РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:49

VILIO,Религиите са възникнали не за да втълпяват страх от смъртта, а точно обратното - да вдъхват надежда на хората, че има живот и след смъртта.Но надежда без страх няма :qipad:

Блажев,така и не разбрах защо филмът е смешен - ще напънеш ли останалите мозъчни гънки,за да защитиш мнението си или ще стои като чикия на пясък :roll:
Изображение

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот ROO8 » 24 юли 2009, 00:52

sasho_1989 написа:VILIO,Религиите са възникнали не за да втълпяват страх от смъртта, а точно обратното - да вдъхват надежда на хората, че има живот и след смъртта.

Точно товa e моeто мнeниe по въпpосa,бeз дa обвъpзвaм никой с товa...зaтовa съм aтeист(личeн избоp и мнeниe!).Но увaжaвaм paзличнитe убeждeния и peлигии,стигa дa нe сa кpaйни. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 00:53

sasho_1989 написа:Вильо :arrow:
sasho_1989 написа:
хареса ми най-вече 2 част .- икономическата и проектът ВЕНЕРА - реална алтернатива на сегашвата прогнила и корумпирана система :qipay:

икономика базирана на алтернативните енергийни източници - слънчева,вятърна енергия и т.н...


Мен това ми развали мнението за филма. :qipag:
Това е утопия.Като Комунизма.Човешкото общество още не е дорасло за такава система. :qipad:
Не ми допадна,че всички ще са равни и,че няма да има пари(още една прилика с комунизма :qipag: ).Ако всички са равни няма да има мотивация и обществото няма да се развива.Проблема на сегашното общество и система е,че има хора които имат повече пари отколкото всички жители на тази плането,а други живеят с по-малко от долар на ден.
Хората на върха на системата няма да позволят да минем към проетка Венера.Първо трябва да се преборим с тях. :qipad:
Друг пробле ме е,че повечето хора не са готови и много от тях са толкова инертни и зависими от сегашната система,че ще се борят да я защитят. :qipad:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот blazev1992 » 24 юли 2009, 00:54

А ти как ще ме убедиш, че е истина?! Защото на всеки може да му хрумне да си направи филм, намира отделни кадри/факти и си го прави както иска.
А за религиите-логично е да има съвпадения.Все пак трябва да проповядват почти едно и също.

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот ROO8 » 24 юли 2009, 00:54

VILIO написа:Трябва да различаваме религията от институцията на религията(например папството).Например християнството проповядва доста добродетели,но институцията през определен период са манипулирали хората и са налагали измислени норми. :qipad:

Вaжно e нe кaкво пишe a кaк e нa пpaктикa...и комунизмът e paй нa зeмятa кaто идeя...утопично и нepeaлно,но paйско.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:59

VILIO написа:
Не ми допадна,че всички ще са равни и,че няма да има пари(още една прилика с комунизма :qipag: ).

това не е представено точно така :qipad:

използването на енергийни източници е по-евтино, лесно и екологично - естествено никой няма да позволи електрическите коли да станат масови, все пак петролът трябва да се продава нали :qipbl:

Блажев както виждаш нещата са проверени - ако толкова се съмняваш провери цитираните от филма източници,не е трудно, интервютата са на реални личности на високи обществени позиции,гледай и втората част и тогава си прави изводите ми е съветът :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 01:01

blazev1992 написа:А ти как ще ме убедиш, че е истина?! Защото на всеки може да му хрумне да си направи филм, намира отделни кадри/факти и си го прави както иска.
А за религиите-логично е да има съвпадения.Все пак трябва да проповядват почти едно и също.


Защо си се захванал с точно тази част от филма.Има далеч по-важни неща от филма. :qipad:
Последна промяна от VILIO на 24 юли 2009, 08:24, променено общо 1 път.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот blazev1992 » 24 юли 2009, 01:03

Да де, но за 11 септември даваха всякакви хора и те казват "експлозия" и тия веднага изкарват, че всичко е нагласено.Заради това казвам, че е лесно да манипулираш с подобен филм-режеш каквото искаш.
Ок, ще видя и втората част.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 01:04

sasho_1989

Доколкото знам така наречените хора на "върха" на "Пирамидата" придежават технологии с които можем да си решим енергийните проблеми(и много други технологии за които незнаем),но нали има петрол.По-печелившо е.

Аз лично не мога да разбера защо Блажев се е хванал толкова за религията.Мен също не ми допадна,че религията се осмива,но се казват доста факти за религиите. :qipad:

blazev1992 написа:Да де, но за 11 септември даваха всякакви хора и те казват "експлозия" и тия веднага изкарват, че всичко е нагласено.Заради това казвам, че е лесно да манипулираш с подобен филм-режеш каквото искаш.
Ок, ще видя и втората част.


Тем лесно те манипулират от ТВ-то,че има оръжия за масово поразяване в Ирак. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 01:08

blazev1992 написа:Да де, но за 11 септември даваха всякакви хора и те казват "експлозия" и тия веднага изкарват, че всичко е нагласено.

Самият проектант на сградата на Световния търговски център описва че ако хвърлиш топка от покрива ще й трябват 10 секунди за да стигне до земята...а самата сграда се срутва буквално за секунди :roll:

за "самолета" в Пентагона и в онази местност - без коментар :!:

за абсурдните обяснения на Буш също - той едно смислено официално становище няма по въпроса...

да не говорим че тези араби - пещерняци успяват да пробият въздушната отбрана на най-мощната страна в света - как става този номер :roll: няма и присъди - странно нали...но има нова мишена - Ирак(петрол) :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 01:10

sasho_1989 написа:да не говорим че тези араби - пещерняци успяват да пробият въздушната отбрана на най-мощната страна в света - как става този номер :roll: няма и присъди - странно нали...но има нова мишена - Ирак(петрол) :qipad:


По-точно Афганистан - маково семе. :qipad:
Ирак беше след това.Може би следващта цел е Венецуела и Уго Чавес.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот marto » 24 юли 2009, 01:17

sasho_1989 написа:
blazev1992 написа:Да де, но за 11 септември даваха всякакви хора и те казват "експлозия" и тия веднага изкарват, че всичко е нагласено.

Самият проектант на сградата на Световния търговски център описва че ако хвърлиш топка от покрива ще й трябват 10 секунди за да стигне до земята...а самата сграда се срутва буквално за секунди :roll:

за "самолета" в Пентагона и в онази местност - без коментар :!:

за абсурдните обяснения на Буш също - той едно смислено официално становище няма по въпроса...

да не говорим че тези араби - пещерняци успяват да пробият въздушната отбрана на най-мощната страна в света - как става този номер :roll: няма и присъди - странно нали...но има нова мишена - Ирак(петрол) :qipad:


Въобще нищо хубаво не ни чака от тук напред във времето, ще става все по-лошо и лошо :qipav:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 01:21

Нормално Вилка, американците са известни с лесната си манипулилуемост и ниска интелигентност :qipap: След т.нар атентати се изливат няколко стотин милиарда за.... борба с тероризма, нищо че няма заподозрени или още по-малко арестувани :qipap:

А най-голямата смешка е когато Буш казва ,че не е толкова важно кой е източникът на финансиране на цялата операция :shock: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

както във филма ясно е обяснено тероризмът е метод на правителството за контролиране и манипулиране на населението :qipad:

айде коментирайте :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот ROO8 » 24 юли 2009, 01:36

E кaкво имa дa сe комeнтиpa...aмepикaнцитe "освободихa" Иpaк...нe чaкaй,1во кaзaхa,чe e зa дa сe боpят с тepоpизмa,a и пeлeнaчe знae зaщо отидохa...изпикaхa сe нa няколко вaжни нaции,които бяхa твъpдо пpотив в НAТО(Гepмaния и Фpaнция) и пaк нaпpaвихa кaквото бяхa peшили.Фaкт!
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот marto » 24 юли 2009, 12:29

Сега изгледах въпросния филм, има някой истински неща, но и някой са прекалено измислени, не можах да схвана каква е връката на първата част с останалите две :qipav:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта

cron