АРЖЕНТИНА

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 19 фев 2012, 21:06

8 написа:
Случайно, така се получило :roll: Иначе са си сила. Имаш ли доказателства да я оспориш? :qipbp:


Ми имам, погледни само програмата с часовете, какво по-голямо доказателство, всички бъхтят по едно и също време, само домакините от Аржентина изчакват съперниците да свършат мачовете си и тогава почват те. :qipag:


8 написа:Аз пък задавам въпроса (да преминем към другите случайности) защо 68 години са били необходими на Франция да стане шампион и това случайно съвпада с домакинството,


И аз питам защо на Бразилия са й били необходими 81 години за да спечели най-сетне Копа Америка извън домакинствата си ??? И значи ли това, че те са измислена сила, също както и Франция ?? :qipag: :qipag:

8 написа:Още по-странна пък беше Бразилия на Роналдо и Ривалдо. Защо Роналдо не направи така и през 2002? Вкарва, вкарва голове и изведнъж на финала да спре, ама не само голове ами и нищо друго не прави #-o , а той взе че реши мача.


Значи и финалът от ШЛ Милан - Барселона 4:0 през `94-а е уреден. :| :| Барса вкарваше ли, вкарваше до финала и именно там спря. 100% уреден мач. :| :|

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 20 фев 2012, 09:56

Mike Bibby написа:Ма ти явно си страстен фен на сравненията и смесването на нещата, 8. :qipap: Твоята логика е - слагай всичко в общия кюп! Е, моята е една идея по-дълбока. :qipap: Не знам защо слагаш знак на равенство между полуфинал в ЕКТ и световна купа. Явно много държиш този полуфинал да срине всички постижения в историята на Левски. :qipap: Ми, няма как да приема тази "логика". Значи, това, че Левски има общо 33, повтарям 33 (плюс минус 2-3) титли повече от Славия на вътрешната сцена, без да броим Суперкупа, че е единственият роден отбор, класирал се за груповата фаза на ШЛ и че има 1/4-финал за УЕФА след премината група и 2 отстранени съперника, единия от които италианския Удинезе, според теб рухва пред грандиозния полуфинал в КНК, даже не и за КЕШ на Славия през 1967 година, когато "белите" елиминират ни по-малко, ни повече от три съперника, като те са именно: Суозни Таун, Страсбург и Сервет... Не че искам да омаловажа постигнатото от Славия, сега заради теб ще ми се нахвърлят феновете на Славия и с право, но просто "логиката" ти е убийствена. Аз ти говоря за трофеи от световни първенства и тяхната бройка, ти ми говориш за някакво дребнаво мерене на пишки и пъчиш полуфинал за КНК като някакво асо пика срещу всички постижения в историята на Левски. Ами, смешно е. Стига с това нелепо механично смесване. Кажи ми, по какво да оценяваме величието на националните отбори, ако не по броя на световните им титли? Да им броим осминафиналите и четвъртфиналите на европейските първенства ли искаш?

П.П. Вече си мисля, че мразиш Левски повече и от френския футбол. :qipap:


Нищо дълбоко няма в сравненията ти освен левскаризъм.

1. Като няма европейски купи в българския футбол как да правя сравненията освен по познатия ти начин за "най-силното". Щото ако полуфинала не било купа, то тогава стигаме до безумното твърдение, че и Левски с Дунав Русе не можем да сравним. И двата нямат европейска купа. Ама можем да ги сравним нали?
2. Ти слагаш най-силното при националните отбори безогледно зачертаваш всичко останало. Аз просто правя същото с ЕКТ.
3. Стига с тая глупост "единствения отбор стигал до групова фаза в ШЛ". Все едно 92-ра Барса с първата ШЛ да каже "единствения европейски победител след групова фаза" и Реал да се засрами от 6-те си тогава титли, щото не били през групова фаза.
Не се ли усещаш колко глупаво твърдение правиш? По същия начин може и обратно да се твърди за полупълната/полупразната бутилка. Единствения отбор минал в елиминационна фаза, а не като помияр през групова :qipbp: Как можа да изкараш един формат по-прелестен от друг? :qipan: Отборите играят във форматите, които им е поставил организатора (в случая УЕФА), но ти като отявлен левскар си помисли, че Левски са го разпределили в най-божествения формат, в случая на групи.
4. Споменаваш новите версии на турнирите и 1/4 финала ви омаловажавайки старото и полуфинала..........но при националите правиш обратното, 34 и 38 все са си титли за Италия, така казваш, 4 си е 4 и е повече от 3 и не ти се спори. Ами вземи и на клубно ниво старото, а не избирателно да действаш. Полуфинала си е полуфинал, а не "Само Левски" да лъха от изреченията ти.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 20 фев 2012, 10:12

Delija написа:
8 написа:
Случайно, така се получило :roll: Иначе са си сила. Имаш ли доказателства да я оспориш? :qipbp:


Ми имам, погледни само програмата с часовете, какво по-голямо доказателство, всички бъхтят по едно и също време, само домакините от Аржентина изчакват съперниците да свършат мачовете си и тогава почват те. :qipag:


8 написа:Аз пък задавам въпроса (да преминем към другите случайности) защо 68 години са били необходими на Франция да стане шампион и това случайно съвпада с домакинството,


И аз питам защо на Бразилия са й били необходими 81 години за да спечели най-сетне Копа Америка извън домакинствата си ??? И значи ли това, че те са измислена сила, също както и Франция ?? :qipag: :qipag:

8 написа:Още по-странна пък беше Бразилия на Роналдо и Ривалдо. Защо Роналдо не направи така и през 2002? Вкарва, вкарва голове и изведнъж на финала да спре, ама не само голове ами и нищо друго не прави #-o , а той взе че реши мача.


Значи и финалът от ШЛ Милан - Барселона 4:0 през `94-а е уреден. :| :| Барса вкарваше ли, вкарваше до финала и именно там спря. 100% уреден мач. :| :|


Отзад-напред.
1. Милан е голямо име и не ме учудва подвига му срещу Барса, Франция не е (отбор никога не бил не шампион, а и финалист излиза, при това и като домакин, а не в ЮАР, да ми доказва, че бил сила.........а преди 68 години се е подготвял за този момент и затова не е разкривал силата си :qipay: ).
2. Копа Америка не е световни първенства, но по-важното е, че Бразилия на световните първенства (какво по-добро място за доказателства) е доказала истинността си, че да не учудва това на Копа Америка (което сега го научавам от теб, не го знаех). Франция няма братко, където ги барнеш все през познатата формула. Няма сила и това е. Европейско-дай домакинство, световно-дай домакинство, междувременно отборите им не могат да спечелят кьорава европейска купа 35 години, а преди първата им какви ли не нации като Белгия или Швеция имат такива за които Франция си мисли, че е по-голяма сила от тях.
3. Аз самия твърдя за тези шашми на всички домакини и никой не защитавам, но ти си безумно влюбен във Франция, а сектата в английската титла и ей така за да се дразня си затварям очите и също намирам оправдания в случая за Аржентина (а не че сериозно си ги мисля).
Ето ти още едно и е последно вече, защото ми писна този спор. Безмислен и вие си знаете едно и също. "Моята нация е честна, останалите само са лъгали".
Аржентина нищо нередно не прави с тези по-късни мачове. Така преценили, така направили организаторите. Една възможна причина е примерно да се прибере населението от работа и по-късно всички да могат да гледат отбора си. Ще ти припомня, че ФИФА приема решението за мачовете в един и същи час след пародията ФРГ-Австрия 82 (изхвърлила Алжир). През 78 не се върши нещо нередно спрямо разпоредби. Казусът да ти го обясни. То след години може и двата полуфинала да ги задължат да бъдат ако не в един час поне в един и същи ден, за да няма единия финалист повече дни почивка, но към сегашния момент се играят в различни дни и в това няма нищо незаконно или подпиране на финалиста от по-ранния полуфинал.
Иначе ако питаш мен не съм заблуден и знам, че тези часове не са случайни на аржентинците и както и на другите първенства случайно детайлите така са направени, че все да помагат на домакина. Съгласи се поне (в общата борба със сектата :qipaz: ), че поне само часа и съответно свежестта на играчите манипулират, докато ония през 66-та направо мачовете си контролират :qipaq:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот VILIO » 20 фев 2012, 10:19

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 20 фев 2012, 10:28

Друга няма ли? :roll:
Тази май я видях някъде вчера по темите.
Ако си цесекар бъди докрай!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Mike Bibby » 20 фев 2012, 11:13

Стига с тоя Левски, бе, 8, само Левски, Барса и Меси са ти в главата. :qipap: Какъв левскаризъм бе, момче, питай Челси или Реал Мадрид Славия или който искаш фен на Славия, не вярвам някой от тях да ти каже, че Славия е по-голям отбор от Левски заради онзи полфунал. Да не говорим, че Левски срещна доста повече съперници за своя 1/4-финал, отколкото Славия за своя полуфинал, а не бих казал, че съперниците на Левски са били по-слаби. И като няма българси отбор с еврокупа, ще имаме предвид и постижения като влизане в групова фаза на ШЛ. Нещо, което не е нищо особено по принцип, но явно за българските клубове, включително за мултивселенното страшилище ЦСКА се оказва изключително трудна задача. Така че не виждам защо трябва да омаловажаваш и да се отнасяш с насмешка към това като постижение на българския клубен футбол, за родните стандарти. И като си такъв фен на старото, защо с лека ръка пренебрегваш постигнатото от Ливърпул в исторически план? Значи полуфиналът на Славия в КНК го изкарваш паметно постижение (да, наистина е престижно - за родните стандарти), а КЕШ-овете на Ливърпул кучета ги яли. Важното е Барса да върви напред, дали със сидйска помощ или не, няма значение, щом е за Барса, ще си затворим очите... Аз не омаловажавам и не отричам старото, а гледам на нещата реално - факт е, че с годините конкуренцията в клубния футбол се увеличава, а не намалява. Това не отнема на никого старите постижения, а просто ни подсказва, че не бива с лека ръка да правим механично всякакви сравнения, а да имаме предвид например това, че при съвременния формат на Лига Европа / Купата на УЕФА, да речем, разликата между 1/2-финал в КНК при формата от 1967 година с елиминиране на три съперника и 1/4-финал в УЕФА през последните години не е чак толкова огромна, колкото я изкарваш. Преминаване на груповава фаза плюс елиминаране на 2 съперника. В крайна сметка, не говорим за спечелване на купа или дори достигане на финал.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот 8 » 20 фев 2012, 11:18

Не съм зачеркнал нито една КЕШ на Ливърпул заради времето. Явно не си ме прочел.

Ливърпул губи от това, че в половината време е голямо име, а Барса е в много повече и с много повече успехи (освен по твоя простичък начин за 5 е по-голямо от 4). Барса има не само повече от Ливърпул, а от всеки друг европейски купи и по същия начин го бият тотално както Левски Славия нищо че сините нямат полуфинал, но имат страшно много повече неща.
Ако си цесекар бъди докрай!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Mike Bibby » 20 фев 2012, 11:29

Ливърпул има вече 4 европейски клубни титли, когато Барса е чакала първата си. Поне така виждам в Уикипедия, може и в сайта на Левски да го пише. :qipap: А последните 3 титли на Барса в Европа са пълни с противоречия, в интернет можеш да прочетеш достатъчно по темата, 8, името Йовребьо да ти говори нещо?

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот bogdan34 » 20 фев 2012, 12:06

Mike Bibby написа:... името Йовребьо да ти говори нещо?

Мрамор сянка да му пази!
Красиво цвете,от към корена да го гледа!
Крачол да има ,крак да няма!
:qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 20 фев 2012, 13:55

8 написа:
Отзад-напред.
1. Милан е голямо име и не ме учудва подвига му срещу Барса, Франция не е


Ла Коруня още повече не е голямо име, ама смачка с 4:0 големия тим на Милан преди 8 години. По твоята логика, и този мач е уреден, не е възможно Ла Коруня да смачка така Милан.

8 написа:2. Копа Америка не е световни първенства, но по-важното е, че Бразилия на световните първенства (какво по-добро място за доказателства) е доказала истинността си, че да не учудва това на Копа Америка (което сега го научавам от теб, не го знаех).


Европейското не е световни първенства, но по-важното е, че Италия на световните първенства (какво по-добро място за доказателства) е доказала истинността си, че да не учудва това на европейските.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот drvasko98 » 20 фев 2012, 15:13

Зинедин Зидан - СШ, ЕШ, ШЛ, титли на Италия 3-4, титла на Испания, голове на финал на СП, финал на ШЛ, един от най-добрите плеймейкъри в съвременния футбол.
Тиери Анри - СШ, ЕШ, световен вицешампион, голмайстор номер 1 за всички времена на Арсенал, голмайстор номер 1 на всички времена на Франция, ШЛ, титли на Франция и Англия
Блан и Бартез - шампиони на страната си и на Англия с Ман Юнайтед.
Трезеге - нападател с над 200 гола в първенствата на Франция и Италия, шампион с Монако и Ювентус няколко пъти
Марсел Десаи - част от великияте формации на Милан и Марсилия, най-добър на поста си за времето си
Дешан - клубна кариера с Марсилия и Ювентус, почти нон-стоп с титли в домашното си първенство, ШЛ с Ювентус и май и с Марсилия
Виера - основен стълб и капитан години наред в Арсенал с титли
Лизаразу - шампион на Германия и носител на ШЛ с Байерн
Пирес, Виера и Пти - шампиони с Арсенал.

Може и да пропускам някого, те са толкова мноог. 8, схващаш ли какви футболисти са спечелили "домашната" титла. Да, случайно е съвпаднало тази класа с домакниството. Не виждам с какво предходен фернски отбор може да се сравни с тези суперзвезди. Ми виж отборите, в които се състезават - Милан, Реал, Ювентус, Юнайтед, Арсенал, Байерн. Сравни ми ги с Босис, Жирес, Тигана или с Копа, Фонтен и т.н. Тжова са играчи-шампиони, толкова ли е трудно да се разбере.

А аз не харесвам особено французите.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Delija » 20 фев 2012, 16:55

Още повече, този отбор на Франция затвърди световната си титла със спечелването на европейска титла 2 години по-късно и стигането до още един финал на световно след 8 години - на световното 2006-а.

Т.е., успехът не е еднократен, че да кажеш, 8, това е случайност или нагласено. При наличието на 3 първенства вече очевидно си става дума за световна класа.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот drvasko98 » 20 фев 2012, 17:15

8, трите купи на УЕФА на Барса, са всъщност купи на паниарните градове и разликата не е само формална в името на турнира, а в отборите, които са участвали. Това не са били отборите на 2-3-4 място, които сега ги вкараха в ШЛ както ти твърдиш. Например ЦСКА и Левски никога не са участвали в Купата на панаирните градове, а винаги там са участвали най-добре класираните пловдивски отбори. Същото важи и за другите държави. В този смисъл, не всички признават Купата на панаирните градове за част от ЕКТ. Един простичък пример, ако влезеш в официалния сайт на УЕФА в турнира Лига Европа и кликнеш върху History ще видиш, че Хисторито е до 1971 година, коагот започва купата на УЕФА. Например единия финал в Купата на панаирните градове Барселона го печели срещу някакъв си отбор Лондон. Не ми се рови, но се съмнявам дори това да се били играчи на Челси, Тотнъм, Арсенал или Уест Хям. За друга от титлите в Купата на панаирните градове минават през сборни отбори на Базел и Белград в два от трите мача до финала. Така че, тези купи ги остави настрана

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот bogdan34 » 20 фев 2012, 20:10

Първите 4-5 издания на Панаирната купа са наистина леко несериозни.Реално силата на Барселона в ЕКТ започва в самия край на 70-те.През 1979 бият Фортуна Дюс за КНК.През следващите 10 години жънат успехи единствено и само в същия турнир.1981 бият Стандард а през 1989 Сампдория.В допълнение влиза и загубения финал за КЕШ през 1986.Все пак това беше втория по сила турнир и може да се приеме че са били фактор в ЕКТ.Вече като голямо име се показаха чак през 90-те.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: АРЖЕНТИНА

Мнениеот Мичо » 20 фев 2012, 20:31

И събирайки инфото от последните мнения да обобщим...Шнур за Парца. :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта

cron