ХОЛАНДИЯ

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот Al » 10 май 2012, 11:19

Не са луди, плоски са. :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот rafaelis » 04 дек 2012, 10:04

Футболен съдия почина, след като беше пребит от деца по време на мач

Футболният съдия Ричард Нювенхайзен почина в понеделник, след като беше пребит от трима играчи по време на детско-юношески мач в Холандия.

В неделя той е бил страничен рефер на двубоя между "Бютенбойс" от град Алмере и амстердамския "Нюв Слотен". След последния съдийски сигнал 41-годишният мъж е бил нападнат от трима играчи на гостите, на възраст между 15 и 16 години.

Недоволни от отсъжданията, футболистите са пребили Нювенхайзен, нанасяйки му удари и ритници в главата. Един час по-късно реферът е припаднал и е бил откаран в болница с тежки черепно-мозъчни травми. След това той е изпаднал в клинична смърт, а в понеделник е починал от раните си.

"Ужасяващо е, че нещо подобно може да се случи по холандските терени. Това няма нищо общо със спорт и е абсолютно неприемливо", заяви спортният министър Едит Шиперс преди да стане ясно, че реферът е починал.

Веднага след инцидента в събота тримата играчи бяха арестувани и изключени от своя отбора, а ръководството на "Нюв Слотен" извади тима от първенството. Футболистите ще бъдат съдени за убийство.

"Не мога да си представя, че подобно нещо се е случило. Това са момчета на 15,16 години... да изпушат така. В този момент започваш да се чудиш за техните родители... Нещо трябва да се направи. Това е твърде абсурдно, за да се опише с думи", коментира старши треньорът на "Аякс" Франк де Бур на пресконференция преди мача с "Реал" (Мадрид).


http://www.dnevnik.bg/sport/2012/12/03/ ... t_ot_deca/

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот Delija » 04 дек 2012, 13:03

Страната, в която педерастията и наркотиците са нещо нормално ...

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот blazev1992 » 25 сеп 2013, 16:31

Гери Мюрен вече не бяга
23-09-2013 Йесен ВИТЕН Goal.com

Със смъртта на Гери Мюрен футболът изгуби един специален човек, при това твърде рано. Представяме ви един различен портрет, изкован от собствените му истории.

Гери Мюрен бе футболна звезда, но никога не се държеше като такава. Той бе достъпен дори за журналистите. Винаги. Разсъдлив, но ентусиазиран. Не се криеше, лесно бе да му намериш телефона в указателя между многото фамилии Мюрен във Волендам по инициалите му G.D.H.M. (Герардус Мария Доминик Хиасинтус). През лятото на 2011-а Гери даде едно от последните си интервюта, в което говори по най-различни теми.

ЗА СРАВНЕНИЯТА
Обстоятелствата сега са различни, трудно е да се сравняват. Терените днес са по-добри, топката върви по-бързо. Преди тя се търкаляше бавно и не толкова гладко, а сега се оплакват от височината на чимовете. Виж, обувките не са станали по-добри. Адидаските, с които играех, са №1 в историята.
Не мога да предвидя какво би се случило в мач между моя Аякс и Барселона или Испания от наши дни. Ние бяхме много силни в защита, а напред – просто фантастични. И, разбира се, имахме Йохан Кройф. С него можехме да бием всеки, включително и сегашната Испания.

ЗА ЙОХАН КРОЙФ
Беше много умен. Давахме му топката и той я задържаше, докогато реши. Меси е друг тип. Може да е малко по-добър, но Кройф бе по-умен. Той говореше и организираше цялата игра. Помня един мач при проливен дъжд, когато Кройф ме дръпна настрани и ми показа една наглед незабележима локва в пеналта. Малко по-късно един от противниците върна топката назад, топката заседна в локвата и само Кройф реагира. И вкара.

ЗА РИНУС МИКЕЛС И ЩЕФАН КОВАЧ
Веднъж бяхме в Германия за мач с Нюрнберг. Пристигнахме късно вечерта в хотела и изведнъж Микелс реши, че ще тренираме един час въпреки умората. Защо ли? Защото Кройф запали цигара в автобуса. Микелс бе много стриктен, при Ковач бе по-различно. Той ни казваше да не пушим, но ние не го слушахме. Кройф и Кайзер редовно палеха. Те знаеха, че са най-добрите и могат да решат всеки мач.

ЗА ОТКАЗА ОТ МОНДИАЛ 1974
Новороденият ми син плачеше ден и нощ четири месеца. Не знаехме какво му е. Казах на Ринус, че не искам да отида, защото съм притеснен. Микелс поиска да изчакам една седмица, за да съм сигурен. Но семейството ми е най-важно, футболът идва после. След месеци лекарите разкриха, че синът ми има херния. Когато плаче, болката се усилва. Не съжалявам, че не отидох на мондиала. Сега бих направил същото.

ЗА ТЕХНИКАТА И БЪРЗИНАТА
За мен техниката не е толкова важна, колкото движението без топка. В Аякс играех зад Пит Кайзер, но често отивах на тъчлинията, тъй като либерото на противника ме преследваше, а така се освобождаваше пространство за Кройф. Случваше за едно полувреме да играя три пъти с топката, но го правех заради отбора. Освен това в последните пет минути бягах толкова бързо, колкото и в първите пет. В това бях много добър, в казармата винаги бях първи.

ЗА ВОЛЕНДАМ
Днес младите във Волендам свирят на китара. Музиката е много по-лесен начин да си изкарваш парите. Ако погледнете колелата, от 10 шестима ще носят китари. Преди Волендам бе футболен град, днес е музикален. Преди децата играеха с топката, защото бяха бедни. А сега няма бедни.

