Най-големите пропуски

Потребителски аватар
Алекс
Мнения: 247
Регистриран на: 28 мар 2005, 12:34
Местоположение: "Армията", Сектор Г

Мнениеот Алекс » 08 фев 2006, 13:00

Meto_Deyanov написа:http://free.linkos.bg/details.php?id=11733

Просто го изтеглете, после ще коментираме.


Това съм го гледал! Много е добро 8)
САМО ЦСКА!!!

Потребителски аватар
Meto_Deyanov
Мнения: 669
Регистриран на: 18 мар 2005, 14:46
Местоположение: София

Мнениеот Meto_Deyanov » 08 фев 2006, 13:56

Мдаа, горещо го препоръчвам на всички, които не са го гледали.
Формата е временна, класата - вечна!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 08 фев 2006, 13:57

Мач на Локо Горна май срещу Левски, но може и срещу друг да е било. Мача е в Горна Оряховица. Играча Илиев (губи ми се първото име, но нещо с Б започваше като че ли), а годината около 90-та (тогава това Локо беше силно). Този Илиев им беше от най-добрите.

Ситуацията:
Ъглов удар, центриране, удар с глава на Илиев и аут, но....КАК?
Илиев е на около метър от голлинията и в малкото наказателно поле. Това не е всичко. Удара с глава е в земята (което го прави труден за отразяване от вратар или защитник) и от там топката отскача над гредата. Топката я посреща (в смисъл засилен към нея и с летеж го прави), а не да стои на едно място, защото така не може да я удари с такава сила в земята
Не знам дали някой от вас може на около 1 метър от голлинията така да забие с глава топката в земята, че да прехвърли вратата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 08 фев 2006, 14:30

Мач на Левски в Пазарджик срещу местния Хебър - 2001 г. Топката е в малкото наказателно поле на Хебър, празна врата - Топузаков на един метър решава пред опразнената врата да комбинира вместо да чукне топката към вратата. Повтарям да я чукне, а не да я ритне...

Бербатов - прословутия първи кръг срещу Литекс на Армията;

Демба Нирен - Левски - ЦСКА 1:1 - Последната минута на два метра от вратата не може да уцели топката;

Бисер Иванов - Левски - Локомотив 1:0. На 3 метра от вратата, шутира... и не можа да я улучи...

Пол Гаскойн - 1/2 Финал Англия - Германия 1996 г. - Минути преди последния съдийски сигнал на допълнителното време На Пол Гаскоин 2-3 см. не му достигнаха да засече топката във вратата на Германия. Тогава важеше правилото за златен гол... само 2-3 см... Просто трябваше да носи по-голям чифт обувки...

Петре Григораш - Левски - Рейнджърс - 1993 г. ст. "Васил Левски". Григораш получава пас от Сираков на два метра от опразнената врата. Вместо да вкара топката в мрежата той се размина с нея и сам влезна в мрежата.... Добре че Кайзера надърви палеца накрая на мача....

Няколкото пропуска на Шведите озовали се очи в очи с пацо Николов на мача за 3-4 място на Световното в САЩ... Но пък, аз си мисля, че това бяха невероятни спасявания на един велик вратар...
Изображение

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Мнениеот dgeorgiew » 08 фев 2006, 15:45

Wednesday, 9 June 1999
Bulgaria 1 England 1

Беше към края на 1-то полувреме, когато Стоичков напредна
отляво правейки своя марков пробив и сложи топката на крака
на Ицо Йовов някъде на границата на малкия пеналт,всички виж
дахме вече невероятният обрат да става факт (Англия бяха повели с
1-0),но уви ,шут на Ицо и аут.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Мнениеот Blue » 09 фев 2006, 04:11

Wallace написа:
Петре Григораш - Левски - Рейнджърс - 1993 г. ст. "Васил Левски". Григораш получава пас от Сираков на два метра от опразнената врата. Вместо да вкара топката в мрежата той се размина с нея и сам влезна в мрежата.... Добре че Кайзера надърви палеца накрая на мача....

В този случай "вина" имаше и играч на Рейнджърс,който отклони топката и тя избяга на Григораш.На стадиона ми се стори невъзможно за изпускане това положение,но после на повторението по телевизията се вижда отклоняването на топката.

Иначе аз се сещам за едно положение на мача срещу Дания на Българска Армия от квалификациите за СП 2002,когато вездесъщия Бербатов се опита да чукне с пета топката към вратата,вместо да я остави на връхлитащия зад него наш футболистг(Г.Иванов може би беше зад него).

Чувал съм и за уникален пропуск на Спас Джевизов срещу Сент Етиен на мач в София,но това по-добре може да го опише някой който е гледал въпросния мач.

Потребителски аватар
Anarion
Мнения: 835
Регистриран на: 22 май 2005, 21:40
Местоположение: Минас Тирит,Гондор

Мнениеот Anarion » 09 фев 2006, 06:37

Сега се сещам освен за Демба и за един пропуск на Нешко Милованович (и такъв образ имахме!) от няколко метра,минути преди "кървавия гол" на Гонзо.Чичовото на Световното във Франция срещу Нигерия също-поема топката с гръб към вратата,обръща се (край него поне на половин метър няма никой) и от вратарското поле боц,боц,боц!Е,стадиона не прехвърли...Тодор Колев с пропуска срещу "Беверен" на празна врата от няма и десет метра...Поне за тия се сещам на прима виста.Иначе онова на Сашо Костов от старите ленти,дето Асен го припомни направо е класика :) .А това с Джевизов срещу "Сент Етиен" май съм го гледал на запис-нещо като тошкоколевото изпълнение,ама от много по-близо.Има-няма метър два...Абсолютно същото направи и години по-късно срещу "Омония" в Лимасол.И Дел Пиеро съм го запомнил с три поредни пропуска на финала на "Евро 2000",макар и не баш от 100%-ови положения-сам срещу вратаря,но малко встрани и при скъсен ъгъл.
...и рече Бог "Само "Левски" !
И направи небето синьо.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Мнениеот Blue » 14 фев 2006, 05:20

Сетих се и за един пропуск на Тройчо срещу Ю.Корея на световното в Мексико 86.
Получи прекрасен пас и се озова очи в очи с вратаря им,излъга го и от малкото наказателно поле се опита да скъса мрежата............,но от външната й страна :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
veteran
Мнения: 190
Регистриран на: 19 мар 2005, 08:52
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот veteran » 14 фев 2006, 09:06

Пропуска на Дембав 90-та мин на дербито при 1-1 и пропуските на Бербатов в кървавото дерби !!!
Да направиме инвазия в Белград !!!
Идемо у Белградо на МАРАКАНУ !!!

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 14 фев 2006, 15:00

Ето ви филмче с едни от най-фамозните пропуски в историята на футбола,кой от кой по-малоумни

http://store1.data.bg/jerrynp/UNORIGINAL.C...ng%20Misses.wmv
БАН

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Мнениеот Toru » 14 фев 2006, 16:03

Propuskite na Marto Petrov na poslednoto Evropeisko :cry:
Ne sa famozni propuski no kato se setia za tiah i poludiavam :x

Потребителски аватар
Bilbo
Мнения: 789
Регистриран на: 17 мар 2005, 13:50
Местоположение: стадион "Васил Левски"-сектор Б - Шампионската лига

Мнениеот Bilbo » 14 фев 2006, 16:09

пропуските на ФУТБОЛИСТ НОМЕР ЕДНО в будапеща :oops: :oops: :oops:
Изображение

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 14 фев 2006, 16:48

Bilbo написа:пропуските на ФУТБОЛИСТ НОМЕР ЕДНО в будапеща :oops: :oops: :oops:

Мдааа...как забравихме за тях :lol: Помня как от един метър "Футболист Номер 1 на БГ" пропусна да се разпише във вратата на МТК и да класира цска напред...и заради него отпаднаха :lol:
БАН

Потребителски аватар
Bilbo
Мнения: 789
Регистриран на: 17 мар 2005, 13:50
Местоположение: стадион "Васил Левски"-сектор Б - Шампионската лига

Мнениеот Bilbo » 14 фев 2006, 16:50

аз имах впредвид последния гастрол на СУПЕРНАПАДАТЕЛЯ на байер в будапеща-с националния отбор ;) но, да... и онези му пропуски бяха култови 8)
Изображение

Потребителски аватар
hakunecA
Мнения: 769
Регистриран на: 31 мар 2005, 23:57
Местоположение: Santiago Bernabeu
Контакти:

Re: Най-големите пропуски

Мнениеот hakunecA » 14 фев 2006, 18:56

rkk написа:според мен такава тема би била интересна, след като има тема за ялов нападател. можем да се посмеем и забавляваме с най-смешните и феноменални пропуски в историята.

Според мен би било по-интересно ако имаше и видео материали щото така някак си да четеш положението е тъпичко :?


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта

cron