Първенство 2017/18

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот Blue » 05 мар 2018, 21:52

8 написа:Никой никъде не казва какво бил направил Баджо на финала. Нито пък се е оправдавал, че и без неговата пропусната дузпа Италия пак губеше при дузпите. Обаче приноса му в предните три елиминационни мача е очевиден. Казах "закара ги на финала". Какво ми вкарваш доводи за финала, които не съм казал. Да съм казал, че ги е направил шампиони?

Иванков няма как да е легенда и си държа на думата. Съжалявам не мога да го възприемам като такъв. Всъщност е и слаб вратар. Не виждам нищо полезно от него нито за националния, нито за Левски. Ако си ви харесва там в клуба нищетата от успехи си го величайте там по някакви си ваши особени критерии. Дори другия вратар по негово време (Гошо Петков) е много по-добър. Исторически пък са двуцифрено число българските вратари по-добри от него. Ако пък вземем вече и полевите играчи са стотици. Каква легенда!?

Славия е най-добрия български отбор преди 9-ти септември. След това запада, но въпреки това постига в ЕКТ успех най-близък до този на червените, които пък са вече най-добрия български отбор. Какво ми разсъждаваш с някакви локуми? Това са два факта. И преди войната са най-отличителния отбор и след войната единствени са достигали полуфинал в Европа освен ЦСКА. Какво да направим, че нито някога сте били първи (преди Славия, след това ЦСКА ви пречи), нито пък сте стигали полуфинал в Европа? Да променим историята на Славия ли? Гракайте там, че комунистите, папата, режима, Стоичков и кой ли не ви пречи и си измисляите народно-репресирани приказки облечени ако може в автомобилни катастрофи като обяснение за вечните ви несгоди.
Е, да де, Осмак, обаче Буфон беше с основен принос за световната титла.Отделно на клубно ниво пак е в пъти по-добре от Баджо. Недей ме разбира погрешно - Баджо беше много добър футболист, обаче няма нещо, което да го доближава до Буфон :!: Пак ще ти обърна внимание - вратарите са най-добрите футболисти. Проблемът им пред такива, като теб е, че рядко попадат в светлината на прожекторите и по-точно не попадат в добра светлина, защото те спасяват, а не бележат головете.

Славия е категорично най-добрият български отбор преди комунистите да унищожат футбола у нас, но нещо не можеш да ми изброиш техни легенди от този им период, нали!? Това е точно, защото комунистите зачеркват футбола до 09.1944 година.Изгорени са книги, дневници, алманаси и всичко, което им е пречело и най-нагло си водят статистиката от пръкването на тяхното отроче :qipaq:

Иванков отвсякъде си е легенда - в някои неща той е без аналог в цялата история на България :idea:

Ти изначало си с увредени от комунистическите представи, възприятия и разбирания за легенди. В теб е насадено, че легенди са нападателите и само те #-o

Ето, витрината на соца са ти се е набила в главата и няма излизане. "Успехите" в ЕКТ, титлите, купите, броя на головете и все от сорта...
Първо, легенда може да станеш и само с едно отиграване(колко щяха да знаят Паненка, ако не беше един легендарен начин за изпъление на дузпа).
Второ, легенда може да станеш и с брой изиграни мачове(от Ст. Петров можеш да изкараш 10-ки по-добри халфове, обаче той си е легенда отвсякъде и ще остане такава още дълги години).
Трето, четвърто, пети и т.н. легенда се става с мъжество, с храброст, с обаяние, с чар, с техника, с човещина и още една камара достойнства :!:

Тези тесногръди разбирания, за "евроуспехите"(с изрезките от вестниците), с партията майка, с Ленинските съботници, с петилетките, с пълното отричане и изопачаване на историята.... ми ходи се огледай малко бе.

И отново ти казвам - с примера ти със Славия си вкара страшен автогол. Чакам да ми изкараш техните легенди да ги видим с по колко титли са :qipag:

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот Blue » 05 мар 2018, 22:10

Осмак, понеже пак споменаваш Левски, та да ти припомня:

Blue написа:
Виж в същата ситуация, точно преди топката да се удари в ръката на Каранга, обърни внимание на поведението и намесата на номер 4 от Чавдар-Литекс срещу номер 55 от Славия.
Всичко е точно и в двете ситуации, нали?!


защо не излезна да хленчиш за въпросната ситуация с Каранга и да пишеш тиради, как са ви подарили победата и как е трябвало да ви отнемат 2 точки!?


И така и не написа нищо за дузпата на Каранга, която не свириха за Славия!Кое е повече дузпа - неговото с умишлената игра с ръка или това на Холмар с не умишлената игра с ръка :?:


На мен ми е най-любопитно, защо не хленчеше за същата ситуация миналата седмица срещу Славия. Гласчето не ти се чу тогава?


Най-естественото от всичко е, че продължаваш да не обелваш и дума за сутуацията от миналия кръг срещу Славия, където си имаше съвсем умишлена игра с ръка.


И пак не написа нищо за дузпата от миналия кръг срещу Славия!?


голям радетел за справедливи отсъждания се пишеш. Ама някак все не ги виждаш, ако са във ваш плюс, а?!


Срещу Витоша отново съдиите ви удариха едно зверско рамо с измислена засада при 0:0! Ти хленчи ли, след мача?


Къде ти е обективността?


И напиши ми моля те, какво общо има съдииската помощ с това, че Берое почти никога не се напрягат да играят срещу вас? Защо брутална съдииска аванта трябва да се подминава? Нали си радетел за спораведливо съдииство?! Защо, когато е за вас си на принципа, че и съдиите са хора и правят грешки, а когато е в полза на Левски трябва да се отнемат точки?


А онзи суплес в 49-а мин. за какво е?


Сега ми е любопитно за ситуацията взадържане в нак. поле от Левски-Пирин - виждаш ли задържането или не?


защо нищо не написа за измислената засада, дето вдигнаха вчера на Витоша при резултат 0:0? Там ще ги махнеш ли тези 3 точки от актива на Чавдар-Литекс?


Защо на Бодуров не му показаха ч.к. в 13-а минута? Първо задържа, а после и изблъсква с ръка откъсващ се сам срещу вратаря играч на Ботев Пд.Срещу Локо Пд, Горанов получи директен ч.к., а Бодуров не?


ма тази идиотия за 14-те уговорени мачове продължаваш ли да я пишеш :shock: Последно ЦСКА тогава е легнал на Левски, така ли?


..........


Към горните въпроси да добавя и още няколко нови, както ти обещах.

Какво трябваше да отсъди съдията в мача на ловешкият отбор с ЧМ от предния кръг, когато М. Огнянов го събориха с приом от борбата в нак. поле :?:

Колко редовен беше гола на Каранга в мача срещу Дунав :?:

Какъв картон трябваше да дадат на защитника на Чавдар-Литекс :?:

Имаше ли дузпа в същата ситуация :?:

Имаше ли дузпа за Септември срещу Левски в предния кръг :?:

Имаше ли дузпа срещу Костов в мача срещу Берое :?: Това последното те питам, т.к. същия съдия за идентична намеса на Прохазка срещу играч на Берое отсъди фаул 20-25 минути след това :idea:

И как вървят сметките с калкулаторчето :?: Минахте ли вече на 4-то място след всичките аванти и точките, които отне на вашите хубавци :?:

Дискусията ще я продължа, само след като мъжки(нали за мъжкар се буташ) ми отговориш на всичките въпроси, вкл. и на натрупалите се от миналия полусезон :idea:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 05 мар 2018, 22:55

На някои неща съм отговорил преди да си писал. При това двойно. Нормално, не като теб и не виждащ авантите и клоунски, тук вече като теб със смешни извинения. И трети вид отговор ли искаш?

Пример, ситуацията с Чорбаджийски.
Нормален отговор :arrow: дузпа и червен картон
Блу-отговор :arrow: Ама ти спомняш ли си когато на Левски в мача с Х даде/не даде еди какво си?

Какъв още отговор искаш освен честния и курвенския?

Другите ти глупости няма да коментирам. Паненка е легенда само в твоята глава. Нещо запомнящо се, отличаващо се, не често срещащо се не те прави легенда. И Луис Суарес прави впечатление с отхапването на уши, запомнящо се е също, но това не е легендарно. Вини Джоунс и той ли е легенда, защото такива чукундури рядко се срещат?
Футбола, като всяка дейност, си има измерители и това са трофеи и успехи. Другото е ала-бала за неудачници като левскарите. Освен това много ми е интересно как измерваш емоционални чувства като "обаянието" и "чара". И мен може емоционално някой да ме трогне, примерно разказва много хубаво приказки пред деца от детската градина, но това не го прави голям футболист.

На Славия не я знам подробно историята откъм играчи просто защото не ме интересува. Това важи и например за легенди на Ливърпул от 40-те или на Лацио от 20-те години. Кво ме вълнуват? Само умната ти главица може да измисли, че ми се иска да съм информиран обаче комунистите скрили всякакви четива на тази тема и затова не знам. Евроуспехите са Ливърпул, Аякс и т.н., имат си имена, а не някаква синия митология. Те не вървят ръка за ръка, както си описал с партия, строй, ленински съботници. Те въобще не ме вълнуват. Само в главата на левскарите са. Ако ще и Мао да е бил начело, а съботниците да са били Кенеди или Кастро няма да се промени усещането ми за кеф от скалповете на европейските шампиони.

Социализма е над капитализма като обществен строй в човешкото развитие, но като мнозинството не го разбираш. Дано доживееш да го видиш. Не си натрапвай мнението с частни примери. Все едно да отричаш, че Америка е с най-голям продукт само защото има някой нещастник в някое гето. Има, но това не променя общата истина. С две думи не ми давай за пример авторитарни, тоталитарни и други примери или нелепи изпълнения от пенсионери напълнили ЦК-та. Много добър пример е например с доста изглеждащата дясна и твърда често в позиции Норвегия. Попрочети правителствата назад какви са и ще видиш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 05 мар 2018, 23:00

Ал, картината се избистря. Вече мога да взема отношение и към славянските народи в по-голямата част. Особено що се отнася и до бивша Югославия.

Мнение на лаик. Не претендиращо за самата истина, но на база фактите това което ми се вижда за достоверно и логично.
В тая връзка например не мисля като Христолов, че сме траките. Баш славяни сме си за съжаление. Траките са претопени.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот Blue » 07 мар 2018, 21:23

8 написа:..................

Blue написа:....................

Дискусията ще я продължа, само след като мъжки(нали за мъжкар се буташ) ми отговориш на всичките въпроси, вкл. и на натрупалите се от миналия полусезон :idea:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 08 мар 2018, 06:56

Слава богу! Няма да отговоря и ако вярвам на думите ти няма да я продължиш тази дълга, тягостна, скучна и изкривена левскарска дискусия. Силно се надявам да спазиш думите си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот Blue » 08 мар 2018, 19:57

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 667-Oeg3lg

Така се свири в Първа лига. Неотсъдена дузпа за игра с ръка при центриране от около 10 метра, както и непоказани 2 червени картона(единият втори жълт за умишлена игра с ръка). От другата страна има измислена засада на ЧМ, с което им се спира голова атака. Всичко това от съдия номер едно у нас за 2017-а година #-o

А всичко може да се реши толкова лесно.Чужди съдии и видеоповторения :idea:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 10 мар 2018, 08:45

"Умник". Почва се едно плюене за ощетяване на полицейско-милиционерския отбор, грижливо допълнено с една-единствена забележка в обратна посока, ужким не става дума за евронекадърниците, а въобще за чистотата на футбола и с призив за мерки.

Всъщност вечно ревящите искат пак да се ореват от оплаквания и как пак само тях ощетявали, но като се използва някакъв друг подход.

Все едно аз да плюя съдията, недадена дузпа, измислена засада и т.н. 4-5 неща и накрая леко вмъквам "и там онова нарушение срещу нас можеше да даде".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
На такова нещо се отговаря в същия шмекерски стил.

Ами да, прав си. Трябва да се въведат БАР, Вар и Мар, чужди и междугалактически съдии, за да стане по-честно разпределянето на точки в родния шампионат, а не както в мача от който и ти се оплакваш. Респект за доблестта, че си го споменал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 10 мар 2018, 08:50

Верея какъв капитал е натрупала и при масовото губене на точки пролетта пак предсрочно си осигуриха място в първата шестица, където няма да влязат отбори като Ч.Море, Локо Пд, Славия. Готов отбор, добре подготвен, който ще пропадне.

Сега да погледнем шестицата кой с кого е. Ботев ще са зад Лудогорец, Верея зад нас. Левски и Берое неясно. Някакви мъгляви шансове (много минимални) евентуално леко да ни ударят на нас едно рамо.

Ботев показаха в последния мач с Лудогорец срещу пари как ще играят. Верея собствениците са топли към ЦСКА. То и пролича от домакинствата на ТОП 3. Биха Лудогорец и Левски, срещу нас 0:5.
Другите два......Берое принципно са били винаги с уклон към нас, а и евентуално покрай Верея може Стара Загора да е зад нас, но е съмнително с наливаните пари и самостоятелност при тях. Левски по софийско-мутренска линия и покраи някой дарове в миналото и те теоретично могат да застанат зад нас.

Засега не е добре. Ботев с противника, Верея с нас. С нас, но с никакъв потенциал. Есента можеше, но сега не. Вече са на доизживяване, което ще продължи по-дълго заради това, че и догодина ще са пак в А група.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 11 мар 2018, 18:30

8 написа:Така, че е нормално Лудогорец вече в почти всеки мач да прибягва до други подходи. Губи парата. Всъщност единственото ми обвинение по измислената дузпа в Разград срещу Септември е към Гриша Ганчев колкото и странно да звучи. Срамота е, че още бави същия подход. Редно е да влизаме в режим на "постоянни победи" тип Разград. Какви са тези ремита насред Армията!?


Гриша Ганчев чете нашия форум (още една причина да го посещавате и пишете в него, все пак проницателния осмак пише тук и мнозина четат и се просвещават, в това число и собственика на ЦСКА) и си взе поука след забележката ми.
Ето! Бихме в Русе, бихме Етър, а и днес правим "фамозен обрат" с два гола след 88-ма минута. Осмака още миналото лято прогнозира тази пролет, пролет ала 99-та. Само победи на двата челника. Най-лесно ми е да възкликна като левскарче "ама кое не е редно в двата гола в Благоевград" и като тях през 99-та да изкарам отбора си мил и репресиран и само другите вършещи злини. Ясно е как стават тези обрати. Продължаваме докрая само на победи. Лудогорец също. Ако някой не знае как се организира такъв маратон да пита Гелето, Наско и М-тел.

А да! Хареса ми и жълтия картон в 12-тата минута :qipay: Гришата влезе в час от мача в Русе и вече "организирано" гоним титлата (не сме оставили нищо на случайността).

Сега да видим в следващия кръг дали сте приятели. Нас никой не ни питаше 99-та, та е редно сега и вие да си паднете спокойно и да не пречите на гонитбата на двамата.

Лощото е, че така не се прави добър отбор. Ставаме левскарски тип. Административен на хартия, не на терена. Левски тогава ги биеха всички в Европа, а и Литекс като се включиха в играта им не прокопсаха и достигнаха до абсурдно изпусната победа срещу поляците от Видзев. Допълнено разбира се и от ръководството на синия гений Херо. Голям некадърник. Слава богу, че и сега го има и е при съперника. Доста добре го сгромолясва.

Та така. И ние почнахме като Лудогорец да печелим мачовете си в последните минути :qipbo: Абе голям отбор сме =D> ......с умен собственик 8)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 11 мар 2018, 18:37

И Стойчо Стоилов да не забрави да излезе в следващите дни и да сподели, че ние си гоним на терена успехите, а "един отбор печели по друг начин мачовете си". Редно е да поддържаме имиджа си чист и да плюем по съперника, така се прави =D>

Домуса има все още повече организирани връзки с клубовете, БФС и съдиите, но съм оптимист. Гришата го е играл този филм и то срещу солидни престъпници далеч над Домуса и ги надви 99-та, а и Херо е там. Лудогорец много бързо губи качество. Вярно, че с тези игрички и ние падаме като класа и ми е тъжно за хубавата ни есенна игра (нищо че ни поокрадаха бая точки) ама се налага да свикнем следващите няколко месеца с тези простотии, защото иначе не се печели титла.

ЦСКА, репресиран и чист, сам срещу всички, доброто срещу злото, в търсене на титлата и победа над злите сили.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 16 мар 2018, 14:13

Берое винаги са били приятели с Лудогорец в последните 3-4 сезона, на предишния ви отбор подариха едни мачове за купата, но на Ганчову Литекс винаги са скачали здраво. Ние ще играем (по-скоро мъчим да играем колкото не можем) срещу всички и евентуално бихме се "намесили" само накрая, ако мачът е пряко решителен и не мисля, че ще е в полза на "новософийския отбор". С Лудогорец въпреки загубената титла през 2013 г. нямаме отявлени вражди, по-скоро има някои съмнителни мачове с тях, докато срещу Ганчев винаги сме били на нож. Така че много не се надявай на външна помощ, може и 4 точки от двата мача с Лудогорец (то и тях няма лесно да вземете) да не ви стигнат.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 16 мар 2018, 23:36

Така е, само Верея са с нас, но там вече почти всичко е срутено.

Вие също може да се присъедините, но лошото е, че сте търговци и ще трябва да изтъргуваме нещо. Например полуфинала за купата. Ще кряснат като сектанти вашите ако трябва 5 мача да ги мачкат. Дори и при твърдия и непоколебим Стойчо пак трябваше да ви се даде ако не се лъжа купата, за да вземем ремито в шампионата с гол на Брито.
Така че нищо чудно за купата вие да отидете на финала срещу две наши победи в плейофната фаза.

То и ние не сме били симпатизанско сини в онези бурни мутренски сини години. Тези неща не стават с официална покана ами ти "казват" какво трябва да правиш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 18 мар 2018, 10:50

Днес би трябвало да бием. Така като гледам всичко е "организирано". Ясно, че докрая ние ще сме единия само с победи, но в случая, за да не накърним съвсем левскарските чувства всичко отстрани го нагласяме меко и уютно като за тях.
1. Берое няма да ги понастигне покрай днешната загуба. Ето, не успяха да бият у дома аутсайдер.
2. Не ми се иска, но дано не сме "обещали" полуфинала като компенсация. Прекалено много е. Мисля, че можем да си вземем повечеот нещата за титлата и купата и без организации. Левски не са никакъв отбор в момента.

Помните ли 2006? Грижливо "излязохте" от купата уж падайки драматично от Морето. Ние бием наред там, но виж за първенството някаква метаморфоза, губим наред грижливо и тъпо обяснявано от сините идиоти с подготовката на Йешич Междувременно тази подготовка водеше до победи с от по 3 гола срещу всички съперници пролетта за купата с изключение на Литекс, който беше "само" отстранен. Един силен Литекс, който Левски не можеше да бие у дома в тази уж велика синя пролет.

Така, че лягайте и вдигайте краката послушно. Гришата не е некоректен клиент и ви стопира временно Берое да не стопява разликата. Да не говорим, че е доста благороден с коректните изпълнители и нищо чудно да ви подари купата, което ако стане би трябвало да му целувате краката, защото без организации, чисто футболно, не сте нито за купа, нито за титла. Абе пак сте на далавера. Ние 2006 бяхме ощетени, защото без организации щяхме да вземем и повече, а 99 първенство срещу купа от нас си зависеше размяната. Вие сега нищо не държите в ръцете си и благородно ще ви дадат повече отколкото бихте взели чисто футболно. И все пак най-малкото днес трябва да вдигнете послушно краката.

За да не накърним чувствата можем да го режисираме с 1 гол разлика, уж е оспорвано, както и да сложим един съдийски гаф в наша полза, за да създадем впечатлението, че Левски е добър, но червената машина е купила съдиите. Така вместо реалното, просто да ги победим на терена, ще се получи една ода за синята сила и лошите червени сили. Абе може да се направи за по-наивни като Блу-то тук да драматизират какъв голям отбор са и как червените комунисти са им отнели победата. На мен нещата са ми ясни. След мача с Морето, колкото и Блуто да фантазира за други предходни мачове, си играехме нормално и дори нас много ни ощетяваха, да не казвам най-много в А група за което не хвърлям вината върху Левски, а върху Разградския. След мача с Морето обаче нещата станаха показни вече 3 мача. Аз не знам как може да има слепци и да не видят и последния мач в Благоевград как стана "обрата". Ако бяха Леувски щяха да ми кажат, че си измислям ама то слепци няма. Организирани неща. Просто вече дойде момента за организации и Гришата припокрива едно към едно пролетта на 99. Там беше след загуба навън в първия кръг срещу Локо Сф с 0:1 и последвалото велико интервю на Наско пред Гонг, че няма да губят докрая и точка, а сега след ремито у дома с Морето и наглите разградски далавери стигнали вече до кресчендо. Така последните три мача (първия в Русе) влязохме в режим само на победи. Не ми се спори къде така или иначе сме щели да ги вземем, къде не е можело да стане без организации, къде сме велик отбор на обрати и с голям морал, това няма значение. Принципно ще вземаме-заслужено или незаслужено е дребна подробност с която не ми се занимава. Така или иначе излизаме на терена предварително победили. Или става футболно или ако не става организирано със съдействието на противника или в краен вариант без негово съгласие. Кво обяснявам и аз, Литекс и Левски 99-та го показаха.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първенство 2017/18

Мнениеот 8 » 19 мар 2018, 22:58

Честно казано нищо изненадващо от дербито. Знам, че ще прозвучи самодоволно, но очаквах точно този резултат, минимално 1:0 и почти сигурно в унисон с последните мачове пак в последните минути. Не ми е била целта да се правя на гадател и да го обявявам преди мача ама на фона на всички изложени фактори това изглеждаше най-логично. Там за заблудените, които гледат "непредвидимите" битки си е тяхно право така да им изглежда. Аз мачовете ги "гледам" преди да са се изиграли. В този конкретно случай е по-полезно да гледаш ГГ, а не спортно-техническата подготовка на Стамен Белчев, но никого не ангажирам с това си мнение.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта

cron