ЗА ЗДРАВЕТО
Моето сърце бие много слабо. Обичайното е 60-80 удара, при мен са 40. Когато бягам, стават 110, но след минута падат на 60. Обичам да тичам – ставам сутрин и бягам 10 километра. Всеки ден. Моят съвет към всички е един: движете се. Никога не съм боледувал, за 40 години един вирус не съм пипнал.

Гери Мюрен почина в четвъртък на 67 години от миелодиспластичен синдром. За болестта научава тази година.



ТОВА Е ГЕРИ МЮРЕН
Роден на: 2 февруари 1946 г. във Волендам
Умира на: 19 септември 2013 г.
Пост: халф
КАРИЕРА
1963-68 Волендам 52 7
1968-76 Аякс 220 54
1976/78 Бетис 59 11
1979-80 Волендам 33 7
1980-81 Маастрихт 26 3
1981-83 Сейко - -
1983-84 ДС 79 18 0
1984-85 Волендам 17 0
ЗА НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР
1968/73 10 0
* За престоя в Сейко няма точни данни.
УСПЕХИ
С Аякс
Шампион на Холандия – 3 пъти (1970, 1972, 1973)
Купа на Холандия – 3 пъти (1970, 1972, 1973)
КЕШ – 3 пъти (1971, 1972, 1973)
Суперкупа на Европа – 2 пъти (1972, 1973)
Междуконтинентална купа – 1 път (1972)
С Бетис
Кралска купа – 1 път (1977)
Със Сейко
Шампион на Хонконг – 2 пъти (1982, 1983)

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот 8 » 25 сеп 2013, 20:27

Естествено, че онзи Аякс е по-силен от доскорошната Барса, както и Кройф от Меси.
Последните направиха нещо огромно, но отидоха някъде до номер 2-3 в историята. Не са най-невероятното нещо случвало се някога.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот Delija » 27 сеп 2013, 00:52

Ти и един мач не си гледал на онзи Аякс, ама си пръв капацитет ....

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот drvasko98 » 27 сеп 2013, 12:41

Delija написа:Ти и един мач не си гледал на онзи Аякс, ама си пръв капацитет ....



Аз точно заради това не давам мнения, защото дори и когато вече гледах футбол през началото на 80-те впечатления от европейския и световен футбол се добиваха от 2-3 мача на година от ЕКТ и само от Световни и Европейски първенства и по-голямата част от мнението го формираше пресата и медиите, но пък те сякаш бяха доста по-обективни и безпристрастни от сега.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот 8 » 27 сеп 2013, 13:43

Delija написа:Ти и един мач не си гледал на онзи Аякс, ама си пръв капацитет ....


Така, а когато се спомене обратното, че примерно сегашния Касияс е най-добрия вратар, от теб следва някой от миналото сякаш ти пък си го гледал.
Оправия няма. Ако посоча от миналото гледал ли съм го, ако посоча от настоящето ти вкарваш някой от миналото сякаш си го гледал.

За финал ако следвам заветите ти трябва да изтрия от коментари за футбола 70-80% от звездите му, примерно Пеле. Защо? Защото Дели е наложил някакви норми. Айде стига глупости :qipav:

ПП. Да не съм те чул да даваш някакви силни квалификации за Реал на Ди Стефано и Пушкаш, защото "а ти гледал ли си Престън"! :qipam: (или там както се казваше първия английски шампион от края на 19 век)
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот Delija » 27 сеп 2013, 14:19

8 написа:
Така, а когато се спомене обратното, че примерно сегашния Касияс е най-добрия вратар, от теб следва някой от миналото сякаш ти пък си го гледал.


Аз никога не съм поставял етикети "най-добър вратар на всички времена" и прочее, просто защото е абсурдно, като не съм гледал много от великите вратари. Но на теб не ти пречи да заявиш, че Касияс е по-велик от Замора или Яшин, нищо че и един мач не си гледал на последните двама.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот 8 » 27 сеп 2013, 16:26

Аз пък слагам такива етикети и не съм единствен в света. Всевъзможни такива класации от авторитетни медии има и никой не е абсурден, въпреки че не спазва разпоредбите ти.

Самият ти си за наказание, защото се опитваш да даваш някакви оценки за Гудериан сякаш си го гледал как се бие. Напротив, говориш "наизуст" от прочетени неща както мен за Аякс. Тоест коментарите ти за него са някакви абсурди .......... по твоята методология.
Ако си цесекар бъди докрай!

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот tridant » 27 сеп 2013, 18:32

Delija написа:Ти и един мач не си гледал на онзи Аякс, ама си пръв капацитет ....



Ееее ,тук им а паритет.
И днешните толкова ги гледа.



:qipag:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот Delija » 28 сеп 2013, 00:37

ВЕрно :qipag: :qipag: , Осмак, я разкажи пак как Бербо миналия уикенд съживи Челси. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот 8 » 28 сеп 2013, 06:53

Какво толкова смешно има не знам, че и се повтаря няколко пъти вече. Челси би и както винаги не очаквах нищо от Бербатов срещу силен отбор. Това, че не е играл какво толкова значение има!? И да беше играл да не мислиш, че щях да съм гледал мача? Същата работа, все не го гледам.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ХОЛАНДИЯ

Мнениеот Delija » 30 сеп 2013, 02:13

Смешното, 8, е че за пореден път те улавяме как коментираш неща, които не само не си гледал, ами дори не си си направил труда да прочетеш нещичко за тях. Ей така, видял у Лайвскор-а, че Челси били Фулъм и дай веднага да се изкажем компетентно за Бербатов как помогнал на Челси да бие. :qipbj: :qipbj:


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта

cron