Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот VILIO » 28 юли 2014, 10:35

Моуриньо: Ако бяхме подписали с Люк Шоу, това щеше да ни убие

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо заяви, че прекалено големите финансови изисквания на Люк Шоу са накарали лондончани да се откажат от него. 19-годишният ляв бек премина това лято от Саутхамптън в Манчестър Юнайтед, като по неофициална информация трансферната сума е около 30 милиона паунда, а седмичната заплата на тийнейджъра - 130 000 паунда. Челси, от своя страна, се подсили на поста ляв бек с бразилеца Филипе Луиш, пристигнал на "Стамфорд Бридж" от испанския шампион Атлетико Мадрид. "Ако бяхме платили на едно 19-годишно момче сумата, която ни поискаха, за да подпишем с Люк Шоу, щяхме да сме мъртви. Щяхме да убием нашата стабилност по отношение на финансовия феърплей и стабилността на нашата съблекалня", коментира португалският специалист, цитиран от "Гардиън". "Той е добър футболист, фантастичен футболист, но ако бяхме платили толкова много пари на едно 19-годишно клапе, на следващия ден играчите щяха да чукат на вратата ни. Щяха да кажат: "Как е възможно да имам 200 мача за клуба, да съм спечелил това и онова, и да дойде едно 19-годишно хлапе и да получава повече пари от мен", продължи Моуриньо. "Това мигновено би убило баланса ни и не можехме да го позволим. Не критикувам друг клуб, че е платил тези пари. Могат да плащат колкото искат. Нямам коментар за това. Но за моя клуб можем да кажем, че това би било много негативно за нас, особено при положение, че Филипе е далеч по-малък скъп. Понякога трябва да вземаш определени решения", каза още Моуриньо.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=500408
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 28 юли 2014, 11:17

Четох го това , даже ЛВГ се беше възмутил от този коментар и беше поискал да говорят на 4 очи по въпроса с Моуриньо.

Аз го харесвам много Люк Шоу ,но мисля, че тук Моуриньо взе правилното решение.
А по времето на Мойс се беше появила една паника и се предлагаха прекалено високи възнаграждения,
напр. Рууни -300 000 , подготвяше се привличането на Тони Кроос -260 000 (ЛВГ го спря ,може би точно по тази причина)
Това наистина създава предпоставки за едно напрежение вътре в отбора.
Ако Х ,дори да не го изкаже гласно ,а само си го мисли " Защо Y взима еди колко си , а аз еди колко си -моят труд по малко ли е ценен",
то това пак ще се отрази на играта му.А ще дойде време и ще го изкаже и на глас. Но няма да е само Х,ще се присъединят и Z ,Q и т.н.

Така ,че тук съм 100% съгласен с Моуриньо.


Коща се разписа (в контрола,разбира се ) след великолепно подаване от Секса.Курт Зума също вкара , а Нандо Торес пропусна от 60 см--световен рекорд,според мен :lol:
Не е взел куци коне Моуриньо.
Изображение

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот bluehope » 28 юли 2014, 15:42

Че то Фелипе Луис е далеч по-добрия вариант от Люк Шоу и от който и да е английски защитник, а като се има и предвид, че е по-евтин, просто си мисля, че Моуриньо е фиксирал главния си опонент тази година и си го атакува психически.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 28 юли 2014, 16:46

По опитен е , по евтин е .....но не е англичанин.В Челси англичаните вече стават дефицитни.Джон Тери играе последния си сезон за Челси.
Не знам как се развива МакКекрън, той е шотландец ,но все е нещо.

Така че от тази гледна точка Люк Шоу щеше да е добро попълнение. Но той не пожела да намали финансовите си изисквания и не стана.

А дали Моуриньо лекичко сондира ЛВГ. Вероятно :lol: Все пак за него хубави неща могат да се кажат,но че се забавлява с подобни шегички,закачки е факт .
Даже си мисля ,че това е някаква овертюра -ще има дуел с ЛВГ и ще бъде в пъти по ожесточен , това за Шоу още нищо не е .
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 28 юли 2014, 17:20

Шоу е точно по вкуса на Ван Гаал - млад и с потенциал. Холандецът работи отлично с такива играчи

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 29 юли 2014, 08:36

Аз не мога да кажа ,че Шоу не е бил по вкуса на Моуриньо ,но в крайна сметка не се стигна до сделка -по финансови причини.

При все , че самия Шоу май предпочиташе за Челси да играе. Поне спомена ,че са били любимия му отбор .


И вероятно забелязвате как Челси сега обмислят внимателно всеки свой разход .Напр. покупката на Коща -за нападател с качества които демонстрира в Атлетико,не на световното,всъщност го купиха доста изгодно.
Изображение

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот bluehope » 29 юли 2014, 11:45

Защитник, англичанин - то няма нужда от коментар. Този Ван Гаал да го развива, колко да го развива, тавана му е английското първенство и нац.отбор, т.е. той го е достигнал. Само дето изкуствено ще му вдигат цената, и то ако играе добре за МЮ. Не знам някой топ-отбор в Европа и да си помисля да взима английски защитник в селекцията си е, това е абсолютна загуба на пари. Ашли го взеха вече в края на кариерата му. За мен, това че Люк Шоу не е в Челси може само да ме радва, така има спестени пари за играчи.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 29 юли 2014, 13:31

Ами ако не е защитник, а примерно е Гарет Бейл

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот bluehope » 29 юли 2014, 17:06

Почти същата работа!
Разликата е, че от Гарет Бейл може да се очаква да решава някои важни мачове с решителни попадения. Иначе цената му абсолютно е нереална, натам ми е основния акцент - некакви набедени звезди са и цената им е фантастична. Примерно и Йозил, и Ди Мария са много по-качествени играчи от Бейл според мен, но са по-евтини. Макар, че Реал Мадрид е друга бира - те знаят за какво дават тия луди пари, щото приходите от маркетинг бързо ги покриват.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Delija » 29 юли 2014, 21:14

Покриват ги за играчи като Бекъм, Кр. Роналдо, Феномена и т.н., тоя житен бегач въобще не е някаква маркетингова марка.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 30 юли 2014, 18:38

И така ,моя човек става карамел окончателно - излетял е за Ливърпул за мед. прегледи . Не е ясна още сумата - малко под 30 млн. паунда ,предполагам.
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот Al » 04 авг 2014, 11:18

Изображение
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 05 авг 2014, 19:24

Торес ще се развихри този сезон :lol: :lol: :lol: :lol: Ако не този - следващия.

Но Дрогба се завърна ,
това е тръпка за всеки артилерист.
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот tridant » 11 авг 2014, 12:15

Дрогба е получил контузия (тежка се предполага) в контролата с Ференцварош

Т.е. Челси ще търси пак нападател .


А това е поздрав за всички гънъри

https://www.youtube.com/watch?v=QxfxHJXlii0#t=15
Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: Футболен Клуб Челси 1905 - част 2

Мнениеот bat_jori » 11 авг 2014, 14:57

и санчес ги може тия :)
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта