АРЖЕНТИНА

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Казуса » 20 фев 2012, 20:33

Някой пак е прекалил с джина :qipbl:
Намалете му дневните!
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот itsoVIII » 20 фев 2012, 20:34

Абе първа КЕШ за Барцата кой носи, а? Е, Оня феноменален гол на Куман с/у Сампдория, но с участието на Стоичков! За какъв колос говорим тогава в ЕКТ :qipap:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLmP0Inj ... re=related
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 20 фев 2012, 20:54

Барса, между другото, края на `50-те и началото на `60-те имат изключителна формация (Кубала, Еваристо, Луис Суарес, Кочиш, Цибор...), в никакъв случай не е по-малко впечатляваща от тази на Кройф от първата половина на `90-те, дори напротив, но за тяхно нещастие съвпадат във времето с още по-великите формации на Реал (с Ди Стефано, Риал, Копа, Пако Хенто, Пушкаш...) и Бенфика (на Жозе Агуаш, Колуна, Еузебио...) и това ги ограничава до едва някоя и друга титла на Испания, както и един финал за КЕШ.
Иначе тогава Реал и Барса правят редица уникални мачове на трите фронта - Примера, КЕШ и Купата на Краля, сигурно е било страхотно за гледане. Неслучайно именно каталунците детронират Реал в 6-ото издание на КЕШ (първите 5 ги печели само Реал), но пък тогава на пътя им застава легендарната Бенфика (без Еузебио, той идва от лятото и участва само във втората КЕШ и последвалия после още един финал).

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 21 фев 2012, 09:45

Тогава Барса и Реал са били същото като сега с обратен знак. Силен и извънземно силен. Тогава с предимство при Реал, сега при Барса.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Мичо » 21 фев 2012, 10:44

:qipag: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Как е, Осмак, лапаме ли, лапаме ли? :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 21 фев 2012, 22:09

8 написа:Тогава Барса и Реал са били същото като сега с обратен знак. Силен и извънземно силен. Тогава с предимство при Реал, сега при Барса.


Нека не правим такива сравнения, нито ти, нито аз сме съвременници на онези времена. Нелепо е просто.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 22 фев 2012, 17:57

drvasko98 написа:Зинедин Зидан - СШ, ЕШ, ШЛ, титли на Италия 3-4, титла на Испания, голове на финал на СП, финал на ШЛ, един от най-добрите плеймейкъри в съвременния футбол.
Тиери Анри - СШ, ЕШ, световен вицешампион, голмайстор номер 1 за всички времена на Арсенал, голмайстор номер 1 на всички времена на Франция, ШЛ, титли на Франция и Англия
Блан и Бартез - шампиони на страната си и на Англия с Ман Юнайтед.
Трезеге - нападател с над 200 гола в първенствата на Франция и Италия, шампион с Монако и Ювентус няколко пъти
Марсел Десаи - част от великияте формации на Милан и Марсилия, най-добър на поста си за времето си
Дешан - клубна кариера с Марсилия и Ювентус, почти нон-стоп с титли в домашното си първенство, ШЛ с Ювентус и май и с Марсилия
Виера - основен стълб и капитан години наред в Арсенал с титли
Лизаразу - шампион на Германия и носител на ШЛ с Байерн
Пирес, Виера и Пти - шампиони с Арсенал.

Може и да пропускам някого, те са толкова мноог. 8, схващаш ли какви футболисти са спечелили "домашната" титла. Да, случайно е съвпаднало тази класа с домакниството. Не виждам с какво предходен фернски отбор може да се сравни с тези суперзвезди. Ми виж отборите, в които се състезават - Милан, Реал, Ювентус, Юнайтед, Арсенал, Байерн. Сравни ми ги с Босис, Жирес, Тигана или с Копа, Фонтен и т.н. Тжова са играчи-шампиони, толкова ли е трудно да се разбере.

А аз не харесвам особено французите.


Стига глупости. Шампиони СЛЕД това.
И примерно като Лизаразу бил вземал ШЛ с Байерн какво трябва да означава това? Че Мариян Христов като може да скача от Б група до бундес титла ще ни отведе директно на финала на голямо първенство ли?

1. Зидан няма никакво реално участие в титлата освен в един мач. Първо, това е крайно недостатъчно, второ за какви титли ми говориш при положение, че отборите му Юве и Реал с отиването му в тях започват по-малки успехи да правят отколкото без него? Играч-шампион :qipan:
2. Анри беше някакво малко циганче, което пуснаха. Аз поне така го възприех 98-ма. Ще мине периода в Юве (неуспешен, ще дойде Арсенал, там ще му тръгне кариерата (но вече много бутан в националния от синдроми) и едва тогава ще е икона за тях и да кажем силен футболист за нас останалите. Какво общо има Анри от 98 с твоите шампионски глупости!? Все едно Стоичков от сбиването 85-та да е играч за 4 място на световно :qipag:
3. И там останалите идиоти, Бартез, Джоркаеф, оня наркоман Локо-то отказал си беше не помня, какви шампиони :qipbj: Че Бартез беше смешен вратар в Ман (и това е пак след световното, а не преди!!!), който си беше слабия им пост, а не играча правещ ги шампиони.

Дели обаче още повече от теб е пощурял в доводите си. Казва това което не трябва да казва като довод.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 22 фев 2012, 18:11

Delija написа:Още повече, този отбор на Франция затвърди световната си титла със спечелването на европейска титла 2 години по-късно и стигането до още един финал на световно след 8 години - на световното 2006-а.

Т.е., успехът не е еднократен, че да кажеш, 8, това е случайност или нагласено. При наличието на 3 първенства вече очевидно си става дума за световна класа.


Това е смешно. Като искаш да ме обориш помисли върху аргумента ми и го подложи на съмнение така че да се замисля, а ти не само не го отричаш, но и го вкарваш в защитата си.

Аз говоря за домакинските аванти и от там всичко тръгва. Ти обаче си знаеш своето. Идвали след това европейска титла и финал на световно и това "доказвало" честността на домакинското. Това е глупаво просто като мисъл. Да беше "идват преди домакинската титла" да, аргумент е. Можеш да ми кажеш "а как ще ги обясниш тези първи изяви без домакинства" ама ти не, обясняваш ми последващи успехи, че обеснявали предишни домакинства, тоест сложи каручката пред коня, с резултата обясни причините.

Мен това не ме разубеждава и пак повтарям тезата си. Всичко тръгва с домакинство, което при хващането на синдрома води и до други успехи, които са следствие на това домакинство без което просто нищо не тръгва (и е видно 68 години, не 1 или 2!!!).

А твоята логика важи за всички крадци без Англия(тия са толкова некадърни, че даже и от подаръците не се възползват).
След домакинския подарък винаги идват след това близки успехи, защото вече си пипнал синдрома. Идват бързо, а не на майната си далеч във времето.

Така например след подарък 1934 идва титла 1938, веднага! Естествено после чак до 82-ра трудно се прави нещо, защото и синдрома е отшумал.
След 78 титлата идват титла 86 и финал 90. Обаче в по-ново време нищо подобно не идва
Та и след 98 дошло 2000 и 2006. Ми това е толкова убедителен аргумент колкото "титлата и финала на Аржентина след това или веднага последващата италианска титла, че доказвали първия домакински трофей". Това твоето твърдение важи за абсолютно всички. Последващи (но никога предшестващи!) успехи.

Най-големите некадърници разбира се са Англия, защото след подаръка няма ни друга световна титла, нито европейска, нито финал на световно. Обаче твоето за Франция важи повсеместно за всички крадци.

Изкарай нещо логично ПРЕДИИИИИИИИИИИИИИИИИИ, че да възприема нещата след това.
Бразилия ако вземе титлата след 2 години е с колкото искаш аргументи! 5 титли нито една у дома, единствения печелил в Европа, отбора с най-много титли въобще не тръгнали от домакинство.
Германия 74-та печели домакинска след първа не домакинска, като актуален недомакински европейски шампион, като трети на предното световно, като втори на по-предното.

И с тези две държави всичко се изчерпва. А и испанците една титла имат без домакински глупости, а заради наличието на една велика клубна формация.

Твоите аргументи ми звучат като "еди кой си не бил разбойник и крадец, защото имал милион като направил десет милиона". Ясно, но аз твърдя, че всичко започва от откраднатия първи милион. Докажи него, а не да ми казваш, че някой холдинг е логично сред първите предприятия на България, защото е започнал бизнеса с милиони. Обясни ми тези милиони как са станали, защото тук няма нововъзникващи компании в нови сфери, примерно Нокия през 90-те, че това да ми обяснява натрупването на капитала. Аз твърдя, че става дума просто за далавери, а ти си твърди, че всеки следващ милион на някоя мутра доказвала честността на първите му обири. Това е несъстоятелно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Mike Bibby » 22 фев 2012, 20:25

