АРЖЕНТИНА

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Mike Bibby » 22 фев 2012, 23:57

Кой голям тим на Милан? Този дето падна с дузпи от Ливърпул, след като водеше с 3:0 на почивката ли? :qipap: Ла Коруня имаха голям тим тогава. А мачът Милан - Барса 4:0 също ми е малко странен, честно казано, пък и се разви странно с онзи луд гол на Савичевич, който сякаш подряза крилете на Барса. А и Десаи сигурно вкара един от трите гола в кариарата си. :qipap: Но, както и да е, аз само си споделям спомените и впечатленията, че финалът Франция - Бразилия 3:0 ми беше странен, всеки си има свое мнение по въпроса.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 13:12

Delija написа:А Бразилия как стигна до финала, Биби ??? До 1/2-финала не срещнаха нито един сериозен отбор, чак там се изправиха срещу Холандия и едвам биха след дузпи. Така, че не виждам "кариоките" кой знае каква класа са показали, че ги величаете толкова.


:qipbj:

Кой знае каква класа? :qipan:
Бразилия показа, че е най-силния отбор на това световно първенство. Вярно, холандците в полуфинала не им отстъпваха, но като цяло за първенството Бразилия показа най-голяма сила, а не нищо както се опитваш да кажеш.

Отделно ако не се лъжа имаха и напечен 1/4 финал с Дания 3:2. Не, че Дания са велика сила ама направиха голям мач и дадоха пълен отпор на Бразилия.
Ривалдо и Ромарио вкарваха на поразия, а не като французите цял един отбор да търси гол в продълженията или след тях, за да мине някак си напред.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 13:15

Delija написа:
8 написа:
Аз говоря за домакинските аванти и от там всичко тръгва.


Говориш кура ми. Айде, пак те питам, къде са домакинските аванти за Франция, посочи ми ги - кой мач съдиите им го спечелиха, къде програмата беше пренареждана заради домакините ??? Давай, посочвай, не общи приказки и свободни съчинения да си пишеш, чакам нещо адекватно и реално, ти едно не си дал дотук, само глупости и простотии.


Това е безмислено. Аз мога да ти защитя също всички шампиони (включително и каузата на англичаните да защитавам). Избери си някой и му оспори успеха. Готов съм да поема защитата на който и да е. Убеден съм, че няма да можеш да извадиш твърди и неоспорими факти и ще имам право да си стоя на мнението до доказване на обратното.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 13:18

Delija написа:
8 написа:Тогава Барса и Реал са били същото като сега с обратен знак. Силен и извънземно силен. Тогава с предимство при Реал, сега при Барса.


Нека не правим такива сравнения, нито ти, нито аз сме съвременници на онези времена. Нелепо е просто.


Е то тогава и Аякс от 70-те не е велик. Нито аз, нито ти сме съвреминици на тези успехи, че да говорим така.

Направих сравнението, защото Реал е късал нерви тогава в ШЛ и силата им ми наподобява тази на Барса днес. От друга страна онази Барса явно също е била силна щом елиминира Реал, а и също има унгарци от 54-та при себе си, което пък силно ми наподобява днешния Реал, който също е страшно силен независимо от наличието на такава Барса. Затова и направих сравнението с обратен знак. Така ми изглеждат нещата, може и да бъркам.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот drvasko98 » 23 фев 2012, 13:46

Аз пък казвам, че и трите титли на немците са манипулирани. През 1954 вземат допинг, а по-късно Хербергер е уличен в даването на залбранени стимуланти на свои възпитаници. През 1974 Холандия продава финала срещу 250 000 марки, като преди това уреждат ФРГ да се размине с всички по-силни съперници и играе контролки до финала. А през 1990 само престъпното съдийство на финала с две измислени червени картона и още по-измислена дузпа им дава титлата. Да не говорим пък колко пъти се мъчат и не могат да бият в редовното време, та се налага да се класират с дузпи. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 14:37

Имат и много втори места и европейски купи и финали. Дай и за тях обяснение (на практика за всяко голямо първенство). Иначе дотук много добре си го описал :qipay:

Аз пък смятам, че бразилците са манипулатори. Нарочно губят 50-та година, за да не ги заподозра с първа домакинска титла и така минава номера им след това с 5 световни титли, но не на мен тия :qipav:
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот drvasko98 » 23 фев 2012, 15:45

8 написа:Имат и много втори места и европейски купи и финали. Дай и за тях обяснение (на практика за всяко голямо първенство). Иначе дотук много добре си го описал :qipay:

Аз пък смятам, че бразилците са манипулатори. Нарочно губят 50-та година, за да не ги заподозра с първа домакинска титла и така минава номера им след това с 5 световни титли, но не на мен тия :qipav:


Елементарно е за Европейските първенства. Гепили са синдрома на силния от Световните. Иначе те не са силни, ама понеже по описаните механизми са се помислили за силни, са почнали ей така да бият и на Европейските. А за вторите места, какво. В Англия ги бутат заедно с домакините до финала, а там просто повече избутват англичаните. Това им е първото второ място. Абсолютно нагласено. Оттам нататък е лесно вече, че все ще станат поне втори или трети. Обаче ето минаха 22 години от последната Световна титла и вече не могат нито Световно, нито Европейско да спечелят. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
:qipap: :qipag: :qipab: :qipab:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 15:54

Не е толкова просто. Синдромът се оказва вечен и постоянно тече. Примерно при Франция виждаш какви смехории имаше 2002 и 2010. Значи то като е напудрено нещо в крайна сметка се връща истината някога ама при тях не ще :qipbl: .

И как така 22 години "нищо"!? Втори, трети, трети при най-голямата им слабост в последното десетилетие на световните, а на европейските са актуалния вицешампион плюс в тези бедни 22 години финал 92 и титла 96 (при това с резервен отбор над домакинска Англия).
Това си е тотална парализа обхванала ги отвсякъде, а не просто синдром.

И един конкретен въпрос. Как идва първата европейска (разбира се недомакинска) титла при положение, че никой не им е наливал синдром преди това? Най-близкото е доста далечна световна титла и за нещастие недомакинска.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот drvasko98 » 23 фев 2012, 16:02

Да, 2002 отстраниха Парагвай, САЩ и Корея с по 1-0 :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
2006 - трети ..... у дома :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Чак 2010 направиха добро Световно.

Първата им европейска титла идва след като пускат 30 000 германци до терена (буквално до аутлинията) за финала със СССР и ошошкват братушките :qipbj: :qipap: Искаш ли кадри?
Мошеници и мафиоти отвсякъде :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 16:05

Ако беше толкова лесен този всеобхватен синдром Франция нямаше да чака 68 години, а щеше да е направила по 4-5 световни и европейски купи. Същото важи и за аржентинците. Разбира се всяко правило си има изключение. Англичаните няма как, защото са си пумпали по природа.

А този принцип "що за мачове са това" мога да го изработя при почти всеки шампион, че е изиграл някакви си леки мачове до титлата.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот drvasko98 » 23 фев 2012, 16:12

8 написа:Ако беше толкова лесен този всеобхватен синдром Франция нямаше да чака 68 години, а щеше да е направила по 4-5 световни и европейски купи. Същото важи и за аржентинците. Разбира се всяко правило си има изключение. Англичаните няма как, защото са си пумпали по природа.

А този принцип "що за мачове са това" мога да го изработя при почти всеки шампион, че е изиграл някакви си леки мачове до титлата.


Покажи ми някой победил колоси като Парагвай, САЩ и Корея до финала :qipap:

А по отношение на Франция ми е нтересно, ако 94 СП беше в България или 1974 СП в Холандия или 2008 ЕП в Испания, това ли щеше да е обяснението за представянето на съответните държави? Нима Франция през 1996 не беше полуфиналист на ЕП и отпадна с дузпи?

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 23 фев 2012, 16:21

Корея не е колос, но е домакин 2002 и е достатъчно тикан по време на световното.

Не знам какво е щяло да стане, вероятно по-силни неща предвид домакинствата. Какво ме питаш за някой силен отбор в даден турнир какво е щяло да стане ако бил домакин и съответно да искаш да чуеш как се оплитам? Обратна е логиката. Не силния ако бил и домакин, че ще му подценим успеха, а който е домакин си идва успеха му. Когато това е в съчетание с много години, еле пък 68 неуспех в предишните издания, мисълта сама идва.

Какво щяло да стане? Ами след като една Аржентина с Фильол, Пасарела и Кемпес го докарва до титла лесно можем да приемем, че далеч по-силната Холандия е щяла да докара някой от двата финала до титла при домакинство.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 23 фев 2012, 20:26

Mike Bibby написа:Кой голям тим на Милан? Този дето падна с дузпи от Ливърпул, след като водеше с 3:0 на почивката ли? :qipap:


Да, същият. Същият `дето взе ШЛ през 2003-а и 2007-а, през 2005-а игра финал, а през 2006-а 1/2-финал. Ако това според теб не е голям тим, значи ти хлопа дъската.

Mike Bibby написа:Ла Коруня имаха голям тим тогава.


И с кое е по-голям от Франция на Зидан, хм ??

Mike Bibby написа:А мачът Милан - Барса 4:0 също ми е малко странен,


Ясно, и той е нагласен.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 23 фев 2012, 20:32

8 написа:Бразилия показа, че е най-силния отбор на това световно първенство.


С кой мач го показа, я ми напомни, че не се сещам и за един такъв ??


8 написа:Отделно ако не се лъжа имаха и напечен 1/4 финал с Дания 3:2. Не, че Дания са велика сила ама направиха голям мач и дадоха пълен отпор на Бразилия.


Дания ли са факторът, срещу когото Бразилия показали голямата си класа ??! :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: Ми, че Франция също спечели напечен мач срещу Хърватска, която отнесе Германия с 3:0 на 1/4-финала. Не ми казвай само, че Дания е по-класен отбор от хърватите....

8 написа:Ривалдо и Ромарио вкарваха на поразия, а не като французите цял един отбор да търси гол в продълженията или след тях, за да мине някак си напред.


Ривалдо :qipbj: :qipbj: :qipbj: Точно Ривалдо `98-а вкарваше на поразия, ти бъркаш първенствата вече, а седнал да спори с мен. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 23 фев 2012, 20:35

8 написа:
Това е безмислено. Аз мога да ти защитя също всички шампиони (включително и каузата на англичаните да защитавам). Избери си някой и му оспори успеха. Готов съм да поема защитата на който и да е. Убеден съм, че няма да можеш да извадиш твърди и неоспорими факти и ще имам право да си стоя на мнението до доказване на обратното.


Аз, за разлика от теб, не желая да оспорвам ничий успех. Ти си по тази част.


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта

cron