РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 00:28

Филми като Zeitgeist трябва да се съсредоточиш върху фактите които се казват във филма,а не толкова върху всички идеи на автора.
И на мен не ми допадна,че осмиват религията,но се съсредоточих върху другите факти. :qipad:
Трябва да подбираш най-доброто и да стигаш да истината сам.
Аз се съсродоточих върху това за банките,как се правят парите,11 септември и т.н..Тва дали Исуис е съществувал не е от значение.

Както Сашето каза религите са свързани. :qipad:
Много неща от Библията ги има в древните митове на Шумер и Египет.Например историята с Авел и Каин.
Нея я има в шумерските митове.Единия брат е земеделец,а другия животновъд.В нея е представена битката която водят земелците и номадите(животновъди).

Наскоро гледах много интересно сериалче(1 серийка от 10 мин) на някакви араби(но араби които нямат нищо общо с тези от филмите,а доста модерни) има доста истини в него,но към 30та серия започват да говорят глупости.Че целта на разните масони е да ни заблуждава,че няма Бог,а те почитали Сатаната.И,че искат да ни накарат да мисли,че има извънземните,а те всъщност са демони. #-o :qipag:

Иначе и аз донякъде вярвам в Бог или по точно в по-висшо съзнание.Всъщност според някои изледвания Земята е едно съзнание или организъм.Може би на нас ни е трудно да разберам защото когато чуем съзнателен организъм имаме склонност да му придаваме човешки качесва и да смятаме,че всякаква съзнание трябва да е като човешкото. За това висшо съзнание се споменава във филма Kymatica.В този филм е описано точно моето разбиране за висш организъм.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:28

eстествено когато няма какво да кажеш - ще се покриеш като мишок :!:

какви знания и житейски опит имаш за 17 години че ми е интересно?
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 00:29

sasho_1989 написа:eстествено когато няма какво да кажеш - ще се покриеш като мишок :!:

какви знания и житейски опит имаш за 17 години че ми е интересно?


Недей обижда 17 годишните. :qipag:
Аз бях на 17 когато го гледах и го разбрах филма. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:33

VILIO написа:
Както Сашето каза религите са свързани. :qipad:
Много неща от Библията ги има в древните митове на Шумер и Египет.Например историята с Авел и Каин.
Нея я има в шумерските митове.Единия брат е земеделец,а другия животновъд.В нея е представена битката която водят земелците и номадите(животновъди).

Не само това - 10-те Божи заповеди например са взети директно от една египетска книга,а Иисус е еквивалента на Хор - богът-слънце в Древен Египет.Това естествено коне с капаци като Блажев няма как да го знаят :!: Християнството използва египетсктата религия като база и фундаментална основа :!: ...Блажев, а дали знаеш случайно че в Библията и Корана написаното е почти еднакво :?:

за приликите между Йосиф (Стар Завет) и Христос да не отварям дума - те са просто очеизвадни :qipad:

хареса ми най-вече 2 част .- икономическата и проектът ВЕНЕРА - реална алтернатива на сегашвата прогнила и корумпирана система :qipay:
Последна промяна от sasho_1989 на 24 юли 2009, 00:36, променено общо 3 пъти.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот blazev1992 » 24 юли 2009, 00:33

Ок, покривам се.А с теб не си и заслужава да се спори.Май само Вили е по-зле от теб. :qipbl: :qipbl:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот Delija » 24 юли 2009, 00:34

Адашът да не говори за покриване, щото като зададох неудобните въпроси, много бързо забрави, че историята трябвало да се помни. :qipap:

Delija написа:А помниш ли кой ебава майката на Санстефанска България??? И мразиш ли немците и британците заради това, или омразата ти е избирателна, в зависимост от това, как ти отърва???

А помниш ли кой бомбардира София и други наши градове през 1943-44????! Тях мразиш ли ги????

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:39

blazev1992 написа:Ок, покривам се.А с теб не си и заслужава да се спори.Май само Вили е по-зле от теб. :qipbl: :qipbl:

Ти си уникален смешник, абсолютен кон с капаци, неспособен да обори нищо от казаното във филма и който сляпо вярва, че заобикалящият ни свят е това, което се излъчва в медиите,и което е умил в субективните учебници :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Дели - отговорих ти кои са бе...има горчив привкус естествено :!:
Последна промяна от sasho_1989 на 24 юли 2009, 00:40, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 00:40

Саше виж тея как се базикат с Zeitgeist http://vbox7.com/play:93923f3f :qipag:
За тея араби говорех. :qipag:
Ще цитирам Дели. :qipag: " Много лесно е да манипулираш, използвайки удобни факти, навързвайки ги в умишлено подбрана от теб насока."

П.п. Zeitgeist е хубав филм,но не трябва да се приема всичко в него като чиста монета. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот ROO8 » 24 юли 2009, 00:41

Кaто сe зaмисли колко глaвоболия нa този свят e имaло,имa и щe пpодължaвa дa имa зapaди peлигиятa... :qipan:
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:41

Вильо :arrow:
sasho_1989 написа:
хареса ми най-вече 2 част .- икономическата и проектът ВЕНЕРА - реална алтернатива на сегашвата прогнила и корумпирана система :qipay:

икономика базирана на алтернативните енергийни източници - слънчева,вятърна енергия и т.н...
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот Delija » 24 юли 2009, 00:43

Библията е преправяна на няколко пъти от гнусните евреи....

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот VILIO » 24 юли 2009, 00:43

ROO8 написа:Кaто сe зaмисли колко глaвоболия нa този свят e имaло,имa и щe пpодължaвa дa имa зapaди peлигиятa... :qipan:


Трябва да различаваме религията от институцията на религията(например папството).Например християнството проповядва доста добродетели,но институцията през определен период са манипулирали хората и са налагали измислени норми. :qipad:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот blazev1992 » 24 юли 2009, 00:44

sasho_1989 написа:
blazev1992 написа:Ок, покривам се.А с теб не си и заслужава да се спори.Май само Вили е по-зле от теб. :qipbl: :qipbl:

Ти си уникален смешник, абсолютен кон с капаци, неспособен да обори нищо от казаното във филма и който сляпо вярва, че заобикалящият ни свят е това, което се излъчва в медиите,и което е умил в субективните учебници :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Така е, винаги обявяваш другия за смешник.Типично в твой стил. 8) И както винаги знае какво знам, какво съм чел и какво съм гледал.Следващия сезон отивай в Ясновидци.Там ти е мястото :idea:

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот sasho_1989 » 24 юли 2009, 00:46

Delija написа:Библията е преправяна на няколко пъти от гнусните евреи....

те признават само Стария завет #-o #-o #-o

ROO8,така е - светата инквизиция + кръстоносците.които почти избиват коренното население на Йерусалим при един от прословутите им походи в името на християнската вяра :shock:
Изображение

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ

Мнениеот ROO8 » 24 юли 2009, 00:47

VILIO написа:
ROO8 написа:Кaто сe зaмисли колко глaвоболия нa този свят e имaло,имa и щe пpодължaвa дa имa зapaди peлигиятa... :qipan:


Трябва да различаваме религията от институцията на религията(например папството).Например християнството проповядва доста добродетели,но институцията през определен период са манипулирали хората и са налагали измислени норми. :qipad:

E точно товa сe paзвивa достa пpи мюсюлмaнитe...кpaйнитe,окpaсeни,нeнaписaни "зaкони"
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта

cron