В случая ще се съглася с 8, че Зидан, доколкото си спомням, разбира се, специално 1998 блесна истински едва на финала. Всъщност това избухване на "петлите" на финала срещу Бразилия и до ден днешен нямам обяснение аз него при положение, че французите едвам избутаха в предишните три кръга от елиминации. Спомнете си: 1:0 срещу Парагвай след продължения... победа с дузпи срещу Италия след 0:0 (още ми е в ума онази греда на Ди Биаджо от дузпа, която отряза главата на италианците) и 2:1 на полуфинала срещу Хърватия, пак доста зорна победа. И, забележете кои им бяха спасителите на франсетките до финала - не Зидан, не Анри или Трезеге, не Джоркаеф, Пирес, Дешан или Дюгари, а... Лоран Блан и Лилиан Тюрам. Не искам да отричам успеха на Франция, нито класата на играчите им и на Зидан, просто споделям впечатления по темата.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 22 фев 2012, 21:54

А Бразилия как стигна до финала, Биби ??? До 1/2-финала не срещнаха нито един сериозен отбор, чак там се изправиха срещу Холандия и едвам биха след дузпи. Така, че не виждам "кариоките" кой знае каква класа са показали, че ги величаете толкова. Извинявай ама Чили и Мароко не са критерий.

Относно Зидан - престанете да съдите само по головете, той не е нападател в крайна сметка. Това, че не е вкарал преди това, не значи, че не е направил нищо.А и така да беше, голям праз, в най-важния мач показа кой е, именно там си личат големите, не срещу Саудитска Арабия или Парагвай.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 22 фев 2012, 21:59

8 написа:
Аз говоря за домакинските аванти и от там всичко тръгва.


Говориш кура ми. Айде, пак те питам, къде са домакинските аванти за Франция, посочи ми ги - кой мач съдиите им го спечелиха, къде програмата беше пренареждана заради домакините ??? Давай, посочвай, не общи приказки и свободни съчинения да си пишеш, чакам нещо адекватно и реално, ти едно не си дал дотук, само глупости и простотии.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Mike Bibby » 22 фев 2012, 22:49

Под "блести" нямам предвид само голове. Макар че и такива биха могли да се очакват от един голям плеймейкър. Я от фаулче, я от някоя импровизация... Но къде са асистенциите и въобще къде са головете на отбора, които би следвало да се очакват предвид присъствието на Зидан - срещу Парагвай, Италия, Хърватия? 1:0 след продължения, 0:0, 2:1... защитници спасяваха франсетките във всички тези мачове. А и не мисля, че тези мачове са по-малко истински от финала, ако французите бяха на губещата страна в лотарията на дузпите с Италия, нямаше да ги перчиш толкова изявите на Зидан срещу Бразилия, нали Дели? :qipap: А и наистина ми е странно това избухване на Франция срещу Бразилия, при положение, че едвам бият Парагвай и Хърватия преди това, оставяме настрана Италия, която все пак си е велика сила във футбола. Няма значение с кой са играли бразилците до финала, все пак Бразилия си е Бразилия, четирикратни и действащи световни шампиони по това време, пълни със звезди. Все пак, едно е да те бият, друго е да те пребият като куче с 3:0 и ти да не си показал абсолютно нищо срещу един френски тим, който определено не блестеше на това световно.

П.П. Сега видях, че Зизуто не е играл срещу Парагвай заради червен картон срещу Саудитска Арабия, но е бил на линия и срещу Италия и Хърватия.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 22 фев 2012, 23:08

Mike Bibby написа:Няма значение с кой са играли бразилците до финала, все пак Бразилия си е Бразилия, четирикратни и действащи световни шампиони по това време, пълни със звезди.


Как да няма значение ??! Факт е, че Бразилия до 1/2-финала не срещна нито един сериозен съперник, а там с 300 мъки елиминира първия такъв - Холандия, т.е. бразилците въобще не показаха, че са нещо кой знае какво.

А Бразилия и 2006-а бяха пълни със звезди - Кака, Роналдиньо, Роналдо, Роберто Карлуш, Кафу и т.н., ама Франция пак ги би. И този мач ли ти е странен ??

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Mike Bibby » 22 фев 2012, 23:45

Бразилия винаги има звезди в отбора си, няма никакво значение какви съперници са срещнали. Въпросът е, че безличната в общи линии Франция ги разкова с 3:0 на финал!!!, а бразилците бяха безумно слаби и ми изглеждаха тотално бездушни, което е може би по-важното. Просто ми е странно, това е, такива си ми спомените. 2006 ги биха с 1:0, този мач не ми е странен. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 22 фев 2012, 23:48

Ами и големият тим на Милан беше бездушен при онова шокиращо 0:4 от Ла Коруня, и Барса на Ромарио и Стоичков беше бездушна при 0:4 от Милан през `94-а.... толкова ли е трудна да разберете, че има такива мачове, когато един отбор не прилича на себе си и бива смазан, защо вечно уговорки съзирате, това българите сме няма такова племе, за нас целият живот е уговорен и нагласен, всичко е шашма. :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron