БАЙЕРН МЮНХЕН

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот blazev1992 » 17 юли 2013, 16:26

Никой не отбелязва, но Байерн в момента правят ужасяваща грешка. Бъкат отбора с адски талантливи футболисти, а кой кога ще играе....никой не знае.
Халфовата им линия е: Алкантара, Рибери, Мартинез, Робен, Гьотце, Швайнщайгер, Мюлер, Кроос, Шакири, Луиш Густаво. :shock: Не знам какви ротации трябва да прави Гуардиола, но е абсурдно да имаш толкова много звезди в халфовата си линия. Нещо като Барса в последния сезон на Гуардиола. Абсурдният трансфер на Фабрегас, а тук цели 2 нови трансфера на страхотни халфове. #-o

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот drvasko98 » 17 юли 2013, 17:17

Пеп ще иска Байерн да играят като Барселона. Много ми е интересно да видя дали ще де получи. Ако успеят да покажат на 70% играат на Барселона като се има предвид, че напред все пак е немски отбор и няма да я чепкат до края и да искат да влизат с топката във вратата става много страшно за останалите. Байерн е отборът, който е най-близо до дубъл на ШЛ. Аз лично не виждам кой и по какъв начин ще им попречи.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Al » 17 юли 2013, 19:02

Нали не мислиш, че ще ги оставим да ни бият на втори финал подред. :mrgreen:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Delija » 17 юли 2013, 20:09

drvasko98 написа:Байерн е отборът, който е най-близо до дубъл на ШЛ. Аз лично не виждам кой и по какъв начин ще им попречи.


Аз съм 100% сигурен, че няма и те да направят дубъл.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот blazev1992 » 29 юли 2013, 08:25

В продължение на 1 месец по медиите се лееха дитирамби в чест на Гуардиола и неговия невероятен Байерн, как били непобедими, това щял да е по-добър от миналогодишния отбор, и кво стана, загуби още първия си официален мач. #-o
Много бърза игра и от двата отбора иначе.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Delija » 29 юли 2013, 10:16

Е то от миналогодишния отбор трудно виждам как ще направи по-добър тим. Максимумът е да запази нивото.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот VILIO » 29 юли 2013, 11:24

Пеп-а сигурно ще иска да ги кара да играят като Барселона и Испания.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот 8 » 29 юли 2013, 12:53

Аз като Васко очаквам Байерн дай е най-вероятния отбор, който ще защити ШЛ.

Предполагам предстои повторение на началото на 70-те. Тогава Аякс и след това Байерн вземат по 3 КЕШ. Сега няма да е точно същото (поне в първата половина), а по-общо казано на хегемония. Мина Барса (Аякс), следва Байерн. И в двата случая по-силния отбор като съвършенство в очите на хората ще остане красивия тотален футбол, но и в двата случая последващото надмощие на немците няма да отстъпва като успешност.

Ще имам и проблеми във форума с Пеп, защото тоя пич ще се окичи с всичко след първата ШЛ, но за мен приноса му ще е почти нулев. Отборът е изграден и повече от готов. Дори и при малко отстъпление нищо лошо няма да стане. Само ще обере лаврите, но в историята ще остане като изключителен бидейки начело на двата отличаващи се отбора с по-така доминация в последните може би 20 години. "Два отбора, две ери, все Пеп, е голям е!". Така ще се дрънка. Истината е, че Хайнкес подготви отбора за магистралата точно както изкара навремето Реал от почти 40-годишно забвение (и нищо че изпълнителите доста се посмениха) и Реал след неговата ШЛ си взе още 2 през една година все. Сега е същата работа.

Пеп дори и да има някои затруднения организацията на ония им е перфектна. Това сега със суперкупата нищо не е. Ще имат такива моменти при които просто ще се изисква малко "файн тунинг" на иначе перфектната постройка, а Пеп разполага с невероятен ресурс зад себе си (не говоря за финанси, въпреки че и такива има, говоря за капацитет от умения на хората в клуба). Какво трябва? Нов трансфер ли, смяна на подготовката, друго? Всичко ще получи на 100% и ще бъде изпълнено по типичния перфектен немски начин. Накратко, те си остават фаворита за ШЛ или поне за хегемония през следващите години (да бъдат основния играч на сцената замествайки в тази роля Барса от отминалите години).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Васко, не намерих време да ти отговоря в българската тема, но тук е същата работа. Аз разграничавам треньорите по тези неща. Хайнкес срещу Пеп, Пеневи (и двамата) срещу Стойчо, Рафа Бенитес срещу Моуриньо и т.н., а и Дел Боске към последните да не забравя. Ето, че и той си потвърди, че е само добър треньор, а не някой уникат.
Да, след като наследи готовия европейски шампион направи най-правилното...........нищо да не прави (само ще развали) и отбора продължи летежа към световна титла и втора европейска. Напоследък обаче позакъса Барса. И какво стана? Първи признаци, че подобно нещо става и с испанския национален отбор. Оригинално решение на проблема няма. Хубаво, това не го прави слаб. Такива са обективните обстоятелства. Най-вероятно ще успява при силен испански футбол и най-вероятно няма да успява при слаб такъв (Стойчо най-вероятно ще успява при добри финанси и най-вероятно ще прави хикс у дома при липса на отбор). Тези неща са ясни, но и мнозина други най-вероятно ще са точно така. Факирите са онези, които правят обратното на обстоятелствата. Ман Ю макар и богати не получиха финансите на Ман С...........но Съра не сдаде върховенството в Англия независимо от милиардите и моментните изригвания за по няколко сезона на Арсенал, Челси, Сити. Юнайтед си остана константата. Хайнкес без да разполага с най-силния ресурс като негови колеги в същите тези клубове, успя два отбора (Реал и Байерн) да закара до върха в ШЛ при най-големия куриоз, "ОК пич, нищо не стана с теб, довършвай сезона, ще търсим повече с друг". И той довърши сезона както той си знае.
Това исках да ти напиша преди макар и по-обстойно. Това си е моя оценка с която не ангажирам никой. Не я налагам като стандард, който трябва задължително да се следва. Така аз виждам нещата.

И още нещо за Съра. Не продължих дискусията, че според мен не е най-великия, защото щеше да се получи спор при който ще трябва да понижавам качества на човек за когото имам изключително високо мнение. Не е номер 1 в цялата история, защото все пак не той е маестрото или виден представител на двата най-успешни стила, които са измислени. Катеначото и тоталния футбол. Иначе спор няма. Велик е и в самото чело на спецовете. Доказа го недвусмислено.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот 8 » 29 юли 2013, 13:18

И в тази връзка си нямам идея кой ще подържам тази година в ШЛ. В Англия освен, че са дървари имам: Юнайтед без Съра не ми е симпатичен, Челси с Моу ясно, Арсенал са скучни, Сити напудрени, как хубаво им заби Съра шамар за последно след измислената титла миналата година. Реал и Барса вече ми са натрапващи. Каталунците бяха готини с автентичната си и наистина резултатна продукция, но вече взеха и те да обират каймака от играчи отстрани, а продукцията им стана доста затормозяваща без онази ефективност. Италианците традиционно не ги харесвам. Май отивам към Германия, но там пък оня мазник Пеп дразни. Особено с това стълпотворение от трансфери в халфовата линия. Значи избора ми остава лимитиран до малко вероятни отбори да успеят.
Прощавам на Дортмунд гаврата с Малага, Атлетико никога не са ми били любимци, но сега покрай Вия може да са ми интересни, всеки изблик на емоции от отбор извън първенствата от топ 4, въпреки че французите винаги са ми били смешници.

Осмака като птиченце отлита към ново качество. Не съм роб и прикован във вериги към някой (английски) отбор. Харесвам този който ми харесва. Да се стараят те, за да привлекат мниманието ми. Поданик на никой не съм.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот drvasko98 » 29 юли 2013, 13:39

Отговорът се набива от само себе си - Лудогорец :qipbo:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот VILIO » 29 юли 2013, 13:44

И в двата случая по-силния отбор като съвършенство в очите на хората ще остане красивия тотален футбол


Хората харесват повече футбола на Байерн. :qipbo:

Ще имам и проблеми във форума с Пеп, защото тоя пич ще се окичи с всичко след първата ШЛ, но за мен приноса му ще е почти нулев.


Преди Пеп-чо да стане треньор на Барселона тактиката им беше "дайте топката на Роналдиньо". Промени това като наложи тити-така и накара отбора да пресира противника си. Преди това Барселона оставя противника по-свободно да разиграва топката.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот 8 » 29 юли 2013, 13:55

Тази игра е философия на Барса от 25 години и няма нищо общо с Пеп. Виждали сме я разбира се не винаги, а само когато са били налице подходящите изпълнители и по-точно в два случая Барса е играла атакуващ, тотален и красив футбол, който и много е бил харесван и е бил успешен (в една или друга степен). Това са двете формации едната със Стоичков и другата тази от последните години.

Може да има и трета в бъдеще и нейния треньор ще има също толкова принос за атрактивния и успешен стил колкото Пеп. Тоест никакъв, това е играта на Барса. Разбира се искат се някакви качества, за да си точно ти треньора на успешна формация, но фундамента не е заложен от теб. Втори аргумент е, че успелите изпълнители нямат 100% връзка с треньора. Пеп можеше да разполага и с Ривалдо вместо с Меси. Това не зависи от него.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот VILIO » 29 юли 2013, 13:59

8 написа:Тази игра е философия на Барса от 25 години и няма нищо общо с Пеп. Виждали сме я разбира се не винаги, а само когато са били налице подходящите изпълнители и по-точно в два случая Барса е играла атакуващ, тотален и красив футбол, който и много е бил харесван и е бил успешен (в една или друга степен). Това са двете формации едната със Стоичков и другата тази от последните години.


Атакуващ футбол може да се играе по много различни начини. Сравни мачовете на Барселона с Рийкард и на Барселона с Пеп.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот 8 » 29 юли 2013, 14:08

Ма аз и Барса на Ван Гаал знам и тя няма нищо общо със съвършенство. Това не значи, че като се появи някой и използва вътрешните (от него които зависят, от качествата му) и външни фактори (които не зависят от него, така или иначе отбора е насочен натам) да го припозная като бог.

Един факт. Барса и Испания вървяха паралелно през последните години. Хегемония на едните, хегемония и на другите. Звучи много съблазнително, че Пеп е изградил отбор чудо и по инерция националната гарнитура и тя се възползвала............само дето през лятото на 2008 националния реализира първия си голям триумф, а Пеп...........тогава постъпи на работа в Барса.
Значи идваме до иронизираните приказки на осмака с влаковете. Испанския влак е бил вече потеглил. Шави например е европейски шампион 2008, в идеалния отбор на първенството, най-вероятно е и на клубно ниво да дойде същото, което вече го има на нацзионално. ВЛАКЪТ ТРЪГВА :qipag: ..........и Пеп се качва :qipag:

Но не и това, защото и да не бяха европейски шампиони през 2008 пак мнението ми щеше да е същото. Много харесвате чудесата при някои треньори ама не са налице. Не виждаш ли Байерн какво чудо е в момента, че да се кланяш на Пеп ако следващите две издания са пак победители в ШЛ.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот 8 » 29 юли 2013, 14:17

Един факт. Барса и Испания вървяха паралелно през последните години. Хегемония на едните, хегемония и на другите. Звучи много съблазнително, че Пеп е изградил отбор чудо и по инерция националната гарнитура и тя се възползвала............само дето през лятото на 2008 националния реализира първия си голям триумф, а Пеп...........тогава постъпи на работа в Барса.


А на база това настъпва и нещо много съкрушително. Испания почва да прави неща, които не е правила в историята, но започва преди Барса да ги прави. Излиза, че успехите на Испания нямат връзка с Барса. Тръгнали са преди нещо да се случва в Барса.

Обаче всички знаем (с просто око на наблюдатели), че като цяло успехите и на едните и на другите вървяха палалелно, моделите бяха сходни, а и в основата на националния е ядрото на Барса. Значи тези футболисти с тази философия (надвишаваща най-малкото като време Пеп) са успели да се реализират на две различни места, едното без никакъв Пеп и за още по-убедително от там са почнали големите успехи (където го няма Пеп). Тоест в основата не е той, а Барса и на какво са научени там. И разбира се точно тези, защото Барса не вади постоянно дрийм тийм. Говорим за точно тези изпълнители и тази формация която правят.
Пеп ако има принос е, че не е развалил работата. Както и Дел боске. Използва добре инерцията и дойдоха и още два големи трофея при него ама да го броя за някакъв създател на тези испански успехи ми идва в повечко. Пеп също хвана всички плюсове и ги реализира. Супер, ок, страхотен е, но не е велик.
Последна промяна от 8 на 29 юли 2013, 14:18, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron