БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Мичо » 08 юни 2012, 08:30

Блажев, в началото беше смешно ама вече се изтърка и изглеждаш просто глупаво. Не ставай палячо като оня мишок осмака(дето се завря в кучи гъз след показното свинско ебане в Разград) и Казуса.
Аз ако съм сектант, вие всичките дето пишете-ние, за някви измислени отбори кви сте, бе, льольо?
Атлетико, Реалм, манчестър и тъй нататък. Аман малоумни селяци.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот blazev1992 » 11 юни 2012, 09:18

Полша срещу Украйна
Двете страни изглеждат прекалено различни в началото на европейското първенство

Борислав Борисов
Нова Спорт

Като дете си спомням, че често ми разказваха един виц. Дете и прадядо му гледат футбол. Възрастният човек не вижда достатъчно добре и пита: „Кои играят, моето момче?”. Отговорът е: „Австрия и Унгария”. Неразбиращ, дядото продължава със следващия въпрос: „А срещу кого?”. Знам, че звучи нелепо, но все се сещам за този виц, когато стане дума за съвместно домакинство на европейско първенство. Защото страните трябва да са партньори и да играят наистина заедно.
Партньорството
Преди 4 години в един влак от Инсбрук към Виена говорих съвсем случайно и непринудено с румънец, който заяви, че работел като консултант и за футболната федерацията в страната и оглеждал тогава стадионите в Австрия и Швейцария, в контекста на една кандидатура на България и Румъния за бъдещо европейско първенство. Той не осъзнаваше, че говори с журналист. В един момент реших все пак да му кажа, защото започна да прекалява с някои обяснения за различията между двете ни страни, поради което леко се изнервих. Оставям подробностите встрани от вниманието си, но неговото мнение бе интересно. Той твърдеше убедено, че разликите между България и Румъния в икономическо отношение са твърде големи, за да сме заедно партньори в подобен голям проект. И съвсем не говореше само за стадионите. Тогава осъзнах, че когато две страни искат да правят заедно голямо футболно първенство, разликите не би следвало да са значими.
Всичко започва през 2000 година, когато Белгия и Холандия приемат като домакини първенството на Стария континент. Но двете страни са част от Бенелюкс, много са сходни и, честно казано, има твърде малко неща, които ги разделят. Да, това са две страни, но и като площ, и като население, не се различават чак толкова. Така че нямаше голяма разлика в градовете домакини. Липсваше и усещането за състезание. През 2008 година в Австрия и Швейцария също нямаше чак толкова сериозна разлика, но вече ясно се усещаше желанието на двете държави да покажат, че едната се е подготвила по-добре от другата. Е, валутата, стандартът на живот добавяха известни различия, но те бяха минимални и по-скоро ги възприемахме като нещо интересно и любопитно.
И точно тук става интересно. В Полша и Украйна пътуването между отделните градове в двете страни е твърде голямо, за да бъде пренебрегвано като фактор за привържениците и отборите. Ако беше само това, едва ли щеше да е проблем. Но има огромна разлика в самите държави като начин на живот. Каквото и да си говорим, Полша винаги е била част от Европа, докато Украйна тепърва ще опита да бъде.
Противопоставянето
Дори се получи нещо доста интересно. Вместо да видим единение на двете страни в търсене на общ почерк и стил при домакинството на първенството, ние виждаме известно разделение и дори вече противопоставяне. Още при тегленето на жребия за турнира се оказа, че 13 отбора са избрали за своя база полски градове, докато едва 3 са в Украйна, при това един от тях си е местният национален отбор. Другите са Швеция и Чехия. Останалите предпочетоха да стоят в Полша и да си пътуват за мачовете. Още тогава това бе възприето като сериозна обида към Украйна. Но бе интересна позицията на поляците, които бяха доволни от това стечение на обстоятелствата. Нищо не казаха, дори се опитаха някак да подкрепят партньорите си, но това изглеждаше фалшиво. От друга страна е нормално Полша да е доволна, че е възприемана като по-добрата държава. На практика те бяха победили в първия си задочен сблъсък. За първи път тогава осъзнах, че имаме две страни, домакини на първенството, които няма да играят заедно, а по-скоро ще са противопоставени.
Полша е доста по-стабилна в икономическо отношение. Страната е част от Европейския съюз, вложи 20 милиарда евро в построяването на стадиони и модернизирането на инфраструктурата. Украйна също направи солидни инвестиции според ангажиментите си пред УЕФА. Но през цялото време оставахме с усещането, че в тази страна се изостава с графика. УЕФА пое сериозен риск с определянето на този „футболен съюз”. Да, населението в двете държави общо наброява почти 85 милиона души, което е солиден пазар за форум от такъв калибър. Разликата с Холандия и Белгия, а и с Австрия и Швейцария, е огромна в това отношение. Може би точно поради тази причина идва и разделението. Украйна например заема 8-о място по брой на туристите за година, което би следвало да се възприеме като предимство, но сега изглежда, че Полша е по-добрата туристическа дестинация и там ще се струпат повечето отбори, а и публика.
Расизмът
Продължението на това съперничество между двете страни можеше да бъде видяно и по отношение на един филм, който бе направен в Англия за расизма. Тази болест е факт из цяла Източна Европа. Поляците обаче извадиха веднага серия от аргументи, в които се твърдеше, че подобно нещо вече липсва в тяхната страна. И въпреки всичко още преди да започне първенството, се разрази скандал. В четвъртък, по време на тренировката на Холандия в Краков, част от публиката е издавала съвсем целенасочено маймунски звуци. Целият отбор на Лалетата е отишъл в другия край на терена и след тренировката Ван Бомел като капитан на тима публично отнесе въпроса до УЕФА, заявявайки, че ако това се случи по време на мач, той ще разговаря със съдията и целият отбор ще напусне игрището.
Принципно расизмът може би е белег и за развитието на държавата в икономическо отношение. Поляците се хвалят, че са единствената страна в Европейския съюз, която постига постоянен растеж в икономиката от 2008 година насам, но въпреки това остава петата най-бедна в рамките на съюза. Украйна изобщо няма как да бъде сравнявана дори с тези показатели, имайки предвид, че средната заплата в Полша на годишна база е около 10 хиляди евро.
Не мога да се отърся от усещането, че в момента наблюдаваме по-скоро разделение между Полша и Украйна, отколкото търсене не нещо общо. Дано в хода на първенството бъдем убедени, че това е било просто неправилно тълкуване на събитията.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот blazev1992 » 11 юни 2012, 09:40

За всекиго по нещо от ЕВРО 2012
Все по-важно става какво се случва извън терена, дори извън стадионите на тези шампионати

Борислав Борисов
Нова Спорт

Хайде кажи сега кой ще е шампион? Обърнах се. Оказа се, че този път въпросът ми го задава човек, когото изобщо не познавам. Намирахме се пред щанда за кисело мляко в голям супермаркет. Единственият проблем бе, че случайната ни среща може би трябваше да е пред наредените малко по-надолу бири. Странното е, че човекът държеше да чуе прогнозата ми, защото през 2010-а залагал на Холандия точно заради моето мнение. Притесних се. Не защото нямам мнение кой ще е шампион, а защото в един момент вече не говорехме за футбол, а за пари. С половин уста казах стандартното „Германия, Испания или Холандия, макар че много ми се иска да е Англия” и побързах да продължа с пазара. За пореден път осъзнавам, че футболът вече е много повече от една игра с два отбора по 11 души и определен брой съдии. Проблемът е, че не съм съвсем убеден, че това ми харесва. Дали е правилно пък, изобщо няма смисъл да дискутираме.
Кой ще е шампион?
Очевидно е, че най-важното за хората е кой всъщност ще е шампион. Има нещо много специфично в първенствата на Стария континент. Обичайно те се печелят от тима с най-добра защита, докато световните шампионати по-скоро клонят към атакуващите отбори. Да вземем за пример шампионатите от последните 20 години. Започваме от 1992-а и триумфа на Дания. Червения динамит се припичаше на плажа, когато бе събран и само в рамките на няколко дни трябваше да играе серия от важни срещи. В такива случаи се залага на защитата. И точно с това датчаните спечелиха. Четири години по-късно в Англия триумфът бе за Германия. А това бе и последното голямо първенство, спечелено от този тим. В групата немският тим нямаше допуснат гол срещу Чехия, Италия и Русия, а в цялото първенство имаше само 3, като веднъж продължи напред след дузпи, а на финала спечели със "златен гол". Защитата на Франция от 2000 бе впечатляваща, за Гърция през 2004-а няма нужда да говорим. Испания от 2008-а, ръководена от Луис Арагонес, бе отбор, който залагаше на много стабилност в отбраната. Маркош Сена действаше като типичен дефанзивен полузащитник, който не минаваше центъра. В елиминационната фаза Испания не допусна нито един гол във вратата си – победа с дузпи след 0:0 над Франция, успех с 3:0 над Русия и после 1:0 над Германия.
Така че шампионът в това първенство може би е редно да се търси сред отборите с най-добра защита
Да погледнем тогава към тимовете, които биха могли да извадят подобен тактически вариант, който да работи.
Италия е отборът, който в квалификациите е допуснал най-малко попадения във вратата си – едва 2. Те отново са раздирани от вътрешни проблеми, свързани с корупция и черно тото. Същото беше и през 2006-а, ако помните. Но някак не ми се вярва те да стигнат чак до титлата. Германия и Испания в момента играят прекалено нападателно и въпреки че не може да не бъдат сложени сред фаворитите, теорията за триумфа на защитата ги изключва от претендентите. Англия върви изцяло по стъпките на Дания от 1992-а. Крайният резултат не е съвсем ясно какъв ще е, защото тимът ще практикува изцяло дефанзивен вариант на 4-4-2 и ако успее да излезе от групата и да дочака влизането на Рууни в състава, може и да направи този път нещо сериозно. Тимът от Албиона има една основна разлика в сравнение с предишни години - има силен вратар. Холандия обаче е образец за съчетаване на дефанзивния стил с контраатаката и поради това изглежда логично този тим да е номер 1 сред претендентите.
Изненадата
Подчинявайки размислите си за успеха на защитната игра на европейското първенство, може би е редно да ги пренеса и върху търсенето на изненади в турнира. Полша има вече 5 поредни мача без допуснат гол във вратата си. Ако погледнем състава, в отбора има футболисти от големите първенства, а ядрото им е от сензацията на Бундеслигата - Борусия Дортмунд. Като сложим и домакинското предимство, ми се струва, че това е един от сериозните претенденти да бъде изненадата на първенството. От август 2011 година тимът има едно поражение (от Италия) в общо изиграни 12 срещи. Другият подобен отбор, който яростно ще разчита на защитата си, е Република Ирландия. С Джовани Трапатони начело съставът със сигурност ще започва добре прибран в своята половина. Те са в ужасно трудна група – Испания, Италия и Хърватия. Но програмата им е интересна. Започват с хърватите и ако спечелят тази среща, могат да разчитат на равенство с Италия (за Трапатони това няма да е невъзможно), като след това ще разчитат, че Испания ще се е класирала преди последния двубой и равенството няма да е чак толкова трудно за постигане. Ключът за да стане Република Ирландия изненадата на първенството, е първият им двубой.
Първенството на привържениците
Последните големи първенства бележат една любопитна тенденция – все по-важно става какво се случва извън терена, дори извън стадионите. Шампионатите се превръщат в забавление за публиката посредством фензоните и обстановката, която се създава в градовете домакини. За първи път нещо подобно се видя в Германия по време на световното през 2006-а. Тогава ключови улици и булеварди ставаха място за срещи на хора от различни страни. Но удоволствието да гледаш футбол по улиците бе в начална фаза на развитие. Две години по-късно в Австрия и Швейцария това бе доразвито. Пред очите ми във Виена майка и дъщеря от Италия флиртуваха с две момчета от Испания, които пътуваха с буса си около мачовете на любимците си. Бях напът да се възмутя, когато 10 метра по напред имаше огромно „хоро” от привърженици на различни държави, окичени със знамената на страните си, които подскачаха почти в такт с музиката, доколкото изпитата бира им позволяваше
Всъщност не се случваше нищо различно освен едно огромно забавление. Мишел Платини бързо осъзна силата на това явление и премести финалите в Шампионската лига в уикендите, за да могат хората отново да пътуват за тези мачове и да се забавляват. В Мюнхен имаше огромно количество англичани без билети, дошли просто за да бъдат част от атмосферата на финала. Да не говорим, че градът отвори стария стадион на Байерн и Мюнхен 1860, за да го напълни с привърженици, които наблюдаваха финала заедно на големи екрани. Мисля, че най-логичното нещо е този шампионат да доразвие всичко това. А и поляци, и украинци имат какво да предложат като забавление на гостите си. След година финалът в Шампионската лига пак се завръща на "Уембли", защото там бе направена страхотна печалба за УЕФА.
Вече вървят кадри на слона, който прави прогнози за развитието на мачовете, подобно на октопода Паул. Едно от големите клишета на футболната игра е, че това е 90-минутно шоу. Вече не е така. Играта е само част от цялото шоу. По телевизията върви една реклама, в която група хора вдигат шум, като по този начин обясняват, че ще гледат заедно първенството. Обаче ако човек внимателно се вгледа във фланелките на тези „привърженици”, ще види поне две на южноамерикански състави. Което само показва, че няма значение вече дори кои отбори играят, на преден план излиза шоуто на публиката. Е, аз не съм съвсем убеден дали това е правилно, защото за мен винаги ще е от голямо значение кой на кого е подал и как точно е паднал гол. Но за едно общество, в което интензивната работа, печеленето на пари и постигането на предварително зададени цели са най-важното нещо, има нужда и от време за разпускане. А това първенство ще ни го даде. Аз ще гледам кой на кого подава, мнозина ще си пият бирата и ще се тюхкат ние защо не сме там, жените ще гледат прическата и мускулите на Кристиано Роналдо, когато той случайно си свали фланелката след гол (ако не вкара, ще си я свали при пропуск, убеден съм). Истината е, че съзирам и сериозен пропуск в производителите на бижута. Как може някои да не се сетят да пуснат „Купете на жена си бижу, за да ви остави на мира по време на европейското!”. Намалението би свършило допълнителна работа.
В следващия месец за всекиго ще има по нещо. И в това вече е смисълът на тази велика игра.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Мичо » 11 юни 2012, 10:21

Между другото онзи ден си пиех бира във Фредито на Плиска, а на съседната маса Боби взимаше интервю за работа от някакъв младеж. :qipag:
Накара го до неделя да му прати подобни материали за полуфиналите и финалите на Ролан гарос като изпит.
Да ви кажа, голям симпатяга е. :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Al » 11 юни 2012, 10:26

Мичо написа:Да ви кажа, голям симпатяга е. :qipag:


Al написа:Боби Борисов е единственият спортен журналист, с който ми се е случвало да работя съвместно. И всичките ми впечатления от тази съвместна работа са само положителни. Много професионално поведение и работа показа.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот blazev1992 » 11 юни 2012, 11:14

Да спомена, че господин Боби коментира всяка вечер след 23;50 по Нова мачовете от деня и им прави анализ. :qipab: Днес очакваме да е интересно. :qipab:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Delija » 11 юни 2012, 11:27

Абе и ти не си много наред, щом следиш всичките му простотии на този дебил. :qipag: :qipag: Гледам четеш му всичките коментари, гледаш му всичките ТВ изяви......

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот blazev1992 » 11 юни 2012, 11:33

Винаги съм обичал комедийните предавания и добрите комици. :qipab:
А на това първенство не съм гледал анализите след мачовете.Но днес може и да го гледам.Просто знам, че ще коментира от писанията му. :qipap:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 11 юни 2012, 11:33

аз го гледах случайно след първия ден, наистина направи добър анализ, и показваше положенията с паузи и графики. определено беше с класи над вечните събеседници в канал1 манчев и марков :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Delija » 25 юни 2012, 10:52

Блажев, Боби-то не е ли изсрал вече някоя мозъчна пръдня ?? :qipag: :qipag:

Аз лично очаквам в една от следните 2 насоки да оправдае уникалния резил на островните уроди (под резил имам предвид най-вече поведението им на терена през цялото европейско):

- европейските и световните първенства са като спартакиади, англичаните не считат за нужно да се морят на тях. :qipbj: :qipbj:
- възхвала на "футбола" на Англия, в стил окопите от първата световна война. :qipbj: :qipbj: (както с Челси ни убеждаваше)

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 25 юни 2012, 11:50

Още не се е включил, но намерих тук таме нещо забавно от миналата седмица :qipag:

Боби Борисов 22.06.2012 | 16:23

1. Англия играе така, защото Ходжсън нямаше време да изгради какъвто и да е стил в състава. Сега се налага да използва първо защитата и едва след това да мисли за каквото и да е друго. Просто се повтаря процеса във Фулъм и УБА. За съжаление Англия няма да може да покаже максимума си с Ходжсън на това първенство, но това е съдба, какво да се прави.
:qipbj:
До дълбокопотопения 20.06.2012 | 09:57

Боби за 3-ти път те питам, не разбхирам какво се криеш толкова: Каква беше логиката ти да обявиш Холандия (наи-слабия отбор заедно с Ирландия) за фаворит?Това е нещо като гавра с аудиторията ли ?

Боби Борисов 20.06.2012 | 10:00

Е, аз пък отговарям за 20-ти път. Преди първенството Холандия бе един от основните фаворити. И то не само според мен. И не виждам нищо чак толкова учудващо.

Освен това (отново за 20-ти път) не съм ги обявявал за личен фаворит. Никъде не съм казал кой лично аз смятам, че ще стане шампион. Никъде! Казал съм кой ИЗГЛЕЖДА като фаворит. И определено Холандия бе сред тези отбори. Има разлика, естествено за онези, които имат възможност да четат.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот blazev1992 » 25 юни 2012, 12:22

Delija написа:Блажев, Боби-то не е ли изсрал вече някоя мозъчна пръдня ?? :qipag: :qipag:

Аз лично очаквам в една от следните 2 насоки да оправдае уникалния резил на островните уроди (под резил имам предвид най-вече поведението им на терена през цялото европейско):

- европейските и световните първенства са като спартакиади, англичаните не считат за нужно да се морят на тях. :qipbj: :qipbj:
- възхвала на "футбола" на Англия, в стил окопите от първата световна война. :qipbj: :qipbj: (както с Челси ни убеждаваше)

Вечер коментира по Нова ТВ.Не съм го гледал снощи ( а и по принцип само веднъж съм го гледал).Там анализира по 30 минути, та сигурно е говорил нещо.
Иначе пише статии за 7дни всеки ден.И когато пише за другите отбори, доста истини казва.Очаквам утре да излезе анализа му на мача, та ще видим кво е измъдрил.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот blazev1992 » 25 юни 2012, 19:20

@BobyBorisov
What an unbelievable coach Roy Hodgson! England will do great with him since he has a time to prepare.But no more swedish ot italian coaches

This is the 1st time since 2001 when the team was doing the right work. But there was not enough time to repair damages from last 11y.

England lost 11 years with Sven and Capello. Now need to build a new generation for 2014. There are great young players! Future is great!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот VILIO » 25 юни 2012, 20:00

По-голяма глупост не бях чел ! Че на англичаните им е нужно да изградят ново поколение съм съгласен ама не точно от Ходжата. Ройчо е стар със стари идеи. Англичаните имат нужда от млад селекционер дори да не е с опит, но да има нови ИДЕИ ! Ходжата няма да направи вероятно никаква промяна и ще си вика все същите лица,а реално трябва да спрат да бъдат викани - Джерард,Милнър,Лампард,Тери, Бари, Паркър,Дефо, Ашли Коул и други старци.
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: БОБИ-тата II: ПРЕЗАРЕЖДАНЕ !

Мнениеот Христолов » 25 юни 2012, 20:01

и кои са тези грейт йънг плеяз, уелбек и уолкът дето не могат да спрат топката ли :qipan: единствено вратарчето има класа


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта

cron