НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 15 мар 2011, 21:45

G8 написа:Пълни глупости, Дели, са да мислиш, че един единствен футболист може да направи даден отбор гранд, без в това да му помогнат съотборниците.


Добре бе, пак ще те питам - с кой толкова игра Марадона в Наполи, та превърна тези средняци в гранд, спорещ за титлата на Италия??? Айде, давай.... Нима ще отречеш, че сам ги превърна в това, което бяха??!

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот G8 » 15 мар 2011, 22:10

Нямам какво да кажа за Марадона, по простата причина, че не съм го гледал в Наполи.
Обаче ти, само него ми даваш за пример. Дай някой друг, от последните да кажем 20 години.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 15 мар 2011, 22:16

Дадох ти - Зидан сам закара Франция почти до световната титла през 2006-а. За справка - същият този тим, със същите тези футболисти, но вече без него, беше един от най-слабите на следващия голям форум, Евро 2008.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот PyyHu » 15 мар 2011, 22:43

Как може да напишеш, че даден футболист САМ е направил нещо, САМ е извел отбора до Финал и т.н. :shock: Някога игал ли си футбол, дори на някоя крива нива дето се вика.
Има футболисти, които се открояват по качества от останалите ... както е Меси в Барса, Роналдо в Реал, Рууни в Юнайтед, Фабрегас в Арсенал.Но да кажеш, че някой футболист САМ е направил еди какво си е тотална глупост.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 15 мар 2011, 22:48

Да, ако под сам разбираш буквално някой да излезе самичък на терена срещу 11 съперника и да ги бие, не, няма такъв футболист. Айде сега спинкай спокойно.
Жалко, че някои не сте гледали спортисти като Марадона и Джордан, определено сте изпуснали много. Тогава надали щяхте да пишете подобни глупости, че отборът правел великите играчи велики. Тотална глупост, то ако беше така, щеше да има хиляди велики вече. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот bogdan34 » 15 мар 2011, 23:56

Испанското и английското първенство вече са разчепкани до последната нишка.След мача Байерн М-Интер е редно да се започне спора Бундеслигата срещу калчото. 8)

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот 8 » 16 мар 2011, 00:55

G8 написа:Пълни глупости, Дели, са да мислиш, че един единствен футболист може да направи даден отбор гранд, без в това да му помогнат съотборниците.
Освен това, не случайно всички големи и велики футболисти(айде изключителни, както ги наричаш) отдават заслуженото в интервюта и по време на получаване на индивидуални награди, на своите треньорски щабове и колеги.
Истината е, че тая игра е колективен спорт и независимо дали е Меси, Зидан или Татко Барба, без останалите от отбора, тоя човек за нищо не става.


То и всеки автор на велик роман пише "благодаря на този, онзи и т.н. помогнал или съдействал при написването на книгата, но най-вече на моята невероятна съпруга и децата си за това че бяха зад мен и бяха търпими към времето което посветих на този роман да напиша".
И този човек не може без тях ("съотборниците" от семейството му) и сигурно е така. Ако ги нямаше едва ли щеше да му е до писане на романи, а щеше да си търси човешкото щастие.

Обаче реално той е големия играч написал романа, а не съпругата му или децата му.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот 8 » 16 мар 2011, 01:04

bogdan34 написа:Испанското и английското първенство вече са разчепкани до последната нишка.След мача Байерн М-Интер е редно да се започне спора Бундеслигата срещу калчото. 8)


Капацитетите вече определиха немците като по-силни, както и казаха довиждане на последния италиански отбор от ЕКТ. Голяма роля за формирането на мнението им даде факта, че осмака определи италианците като по-силни и от предния спор (те за Англия, той за Испания) логично заеха обратната позиция, за сила на немското първенство. Сега ме вкараха в един неверен филм. Едва ли не, че обичам италианците и мразя немците, а то е точно обратното. Просто казвам фактите. Не мога да ги кривя. Италианското е третото по сила дори и след Калчополи. Немците са четвърти. Това е положението. Не става дума за страсти.

А и поредната любима схема не сработи. Преди беше точно 5 години, само ШЛ, задължително разгръщане на силата назад, но само до полуфинали. Тук изработената схема беше в отпадането на Интер и ултимативното (крайното, което не подлежи на оспорване) "италианците нямат представител в ЕКТ, осмак ти си луд" с допълване от рейтингите и коефициентите. Не, че ако Интер бяха отпаднали щях да си променя на йота мнението за третата сила, но сега след като не отпаднаха стана отново интересно със сектата. Пак трябва да донаглася схемите и да измисля друг калъп (кой турнир точно, за колко години точно, кои точно мачове, кои не били важни и т.н., но луд умора няма и сектата ще му измисли решението-междувременно, за да не е празно, докато се измисли нещо ново, ще се подвиква
нещо във връзка с коефициентите от последните 5 години по подобие на англйските полуфинали-не че са нещо, а просто някакъв си там факт, където присъства повече избраната от теб страна).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот 8 » 16 мар 2011, 01:08

drvasko98 написа:Понеже на клипа на Челсеа за контрите на Арсенал, Осмака си изсмя, че тичали като луди и на полуграмотен италиански или испански отбор не може да се вкарват такива голове му пускам специално един клип. Вярно, че отборът не е Арсенал, но много напомнят на голяма част от головете в клипа на Арсенал, по-специално първия и третия гол и да ми каже на грамотен, полуграмотен или на неграмотен отбор са отбелязани.

http://www.youtube.com/watch?v=tqOJAplmxis


Англия е най-великата футболна страна демонстрираща най-прекрасния футбол, а Кралицата е моя идол за човек. Мечтата ми е един ден децата ми да приличат на Лампард и Джерард, защото това не са човеци, а полубожества.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот 8 » 16 мар 2011, 01:15

drvasko98 написа:
8 написа:На ниво клубове не прави чак чудеса като Марадона с Наполи, но прави наистина една Валенсия много по-различна.


Осмак чета ти с голямо удоволствие мненията.
Бърза справка: Валенсия- шампион на Испания за 2002 и 2004 година, два пъти финалист в Шампионска лига през 2000 и 2001, носител на купата на УЕФА през 2004. Тоест пет златни години за Валенсия 2000-2004.
През 2005 във Валенсия идва Давид Вийя. Печели през 2007 купата на краля. Забележителни са отпаданията от Розенборг, Динамо Киев, а единият сезон дори не се класират за евротурнирите. Наистина прави много по-различна Валенсия вЕрвай ми.


Знам я тази статистика и очаквах някой да я изрови. При по-големите успехи в началото на десетилетието има и повече силни футболисти. Отделно допълних, че Вия не е точно велик футболист, но е голям голмайстор. Без значение, че успехите дори са понамалели малко по неговото време той човека си сипе постоянно голове. Еми голям е. Винаги и навсякъде си е бил такъв, човека за голове, който не си ги пести и събира за някой месец, а постоянно си ги прави.

Имах предвид, че с него Валенсия беше съизмерима в директен мач срещу Реал или Барса, тоест можеше нещо да очаква, докато сега, пак като трета сила, просто няма сили да се противопостави на двата гранда. Преди пак те бяха по-силните, но въпреки наличието на Меси, Шави и Иниеста в Барса винаги имаше възможност и за успех на Валенсия с Вия в редиците си. Сега просто няма такава възможност. Той не само го няма там ами и е точно при другите, които и без него бяха свръхсилни.

Голям голаджия е. От началото на кариерата досега още не е спрял, а тя е вече към края си. Това на ниво клубове. националния е същата история. Кажи ми друг след Ван Бастен, който с това да се отличава не сезон, два или три, а постоянно и в национален ив клубен отбор. Вали, гърми, той да прави постоянно голове. Такъв тип играчи дори и контузии не ги ловят съм забелязал. В смисъл ако заради контузия отсъства да кажем 4-5 месеца от терените и после се върне обикновено, за разлика от другите, не му трябва време. Той може и невзрачно да играе, не е още във форма, ама пак си вървят някакви голове. Човекът просто затова си е роден. Гол, гол, гол. При един Рууни примерно има много голове миналата година и малко тази. При родените голмайстори в две такива различни години играта и приноса към отбора им ще е различна, но головете ще са налице и в двата сезона, те просто си ги правят сякаш това е най-лесното нещо на света. Бастен например в онзи прословут мач срещу Гьотеборг ей така си ги шибна 4, а седмици преди това беше още контузен.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот 8 » 16 мар 2011, 01:32

Chelsea_69 написа:Чао засега, отивам да заложа 2000 лева за победа на Интер, защото доводите на 8 ми се сториха удачни :qipbo:


Предполагам си гледал английския мач и въобще не си обърнал внимание на спектакъла, камо ли да си залагал на него.

Но ти не съжалявай. Скоростта, динамиката, петичките, класата и въобще витаещия дух на първенство номер 1 бяха на мача в Англия. На другия мач се сблъскаха две велики нации, но не признати от сектата, тоест нищо не си изтървал.

Ако пък си заложил по заветите на осмака черпи една бира :roll: , ммммм? :qipah:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот VILIO » 16 мар 2011, 06:56

Delija написа:Дадох ти - Зидан сам закара Франция почти до световната титла през 2006-а. За справка - същият този тим, със същите тези футболисти, но вече без него, беше един от най-слабите на следващия голям форум, Евро 2008.


Moже да се дадат сигурно и други примери в които един играч е успял някак си да доведе до титла или финал отбор в даден турнир - СП,ШЛ или ЕП,но Марадона си остава единствения играч който успява да спечели сам дадена футболна лига.
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот G8 » 16 мар 2011, 08:56

Delija написа:Дадох ти - Зидан сам закара Франция почти до световната титла през 2006-а. За справка - същият този тим, със същите тези футболисти, но вече без него, беше един от най-слабите на следващия голям форум, Евро 2008.
Така де, но се е получило в няколко мача, в продължение на месец и то на голям футболен форум.

Delija написа:Да, ако под сам разбираш буквално някой да излезе самичък на терена срещу 11 съперника и да ги бие, не, няма такъв футболист.
Аз така и не разбрах, какво означава според теб?
Джордан съм гледал. Марадона, само в края на кариерата му и предимно на световните първенства. Силно ме съмнява и ти да си го следил толкова отблизо някъде преди '89-та...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Delija » 16 мар 2011, 09:47

G8 написа:
Delija написа:Дадох ти - Зидан сам закара Франция почти до световната титла през 2006-а. За справка - същият този тим, със същите тези футболисти, но вече без него, беше един от най-слабите на следващия голям форум, Евро 2008.
Така де, но се е получило в няколко мача, в продължение на месец и то на голям футболен форум.


Ами ти така и Марадона можеш да отречеш - "но се е получило в няколко мача, в продължение на месец и то на голям футболен форум" (1986)....

G8 написа:[Джордан съм гледал. Марадона, само в края на кариерата му и предимно на световните първенства. Силно ме съмнява и ти да си го следил толкова отблизо някъде преди '89-та...


Преди `89-а не съм, но съм гледал много негови мачове с екипа на Наполи на видеокасети, благодарение на един футболен маниак на тема Калчо :qipab: , така, че смея да твърдя, че не пиша наизуст. Знам много добре и тогавашния отбор на Наполи, нищо особено като играчи. Но Марадона правеше разликата.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: НАЙ-СИЛНОТО ПЪРВЕНСТВО & ЛЮБИМО ПЪРВЕНСТВО

Мнениеот Samp » 16 мар 2011, 11:31

Понеже другите не смеят да ти кажат нищо за Джордан, затова аз ще ти кажа :qipag: :qipag: :qipag:
Колко титли има Джордан без Пипън и Хорас Грант?
Колко титли има Джордън без Пипън и Родман/
Колко титли има Джордан във Вашингтон?
Пък ти после и на мен можеш да ми обясниш как Джордан сам е направил Чикаго шампион :qipag: :qipag:


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта

cron