ИСПАНИЯ - Част 2

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Казуса » 26 май 2012, 11:43

Мичо написа:Второ, да си ме видял някъде да се празня на нещо, свързано с Ливърпул?

Да, интересен дуализъм. Когато темата е "Левски"-анти-ЦСКА", си един от най-активните "сини" хунвейбини. За "Ливърпул" - мълчиш като кармелитка, дала обет за въздържание от секс, за послушание пред Папата и за мълчание.
Което идва да покаже само едно нещо: преживяваш бурно дълбоко вкоренени комплекси, избиващи в безсмислено пеняване и оплюване :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Мичо » 26 май 2012, 11:46

Кой го казва, най-големия комплексар във форума дето всички мнения са срещу Левски и Реал. :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Двамата с осмака сте всепризнатите футболни идиоти по всички теми, примирявай се. :qipap:

Иначе аз съм от Левски. Харесвам Ливърпул от малък и дотам. :qipbo:
Ама сигурно си е друго да си фен на ЦСКА ама всъшност да си от Доростол повече от цска, да си от 16000 селски и недотам селски отборчета по целия свят. Яко, а/ :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Епа сигурно си е яко. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Ама на мен по ми мяза на елементарни селски комплекси на редовия селяк, сори. :oops:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Казуса » 26 май 2012, 11:54

Мичо написа: Харесвам Ливърпул от малък и дотам. :qipbo:

Естествено, че е дотам. Комплексите потискат и доминират над всички останали чувства :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Delija » 26 май 2012, 12:22

Казуса написа:Не че, за да спечелиш Междуконтиненталната купа няма да ти се наложи да победиш "Милан" и останалите, или поне да победиш отборът, който ги е победил :qipag:


Междуконтиненталната купа е периферен и незначим трофей, също както и Суперкупата на Европа. Ето, аз като средностатистически фен на Юнайтед, мога да ти заявя, че емоциите, които преживях със спечелването на ШЛ през 1999-а и 2008-а, не могат да се сравняват и на 1/100-а със спечелването на Междуконтиненталната купа през същите години. Просто второто е далеч по-маловажно.

Ти обаче, в цел да придадеш някаква стойност на периферните купички, които обра Барса този сезон, разтягаш някакви локуми, на които само ти си вярваш. :qipbo:

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Мичо » 26 май 2012, 12:35

Казуса написа:Естествено, че е дотам. Комплексите потискат и доминират над всички останали чувства :qipag:

Кои комплекси?
Щото твоите селски ги виждат всички и изпъкват всекидневно па не знам. :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Chelsea_69 » 26 май 2012, 23:39

Поредните цигански номера.Тоя път в контрола :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=LCewOz7LAZ0
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Мичо » 27 май 2012, 07:13

Завършена сган са тия. И никак не е случайно, че точно осмака и Казуса маструбират на тях...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот blazev1992 » 27 май 2012, 13:12

Едно интервю с Моуриньо в края на 2010г..Специално ще отбележа някои неща за Вильо и Казуса. 8) :lol: И един въпрос към Казуса.
Казуса написа:Не че, за да спечелиш Междуконтиненталната купа няма да ти се наложи да победиш "Милан" и останалите, или поне да победиш отборът, който ги е победил :qipag:

А Атлетико защо става Междуконтинентален, след като въобще не е заслужил да играе в подобен мач. :mrgreen: :qipag: :qipag: Връщайте трофея, крадци. :qipaq:
Жозе Моуриньо: До 2 г. Барса ще издъхне
Да спечелиш Шампионската лига е като да отидеш на Луната, хвали се Специалния



Жозе Моуриньо едва ли ще бъде избран за треньор №1 на 2010 г. в анкетата на ФИФА (за сметка на световния шампион Висенте дел Боске), но Специалния все пак получи награда - на португалския в. "Рекорд" за спортна личност на годината. Наградата на името на легендарния журналист и актьор Артур Агущиньо (90 г.), бивш главен редактор на изданието (1963/74), се връчва от 2005 г. насам. В периода на равносметките и класациите оценката на Моуриньо за 2010 г. е най-ценната от всички, защото Специалния бе в центъра на най-вълнуващите футболни събития - с Интер и с Реал М.





Моуриньо се смее искрено на "колегите" Фернандес и Бенитес, станали световни клубни шампиони заради чужди заслуги


Антонио Магаляиш, Руи Диаш, Мигел Бело
"Рекорд"

- Жозе, какво означава за вас тази награда на "Рекорд", връчена ви лично от Артур Агущиньо?
- Всяка награда от родината ми винаги е от значение. Тя значи, че за хората има значение това, което правя в чужбина.
- Смятате ли, че 2010 г. е най-добрата в кариерата ви до момента?
- 2010 г. беше фантастична. А дали е най-добрата? Може би. Благодарение на Господ съм имал и други много добри години, въпреки че тази направих истински требъл - спечелих титлата в Италия, купата на страната и Шампионската лига.
- Но да се спечели Шампионската лига с Интер е от още по-голямо значение, защото дойде изненадващо...
- Да, естествено. Беше съвсем неочаквано, защото стана в година, в която Барселона и Челси бяха фаворити. Но ние станахме шампиони, след като изхвърлихме точно тези два отбора. Понякога имаш късмет в жребия, но този път не беше така. Бяхме с Барса и в груповата фаза, с Челси на 1/8-финалите, пак с Барса на 1/2-финалите и с Байерн на финала.
- Специален ли беше този финал?
- Тази Шампионската лига беше от огромно значение. Тя бе много трудна заради силата на съперниците и заради факта, че Интер не беше печелил турнира близо 50 г. В личен план мисля, че тази е най-добрата ми година като включвам и преминаването ми в Реал М.
- Не беше ли риск да отидете на "Бернабеу"?
- Признавам си, рискувах. Щеше да е по-лесно да си остана спокойно в Интер, да живея на натрупаните лаври и да имам възможността да спечеля Суперкупата на Европа и да стана световен клубен шампион. Но предпочетох да се преместя в клуб, който отдавна не е печелил и противно на всеобщото мнение все още не е готов да го прави. Именно това допълнително подслажда 2010 г. - беше съвършена, защото спечелих всичко с Интер, и е съвършена заради предизвикателството Реал М.
- Смятате ли, че съвършената 2010 г. ще ви донесе индивидуални награди? Номиниран сте за Златната топка за треньор №1 в света.
- Както вече съм казвал, предпочитам да спечеля следващия мач вместо някаква индивидуална награда. Моите цели са други - искам да продължа да печеля мачове, за да трупам още трофеи.
- Справедливо ли ще бъде, ако ви изберат за №1 в света през 2010 г.?
- Няма да крия, че ако не ме изберет, ще бъда малко тъжен, защото наградите би трябвало да се раздават на базата на логиката. От друга страна обаче, ако загубя, че бъда горд, защото от загубите в тези години винаги съм научавал по нещо ново.
В Италия научих много покрай подобни награди
Имаше два успоредни вота за най-добър треньор - Оскар на калчото, с гласовете на футболистите в Серия А, и Панкина д'Оро, с гласовете на треньорите. Получиха се коренно противоположни резултати: първата награда спечелих с 88% от гласовете, а за втората получих само 2 гласа.
- Имате ли някакво обяснение за това?
- Става ти ясно, че в подобни надпревари всичко е възможно. Всичко зависи от чувствителността, от приятелствата, от лобитата, от политика, от много неща. Дали ми се е искало да спечеля? Естествено! Но нека да е ясно едно: аз искам да печеля всичко - и наградата на "Рекорд", и награди в Италия, Испания, Англия. А сега най-много ме вълнува да спечеля първия ни мач след това интервю. Гледам да се занимавам повече с това, което предстои, а не с това, което вече съм спечелил.
- Какво си пожелавате за 2011 г.?
- Семейството е над кариерата ми. Искам да сме здрави, спокойни, децата да растат и да се смеят, това е най-важното. А в професионален план да продължа да печеля титли. Не съм имал сезон "капо". Най-лошият беше третият ми с Челси - взехме Купата на Англия, Купата на лигата и играхме 1/2-финал в ШЛ. Сега искам нормален сезон, в който нещо да спечелим.
- Какъв е балансът ви след 6 месеца в Реал М?
- Ако не беше мачът с Барселона, сезонът щеше да е фантастичен! Реал не е просто отбор с нов треньор, а с половин нов отбор, събран преди началото на сезона. Този
Реал не е резултат от последователна политика
И въпреки това печелим убедително, събрахме най-много точки в ШЛ, взехме и 3 победи| за Купата на краля. В Примера имаме само 2 равни и 1 загуба. И ако бяхме в друго първенство като Италия или Англия, където се губят много точки, щяхме да сме едноличен лидер. Но в Испания е различно. Барселона печели почти всяка седмица и първенството най-вероятно ще се реши в директните мачове.
- В този смисъл загубата (0:5) определено не е предимство...
- Ясно, че не е. Но ще потвърдя логиката на един легендарен треньор на Реал М, губил мач с 0:9: по-добре да паднеш веднъж с 9 гола разлика, отколкото 9 пъти с по един гол разлика. В моя случай по-добре веднъж 0:5, отколкото 5 пъти по 0:1.
- Как приеха играчите този погром на "Ноу Камп"?
- Така, както очаквах - на висотата на клуба. Тежък удар за тях, но след това бием наред и показахме, че имаме много силна психика. Излязохме от много трудно положение. Именно това ми дава гаранция, че играчите ще прогресират в бъдещата ни работа.
- Не ги ли обвинихте за нещо?
- Аз съм доволен от тях, от факта, че ми позволиха да опозная клуба в тези 6 месеца. Разбрах възможно най-добре трудностите, за да направя така, че да изградим нова епоха от победи. Това е "матрицата" Реал М. Не са достатъчни само епизодични успехи.
- Възможно ли е това да е началото на нова победна епоха?
- Мисля, че сме в началото. Това е много млад отбор, ако извадим Карвальо, който е над 30 г., и Касияс, който е на 29, всички други са по-малки. И затова вярвам, че може да изградим нова епоха.
- Възможно ли е да постигнете това, след като Барселона се гради и надгражда от 20 г.?
- Барселона имам много големи играчи, но те няма да са на върха още 10 г., нито 5, 6 или 7 г. Може би ще са на това ниво още година или две. А в Реал нямаме такива проблеми, защото само на Карвальо (32 г.) не може да се гледа като на играч за следващите 5-10 г. Всички останали, понеже са много млади, имат възможност за огромен прогрес.
- В какъв план работите: в средносрочен или дългосрочен?
- Въпреки че имам 4-годишен договор, въпреки желанието ми да дойда в Мадрид и фактът, че клубът извади невероятни пари, за да ме вземе, напрежението е огромно. Би било идеално да изпълня договора си, но всички знаем, че това няма как да стане, ако не спечелим нищо в продължение на 1, 2 или 3 г. Правилата на играта винаги са били такива! Няма как да остана в Мадрид за цял живот, ако не печеля, даже и да мисля за бъдещето. Затова е най-добре победите да дойдат възможно най-скоро.
- Какъв е приоритетът ви - титла в Примера, или първи трофей за Реал в ШЛ от 2002 г. насам?
- Реал М (9 пъти шампион на Европа) с право се смята за клуба, призван за европейски шампион. Иначе казано, 10-ата европейска титла е над всичко останало. 10 е хубава цифра и много важна.
- Тази титла ли ще търсите?
- Аз не мога да си подредя приоритетите така, че да гоня само една цел. Няма как отборът да се структурира така, че да става само за една надпревара, а не за другите. Да играеш, за да спечелиш един турнир, е едно, а ако искаш да спечелиш три, това е съвсем друго. Ние в Реал не си избираме. Защото не разрешавам!

- Възможно ли е надпреварата в Примера да повлияе на представянето ви в ШЛ?
- Естествено. Aко си в ШЛ през март или април, мачовете стават множко. И това може да натежи. Но ние ще се опитаме да стигнем дотам във възможно най-добра кондиция.
- Насладихте ли се на световната клубна титла на Интер?
- Това е важен трофей - и за играчите, и за треньорите. Но не ме впечатлява. Важното е да стигнеш дотам. Ето например един треньор (Виктор Фернандес) дойде в Порто, победи колумбийците (Онсе Калдас) и си замина (през 2004 г.). Същото е и сега в Интер - треньорът (Бенитес) дойде, би едни южнокорейци и едни африканци и си замина. Това не е най-трудната титла за печелене. Най-трудната е ШЛ. Усетих го и с Порто, и с Интер: все едно стигаш до Луната, макар че всички се стремят да отидат там! А после някакви казват, че станали световни клубни шампиони. Срещу колумбийски или африкански отбор? За клубовете е важно, но за мен като треньор този трофей не значи нищо
.

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Казуса » 27 май 2012, 23:03

Нищо няма да връщаме. Междуконтиненталната титла сме си я спечелили съвсем честно!
Да връщат ШЛ тези, дето не са били шампиони на страните си :Р
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот blazev1992 » 28 май 2012, 06:24

Казуса написа:Нищо няма да връщаме. Междуконтиненталната титла сме си я спечелили съвсем честно!
Да връщат ШЛ тези, дето не са били шампиони на страните си :Р

Как сте я спечелили съвсем честно, след като в тоя двубой участва по това време носителят на КЕШ.А вие и до момента сте с 0.Повече от незаслужена е тая Междуконтинентална.Връщайте я. :qipaq:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Delija » 28 май 2012, 11:30

По-важното, което Казуса е отминал обаче, са думите на Жозе за световната клубна титла:

- Насладихте ли се на световната клубна титла на Интер?
- Това е важен трофей - и за играчите, и за треньорите. Но не ме впечатлява. Важното е да стигнеш дотам. Ето например един треньор (Виктор Фернандес) дойде в Порто, победи колумбийците (Онсе Калдас) и си замина (през 2004 г.). Същото е и сега в Интер - треньорът (Бенитес) дойде, би едни южнокорейци и едни африканци и си замина. Това не е най-трудната титла за печелене. Най-трудната е ШЛ. Усетих го и с Порто, и с Интер: все едно стигаш до Луната, макар че всички се стремят да отидат там! А после някакви казват, че станали световни клубни шампиони. Срещу колумбийски или африкански отбор? За клубовете е важно, но за мен като треньор този трофей не значи нищо.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Мичо » 28 май 2012, 11:39

Сигурен съм, че е случайно, справедлив човек като Градев не би направил подобно нещо. :qipap: :qipap: :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Казуса » 28 май 2012, 18:46

Всеки има право да си чувства каквото и както иска. Такъв селяндур като Жозе също има право да си приказва каквото иска. Той е всеизвестен с грубия си и безпардонен баганьовски изказ :arrow:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот blazev1992 » 28 май 2012, 20:49

Казуса написа:Всеки има право да си чувства каквото и както иска. Такъв селяндур като Жозе също има право да си приказва каквото иска. Той е всеизвестен с грубия си и безпардонен баганьовски изказ :arrow:

#-o #-o
Или човек, силно мразещ Моуриньо, или такъв, който не го е чел може да изръси подобна тъпотия.
- Аз винаги планирам пресконференциите си. Когато предстои мач, аз съм концентриран върху мача, когато има тренировка, концентриран съм към тренировката, когато трябва да говоря, аз зная точно това, което трябва да кажа.

- Това ли е истинският Моуриньо? Познава ли го някой?
- Да, семейният кръг, който не е много голям, и приятелите извън футбола, които също не са много. Добре ме познават и хората, с които съм работил във всеки клуб, както и много играчи, директори, моят щаб. Разкривам се напълно пред тях и те много добре знаят какъв съм и що съм.

Недей да си създаваш някакво мнение, което медиите изграждат на Моуриньо.
Както се вижда обаче (от едни фенове на разни Надало-Барселонски секти) те се връзват на заглавията на всяка статия, в която му се публикува, без значение дали той е казал и 1 дума. :D

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСПАНИЯ - Част 2

Мнениеот Казуса » 28 май 2012, 21:29

Да, той и циганинът много убедително се кълне, че не е крал жица. Ти ако му вярваш, проблемът си е твой искрен и личен :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта