АРЖЕНТИНА

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 27 юни 2006, 10:25

И какво ще настъпи в духовното ти пространство ако е европейски отбор? При мен не става нищо.
Как звучи една Италия например световен шампион само защото било "забранено" да бъде южноамерикански?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
diego_simeone_14
Мнения: 112
Регистриран на: 22 юни 2006, 11:00

Мнениеот diego_simeone_14 » 30 юни 2006, 21:10

Берлин. Националният селекционер на Аржентина Хосе Пекерман подаде оставка след отпадането на тима от Германия на четвъртфиналите на Световното първенство. “Мисля, че времето ми като национален селекционер свърши. Нямам желание да водя тима от тук нататък. Абсолютно уверен съм в решението си”, сподели Пекерман.

след дъжд качулка, са казали хората ... пълен палячо...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 01 юли 2006, 11:33

ГРЕШКА :!: ........... ПЕКЕРМАН Е ГОЛЯМ ТРЕНЬОР. НЕ ТРЯБВА ДА ГО ПРАВИ, САМО ЗАЩОТО НЕ Е УСПЯЛ ОТ ПЪРВИЯТ ПЪТ. С НЕГО АРЖЕНТИНА МОЖЕ ДА ПОСТИГНЕ МНОГО. ПЛЮС ТОВА ПРЕДСТАВЯНЕТО ИМ В ГЕРМАНИЯ НЕ БЕШЕ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ СЛАБО - ПРОСТО СРЕЩНАХА ДОМАКИНИТЕ ПРЕКАЛЕНО РАНО.

Според мен Пекерман трябваше да поиска няколко съвета от Карлос Билярдо по отношение на подготовката на Рикелме за Мундиала - във физически и психологически аспект. Защото не е тайна, че заслугата за това което беше Марадона през `86 е поне на 50% именно на Билярдо. Той лично се зае да превърне лидера на своят отбор в това, което го видяхте всички в Мексико. А Рикелме имаше всички качества да играе същата роля сега. ЖАЛКО!

Потребителски аватар
diego_simeone_14
Мнения: 112
Регистриран на: 22 юни 2006, 11:00

Мнениеот diego_simeone_14 » 01 юли 2006, 11:48

значи, аз съм за два отбора- Германия и Аржентина- снощи по силно исках да продължат аржентинците... съдията тук няма вина... естествено свиркаше си в полза на домакините, обаче това не оказа влияние на мача, т.е. отсъжданията не наклониха везната. Дузпата- ако беше свирена, щеше да е толкова смешно, колкото и тази на Италия в последната минута...

виновен си беше треньора с безумните си смени... знаех, че той ще ги провали още след първия мач, когато при резултат 2:0 и 2:1 срещу слоновете изкара последователно Креспо и Савиола и пусна на тяхно място полузащита?!?! В мача с Мексико се забави със смените с около 25 минути ... а вчерашното беше малоумие от най- висока класа... Камбиасо?!?!?! Защо???? Какво може Камбиасо!? Нищо! Защо не футболисти които да задържат топката и да изнервят германците... Меси и Аймар, а той маха Креспо, пуска вечната резерва в Интер Крус и се осира тотално скапания треньор...

Изхода за аржентинците е чуждестранен тренер ... тая година много от Южна и Централна Америка бяха с чуждестранни тренери и имаха повече успехи ... при това отбори далеч от класата на Аржентина...

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 03 юли 2006, 19:34

След като отново и отново се връщам към мача, все повече в мен остава впечатлението за задкулисни игри...
Може и да звучи твърде налудничаво, но много добре знаем колко болезнени са амбициите на германците и какво огромно изкушение за тях е да оставят във витрината си световната купа завинаги...
Знаем също така, че те не се спират пред нищо. Има достатъчно примери в Световната история - политическа, спортна, футболна...

С две думи - смените са изключително абсурдни от всяка една гледна точка. Ако някой във форума има смислено обяснение, колкото и странно да е то - нека го сподели... Нито тези, които излизат, нито ситуацията, нито тези, които влизат имат обяснение. Но по мое мнение всеки на мястото на Пекерман би ги направил...
Хосе Пекерман може и да не е капацитет, но има достатъчно турнирен опит на подобни форуми, за да приема, че се е уплашил нещо... А дори и да е така - влизането на Хулио Круз пък няма обяснение...
И тъй като видими мотиви /спортнотехнически/ аз не виждам, остава последната възможност - този човек изведнъж да е откачил. Това са ходове на дрогиран човек...

Или... нещо друго... - добре подплатено финансово, класиране на Германия за следващия етап. Като се има предвид в какво окаяно състояние е Аржентина - бедност, съсипана икономика - това не е никак трудно осъществимо. И никак не невъзможно.
1982

Всяка далавера завършва с фиаско...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 03 юли 2006, 19:39

Не и ти бе, Тоник! .......... Стига вече с тия глупости - ЗАЩО С ОТПАДАНЕТО НА ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ ОТ ЛЮБИМИТЕ ОТБОРИ НА МНОГО ОТ ФОРУМЦИТЕ, РАСТАТ И МНЕНИЯТА ЗА ЗАДКУЛИСНИ ИГРИ /СЪДИЙСТВО, УГОВОРКИ, НАРЕДЕН ШАМПИОНАТ И ДР./ :!: СТИГА ВЕЧЕ - ТА АРЖЕНТИНА Е ОТПАДАЛА МНОГО ПЪТИ И ПО-РАНО ОТ 1/4-ФИНАЛ.

ТО ПО ТВОЯТА ЛОГИКА - МОГА ДА СПОРЯ, ЧЕ АРЖЕНТИНА УМИШЛЕНО ОТПАДНА ПРЕЗ `98-А ОТ ХОЛАНДИЯ, И ЧЕ ПРЕЗ 2002-РА УМИШЛЕНО БИЕЛСА ПРЕЕБА ОТБОРА В ГРУПИТЕ :!: ДОВОДИ 300-ТА ЩЕ СЕ НАМЕРЯТ ЗА ИЗТЪКВАНЕ.

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 03 юли 2006, 19:50

Пиша го, не защото харесвам Аржентина...
Не виждам смислен аргумент за подобни смени...
I. Моментът
1.Пекерман мисли, че ще спечели и сменя основни играчи. Не просто основни, а двата най-големи коза. Та тази теза не издържа, защото водиш само с 1:0 на терена на домакина и този домакин се казва Германия.
2. Мачът не върви и Пекерман се чуди какво да предприеме - нямаме такава ситуация...
II. Извадените играчи
1. Рикелме е основата на този отбор по една или друга причина. Неговата смяна и то без да има основателна причина дръпва отбора назад...
2. Още по-абсурдно е изваждането на Креспо. Той е коза на отбора. Може да реши мача във всеки един момент...
Все едно Доменек да извади Зидан и Анри 15 минути преди края в мача срещу Бразилия...

III. Влезлите - на мястото на плеймейкъра един разбивач. Аржентина не е притисната до стената, за да се прибягва до такъв панически ход. Напротив - продължава да контролира мача...
Хулио Круз - тука оставям без коментар...

Това е моята гледна точка. Аз не смятам Пекерман за толкова глупав или пък неопитен. Нито пък от събитията на терена имаше индикации, че отборът му има нужда от подобни смени...
1982



Всяка далавера завършва с фиаско...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 03 юли 2006, 20:04

Тоник, по твоята логика мога ферман да напиша как Доменек и Франция е трябвало по подобен сценарий да отпаднат в групите и Доменек усърдно е работил затова с безумията си, някои от които продължават и сега :!: И за Англия и Ериксон същото - и те ли умишлено отпаднаха. Има и още примери - Искаш ли :?:

Потребителски аватар
iverson-girl
Мнения: 36
Регистриран на: 20 мар 2005, 12:09
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот iverson-girl » 03 юли 2006, 20:08

Но Франция има големи имена, например Зидан. Наистина Рикелме е фантастичен, но не е фигура като Зидан. Франция върви напред ВЪПРЕКИ Доменек. Докато Пекерман спря Аржентина и това го разбраха и децата... :roll:
Every moment is a chance...
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 03 юли 2006, 20:11

Ники, аз също не съм съгласен с твоето мнение...
Според мен, Гремания практикува, по-разционален футбол, в който няма зрелище... Аржентина са пък антипод на Италия...
Само ме глождят две положения в мача, когато Клозе контузи вратаря, след очевадно нарушение съдията не даде фал и недадената дузпа срещу Макси (нали той беше) в края на мача...
Не искам да си мисля, че е било нарочно. Иначе, ако не си се нагледал на треньопрски грешки... Мога да ти дам пример веднага
Италия - Франция финал 2000 г.
Италия цял мач играят с трима в защита. Очевидно е, че послкедните 20минути Канаваро издиша отдясно. Треньорът им, тогава ако не се лъжа Дзоф. не пуска никой да му помага, а оставя същата схгема до края на мача... Логичното се случва с гола на Вилтор...
Според мен, ако последните 10 минути Дзоф беше пуснал още един защитник, Италия щеше да е Еврошампион...
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 03 юли 2006, 20:48

За дузпата на Макси - когато стана ми се видя , че рязко зи заби краката в защитника и се пльосна. На първото повторение пък ми се видя , че защитникът го подкоси. На второто повторение пак видях как Макси си забива краката в тези на защитника и ги вдърви...Така , че за мен по-скоро нямаше дузпа...
Изображение

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 03 юли 2006, 21:10

Delija,
Англия няма никакъв облик. Абсолютно никакъв. Няма база за сравнение...
Франция. Там имаше слухове за скандали между тарторите и Доменек. Но мачовете в групата са едно, елиминациите - друго... Смятам, че и тук ситуацията не е същата... На практика 2-та равни бяха достатъчни на Франция. Того и на куц крак щяха да го бият. Та дори и със съдийско рамо...

Wallace,
защо не мога да съпоставя тези два мача? Тактиката на Дзоф беше перфектна. Три защитни линии. Но повечето време се игра пред вратата на Толдо в този мач. Дел Векио изпусна чисто положение. Но главният виновник се казваше Алесандро дел Пиеро - от две идентични положение в рамките на няколко минути - два фрапиращи пропуска. Ето тук Италия загуби мача....

Пак ще кажа - това е личното ми мнение. Не искам да го налагам, но вътрешно съм убеден в това. Все повече.
И още нещо. Публична тайна е как се купуват домакинства. С какво купуването на едно домакинство е по-малко рисково и евтино от купуването на титла?
1982



Всяка далавера завършва с фиаско...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 03 юли 2006, 21:21

Тоник, наистина е нелепо твърдението - в края на мача аржентинците имаха 2 положения при които сантиметри ги разделиха от победата - удар На Макси Родригес покрай гредата /на сантиметри/ и спасен удар от Леман с мъка........... Едва ли те щяха да рискуват да вкарат в последните минути, ако мача е бил "договорен" по какъвто и да било начин. НЕЛЕПО Е. Някакви си сантиметри и ти нямаше и да се сещаш за тия глупости, които пишеш сега.

В БЪЛГАРИЯ АКО НЕ БЪДЕ ОПЛЮТО ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО, ПРОСТО КЕФЪТ НЯМА ДА Е ПЪЛЕН - ЖАЛКО, НО ФАКТ.

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 03 юли 2006, 21:27

Delija,
никъде не съм говорил за договорка... - никъде!

Коментарът ми беше по абсурдните треньорски смени. Само толкова. Нито намек повече за действията на останалите...
1982



Всяка далавера завършва с фиаско...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 03 юли 2006, 21:33

Е добре де, треньорът сгрешил и ти почваш да се съмняваш, че е "продал" мача - ами, извинявай, ама е страхотна тъпотия. По същата логика - Лампард и Джерард "продадоха" Англия.

Разбирам, че не ти е приятно това което стана - но научи се да приемаш истината като мъж. СТАВАТ И ТАКИВА РАБОТИ. А не да хленчиш и омаловажаваш.

И НА МЕН НЕ МИ БЕШЕ ПРИЯТНО ПРЕДИ 4 ГОДИНИ, ЧЕ БРАЗИЛИЯ ВЗЕ ТИТЛАТА, НО ПРИЗНАВАМ ЧЕ СИ Я ЗАСЛУЖИХА. ИНАЧЕ И АЗ МОГА ДА НАПИША ФЕРМАНИ КАК ШАМПИОНАТЪТ БИЛ НАРЕДЕН ЗА ТЯХ. И ПОВЯРВАЙ МИ - ДОВОДИ ВЕДНАГА ЩЕ ТИ НАМЕРЯ 300-А :!: НЯКОИ ОТ ТЯХ СТРАШНО ОСНОВАТЕЛНИ.


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта

cron