във Втора дивизия, но още през следващия сезон се връща в елита. През 1900 г. Бърнли отново не събира достатъчно точки, за да остане в най-дисокото ниво на английския футбол, въпреки опита на вратаря Джак Хилман да подкупи играчите на Нотингам Форест, противник на Бърнли в последния мач за сезона. Бърнли губи с 4:0, а Хилман е наказан за една година. През първото десетилетие на 20 век Бърнли играе във Втора дивизия.

Годините около двете световни войни (1910 - 1945)

Преди началото на сезон 1910/1911 Бърнли сменя цветовете на екипите си и те вече са в кочбинация виненочервено и синьо - по подобие на тези на Астън Вила, по това време шесткратен шампион и четирикратен носител на купата. Успехите не закъсняват и през 1913 г. отборът печели промоция за Първа дивизия и стига до полуфинал за Купата на Англия. Година по-късно Бърнли печели тази купа, като на финала надделява над Ливърпул с 1:0. През сезон 1914/1915 клубът завършва на четвърто място, а след подновяването на първенството след края на Първата световна война през 1919/1920 - на второ. Следващото първенството започва с три загуби в първите три мача, но след това Бърнли изиграва 30 поредни мача без загуба и логично триумфира с титлата. Тази серия от мачове без загуба в рамките на един сезон е рекордна до 2003/2004, когато Арсенал не губи мач през целия сезон (38 мача). Следващия сезон Виненочервените завършват на трето място. С изключение на сезон 1926/1927, когато отборът завършва на пето място, до края на десетилетието Бърнли неотлъчно е в долната част на класирането, борейки се да не изпадне, нещо, което в крайна сметка се случва през 1930 г.

До избухването на Втората световна война Бърнли играе без особен успех във Втора дивизия, като най-значимото постижение е полуфинала за ФА Къп през сезон 1934/1935. В годините на войната отборът участва в неофициални първенства.

Златната ера (1946 - 1976)

Още през първия сезон след войната Бърнли спечелва място в Първа дивизия, след като финишира втори във Втора дивизия. Освен това за ФА Къп отборът побеждава последователно Астън Вила, Ковънтри, Лутън, Мидълсбро и Ливърпул, преди на финала да загуби от Чарлтън с 1:0 след продължения. Следващия сезон, 1947/1948, Бърнли печели сребърните медали. За всички е ясно, че е окомплетован състав, способен всяка година да се бори за призовите места.

Основните играчи в отбора през 50-те години са полузащитниците Джими Адамсън и Джими Макилрой. През 90-те години на Макилрой е кръстена една от трибуните на стадиона. Те са с основна заслуга за спечелването на първенството през сезон 1959/1960. Любопитен е фактът, че Бърнли печели титлата в последния кръг след победа като гост на Манчестър Сити с 2:1, като през целия сезон преди този последен мач отборът не е бил на първо място в класирането. Преди този мач Виненочервените са на трето място след Уулвърхемптън и Тотнъм.

Следващия сезон Бърнли за първи път в историята си играе в европейски клубен турнир - отборът стига до четвъртфинал, където губи от Хамбургер с общ резултат 4:5 (3:1 и 1:4), а преди това, в първия кръг, побеждава френския Стад Реймс с 4:3 (2:0 и 2:3). Освен това Виненочервените играят полуфинал за ФА Къп и финишират на четвърто място в класирането. През сезон 1961/1962 отборът завършва втори след Ипсуич и губи на финала за купата от Тотнъм с 3:1.

Спада в играта на Бърнли съвпада с продажбата на Макилрой (1962) и края на кариерата на Адамсън (1964). Освен проблясъци като третото място през 1966, последвано от четвъртфинал за Купата на Панаирните градове и полуфинал за Купата на лигата, до края на десетилетието отборът се движи в средата на таблицата. В турнира за Купата на панаирните градове Бърнли отстранява Щутгарт с общ резултат 3:1 (1:1 и 2:0), Лозана с 8:1 (1:3 и 5:0) и Наполи с 3:0 (3:0 и 0:0), преди да отпадне от Айнтрахт Франкфурт с 2:3 (1:1 и 1:2).

През сезон 1970/1971 Бърнли завършва на предпоследно място в класирането и изпада във Втора дивизия, но само два сезона по-късно печели титлата там и отново се изкачва в елита. Следва шесто място и още един полуфинал за Купата на Англия (загуба от Нюкасъл), после десето място, за да се стигне до сезон 1975/1976, когато отборът пак изпада в по-долна дивизия.

Упадъкът (1977 - 1987)

Сезон 1975/1976 е последният до момента, през който Бърнли играе в най-елитното ниво на английския футбол. Следват три сезона във Втора дивизия, преди отборът да изпадне в Трета дивизия през 1979/1980, след като не успява да постигне победа в първите и последните 16 мача през сезона. През 1981/1982 отборът печели титлата на Трета дивизия и отново отива едно ниво нагоре, но радостта е кратка и само година по-късно Бърнли отново е в Трета дивизия. Въпреки несгодите, по време на краткотрайното завръщане във Втора дивизия Виненочервените играят четвъртфинал за ФА Къп и полуфинал за Купата на Лигата. Пропадането продължава и през сезон 1985/1986 Бърнли вече играе в Четвърта дивизия, а през 1986/1987 едвам се спасява от изпадане от професионалния фитбол, като печели мач бараж за оставане в Четвърта дивизия срещу Лейтън Ориент с 2:1. През тези години са сменени много треньори.

Успехите се завръщат (1988 - 2002)

През 1988 г. отборът на Бърнли отново играе мач на Уембли. Това е финалът за Трофея на футболната лига (тогава наречен Шерпа Ван Трофи) - турнир в който участват отбори от трето и четвърто ниво на английския футбол - срещу Уулвърхемптън. Уулвърхемптън побеждава с 2:0 в мач, наблюдаван от 80 000 зрители, рекорд за среща между отбори от Четвърта дивизия. Все пак това не голяма изненада, защото и Бърнли и Уулвърхемптън са отбори с традиции, борещи се излизане от моментната криза в играта им.

През сезон 1991/1992 г. Бърнли става шампион на Четвърта дивизия. След този сезон първенствата в Англия са реорганизирани: създадена е Висшата лига, бившата Втора дивизия вече се нарича Първа дивизия и т.н. Така Виненочервените вече играят във Втора дивизия. През 1993/1994 те завършват на шесто място и печелят баража за влизане в Първа дивизия. Там остават само една година, преди отново да попаднат във Втора дивизия. През 1996/1997 отборът се спасява от изпадане в Трета дивизия в последния кръг след победа с 2:1 над Плимут Аргайл. Две години по-късно Бърнли става вицешампион на Втора дивизия и влиза в Първа дивизия, където играе и до днес.

През следващите два сезона (2000/2001 и 2001/2002) Бърнли завършва на седмо място, само на една позиция от класиране, даващо правото на участие в бараж за влизане във Висшата лига.

Близко минало (2003 - настояще)

Това са последните класирания в челото. Оттогава отборът завършва сезона в средата или в дъното на класирането. Почти винаги сезонът започва обещаващо за Виненочервените, но впоследствие качеството на играта на отбора спада, а с това идват и негативните резултати. През 2006/2007 Бърнли записва клубен антирекорд от 19 поредни мача през един сезон без победа (предишното слабо постижение е 17 мача през 1889/1890).

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:38

Изображение

Отбора на Бърнли за сезон 2007/ 08

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:40

За футболистите на Бърнли мога да дам малко инфо, не е много обемно.

Бесарт Бериша (на албански Besart Berisha) е албански футболист, роден на 29 юли 1985 в Прищина. Притежава албански и сръбски паспорт.

Кариера

През 1992 г. семейството на Бериша решава да избяга от войната в Югославия и се установява в Берлин, Германия. Там започва да играе футбол в юношеските формации на Берлинер ФБ 49, БФК Динамо, ШФ Лихтенберг 47 и Тенис Борусия Берлин. През сезон 2003/2004 става голмайстор на първенството за юноши старша възраст. Хамбургер ШФ го харесва и го купува.

Бериша се нуждае от този договор, за да можед да остане в Германия, тъй като имигрира нелегално в Германия и временното му разрешение за престой е на път да изтече. За да получи разрешение за престой обаче, той трябва да влезе в Германия по легален начин. Затова се връща в Прищина, където получава сръбско гражданство (получаването на косоварско не е възможно). Бериша не прави това с удоволствие, тъй като дядо му е загинал при нападение на сърбите. От друга страна, сръбското гражданство му дава право на едногодишен престой в Германия. Проблемите обаче на свършват дотук. За да има право да играе в Северната регионална лига с дублиращия отбор на Хамбургер, Бериша от немско гражданство, гъй като е чужденец от държава извън ЕС. Налагането му в професионалния отбор е невъзможно, защото пропуска цялата предсезонна подготовка по време на едномесечния си престой си в Прищина.

По тази причина е даден под наем на датския Аалборг БК, където рядко намира място в А отбора. За сметка на това отбелязва 14 гола за дублиращия отбор. По-късно е даден под наем на конкурентите им от АЦ Хорсенс. С единайсетте си гола за Хорсенс Бериша помага на отбора да не изпадне от първа лига. През сезон 2006/2007 се завръща в професионалния отбор на Хамбургер. Първият му гол за отбора вкарва на 6 декември 2006 в домакинския мач срещу ЦСКА Москва от Шампионската лига (3:2). Първият гол в Бундеслигата идва десет дни по-късно в мача срещу Алемания Аахен. През лятото на 2007-а е продаден на английския втородивизионен отбор ФК Бърнли.

За албанския национален отбор дебютира ва 11 октомври 2006 срещу Холандия.

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:41

Като юноша се е подвизавал в:
Берлинер ФБ 49
БФК Динамо
ТСВ Лихтенберг
ШФ Лихтенберг 47
Тенис Борусия Берлин :qipbp:

Професионални отбори

Хамбургер ШФ
Аалборг БК
АЦ Хорсенс
Хамбургер ШФ Аматьори
Хамбургер ШФ
ФК Бърнли

Играл е и за националния отбор на Албания

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:43


Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот VILIO » 08 май 2008, 19:45

:qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp:
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:48

Ето един известен футболист на Бърнли:

Пол Гаскойн, роден на 27 май 1967 г.в Гейтсхед.

Играе в Нюкасъл от 1983 до 1988 г., Тотнъм през 1988-1992 г., Лацио от 1992 до 1995 г., Рейнджърс 1995-1998 г., Мидълзбро 1998 - 2000 г., Евертън от 2000 г. През 1988 г. е обявен за най-добър млад играч. В Англия печели купата с Тотнъм през 1991 г.

В националния отбор дебютира на 14 септември 1988 г. срещу Дания. Участва на Световното първенство през 1990 г. и на Европейското първенство през 1996 г.

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:49

Минавам на успехите на Бърнли:

Първенство

Първа дивизия (1888-1992)/Висша лига (1992- )

* Шампион - 1920/1921 и 1959/1960

Купи

ФА Къп

* Носител - 1914

1914: Бърнли - ФК Ливърпул 1:0

* Финалист - 1947 и 1962

1947: Чарлтън - Бърнли 1:0 (след продължения)

1962: Тотнъм - Бърнли 3:1

Комюнити Шийлд

* Носител - 1960 и 1973

1960: Бърнли - Уулвърхемптън 2:2 (купата е "поделена")

1973: Бърнли - Манчестър сити 1:0

Трофей на Футболната лига

* Финалист - 1988

1988: Уулвърхемптън - Бърнли 2:0

Англо-шотландска Купа

* Носител - 1978/1979

1978/1979: Бърнли - Олдъм Атлетик 4:1

Клубни рекорди

* Най-голяма победа за първенство: 9:0 срещу Даруен, Първа дивизия, 9 януари 1892 г.
* Най-голяма загуба за първенство: 0:10 срещу Астън Вила, Първа дивизия, 29 август 1925 г.
* Най-голяма победа за купата: 9:0 срещу Пенрит, ФА Къп първи кръг, 17 ноември 1984 г.
* Най-голяма загуба за купата: 0:11 срещу Даруен, ФА Къп първи кръг, 17 октомври 1885 г.
* Най-много зрители на домакински мач: 54 775 срещу Хъдърсфийлд Таун, ФА Къп трети кръг, 23 февруари 1924 г.
* Най-много мачове за първенство: 522 - Джери Доусън
* Най много голове за първенство: 178 - Джордж Бийл
* Най-много голове за първенство за един сезон: 35 - Джордж Бийл, Първа дивизия 1927/1928
* Най-много участия за национален отбор: 51 Джими Макилрой, Северна Ирландия
* Рекордна покупка: 1 000 000 паунда за Йън Мур, Стокпорт Каунти, 20 ноември 2000 г.
* Рекордна продажба: 1 625 000 паунда за Аде Акинбай, Шефилд Юнайтед, 26 януари 2006 г.

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:51

Официален сайт: http://www.burnleyfootballclub.com/

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 19:52

Почина Марк Кендал, една от легендите на клуба

Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 20:08

А в темата за АФ Уимбълдън пише и на латиница. Позволете ми поне за малко да поствам на английски :D
Поне новините

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот itsoVIII » 08 май 2008, 20:08

Абе момче, не разбра ли, че почти никой от нас не се вълнува от тези отбори? :qipan: Ако искаш, да ти го кажа на английски? Noone of us cares for all of those clubs/teams :qipan:
За n-ти път пробваш и пак ще се провалиш :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Англия - Малки отбори

Мнениеот Samo Nadal2 » 08 май 2008, 20:09

АФК Хъл Сити (на английски: Hull City A.F.C.) е името на английски футболен клуб разположен в Йоркшър. Отборът в момента се подвизава във Чемпиъншип, второто ниво на английският футбол. Създаден през 1904 г., най-големият успех на Хъл идва през 1910-та година когато е на крачка от промоция във Първа дивизия (сега Висша Лига), завършвайки трети във Втора Дивизия (сега Чемпиъншип) с равен брой точки с втория Олдъм Атлетик, но с по-лоша голова разлика. Голям успех за клуба е и 1930-та година когато отбора достига до полуфинал за купата на футболната асоцияция.

Хъл никога не е играл в Висшата Лига, като по този начин град Хъл е най-големият град в Европа, който не е имал отбор в топ дивизията на страната си.

Успехи

* Трета Дивизия - шампион 1965/66
* Трета Дивизия (Север) - шампион 1932/33. 1948/49

Легенди

* Рейч Картър
* Стийв Макларън
* Брайън Мъруд
* Тери Нийл
* Гари Паркър
* Били Уайтхърст
* Дийн Уиндас

Мениджъри

* Джеймс Рамстър (1904-1905)
* Амброуз Ленджли (1905-1913)
* Хари Чапман (1913-1914)
* Фред Стрингър (1914-1916)
* Дейвид Мензийс (1916-1921)
* Перси Люис (1921-1923)
* Бил Маккракън (1923-1931)
* Хайдън Грийн (1931-1934)
* Джон Хил (1934-1936)
* Дейвид Мензийс (1936)
* Ърнест Блекбърн (1936-1946)
* Франк Бъкли (1946-1948)
* Рейч Картър (1948-1951)
* Боб Джаксън (1952-1955)
* Боб Брокълбенк (1955-1961)
* Клайф Брайтън (1961-1969)
* Тери Нийл (1970-1974)
* Джон Кайл (1974-1977)
* Боби Колинс (1977-1978)
* Кен Хоутън (1978-1979)
* Майк Смит (1979-1982)
* Боби Браун (1982)
* Колин Апълтън (1982-1984)
* Брайън Хортън (1984-1988)
* Еди Грей (1988-1989)
* Колин Апълтън (1989)
* Стан Търнант (1989-1991)
* Тери Долан (1991-1997)
* Марк Хейталей (1997-1998)
* Уорън Джойс (1998-2000)
* Били Ръсъл (2000)
* Брайън Литъл (2000-2002)
* Били Ръсъл (2002)
* Ян Мьолби (2002)
* Били Ръсъл (2002)
* Питър Тейлър (2002- 2006)
* Фил Паркинсън (2006)
* Фил Браун (2006 - продължава)


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта

cron