Литекс-Етрополе!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 26 юни 2017, 17:41

Повява се човека Х, който иска да вземе нещо силно монополизирано в България. Тоест носещо тлъст дивидент и без много усилия (реална конкуренция). Държавата като ти удари едно рамо, конкуренцията като липсва и ставаш "играч", "бизнесмен" или нещо подобно при иначе мудно функционираща организация.

Премиера обаче, така и така ти дава парче баница, гледа да си спести някои други усилия. Едно от тях са феновете. Без значение дали се интересува от футбол, дали е или не е фен на даден отбор, привържениците на ЦСКА и Левски винаги ще ти се натрапват с "къде е държавата, голям отбор сме, да направят нещо" и т.н.

За да не ти бучат на главата и да имаш една грижа по-малко, прехвърляш това бреме в пакет с баницата на големия бизнесмен. Последния приема, защото примерно получава далавера за 5 милиона с натрапена тежест за 1 милион. Ей ти Виваком, но вземи и Левски, че в момента няма солидни спонсори, Батков си замина и т.н. Ето ти почистването на цяла София и други градове, но поеми ЦСКА, че там Томов нещо се издъни и сега ще има да протестират по улиците. НИТО СПАС РУСЕВ Е ИСКАЛ ЛЕВСКИ, НИТО ТИТАНИТЕ ЦСКА. Приели са ги, за да получат другите, стопанските обекти, договори, поръчки, проекти.

Обаче и в двата случая, въпреки акумулираната далавера (по-голяма печалба и по-малка загуба), всеки се е заинатил и не му се дава и малкото. При Спас Русев ще видим как ще се развива, а при титаните вече видяхме. Малкото, единия милион в примера, и той не се дава ей така, а е дълг към фирми на титаните. Ако може след като си заминат от клуба, клуба да има задължения към тези фирми и дай боже да ги изплати. При титаните не се получи, защото се отказаха от вземанията. Ако бяха се осъществили това на практика означава да са получили далаверата (боклуците) без стотинка да дават по поетия ангажимент да издържат ЦСКА. Нежеланието е прекалено очевидно. В първия сезон водиха с 8 точки 4-5 кръга преди края и дори само един мач да бяха купили щяха да са шампиони. Дори и да не са най-надъханите (като Сираков) далавераджии във футбола, с малко усилия ставаха шампиони. На всичкото отгоре в последния кръг, когато беше най-нормално, не се явиха да гледат мача в Разград. След масата загубени точки все пак в последния мач отбора им пак излизаше за равен или победа, за да е шампион. И стотинка да не си дал да купиш преди мач, пак може да се получи, а ти дори не идваш на стадиона.
При Спас Русев е същото. Едно готино измъкване в началото като ги събра в съблекалнята и на Левски му отивало само първо място, едни сълзливи думи как в Перник като малък чакал мач на сините...........а всъщност като титаните гледа възможно най-евтино да се измъкне от Левски. Дори толкова се обърка, че го направи явно зимата. Давал акциите на други. Явно са го скастрили "ти си взе 5-те милиона, сега си поеми и ангажимента от 1 милион". Сигурно и титаните ако ги питаш още първия сезон са били готови да си заминат и да дадат собственоста на други. Еквивалента на неявяването на титаните на решителния мач в Разград, когато не си помогнал активно на отбора си със селекция, не си уреждал мач и въпреки това има шанс за титла, а ти не отиваш на мача го има и при Левски. Там въпреки цялата антипатия и неходенето на мачове и те получиха подобно нещо. Люпко с просташки състав доста време не отстъпваше на Лудогорец. ЦСКА получи мач за титла ей така, Левски без да е търсил и искал специалист, който ей така държи отбора на едно ниво с много по-добрия Лудогорец. Само че сърбина не е глупак и да го правят на идиот. В нещо което няма смисъл си отиде. Никой не се опита сериозно да го задържи (=никой не отиде на мача в Разград за ЦСКА).

Как се прави? Даваш ми някакъв сектор, ниша, нещо в изстрадалата ни държава, която така или иначе е гето и не работи освен изкуствено подържаните от републиканския бюджет динамики в някои сектори, но само в София. Та даваш ми там нещо и ми казваш още, че "канарчетата са го закъсали напоследък". Не съм глупак и разбирам смигането. Отивам в Пловдив и ставаш собственик на Ботев. Защото много го обичам, а ботевистите събирам в съблекалнията и крещя, че носейки името на такъв революционер нищо друго не ни отива освен първото място. Всички пляскат и ми се радват. Тъпа история ако питаш мен ма какво да правя. Ще поддържам там някакъв бюджет от няколко милиона щом печеля на гърба на всички български данъкоплатци десетки милиони от някой сектор. Кво да направя, Бойко ме помоли. Нямаше как да не приема, за да получа голямата пара.
След това не отивам на мачовете на Ботев. Пука ми та ми дреме с кой играят и как завършват. Е на тях не казвам това. Зает съм. Бизнеса в чужбина не пита и иска работа. Пускам пари за мижави и несериозни трансфери, а ако случайно въпреки всичко Ботев е реален претендент за титлата, аз за разлика от всички други в българия не купувам мач. Не заради висок морал, а защото не ме интересува футбола и няма да давам излишни пари. МОИТЕ ПАРИ :qipaq: Дори напротив. Мога да правя пари от това. Например в последния момент преди жребия в Нион казвам, че не ми се играе в ЕКТ и ЦСКА да отиде в тях (те ще ми платят за услугата). Тича и Боби да оправи смяната, но все пак отива друг клуб вместо моя в Европа, а на мен това ми се плаща. Кво си мисли той Бойко, ще търпя загуба покрай скапания им футбол. Не можело то така с феновете, ейде бе, не на мен тия. И всичкото това финансиране през годината и то не ми се дава! Ще го пиша като отпуснати заеми от мои фирми, а като си замина ще се опитам да си ги взема. Ботев да погасява там!

На автопилот сте. Спас го няма и не му се занимава. По принуда го прави. Толкова явно обаче показва нежеланието си, че е много видно. Ще го видите какво е. Аз знам от титаните.

Разбирам ви и за "тирето". При нас сегае Гришата, а тук еквивалента е друг. Наско Сираков. Много далавери, но задължително собствения клуб на първо място, иначе не съм съгласен. Дай боже и ние да станем единствения български отбор, който без да е шампион да участва в ШЛ. Досега имаме само един такъв случай въпреки че официално според коефициента никога не е трябвало да имаме, защото само първия ни в класирането има право на този шанс. Е в България има един клуб, който му намери цаката и като втори да атакува ШЛ. Очаквам и още много други подобни екстри. Примерно да се изтеглите от 7 точки аванс на 8 точки зад нас...пък ние ще ви дадем купата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот Мичо » 26 юни 2017, 17:57

Осмак, мързи ме да ти чета глупостите, само края видях, сравнението на Наско и джуджето. Не ти е лесно. :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 26 юни 2017, 18:10

Ами точно е. Наско си гледаше собствения интерес където е и не го интересува друго. Включително и в Славия като беше........нищо че на вас тогава ви подаде нещо за смучене. В повечето време обаче беше при Левски и Левски накяри от това. Ти да не си си помислил, че сте голям отбор и футболно идваха успехите при него :qipbj:

И Гришата гледа себе си. Дори и пред препълнен стадион от обезверели софиянци, с двама вицепремиери в ложите, купен съдия и купени мачове срещу всички останали 14 отбора в А група. И при такава ситуация не се даде, въпреки че в случая къде му е далавераджийското като срещу него е далаверата и от тази гледна точка не е точно сравнението със Сираков.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот Мичо » 26 юни 2017, 18:31

Да, гледат себе си. И това им е единствената опорна точка. ГГ доведе Ловеч в София само и единствено пораи собствения си интерес. И умирам за момента когато тоя интерес се изчерпа.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот Al » 26 юни 2017, 19:16

Скоро. :qipbo:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 26 юни 2017, 20:20

Засега "изчерпания" интерес върви по тройки. Предполагам заради това искате да свърши. И пак разсъждавате като деца.

Червен Гриша стоя в Ловеч над 20 години. Въпроса е червен Гриша колко ще стои в ЦСКА. Разсъжденията на Ал водят до "скоро" (ще напусне). Сигурно има някаква логика, която използва, но поне на мен ми е непозната.

И в края на краищата какво значение има какво прави ГГ и къде? Нали вече няма ЦСКА, това не е ЦСКА и т.н. Какво толкова само за това се вълнувате.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 27 юни 2017, 11:52

Днес няма ли да пишете за Етрополе? :?
Все пак товае най-титулувания клуб в България и е редно всеки ден по няколко пъти да му се отделя внимание. Вие го и правите, но днес нещо ви няма :qipbl:

Освен това. Такъв клуб няма никъде освен в празните ви главици. Сега ясно, за да са спокойни сините деца в детската градина и аз се правя, че има такъв клуб, но все пак имам въпрос. Понеже няма никъде такъв клуб освен в приказките за сини репресирани герои, няма как да направя справка как точно да го наричам. Блуту му вика Чавдар-Литекс. Мичко си е кръстил темата Литекс-Етрополе. Уеднаквете критерия, че всеки луд син с номера си. Освен това след време като фалшифицирате историята трябва да има утвърден стандард на лъжата, а не хиляди имена. Вижте например в миналото как са събрали наркокомуната и са я дресирали, че била репресирана. Няма разминавания и термини като тормозена, насилвана и други. Всички заедно в един глас са повтаряли репресирани, докато са го научили наизуст. Давайте и сега така, защото неродените още малки сини фенчета ще объркат историята и няма да припяват в един глас измислиците.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 27 юни 2017, 11:54

Хубав следобед от мен, а аз отивам да духам на Черепа, а после на Септември. Безплатно или за една пица.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 27 юни 2017, 19:14

Дано Англия и Испания да бият, щото Германия-Италия понамирисва мача :qipbl:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот Al » 27 юни 2017, 19:49

8, ЦСКА умря миналата година.

Абсолютно ми е безразлично, че някакви хора са решили, че друг отбор бил ЦСКА. Просто чакам момента, в който ще се забавлявам, в който същите тези хора ще трябва да се ориентират към следващ отбор, който си нарочат за ЦСКА. Според мен този момент ще е скоро, нямам идея дали съм прав. Както според мен и ГГ никога няма да плати 8 милиона за една нищо не значеща картинка. Да не е луд. Нищо не му носи тази картинка.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 27 юни 2017, 23:30

Ал, ЦСКА си го има. Съжалявам ама отбора на Армията не е отбора на ловчанлии или етрополци. Не вярвам да не го виждаш това. Хем цесекарите ходят на този отбор, хем други два града въобще не го считат за свои. Какво излиза? Че три групи не са наред и както винаги вие сините сте единствени наред.
И много други подобни примери мога да ти дам. Все смислени. Включително и вие не сте Левски. Хайде обясни ми разликата между:
-ЦСКА и Литекс се сливат и използват лиценза на Литекс
-Левски и Спартак се сливат и тогава в соца няма такива лицензи и никой не използва нищо.
Как в първия случай ЦСКА е изчезнал, а във втория Спартак изчезва? Поведението ти прилича на сектантско. "Така съм си решил и не ме интересува". Ми хубаво, според мен пък е другата двойка. Литекс и Левски изчезват. Аз пък така съм си я харесал.

И на мен ми е безразлично дали считате или не ЦСКА за ЦСКА. Не сте се спрели обаче из цялата мрежа. Извода е ясен.

Може и да ги плати. Не му светя и да му знам действията, но примерно през изминалата година може да се е договорил с кредиторите да им плати 1/10 за нещо, което юридически фалира и реално те ще получат нищо. Може и "неизвестна" фирма, като при търга за емблемата, да е изкупила кредитите на безценица и да ги изплаща, а въпросната фирма да се окаже близка до ГГ. Има и много други варианти.

Че е безмислено безмислено е действието. На мен не ми трябват тия правови хватки, за да ме убеждава, че е ЦСКА. Винаги може да направи същата емблема с една точка сложена някъде, което да я прави "различна". Обаче има формалисти като нашия червен герой във форума, които не следят футбола, а правните въпроси и заради ще жертва някоя стотинка. Има и такива като теб, Мичо и Блуто, които се дразните и за да са спокойни червените фенове и заради тях ще ги направи. Иначе умрял е за емблемата, хич не му трябва.

ПП. Ще те помоля да убедиш две софийски копелета, че по подобие на ЦСКА съм умрял. Утре отивам и се кръщавам Етрополе, а ЧСИ-тата Милен Бъзински и Стоян Якимов да престанат да ме занимават с несъществуващ човек. Тоест възпроизведи левскарската си теория от футбола в човешкото ежедневие. Много ще ми помогнеш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот Stinkata » 28 юни 2017, 10:44

8 написа:
ПП. Ще те помоля да убедиш две софийски копелета, че по подобие на ЦСКА съм умрял. Утре отивам и се кръщавам Етрополе, а ЧСИ-тата Милен Бъзински и Стоян Якимов да престанат да ме занимават с несъществуващ човек. Тоест възпроизведи левскарската си теория от футбола в човешкото ежедневие. Много ще ми помогнеш.
Той не знам дали може да възпроизведе левскарската си теория, но много лесно може да се обясни цесекарската история:
Идва домоуправителят, прекратява договора ти за наем, гоните от жилището и го дава на АЛ, който междувременно се е прекръстил на Веселин. Един човек, решил да ти оправи заемите, срещу това, да му позволиш да живее при теб, се отказва от намеренията си, защото нямаш жилище, което да споделиш с него. Твоите верни приятели, започват да идват на гости на Ал, но му викат Веско, защото той се е прекръстил на Веселин. За домоуправителя, в апартамента живее Ал, но е Веско, защото, както казах, се е преименувал на Веселин.
Междувременно, ЧСИ-тата Милен Бъзински и Стоян Якимов, организират търг за огромния портрет със златна рамка, който е висял на стената в хола. Ал (но Веско) си прави парти с някога верните ти приятели и търгът пропада...
Нещо неясно?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 28 юни 2017, 13:31

Примера не е точен. В този пример новонанеслия се реално е Ал (дето се кръстил Веско), а ти се опитваш да направиш подобна аналогия с ГГ. Ал реално не е Веско и съответно ГГ трябва да приемем респективно, че Литекс не е ЦСКА.

Но не е точен, защото в твоя пример акцента е само върху едно лице. Кое е то което живее там и отговора е РЕАЛНО ТОВА Е АЛ. В случая на ЦСКА има много неща. Град, стадион, публика, трофеи, история и т.н., а не е само Гриша Ганчев. И отделно самото идване на ГГ не може да означава задължително "Литекс дойде" само защото им е бил собственик. Ако беше изплатил дълговете щеше да дойде по същия начин, а ако следвам примера ти ние пак не сме ЦСКА и никога не можем да бъдем ако ГГ дойде.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот 8 » 28 юни 2017, 13:42

Аз да попитам с друг пример теб.

Левски излизат и казват, че имат много дългове. Реално неизплатими или поне никой няма намерение да ги плаща. На тях обаче им се играе футбол, а и в А група, ако има начин независимо колко морално е това спрямво останалите стопански субекти в страната (щото някой пък може да иска ако може да не плаща ДДС ама и на него му се играе на бизнес). И така обявяват Левски за фалирал. Същите 20-25 играчи които са в момента в Левски и да кажем с Наско Сираков (появява се отнякъде за да спаси любимия си отбор) за момент заиграват в Хебър Пазарджик (чисто фиктивно, може и за 1 секунда време). След това вземат лиценза на Дунав Русе за А група и с него се връщат на Герена, абсолютно същия отбор от 20-25 човека и пак Митов им е треньор. Понеже Левски фалирва вие се кръщавате Левски нещо си. Преминава ликвидацията и догодина ще се кръстите пак само Левски. Междувременно сте купили емблеми и каквото ви харесва на фалиралия отбор.

Кой е този отбор в сини екипи на Герена с Митов и подопечените му 25 футболисти? Хебър, Дунав, Левски, друг (Хебър-Дунав, Дунав-Хебър, Дунав Пазарджик, Хебър Русе...)?
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Литекс-Етрополе!

Мнениеот Delija » 29 юни 2017, 00:09

Изображение Изображение
8 написа:-ЦСКА и Литекс се сливат и използват лиценза на Литекс


Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта

cron